kategoria:
Wątek zamknięty
[#121] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@lekarz_med, post #116

To że ktoś chciałby coś sprzedać za 2x więcej niż jest warte, to nie znaczy że każdy jest naiwnym gimbusem i to łyknie :)

Masz żałość że ludzie potrafią myśleć i nie dają sobie wcisnąć kitu?

A próby robienia smrodu aby bronić takich cwaniaków zawyżających ceny, są żałosne :)
[#122] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@KJB, post #121

Naciagcze mysla, ze jak beda wciskac codziennie ludziom kit, ze Amigi 500 sa warte 300zl, to ludzie beda kupowac od nich te Amig,i po to zeby oni mogli znowu nabyc kolejna partie za 50zl.

A prawda jest zupelnie inna. Te Amigi absolutnie NIE SA TYLE WARTE. Iluzja tworzona przez naciagaczy "Rarytas", "Bialy Kruk", "Piekny", "Igla", "Klasyka" to tylko zabiego socjotechniczne nie majace zadnego pokrycia w rzeczywistosci.
A do szalu moze doprowadzic czlowieka nagminne "niesprawdzany", ktore tutaj stalo sie juz synonimem "uszkodzony".



Naciagacze tacy jak Lekarz_Med i jemu podobni powinni byc pietnowani publicznie aby innym odechcialo sie cwaniactwa i oszustw.
Nie dajmy sie oszukac OK
[#123] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@selur, post #122

"Rarytas", "Bialy Kruk", "Piekny", "Igla", "Klasyka"


zapomniałeś jeszcze dodać "HIT!"

O ile hitem może być nietestowany sprzęt....

Pamiętam że regulamin allegro nakazywał "sprzęt nietestowany" wystawiać w kategorii "uszkodzone", tylko niestety takiej kategorii w dziale komputery nie widzę.
[#124] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@selur, post #122

Jak ktoś by chciał walczyć z tym zjawiskiem, to zawsze może wystawić aukcje ze stosownym opisem aby uważać na takie sytuacje, no i jeszcze co innego jak by ten temat był opisany na cafe, wydaje mi się że powinien powstać nowy status użytkownika na forum, " szeryf" i "pomocnik" i oni byli by od właśnie takich spraw i mogli by też modowac jak zwykłe mody.
[#125] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #107

"Czy to nie jest pomówienie ? Sam tytuł wątku już jest pewnego rodzaju pomówieniem."

Nieprzypadkowo znajdujacy sie znak zapytania w topicu oznacza postawienie kwestii otwartej, a nie twierdzenie kierunkowe.

"Nadużyciem jest również twierdzenie, że sprzedawałem go jako sprawny."

Nie, nie jest zadnym. Sprzedawales A600 z przekoszonymi klawiszami bez udzielenia informacji na ten temat - to jest nienegowalny fakt empiryczny. Zareagowales dopiero, gdy pojawil sie watek na PPA. "Niezauwazenie" uszkodzenia widocznego golym okiem na miniaturce ca. 400x300 pikseli jest absolutnie niewiarygodne. Nonsens!

Rowniez naduzyciem z Twojej strony jest przymuszanie innych uzytkownikow do wycofywania sie z prywatnych opinii, do ktorych posiadaja pelne prawo. Ich wola jest ocena, czy Twoje oferty wydaja sie im subiektywnie uczciwe, czy nieuczciwe i tak samo maja prawo wymieniac te mysli w dowolny sposob.

Na Twoim miejscu potraktowalbym to jako wskazowke na przyszlosc, jezeli rzeczywscie zalezy Ci na zadowoleniu nabywcow, zwlaszcza, ze rozmowa toczy sie w partnerskim tonie. Obrazanie sie na slowa krytyki to zachowanie z gatunku 4-latka, ktory zlosci sie na stol, bo uderzyl w niego glowa. Czy takie porownanie tez narusza "dobra osobiste" anonimowego nicku w internecie? Stary...

joker
[#126] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@F7sus4, post #125

Skoro zadałeś sobie tyle trudu aby opisać ten problem tutaj to czemu nie zadałeś sobie go dużo mniej aby zapytać sie mnie bezpośrednio o stan przez Allegro albo nie zaraportować aukcji do Allegro ?
Szukałes sensacji?

Przecież mogłeś zgłosić aukcje do weryfikacji - jakby cos było podejrzane to by została ona usunięta nie przezemnie a przez serwis Allegro. Nie zrobiłeś tego czyli dla mnie de facto zamiast uniemożliwić mi sprzedaż wg Ciebie podejrzanego sprzętu zrobiłeś wielkie zamieszanie tutaj i na Amibay'u.
Tyle tylko, że akurat na Amibay'u administracja zareagowała tak jak powinna - masz jakieś podejrzenia zgłaszasz to do administracji a nie wysnuwasz jakieś podejrzenia na forum publicznym nie popartymi żadnymi dowodami a jedynie Twoimi i tylko twoimi domysłami.

Wystarczyło do mnie napisać przez 'zadaj pytanie sprzedającemu'...
[#127] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #126

Temat zostal zalozony w momencie, gdy sprawa sprawnosci oferowanego komputera byla z Twojej strony zatajona. Slyszales o czyms takim jak kolezenska przestroga?



Gdyby nie bylo o czym rozmawiac, topic stalby pusty z braku zainteresowania. Zamiast tluc piane i robic z ludzi idiotow probujac udowadniac, ze nie widza, tego co widza, zacznij wystawiac rzetelnie opisane przedmioty i bedzie wszystko OK.
[#128] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@ITU, post #120

Przestańcie proszę karmić trolle i niech ten wątek umrze śmiercią naturalną. Amen.


Albo wprowadzamy cenzurę a w tematach handlowych momentami wygląda jakby już istniała albo dyskutujemy swobodnie na tematy związane z Amigami. Dla przypomnienia wątek nie dotyczy próby oszustwa w sprzedaży samochodu, telewizora czy kuchenki mikrofalowej tylko kilku Amig. Sugerujesz że o machlojkach czy oszustwach przy handlu używanym sprzętem i osprzętem Amigowym nie mieści się w temacie tego portalu ?


Pozdrawiam
[#129] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #126

Skoro zadałeś sobie tyle trudu aby opisać ten problem tutaj to czemu nie zadałeś sobie go dużo mniej aby zapytać sie mnie bezpośrednio o stan przez Allegro albo nie zaraportować aukcji do Allegro ?


Bo to forum jest do dyskutowania, na tematy takich sprzedawców jak ty i takich ofert również.
A może będziesz postulował zamknięcie bo naruszono twoje prawa autorskie ?

A w wolnym czasie przygotuj sobie materiały dla kontroli skarbowej. Przydadzą ci się.


Pozdrawiam
[#130] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@RadoslawF, post #129

Nie jesteś dla mnie stroną w tej sprawie póki co więc nie będę z Tobą dyskutować.
Zwróć uwagę na to jednak, że autor wątku usunął zdjęcie za co mu bardzo dziękuję.
Zwróć również proszę uwagę na to, że wszelkie pomówienia dotyczące mojej osoby i godzace w moje dobre imię mogą mieć swój finał gdzie indziej niż tutaj.
Ja nikogo nie obrazalem i o nic nie pomawialem.


A teraz podsumowując ten dość długi i bardzo gorący wątek.

Moim błędem było wystawienie aukcji z niekompletnym opisem. Po zauważeniu tego przez autora wątku oraz poinformowaniu mnie o tym opis został zaktualizowany. Jednakże doszedłem do wniosku że lepszym rozwiązaniem jest zakończenie tej aukcji. Co też zostało uczynione a powodem usunięcia aukcji przeze mnie było uszkodzenie klawiatury A600. Kto nie wierzy niech zapyta się albo serwisu allegro albo biorących udział w tej aukcji. Po tym fakcie mimo wszystko zgłosił się kupiec który został dokładnie poinformowany o stanie sprzętu. Pomimo jego wad zdecydował się na zakup.
Temat w związku z tym jest już raczej nieaktualny.
Powtarzam po raz kolejny nigdy nikogo nie oszukałem i nie chciałem oszukać. Jestem daleki od tego typu działań. Zawsze jest możliwość odbioru osobistego i przekonania się samemu. Historia moich transakcji i komentarze potwierdzają tylko to co pisze. Proszę sprawdzić wszystkie a nie tylko wyrywkowo(vide wpis o resorakach gdzie to ja byłem kupującym:) )

Wszystkim zainteresowanym serdecznie dziękuję za czujność i mam nadzieję że tym samym temat został wyczerpany.
[#131] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #130

Zadam tylko jeszcze jedno pytanie do tych wszystkich uczciwych, którzy brali udział w tej dyskusji.

Czy jakbym wystawił na aukcję powiedzmy Blizzarda 1230/50 za np 100 zł to czy byście zgłosili się do mnie z uwagami, że za tanio chce ją sprzedać czy może sami byście ją kupili?
Bo skoro sprzedawca wystawia sprzęt za cenę wg Was bardzo wysoką i nie adekwatną do samej wartości sprzętu i robicie z tego sensacje i mieszacie go z błotem to chyba w drugą stronę też powinno być podobnie?

Jak znam życie to pewno któryś z Was sam by kupił taką kartę i sprzedał ją z zyskiem pomimo tego że to podobno jest takie nieetyczne.
:))
[#132] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #130

Sorry, ale nie umiem się powstrzymać przed zadaniem pytania.

Co oznacza dokładnie to zdanie:

Stan jak na swój wiek - ogólny dobry.


Załóżmy że skala ocen jak w szkole: 1-niedostateczny, 4-dobry, 6-celujący.

Jeśli obudowa jest połamana, a zasilacz bielutki i np. myszka też jak nówka, to wychodzi 1+6+6=13/3=4.333.
Czyli ogólnie stan lepszy niż dobry

To tyle jeśli chodzi o sens takiego opsiu.
[#133] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #131

Kupowanie czegoś okazyjnie nie jest oszustwem, natomiast wciskanie gratów po zawyżonej cenie już tak :).
I było już parę dyskusji na ten temat, wystarczy przeszukać forum :)
[#134] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #131

Jak znam życie to pewno któryś z Was sam by kupił taką kartę i sprzedał ją z zyskiem pomimo tego że to podobno jest takie nieetyczne.

No jakbym kupił za stówę to na pewno sprzedał bym z zyskiem, co najmniej 4 krotnym

A tak serio, to ciężko jest sprzedać z zyskiem sprzęt Amigowy, jeśli nie kupiło się go za grosze, albo nie przywiozło ze "śmietnika" z Niemiec. Jakiś czas temu wystawiałem na Allegro kartę sieciową X-surf 3cc z ceną minimalną 500zł, a kupiłem ją za ponad 600zł pół roku temu. Wcześniej wystawiłem ją z opcją Kup Teraz za chyba 550 zł i też nie było chętnych, więc sprzedawać z zyskiem można tylko to co się ma za darmo albo za bezcen. Poza tym w międzyczasie pojawiła się na rynku karta X-Surf 100 za około 540 zł i tym samym moja karta straciła na wartości.
Nawet z niewielką stratą też jest czasem ciężko coś sprzedać
[#135] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@KJB, post #132

I dlatego serwis Allegro przewidział cos takiego jak 'zadaj pytanie sprzedającemu'.
Zawsze zainteresowany może z tego skorzystać, zapytać o dodatkowe zdjecia itp.

Jeżeli z tego nie korzysta to albo nie jest zainteresowany albo świadomie dokonuje zakupu.
Porównajcie moje zdjęcia na moich aukcjach ze zdjęciami z innych.
Staram się aby były jak najdokładniejsze vide Nikkor 70-200 który akurat mam wystawiony.
Przecież gdybym "znowu" chciał kogoś oszukać to bym zrobił je byle jak tak aby nie było widać żadnych szczegółów. Ale nie - wole zrobić jak najdokładniejsze tak aby kupujący nie miał żadnych wątpliwości a nawet gdyby je miał to mógł je zadać w formie pytania przez formularz wcześniej wspomniany.
[#136] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@KJB, post #133

Rozumiem - ale kupowanie po cenie zaniżonej od osoby która nie ma świadomości o wartości sprzedawanego sprzętu także nie jest oszustwem? Czy to nie jest wykorzystanie jej niewiedzy do własnych celów?
Zwłaszcza gdy się cos takiego kupuje by za chwile sprzedać z 4-5 krotnym przebiciem.
[#137] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #136

Pisałem że było to już poruszane, nie chce ci sie szukać więc ciągniesz dalej temat.....

Oszustwo jest wtedy gdy:

1. Okłamiesz sprzedawcę mówiąc mu ze sprzęt jest mniej warty niż w rzeczywistości.
2. Okłamiesz kupującego mówiąc mu że sprzęt jest więcej wart niż w rzeczywistości.

Jeśli ktoś wystawi turbo 030 (sprawne!) za 100 zeta, to albo jest oszustem, albo świętym mikołajem :)

I zanim byś zdążył napisać do ktosia że se krzywdę robi, to już dawno karte by ktoś kupił i wystawił za 400 :)
No chyba że jakiś oszust, to by wystawił za 900 :)
[#138] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #135

I dlatego serwis Allegro przewidział cos takiego jak 'zadaj pytanie sprzedającemu'.


Piernik do wiatraka....
Twój opis wprowadza w błąd, kupujący jest przekonany że stan jest dobry, więc nie będzie zadawał pytań :)

Zawsze zainteresowany może z tego skorzystać, zapytać o dodatkowe zdjecia itp.


Oczywiście, bo łatwiej jest każdemu wysyłać dodatkowe zdjęcia osobno, niż raz wrzucić do aukcji (np. darmowym aukcjoner.pl) ?
Zdjęcia są robione w taki sposób żeby sprzedać, a nie żeby obnażyć wady sprzętu. to jest normalna praktyka, ale trzeba umieć się do tego przyznać :P

Staram się aby były jak najdokładniejsze vide Nikkor 70-200 który akurat mam wystawiony.


No, szkoda że nie dałeś takiego zbliżenia na klawisz "k" w aukcji z A600 :)
[#139] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@KJB, post #137

Wiem, że nie na temat ale wlasnie dostałem informacje o ciekawym wątku na innym portalu modules.pl.

Zainteresowani wiedzą o co chodzi :))
[#140] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #139

Ja nie wiem, a jestem zainteresowany :) Dawaj linka :)

i pytanie, ta A1200 co sprzedajesz - możesz dać więcej zdjęć?
Aaaa, i co przetestowałeś? Klawiatura, porty myszki, joya?
IDE domyślam się sprawny, bo proponujesz cfkę :)
[#141] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@KJB, post #140

Jesteś zainteresowany - zadaj pytanie przez Allegro.
Tam jest sprzedawana a nie tutaj.
[#142] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #130

Zwróć również proszę uwagę na to, że wszelkie pomówienia dotyczące mojej osoby i godzace w moje dobre imię mogą mieć swój finał gdzie indziej niż tutaj.


Wiesz po czym łatwo odróżnić oszusta od użytkownika który się pomylił ?
Ten który się pomylił poprawia pomyłkę, oszust kombinuje jak postawić na swoim, ty wymyśliłeś próbę zastraszania osób które wytykają ci niewłaściwą postawę.

Wszystkim zainteresowanym serdecznie dziękuję za czujność i mam nadzieję że tym samym temat został wyczerpany.


Jak widać nie został wyczerpany a dyskutanci niespecjalnie czują się zagrożeni obiecywanym przez ciebie finałem który może mieć miejsce gdzie indziej.


Pozdrawiam
[#143] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #141

Pytanie otrzymałeś, zdjęcia możesz wkleić tutaj, wtedy więcej osób może zapragnąć kupić i szybciej sprzedasz :)
[#144] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@RadoslawF, post #142

Radosławie - mylisz się.
Zauważ, że gdy tylko się dowiedziałem iż jest coś nie tak to dodałem info o tym w aukcji.
A nawet dalej idąc - zakończyłem ją.
Nigdzie nie napisałem, że klawiatura jest ok.
Od razu jak Wy żeście to zauważyli i do mnie to dotarło - poprawiłem opis.
Nie szedłem w zaparte, że się mylicie. Tylko w 100% się z Wami z tym zgodziłem.

Ciekawi mnie tylko czy gdybym koledze Filipowi ściągnął z portalu jakiś jego utwór i podał na innym, że jest prawdopodobne że jest oszustem i jego utwór jest plagiatem to czy stalibyscie w jego obronie czy nie?

Radosławie - męczy mnie to już udowadnianie Wam, że nie chciałem nikogo oszukać - serio.
Zrobiłem co mogłem zrobić-naprawdę zapomniałem o tej klawiaturze. Rozumiem gdybym naprawdę chciał oszukać i bym kombinować to tak.
Przemysl to logicznie biorąc pod uwagę wszystkie fakty a nie tylko te wybrane.

Chcecie to możecie ciagnąć ten wątek dalej - będę go sobie obserwował z boku ale już na dalszą dyskusje nie mam siły ani ochoty.
[#145] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #144

http://allegro.pl/amiga-1200-ladna-commodore-i3938389447.html

Chodzi mi dokładnie o tą A1200. Gdybyś dął więcej zdjęć.... możesz linki dać tutaj :)
[#146] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@KJB, post #145

Przez PPA sprzedawać nie będę. Allegro jest od tego.
Ale masz racje - wiecej zdjec sie przyda.
Obserwuj aukcje - niebawem ale na pewno nie dzisiaj tylko prędzej jutro zdjecia takowe sie pojawią.
[#147] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@franz55, post #146

ok, dzięki OK
[#148] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@F7sus4, post #1

Ja mam pytanie do użytkowników PPA, kiedy będę zmieniać piasek w swojej piaskownicy, bo ten w tym wątku zaczyna już zalatywać zgnilizną. Ile można to ciągnąć tą zabawę w rozkapryszonego panicza? Użytkownik dał ciała, bo nie opisał, że klawisze są przetrącone, ale co z tego? Nigdzie w temacie Aukcji nie jest napisane, że jest w 100% sprawna, jedyny ogólny opis, czyli "stan jak na swój wiek dobry" jest jedynie osobistą oceną całego zestawu, A600 mimo tych dwóch klawiszy wygląda dobrze, pozostałe też nie najgorzej, dla jednego to będzie dobry stan, dla innego kompletny złom i nie ma to wpływu na to czy chciał by oszukać kogoś czy nie. Po drugie na stronie znajduje się bardzo ostre zdjęcie, na którym widać te klawisze, jest takie powiedzenie "widziały gały co brały" i w żaden sposób, nie możesz udowodnić, że sprzedawca chciał cię oszukać tą "ukrytą" wadą, bo ją widać na zdjęciu, co najwyżej jeśli potraficie udowodnić, że ta A600 miała pod spodem jakieś uszkodzenia, to wtedy możecie sobie mówić, że to próba oszukania. A może chcecie mi powiedzieć, że umiecie czytać, ale nie potraficie oglądać zdjęć? Mam też nieodparte wrażenie, że ten wątek powstał nie z powodu tych klawiszy, a raczej ceny za zestaw(czy ten wątek pojawiłby się, gdyby cena za zestaw wynosiła 200zł?), która kłuje w oczy niejednego malkontenta, oj zawiść i zazdrość ma różne oblicza. Zaraz pewnie wszyscy rzucą łopatki i wiaderka i zaczną rzucać we mnie piaskiem i doszukiwać się powiązań ze sprzedającym, no bo jak to można potępiać wątek o tak zaszczytnym celu jak ostrzeżenie przed oszustwem niewidomych amigowców, ale wg mnie z ostrzeganiem ten wątek nie ma nic wspólnego (bo o czym ostrzegać, skoro wszystko widać?), a jest jedynie narzędziem do upustu emocji i wzmocnienia swojego ego, wyładowując się i molestując do granic możliwości ludzi, za każde najmniejsze potknięcie.

Sprzedawca został ostrzeżony, dodał opis, który pomógł jedynie niewidomym allegrowiczom, a nawet usunął aukcję. Ślad został, ale nieeee! Trzeba ciągnać temat i lepić babki z piasku póki piasek wilgotny, no i patrz ponad 140 wpisów zaśmiecających bazę danych PPA, a nie wnoszących niczego nadzwyczajnego do tematu. Po raz kolejny, brać Amigowa zgromadzona tutaj udowadnia, że już nawet dzieci zachowują się lepiej. Pośród reszty normalnych tematów, wątki takie jak te, które rosną jak grzyby po deszczu przypominają restaurację na świeżym powietrzu otoczoną zagrodami dla świń. Przestańcie w końcu robić wiochę temu portalowi, chyba, że to właśnie taka forma rozmów o Amidze wam odpowiada.
[#149] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@sanjyuubi, post #148

Ja mam pytanie do użytkowników PPA, kiedy będę zmieniać piasek w swojej piaskownicy


Użytkownicy PPA szklanej kuli nie mają i nie wiedzą kiedy ten piasek będziesz zmieniał. Ale ja proponuje ci kandydowanie na moderatora, właśnie udowodniłeś że wiesz lepiej co jest lepsze i dyskusja na jaki temat jest potrzebna a na jaki niepotrzebna.

Co do sprzedawcy to został ostrzeżony i w odwecie próbował i dalej próbuje grozić. Jesteś naprawdę tak głupi że tego nie dostrzegasz lub uważasz że jego zachowanie jest w porządku ?

ps. no i gratulacje, właśnie przyczyniłeś się do kontynuacją wątku który chciałbyś zamknąć.


Pozdrawiam
[#150] Re: Nieuczciwy sprzedawca?

@RadoslawF, post #149

Radosławie pokaż dokładnie gdzie i komu groziłem?
Jedynie co to ostrzegalem o ew konsekwencjach, które mogą mieć w pewnych sytuacjach miejsce.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem