[#1711] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1708

Selur, marudo, przecież wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że czas nadejścia super hiciorów na Amigę jest bliski


Niektórzy tak mawiają o apokalipsie...

Nie chcę ciebie jakoś zniechęcać czy coś, ale w przesadnym optymizmie zapominasz że coś może "nie wypalić". Więc nie przesadzał bym z takim prorokowaniem. Ja dopóki nie zobaczę, to nie mówię że coś jest.

Z drugiej strony Selur przesadza w drugą stronę. Nie obraź się Selur, ale donoszę wrażenie że często marudzisz z... przyzwyczajenia chyba.
Przejrzyj sobie co jest w zapowiedziach, zamiast marudzić. Dodam że Powerglove jest ukończony, teraz czekamy tak naprawdę na ruch RGCD.
[#1712] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1711

Nie chcę ciebie jakoś zniechęcać czy coś, ale w przesadnym optymizmie zapominasz że coś może "nie wypalić". Więc nie przesadzał bym z takim prorokowaniem.


Tak, nawiązanie do mesjanizmu/apoklipsy było zupełnie nieprzypadkowe, nie da się ukryć, że troszkę ironizowałem

Ale, apropos narzekania.
Dziś przeszedłem demo "Reshoota R"- Tadam!
Był jeden Bos na końcu, a po jego przejściu ściana z różnych grafik, której nie można rozwalić.
Wniosek z tego taki, że poziom trudności nie jest wysoki, bo nie należę do mistrzów joysticka- ale grało się fajnie.
Pojawił się też ciekawy efekt gdy następowała kolizja z obiektem/ogniem wroga a twój "statek" zebrał wcześniej odpowiednią dopałkę, dzięki której nie ginął ok, racja

Więc, tak wychodząc na zewnątrz naszego światka marudo- amigowego to mamy całkiem fajny i ciekawy shooter na AGA i to w podstawowej konfiguracji ok, racja

Zastanawiam się nad kupnem (o ile cena mnie nie zablokuje), bo takie produkcje warto jednak wspierać OK

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 21:11:20 przez BULI
[#1713] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1712

1942 mini z tutorialem.
http://amiten.es/?p=130
[#1714] Re: Zapowiedzi nowych gier

@R222, post #1713

Ohhh no more...

i tym optymistycznym akcentem koncze komentowanie nowych gier (i przy okazji marudzenie) do odwolania.
[#1715] Re: Zapowiedzi nowych gier

@R222, post #1713

SUPER !
OKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOK
[#1716] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1714

Akurat tu się z tobą zgadzam!

Nie dość ze grafika chyba "zapożyczona" z automatowej wersji (ciekawe co na to by powiedział CapCom(TM) ), to na dodatek gra w stosunku do automatu w wersji "mini" (chyba z tym "mini" Freud by coś powiedział ).

Żenada do kwadratu, dobrze że przynajmniej za darmo.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 15:53:00 przez Solo Kazuki
[#1717] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1716

Amigowcy jak widac zapomnieli juz lekcje historii dotyczacej krapow z wyrypana grafika.
To dla przypomnienia Smurf Rescue i przeslanie "nie uzywaj grafiki z komercyjnych gier, bo sie nie wyplacisz".

Z drugiej strony... jak Amiten beknie za te wszystkie grafiki z komercyjnych gier i zamkna mu ta telewizje, to sie skonczy ta masowa produkcja pseudogier.
Ahh zeby tak jescze Viddi beknal za Ambermoon Arcade i Agenta Luxa i byloby fajnie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 16:33:17 przez selur
[#1718] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1717

Jak chcesz to pisz!

http://www.capcom-europe.com/contact

Edit: Dodam że CapCom(TM) jest znany z tego, że bardzo ceni swoje prawa autorskie.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 17:09:16 przez Solo Kazuki
[#1719] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1718

Chłopaki, nie róbcie siary.
[#1720] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #1719

Co ty odemnie chcesz?

Ja mu tylko podałem adres... co on z nim zrobi nie moja brocha.

A ogólnie to niech Amiten robi te swoje "gry"... ale chyba mam prawo ocenić je jako marne?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 17:54:59 przez Solo Kazuki
[#1721] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Nie wiem czy gdzies to juz jest w tym watku ale jest on zbyt dlugi by sprawdzic.

Na EAB pojawilo sie takie oto cus:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?time_continue=46&v=Nww6sSBwc4o[/youtube]


yyy... czemu nie dziala [youtube] ?
To moze tak:
link

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 23:14:23 przez peceha
[#1722] Re: Zapowiedzi nowych gier

@peceha, post #1721

Grafika ładna (przypomina trochę produkcje Bitmap Brothers), ale czemu bohater znowu czymś rzuca? I skąd on wypuszcza te strzały, skoro nie ma łuku? Chociaż... Może nie chcę wiedzieć.
[#1723] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1722

Wyglada na to, ze jak wyciaga reke do przodu, to strzela palcem wskazujacym (taki James Bond).
Nic to... gra bedzie hiciorem na klasyki, bo do tej pory nie bylo gry z tak dobra, szczegolowa grafika i plynna animacja na A500 Z 1MB !
Jak widac mozna zrobic dobra gre na piecsetke pokłony


p.s.
wpiszcie na jutubie Amiga + Magnus T a zobaczycie, co ten gosc potrafi.
Poki co, to najlepszy amigowy koder gier. ok, racja
[#1724] Re: Zapowiedzi nowych gier

@peceha, post #1721

"Scourge of the Underkind". Bardzo mi przypomina "Final Odyssey" - koncepcyjnie i graficznie. Mam wrażenie, że cała grafika jest rip offem "Final Odyssey" (ściany, drzwi, monety) i "The Chaos Engine" (podłoga), ale trochę ją podkręcono, coś tu i ówdzie podmalowano... Ogólnie wygląda przyjemnie.
[#1725] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1724

A mi nigdy nie wydane "King of thieves" Team 17. Wizualnie.
[#1726] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1722

taki klon
[#1727] Re: Zapowiedzi nowych gier

@peceha, post #1721

Wydajność robi gigantyczne wrażenie. Aż teraz patrzę na swoje "wypociny" i jestem zły.
[#1728] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #1725

8bit guy, po skończeniu swej gry na C64, zabrał się za jej konwersję na inną maszynę.
Co prawda nie na Amigę (choć taka opcja też była) ale materiał moze być pomocny dla kogoś kto marzy o zrobieniu własnej gry, samemu, na retro maszynki.
[#1729] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #1728

@michalmarek
No proszę... nie sądziłem że tak szybko się zabierze za wersję DOSową.
i mszę przyznać że dość ambitnie idzie (kilka wersji graficznych).
lubie jego kanał, i ten i poprzedni filmik "making of Planet X2" muszę przyznać że są bardzo motywujące.
i tylko szkoda że nie na Amigę.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 18:00:07 przez retronav
[#1730] Re: Zapowiedzi nowych gier

@retronav, post #1729

i tylko szkoda że nie na Amigę


Amiga przegrała z PC (głosowanie) .. co za ironia
[#1731] Re: Zapowiedzi nowych gier

@retronav, post #1729

Może Minniat to zobaczy...
@Buli

Amiga przegrała nie tylko z PC, także z Atari 8bit.
Co akurat nie dziwi - większość odbiorców jego kanału to Amerykanie.
(inna sprawa, że Amiga była nad wyraz wysoko w rankingu).

Inspirujący jest fakt, z jaką lekkością gość podszedł do przedsięwzięcia - ot, nigdy nie kodował w assemblerze X86, kupił książkę i korzystając z niej (oraz swojej wiedzy z innych maszyn) robi grę. FIK! i jest - zrobiony edytor, "engine" graficzny, zatrudnił pixelartowca.
Mając pomysł i chęci NA PRZEDSIĘWZIĘCIE - po prostu się DA, Niezależnie czy to PC, Atari czy Amiga.
I to powinno być dobrą lekcją osób mających w planach/robiących coś na Amigach. Jakichkolwiek.
[#1732] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #1731

"Mając pomysł i chęci NA PRZEDSIĘWZIĘCIE..."

No to na co czekamy?
robimy zrzute na wykupienie grafiki z Planet X2 i robimy gre!
kto ja bedzie kodowal ?
[#1733] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #1731

Też mi się podoba jego podejście.
Nie, że nie umiem, że trudne, że stare i że coś tam, tylko zaczynam robić i robię OK
[#1734] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1732

Selur, odpuść sobie zbiórki.
A jak masz pomysł i chęci - realizuj je.
[#1735] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1



Inviyya - strzelanina w stylu R-Type
[#1736] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1735

Kurcze, to w wcześniejszym filmiku można było strzelać i niszczyć wrogów, a tu już nie?!
[#1737] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1736

To nie wiesz, że pacyfizm jest wyższym poziomem rozwoju? ok, racja
[#1738] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1735

to takie na c 64
ogólnie fajne
[#1739] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1737

To nie wiesz, że pacyfizm jest wyższym poziomem rozwoju? ok, racja


Czyli to taki progres, że ..stoimy nad przepaścią i musimy zrobić krok do przodu..
[#1740] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1739

To nie pacyfizm tylko kolejne stadia minimalizmu. Efektem docelowym będzie biały pixel na czarnym tle
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem