Wątek zamknięty
[#361] Re: SamFlex Core

@wali7, post #226

no ale miało być za browara, a nie za 850 zł. za 850 zł też bym nie kupił.
To do sprzedającego miej pretensję. Każdy wystawiając sprzęt może sobie zarzyczyć dowolnej ceny - adekwatnej lub nie.
[#362] Re: SamFlex Core

@kjb666, post #232

Kupię 100 takich maków za 10zł

Kłamać to możesz ty.
Stary szrot jest wyprzedawany za piątaka bo ludzie zamiast wyrzucić strucla chcą mieć na piwo.
A mosistowskie bojówki już wietrzą interes. Chciałeś handlarzyną zostać i nie wyszło co
[#363] Re: SamFlex Core

@XoR, post #237

Co ty opowiadasz.
Gry z przed 5-6 lat na współczesnym pececie często nie odpalisz lub są z tym wielkie problemy - np. przekłamania w grafice ze względu na niekompatybilność directX itp.
Więc głupoty o kompatybilności i7 z 386 to na innym forum popychaj.
No chyba że przez te twoje "patche" w celu odpalenia staroci to mamy rozumieć odpalenie w VirtualPC

Poza tym, jeżeli dla ciebe definicja Amigi to superfrog z dyskietki to wszystko inne poza A500/600/1200 i to w absolutnie podstawowych konfiguracjach już się nie kwalifikuje jako Amiga.
[#364] Re: SamFlex Core

@recedent, post #357

używają allegro w zastępstwie śmietnika w celu pozbycia się szrotu.
[#365] Re: SamFlex Core

@lekarz_med, post #362

To sprzedaj mu tą setkę za piątaka skoro nie chcesz za dychę.


Pozdrawiam
[#366] Re: SamFlex Core

@lekarz_med, post #355

co za różnica gdzie ludzie pchają szrotowy sprzęt?
szrotowe apple są dostępne na allegro, szrotowy PA Semi jest dostępny w X1000 i everybody happy :)
[#367] Re: SamFlex Core

@lekarz_med, post #359

Jedynym kłamcą w tym wątku możesz być ty. Z braku argunetów przyjąłeś taktykę obrażania adwersarza.
Mówienie o kimś prawdy nie jest obrażaniem.
[#368] Re: SamFlex Core

@wali7, post #318

Sam AmigaOS4 zdaje się nie ma prawa do nazwy AmigaOS... musi być koniecznie ta 4. Podobnie jak One w nazwie doklejone do nazwy Amiga.

Zastanawiam się czy takie kłamliwe informacje piszesz celowo czy tylko ze swojej niewiedzy.

AmigaOS to AmigaOS i cyfra nie musi być razem. Mają też prawa do nazwy Amiga OS
Zgodnie z ugodą między AmigaINC przekazano prawa do nazw AmigaOne oraz Amiga One PISANE ODDZIELNIE.
[#369] Re: SamFlex Core

@krashan_, post #367

To udowodnij.
Ja tobie wielokrotnie udowodniłem kłamstwo ale nigdy nie miałeś za tyle odwagi cywilnej aby się przyznać i przeprosić.
Z resztą nawet nie oczekuję tego po kimś twojego pokroju.
Środowisko amigowe najwięcej by zyskało gdybyś w koncu je opuśił tak jak to zrobiłeś gdy z podkulonym ogonem uciekłeś zakładać portalik.
Widać nie wyszło i strumień gotówki z mosteamu się zmniejszył więc wróciłeś dalej kłamstawami namawiać na siłę do kupna mosa. Przynajmniej nie jako redaktor serwisu więc konflikt interesów się skończył.
[#370] Moja definicja Amigi

@lekarz_med, post #368

To się akurat zgadza, zresztą jest o tym mowa też w dzisiejszym kalendarium PPA, jak i w newsie sprzed trzech lat. Zarówno "AmigaOne", "Amiga One", "AmigaOS" i "Amiga OS" zdołali sobie zabezpieczyć. Niestety, najcenniejszy kąsek, czyli markę "Amiga" AInc sobie zachowała (i co później z nią zrobiła to widać - tablety, telewizory, aż w końcu Amiga Mio i inne wynalazki od CUSA).
[#371] Re: SamFlex Core

@lekarz_med, post #369

Widzisz, sam mówisz o kłamaniu, a przecież nie wiesz czy krashan jakąkolwiek gotówkę od mosteamu (od momentu uruchomienia morphos.pl). Skoro nie wiesz, rachunków nie pokażesz, wypowiedzi krashana w tym temacie też to zwyczajnie mącisz, kłamiesz i imputujesz krashanowi złą wolę. Możesz olać moją wypowiedź, możesz uznać że się czepiam ale wpierw podaj cokolwiek na potwierdzenie tych słów, bo jesteś kolejną osoba która pisze cokolwiek bo myśli że tego nikt nie zweryfikuje.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 21:11:15 przez michal_zukowski
[#372] Re: SamFlex Core

@lekarz_med, post #368

Jak pisałem Hyperion ma pełna prawa do AmigaOS oraz do wykorzystywania AmigaOS 3.1 natomiast A-EON nie ma prawa korzystać z marki Amiga, a tylko AmigaOne być może też Amiga One tak czy siak musi być to cholerstwo na końcu. To jest straszna lipa, że nie wykupili pełnych praw do nazwy Amiga, wtedy robili by Amiga 5000 i byłoby po sprawie, a tak niestety mamy troszeczkę przeszczep - chociaż ja i tak uważam że to X1000 to nowa Amiga, bo wolę ją niż niebyt...
[#373] Re: SamFlex Core

@michal_zukowski, post #371

Czego nikt nie zweryfikuje?
Prostych faktów że bardzo szybko wrócił bo przestali mosa rejestrować jak przestał rozsiewać kłamliwe komentarze na temat AmigaOS i Amig.

Dociekliwość zachowaj przy okazji kolejnych kłamstw na temat Amigi i AmigaOS rozsiewanych przez mosistowskie bojówki. Wtedy się przyda.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 21:20:09 przez lekarz_med
[#374] Re: SamFlex Core

@posylus, post #372

No X1000 nie licząc szrotowego procesora (używam nazwy szrotowy tylko i wyłącznie dzięki nowomowie postexecowców) jest najlepszą maszyną marki Amiga. Co więcej, chyba nawet się nie psuje i nie ma wad fabrycznych (jak część modeli AmigaONE) więc jest ok. Nie wiem jednak czy sledzisz amigowe portale ale niestety tak wyszło, że procków PA Semi jest niewiele na rynku i cena podskoczyla chyba z 2 razy (mogę sie mylic) i nowych partii X1000 nie będzie albo będzie max jedna.
[#375] Re: SamFlex Core

@lekarz_med, post #373

Ależ mosa rejestrują cały czas
http://mm.pl/~recedent/wykres2.png

nawet teraz jest częściej rejestrowany niż wcześniej

Niestety Twój argument jest nietrafny, chyba że chcesz sie kłócić z liczbami.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 21:27:56 przez michal_zukowski
[#376] Re: SamFlex Core

@michal_zukowski, post #374

Tylko co ma zachęcić do X1000 klasykowców czekających na Natami (która ma jakieś sensowne atrybuty uprawniające ją do miana następczyni klasyka)?

Cena? :
Nostalgia (do czego)?
Kompatybilność (jaka i z czym)?
Praktyczne zastosowania (co można na tym zrobić czego nie można by na PC)?
Jakaś perspektywa zbudowania czegoś (społeczności, zastosowań) choć w części podobnego do tego co było w latach 90?

Nie ma nic, poza życzeniowymi urojeniami ściętej głowy.
[#377] Re: SamFlex Core

@lekarz_med, post #369

Hmm, zastanawiałem się czy na chamstwo należy odpowiadać chamstwem. Doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu. Odpowiem milczeniem. Kto czyta, sam wnioski wyciągnie.
[#378] Re: SamFlex Core

@michal_zukowski, post #374

Dlatego można nie lubić apla (jak ja) ale speców od marketingu mają dobrych - wybór x86 mimo kosztów i problemów był bardzo dobrym pomysłem. Niestety przepisanie AmigaOS na inną platformę jest poza zasięgiem Hyperionu, więc ppc powoli grzebie nasz rynek...
Gdybając - port AmigaOS 5 na x86 lub ARM pozwliłby nam przetrwać - niestety na to nie ma większych szans...
[#379] Re: SamFlex Core

@michal_zukowski, post #374

Wady fabryczne AmigaOne o których tyle się tu rozpisywali - najwięcej ci, którzy tej Amigi nigdy nie mieli - okazały się ich kłamstwem.
Posiadam Amigę One, kilka innych A1 ustawiałem i łącznie licząc we wszystkich egzemplarzach nie spotkałem nawet 1/5 problemów tutaj opisywanych. Kłamstwa i tyle aby zniechęcić do Amigi i zachęcić do kupowania mosa co dla jednego z ówczesnych redaktorów przekładało się na wymierną gotówkę więc korzystając ze swoich możliwości kneblował (poprzez ban) użytkowników Amigi aby nie mogli sprostować faktów i nakręcał wątki anty-amigowe.
Dlatego Polska to jedyny kraj gdzie mos tak mocno się trzyma.

Co do Amiga One X1000 to A-eon już dawno pisał, że ma zabezpieczoną odpowiednią liczbę procesorów więc spekulacje i nakręcanie paniki nic ci nie da.
[#380] Re: SamFlex Core

@lekarz_med, post #379

A-eon już dawno pisał, że ma zabezpieczoną odpowiednią liczbę procesorów

Faktycznie kiedyś o tym czytałem, tylko pojawia się pytanie ile to oznacza oraz nie rozwiązuje problemu braku przyszłości PPC... Swoją drogą jeżeli nakupowali tych proców musiało to kosztować kupę kasy - co musieli wrzucić w koszt jednostkowy X1000 jak do tego doliczymy projektowanie można się domyśleć że więcej niż 20% na nie zarabiają..
[#381] Re: SamFlex Core

@Duracel, post #376

Tylko co ma zachęcić do X1000 klasykowców czekających na Natami (która ma jakieś sensowne atrybuty uprawniające ją do miana następczyni klasyka)?

Co sam sobie odpowiedziałeś - Natami to kontynuacja klasyka, x1000 to nowa Amiga.
Mimo całej sympatii do projektu Natami, nie można jej uznawać za przyszłość Amigi - chyba że się w nią nie wierzy. Jeżeli tylko chcemy aby Amiga służyła do czegoś więcej niż odpalanie starych gier i dem potrzeba nowoczesnego (albo chociaż w miarę nowoczesnego) sprzętu. I tutaj pomijając cenę x1000 wydaje się taką alternatywą.
Dzisiaj komputer to w 85% przeglądarka i Internet - i to na szczęście AmigaOS4 + X1000 ma za sprawą Timberwolfa. Mnie nie stać na X1000, ale 3mam kciuki za mitycznego netbooka - na pewno go kupię, a później ... może i coś więcej.

Praktyczne zastosowania (co można na tym zrobić czego nie można by na PC)?

Przecież po to chcemy Amigę aby używać jej zamiast PC? A skoro komuś wystarcza PC to faktycznie nie ma sensu dyskusja z nim o Amidze... Na razie faktycznie PC rządzi, ale myślę że gdybym posiadał X1000 to posiadając Timberwolfa + OpenOffice zastąpiłbym PC w domu w 100%...

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 21:45:39 przez posylus
[#382] Re: SamFlex Core

@lekarz_med, post #379

Ma zabezpieczoną odpowiednią liczbę procesorów do ewentualnych napraw. Nowe dostawy tych procków są jednak dużo droższe i nie wiadomo jak to z X1000 będzie.

wypowiedz Trevora

Ja nie nakręcam paniki. Jesteś przeczulony. Nie jest dla mnie problemem powiedzenie, że X1000 jest lepsza od stacjonarych 32bitowych maków czy pegasosa 2 bo to wiadomo. Co więcej, jeśli ktoś chce mieć OS4 i nie widzi możliwości amigowania na MorphOSie (przymusu przecież nie ma) to uważam, że X1000 jest dla niego najlepszą maszynką i polecam jej kupno (o ile będzie nowa seria). Wierzę, także że AEOn to porządniejsza firma od Eyetechu i nie zwinie się szybko nie dając mozliwosci pogwarancyjnej naprawy.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 21:53:33 przez michal_zukowski

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 21:54:11 przez michal_zukowski
[#383] Re: SamFlex Core

@posylus, post #380

aeon chyba jedzie (prawie) po kosztach
[#384] Re: SamFlex Core

@lekarz_med, post #361

To mów że dla ciebie "piątak" to 500 zł, link do niedawno zakończonej aukcji: http://allegro.pl/mac-mini-g4-1-5-ghz-64-mb-vram-i2564856528.html
Swoją drogą chyba nawet w Norwegii piwo tak drogie nie jest.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 21:54:47 przez madman15
[#385] Re: SamFlex Core

@michal_zukowski, post #383

Nie przeginajmy w drugą stronę - A-EON na pewno nie jedzie po kosztach, bo byłoby to bez sensu biznesowo, niemniej jednak kokosów na X1000 z pewnością nie tłuką. Tak czy siak, dla takich szaraków jak ja, jedyną rozsądną opcją korzystania z OS4 będzie - mam nadzieję - netbook zapowiadany w grudniu 2011... Miał być w ciągu pół roku, coś się jednak ze...ło i lipa, ale czekam cierpliwie...
[#386] Re: SamFlex Core

@posylus, post #385

Chyba właśnie Trevor coś mówił, że jadą po kosztach. To amigowy entuzjasta więc może tak być.
[#387] Re: SamFlex Core

@michal_zukowski, post #375

Ale rzookol, zwróć baczną uwagę na ten wykres. Krashan wrócił na PPA piątego lutego i reakcja jest widoczna gołym okiem. Może z pewnym opóźnieniem ale patrz jak podskoczyła ilość nowych rejestracji MorphOSa już od maja 2012. Gdyby była związana tylko z nową wersją systemu to wróciłaby już do normalnego tempa, a tak - sam widzisz, utrzymuje się na prawie niezmienionym, wysokim poziomie. Wpływ Krashana obecnego na PPA jest nie do przecenienia i szacuję go na około +5 (z tolerancją do 5 w tę czy drugą stronę) nowych użytkowników na dzień. ok, racja
[#388] Re: SamFlex Core

@michal_zukowski, post #386

To że jest entuzjastą Amigi uwierzę, ale życie to nie tylko hobby - wie to chyba każdy z nas, kiedy skończył studia i musiał zacząć zarabiać. Zatem, powtórzę swoje zdanie, na X1000 na pewno zarabiają, tylko nie są to żadne kokosy - niemniej jednak skoro wypuścili 2-gą partię to są na powierzchni - i oby byli tam najdłużej. Zresztą niech zarabiają - nic tak nie motywuje jak kasiorka, a jeżeli nie dadzą ciała z tym netbookiem i 1. pojawi się na rynku 2. da radę uciągnąć w zadowalającym stopniu Timberwolfa to mogą wyjść na tym całkiem nieźle - czego im i sobie życzę ok, racja
[#389] Re: SamFlex Core

@recedent, post #387

ile by społeczność amigowa zyskała jakbyśmy się go pozbyli ...

btw. weź mnie zbanuj bo skoro Amigafan i mufa jest na ppa to będę tylko czas tracił na dyskusje z nimi
np. na dwa tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 22:23:37 przez michal_zukowski
[#390] A od czego masz...

@michal_zukowski, post #389

A od czego masz ignoruj?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem