[#1681] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1680

Myślę że każdy z Nas wolałby Diune 2 z grafą PC niż Komandosa. Może zrobisz ankietę?
Jeśli nie Duina to może wykorzystasz dane graficzne od Hard Vacuum?

Free Artwork
I don't have the design documents any longer, but I do have a large number of the game tiles.
These were done primarily in DPaint and Brilliance using an Amiga 1000. We didn't have no stinking Wacom tablets so these were all drawn with a mouse. Pixel art at its finest.

~60 vehicles
~120 terrain tile sets
~30 misc graphic (bullets, blood, clouds, etc)
~30 buildings
Interface screens

Use them, abuse them. If you make anything interesting, let me know.



Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 16:47:06 przez waldiamiga
[#1682] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #1681

Ja myślę przeciwnie, prostszy projekt jest lepszy. Poza tym Komandosi będzie mam nadzieję ciekawą i wciągającą grą. Mam mnóstwo pomysłów na urozmaicenie rozgrywki.

Grafika z Hard Vacuum jest piękna ale niekompletna.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 16:48:39 przez Hexmage960
[#1683] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1682

Grafika z Hard Vacuum jest piękna ale niekompletna.

To czego Ci jeszcze brakuje?
Planszy tytułowej?

~60 vehicles
~120 terrain tile sets
~30 misc graphic (bullets, blood, clouds, etc)
~30 buildings
Interface screens
[#1684] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1682

Minniat, rób/pisz to na co masz ochotę.
A użytkownicy PPA niech wezmą poprawkę pod tytułem "Minniat".
Wilk syty, owca cała.
[#1685] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1680

Po prostu realnie oceniłem ile pracy programisty oraz jak dużo grafiki będzie potrzebne do stworzenia RTSa od podstaw z własną grafiką. Mógłbym robić klon Dune 2 z grafiką z PC lub grę Komandosi z grafiką od podstaw. Wybrałem to drugie, również ze względu na małą złożoność.


A nie mówili Ci tego wszyscy na tym forum przez ostatni rok czasu w wątku o Diunie ?
[#1686] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #1683

Z tego co pamiętam brakuje wielu klatek animacji jak ruch pojazdów, wybuchy, wielu opcji z menu. Ciężko je dorysować zachowując styl i formę.

Minniat, rób/pisz to na co masz ochotę.
A użytkownicy PPA niech wezmą poprawkę pod tytułem "Minniat".
Wilk syty, owca cała.

Ja staram się dokończyć projekt. Dorabianie grafiki do RTSa (przecież sporo jej sprezentowałem) i jednocześnie pisanie złożonego edytora oraz gry przerosło mnie, ale zdałem sobie z tego sprawę późno.

A nie mówili Ci tego wszyscy na tym forum przez ostatni rok czasu w wątku o Diunie ?
Wszyscy może nie. Z tego co pamiętam ludzie pisali, że zabraliby się za pracę inaczej, po swojemu. Ja nie będę zgadywać co mieli na myśli.

Projekt Komandosów to nie jest zupełnie nowy, kolejny projekt. Czuję się na siłach go ukończyć, to się staram.
[#1687] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1682

No i git. Takich komandosów napisać to jest dwa tygodnie czasu bez napotkania na problemy, a że na nie napotkasz to liczę że skończysz grę do czerwca i wrócisz do dune ;)
[#1688] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1687

Panowie mamy juz Nowy Rok a tu znowu wszystko po staremu !
No jak tak mozna...

p.s.
Czy mi sie wydaje, czy cena za wersje cyfrowa Dream Of Rowan wzrosla z 15e na 20e ?
[#1689] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1687

Hej, na dowód że mój kod jest zaawansowany i elastyczny dodałem w godzinkę prosty edytor plansz, zintegrowany z grą. Klawiszem 'E' wchodzimy do edytora. Klawiszem 'G' wychodzimy z niego do trybu gry.

Na razie można tylko wstawiać kafle korytarz bądź je usuwać za pomocą przycisku FIRE. Kontrolujemy kursorem (biała ramka) za pomocą joysticka.

W każdej chwili możemy przełączać między trybami. W trybie gry kursor znika i na powrót pojawia się bohater, którego możemy przemieszczać.

Do pobrania z oryginalnego linku.

W dalszej kolejności zrobię rzeczywiste chodzenie po korytarzach oraz pierwsze obiekty i przedmioty.

[#1690] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1689

A nie lepiej pokazać od razu grywalne demo?
Poczekamy.
Potem już tylko mały krok do pełnej gry. Edytor juz masz.
[#1691] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Norbert, post #1690

Dlatego też nie będę publikował każdego małego kroczku, tylko momenty przełomowe.
[#1692] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1691

Wiec czekamy na grywalne demo.
Teraz całe zasoby kieruj na dokończenie projektu.
Jak juz będzie gotowe, to wtedy napiszesz co i jak zostało wykonane. Nie wcześniej.
Szkoda żebyś się rozpraszał odpisując na forum.
[#1693] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Norbert, post #1692

A ja uwazam, ze kolega powinien nam tu opisywac co robi kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota. Pisz nam Hex jak ci idzie na biezaco OK
[#1694] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1671

Ze względu na powtarzalność efektu Miniata,
przydałaby się jakaś nowa, dedykowana emotka ;)
.
[#1695] Re: Zapowiedzi nowych gier

@rePeter, post #1694

Coś z płonącą słomą może?
[#1696] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1695

A może Hexamorgana szeroki uśmiech Mam nadzieję, że kolega sie nie obrazi.
[#1697] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1695

czy mozna wydzielic z tego osobny watek dla gry komandos?
[#1698] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #1697

Sądzę, że już stworzył się taki wątek w innym dziale. Tutaj już wygasa i czekamy na kolejne wieści o nowych, zapowiadanych grach.
[#1699] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1698

Sądzę, że już stworzył się taki wątek w innym dziale. Tutaj już wygasa i czekamy na kolejne wieści o nowych, zapowiadanych grach.

Tamten wątek dotyczy tilesetu i tylko niego. Czy moja zapowiedź Komandosów została umieszczona w niewłaściwym dziale? Przypuszczam, że nie.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 18:42:27 przez Hexmage960
[#1700] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1699

Oczywiście, że nie był w złym dziale, ale chodzi tutaj o to, że ludzie nie chcą czytać w tym wątku o każdej literce kodu, którą postawisz. Liczą na to, że w tym wątku przedstawisz kolejną, istotną informację o grze, jak na przykład "pierwszy w pełni grywalny poziom".
[#1701] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1700

Zgadzam się. OK Info o edytorze może nie było przedwczesne, ale rzeczywiście następna wiadomość po prostu musi być o pierwszym, w pełni grywalnym poziomie.
[#1702] Re: Zapowiedzi nowych gier

@SuperBuster, post #1591

Janusz Pelc, jeden z programistów Electro Body


I świetnego Robbo !
[#1703] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1656

Autor "RoadTrip" chyba zrozumiał swój błąd i nawet pomimo tego, że strzelił focha na LemonAmiga zarzekając się, że już nie będzie tworzył gier, pracuje nad nowym tytułem.

"Ninja Fury" będzie zręcznościówką. W wątku na EAB będzie informować o postępach. Obecna grafika to zamienniki i autor będzie współpracować z grafikiem. Celem jest komercyjne wydanie gry.

Wymagania gry to A600 z 1 MB pamięci.

[#1704] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1703

... a kolega Amiten ogłosił kolejną grę - tym razem darmową.
taki prezent z okazji Trzech Króli...
http://eab.abime.net/showthread.php?t=90129
graficznie chyba nie najgorzej ale na razie grywalność .. tak sobie, ale to narazie preview.
[#1705] Re: Zapowiedzi nowych gier

@retronav, post #1704

Dla zainteresowanych - QuasariusX (gameplay):
[#1706] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #1705

Chyba nie najgorszy ten QuasariusX!
A Ninja Fury zapowiada się OK ok, racja
[#1707] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1706

Poki co... to takie pop******ki a nie gry.
[#1708] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1707

Selur, marudo, przecież wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że czas nadejścia super hiciorów na Amigę jest bliski

Tylko żyć, nie umierać

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 12:44:39 przez BULI
[#1709] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1708

ano Viddi, Amiten i Rysiek z klanu przywroca nam stare dobre czasy... hitow z L.K. Avalon'u.



Vanitas vanitatum et omnia vanitas
[#1710] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1708

@Buli - OK
@Selurze, więcej wiary, amigowy świat na nich się nie kończy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem