[#31] Re: V4 Standalone vs Vampire V2 (A1200)

@Krashan, post #30

OK
[#32] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@recedent, post #1

Ciekawa koncepcja.
[#33] Re: V4 Standalone vs Vampire V2 (A1200)

@Krashan, post #30

Obawiam się, że tamten został zamknięty. Ale może pamięć mnie myli?
[#34] Re: V4 Standalone vs Vampire V2 (A1200)

@recedent, post #33

Zatem nalezy go natychmiast OTWORZYC i powiekszyc o kolejne 1000 postow.
[#35] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@recedent, post #1

Nikt nikomu niczego nie narzuca.

Jedynie każdy prezentuje swoje subiektywne, ma się rozumieć, zdanie. I nic ponad to.

Czasem też padają argumenty celem przekonania innych.
[#36] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@David, post #35

Jeżeli ktoś pisze "Produkt X to Amiga" zamiast "dla mnie to Amiga", albo "moim zdaniem to Amiga" to automatycznie prowokuje tych, którzy mają inne zdanie w tej materii do odpowiedzi w stylu "łżesz, psie!". Taki nieświadomy trolling (w odróżnieniu od trollingu świadomego, w czym mistrzem jest kolega snajper - piszący kwiatuszki w stylu "Amiga 1200 to nie Amiga").
[#37] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@recedent, post #36

To jest forum, a nie projekt ustawy pod obrady Sejmu RP!!

Co - nie wolno używać skrótów myślowych??
[#38] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@David, post #37

Wolno (regulamin nie zabrania). I dlatego mamy potem brednioseriale na setki postów, w których jedni próbują przekonać drugich do swojej wizji. Oczywiście bezskutecznie, bo tamci mają swoją.

Może zatem lepiej czasem pomyśleć przed kliknięciem "Wyślij". Taka sugestia.
[#39] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@recedent, post #38

Może zatem lepiej czasem pomyśleć przed kliknięciem "Wyślij". Taka sugestia.


Na forum internetowym... sądzę, że to nigdy nie nastąpi...

BTW te "seriale"; grunt żeby nie były zbyt częste. Wtedy można z tym żyć szeroki uśmiech
[#40] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@recedent, post #36

Można ustalić prostą zasadę, że amiga (pisownia z małej litery) jest takim skrótem, żeby nie pisać co kawałek "moim zdaniem", bo przecież każdy pisze swoim zdaniem a nie cudzym.
[#41] Re: V4 Standalone vs Vampire V2 (A1200)

@ted, post #27

Czy Amiga z Vampire2 to jeszcze Amiga?


Zapewne dla tych wszystkich, dla których to poniżej, to jeszcze Trabant:



.
[#42] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@adam_mierzwa, post #40

Można ustalić prostą zasadę, że amiga (pisownia z małej litery) jest takim skrótem, żeby nie pisać co kawałek "moim zdaniem",


Może lepiej "mzamiga"
.
[#43] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@rePeter, post #42

Trochę źle wymówić, ale może to też kierunek. W każdym razie z dużej pisane to nazwa własna, marka.
A obrazek powyżej zacny ok, racja
[#44] Re: V4 Standalone vs Vampire V2 (A1200)

@ted, post #27

Czy Amiga z Vampire2 to jeszcze Amiga?


...czy kobieta z piersiami i ustami wypełnionymi silikonem to jeszcze kobieta?
[#45] Re: V4 Standalone vs Vampire V2 (A1200)

@Drakon, post #44

Ten Trabbi to raczej "skóra kobiety wypełniona silikonem".
[#46] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@adam_mierzwa, post #43

mzamiga


Trochę źle wymówić, ale może to też kierunek


Mz. czas na kolejny fork wątku
.
[#47] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: V4 Standalone vs Vampire V2 (A1200)
[#48] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: V4 Standalone vs Vampire V2 (A1200)
[#49] Re: V4 Standalone vs Vampire V2 (A1200)

@tbone, post #26

I tutaj jest piękno sprawy. Skoro dla kogoś wystrugamy z drewna komputer o kształcie Amigi to Amiga i dobrze się z tym czuje po co chcesz psuć mu nastrój ?
[#50] Re: V4 Standalone vs Vampire V2 (A1200)

@Sventevith, post #49

Póki wmawia sobie - jest OK. Jak zaczyna wmawiać innym - to psuje im nastrój i prowokuje ich do kłótni.
[#51] Re: V4 Standalone vs Vampire V2 (A1200)

@Sventevith, post #49

Nie odzywam się do momentu, w którym ktoś zaczyna generować stwierdzenia typu "V4 to nowa Amiga 1200". Tak, leżało to V4 20 lat na półkach w magazynie Escomu.

Co śmieszniejsze - dobrze trafiłeś z tą wystruganą Amigą Na Retrosferze twórca drewnianej skrzyni do A600 twierdził, że inna A600 z kartą turbo w fpga, ma niewiele wspólnego z Amigą. Z całej multiplatformowej imprezy (gdzie byli pecetowcy, konsolowcy, atarowcy, itd,), tylko jedna osoba musiała nasrać do gara i był to amigowiec. To tylko pokazuje nasze środowisko.
[#52] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@recedent, post #1

Vampire nie jest Amigą, tylko klonem/rekonstrukcją/sprzętem w dużym stopniu zgodnym zgodnym z oryginałem i dobrze, że się nazywa tak, a nie inaczej. Jeśli ktoś ma ochotę, to może sobie to nazywać "taką Amigą" tak jak to robią użytkownicy NG. V2 też Amigą nie jest, Amiga z Vampire jest dalej Amigą, nawet jeśli służy tylko za klawiaturę i myszkę.
[#53] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@sanjyuubi, post #52

Jeśli ktoś ma ochotę, to może sobie to nazywać "taką Amigą" tak jak to robią użytkownicy NG


O przepraszam, ja swojej Efiki, Miniacza czy PowerMaca Amigą nie nazywałem. Ewentualnie moja żona w akcie ignorancji, ale trzeba jej wybaczyć, złota kobita tak czy siak.
[#54] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@recedent, post #53

Od początku chylę czoła, bo Kolega rozumie w czym rzecz.
[#55] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@tbone, post #54

A może tak zrobicie streamimg live z audio video i jednoczesnie będziecie dzielić się argumentami, a ja siądę z dzieckami i pokaże im o co chodzi w Amigowaniu :>
[#56] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@recedent, post #53

I to jest super postawa.
Ech gdyby jeszcze twórcy OS4 nie nazywali swoich wynalazków Amigami to klasykowcy nie mieliby się o co rzucać.
[#57] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@mikecios, post #55

O taaak!

Najlepiej - asynchronicznie!!
[#58] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@ZbyniuR, post #56

To nie jest “zwykła Amiga”.

To AmigaOne!

szeroki uśmiech
[#59] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@David, post #58

do projektowania nowej AMigi

Dla mnie Amiga to komputer z wyspecjalizowanymi chiepsetami, nie wazne czy ma turbo usb itp.Pomijam x1000 z Xena bo nic nie wykorzystuje
[#60] Re: "Dla mnie Amiga" vs "Amiga to..."

@dario35, post #59

Amiga to komputer z wyspecjalizowanymi chiepsetami


W znaczeniu "wąskim" to tak - i tutaj chyba nie ma osoby, która twierdzi inaczej.

Raczej dyskusja toczy się wokół tematu: "jeśli przyjmiemy definicję szerszą, co mogłoby A.D. 2019 r. być nazwane Amigą, w sposób uzasadniony?"

Tak samo, że NG jest to NG to każdy wie. Trzy systemy są i różne sprzęty (zarówno dedykowane jak i comodity).

To samo FPGA. "Klony" Amigi FPGA.

Pytanie który z tych post-commodore'owskich systemów i sprzętów, może być - przy pewnych założeniach - nazwany Amigą w 2019 r.

I o to w zasadzie się toczy dyskusja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem