[#6691] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Ramizes- demo

https://tukinem.itch.io/ramizes-amiga
7
[#6692] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #6691

Grats Tukinem.
Z tego co na filmiku YT widac liczba zyc nie jest wyswietlana jak ktos wybierze restart/kontynuacje.
Brak tez tzw.bomb, czyli magicznych lamp.
W wersji arcade na pewno byly.
Ale moze tak ma byc w tej adaptacji lub to kwestia poziomu trudnosci.
[#6693] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #6692

Dziękuję w imieniu nas wszystkich

Nie kojarzę magicznych bomb. U nas jest zwykła bomba, ale mamy zamiar rozwijać grę.

Co do błędów, masz rację. Są dwa bugi. Poprawię je i wrzucę na weekend jak się uda. Spieszyliśmy się na Romę żeby zdąrzyć
[#6694] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #6691

WOW! Szybki kod, super grafa i pasująca muzyka. Świetnie to wyszło!

PS. Widzę, że nawet intro jest postarane, widać ładne efekty.
[#6695] Re: Zapowiedzi nowych gier

@tukinem, post #6693

Tak gratulacje dla calego Awesome Games.
Bomby o ile dobrze pamietam to mialy wyglad magicznych lamp.
Ponizej widac jedna pod wynikiem gracza.

link

Jesli sie nie myle, to byla tylko 1 lampa/bomba na kazde 1 zycie.
Wiec trzeba bylo bardzo oszczednie je uzywac, tylko w krytycznych miejscach/momentach.
Nie pamietam, zeby mozna bylo zdobyc dodatkowa lampe.
Ale moze sie jakos dalo.
Na ekranie gry jest miejsce na 3 lampy.
Wiec byc moze to jest kwestia ustawienia DIP switchow.
Wiekszosc gier arcade w Polsce mialo bardzo wysoki poziom trudnosci ustawiony przez wlasciciela salonu gier.
Dotyczylo to tez startowej ilosci zyc, oraz jak czesto byly dodatkowe zycia lub ich brak.
[#6696] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #6691

grafika/paleta w stylu commodore +4 :) ale ok
[#6697] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #6695

Tylko problematyczne jest to, że Amiga to tylko jeden fire zazwyczaj. Oczywiście są kilkufire'owe joye, dlatego odpalanie bomby zrobiłem poprzez FIRE2. Jednocześnie można grać na klawiaturze i tu akurat nie ma problemu, bo klawiszy nie braknie. Ramizes to gra inspirowana Tutankhamem, a nie 1:1. Postaramy się urozmaicić grę.

@Mastaszek: taki prosty efekt zastosowałem w intro i w menu przy wybieraniu różnych pozycji. Spodobało mi się programowanie coppera już jakiś czas temu
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem