[#1591] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Duracel, post #1587

Przypomina trochę atarowską Misję
Janusz Pelc, jeden z programistów Electro Body
[#1592] Re: Zapowiedzi nowych gier

@SuperBuster, post #1591

[#1593] Re: Zapowiedzi nowych gier

@SuperBuster, post #1591

Jego pierwsza gra to chyba "Hearts", które zobaczyłem pierwszy raz w Domu Kultury :)
[#1594] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Duracel, post #1593

Harthlight, w necie jest nawet listing tej gry do samodzielnego wpisania.
[#1595] Re: Zapowiedzi nowych gier

@R222, post #1592

No i mała rozgrywka z Merry Amiga XMas 2017:
[#1596] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #1595

puszczenie pawia
[#1597] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #1595

Trochę spóźnione, ale sam właśnie się przez przypadek dowiedziałem

Pod koniec marca wyszła wersja 1.02 gry Shokaku 68020. Wersja ta została zoptymalizowana i nie wymaga już w ogóle FASTu. Obecnie wymagania to "goła" A1200 lub CD32.

[#1598] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1597

Niejaki CowCat przeportował Quake 3 pod WarpOS. Wersja jeszcze bardzo wczesna (alpha) i posiada jeszcze sporo błędów. Dla zainteresowanych szczególy tutaj.




Natomiast Lantus360 pracuje nad wersją dla AGA portu CannonBall.

[#1599] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1598

Niejaki CowCat przeportował Quake 3 pod WarpOS. Wersja jeszcze bardzo wczesna (alpha) i posiada jeszcze sporo błędów. Dla zainteresowanych szczególy tutaj.

Posiadacze kart Sonnet G3 będą zadowoleni.
[#1600] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #1580

Mirror jest całkiem niezły, głównie dzięki pomysłowi, bo oprawa dość prosta. Ile ta gra ma poziomów?

Odpowiem sam sobie, bo dziś skończyłem tą grę. Jest w niej aż 8 (słownie osiem) poziomów i tylko 2 ostatnie stanowią jakieś wyzwanie dla gracza.
[#1601] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #1586

przez caly czas Alarcity doczlapal sie ledwo 60 zamowionych kopii a tymczasem bakbonowy krap ma juz 80 zamowien... Smiech

z tymi ludzmi naprawde jest cos nie tak wariat?
[#1602] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1601

Jeśli tak jest rzeczywiście, to ja tego również nie pojmuję. No chyba że chodzi tu o nietrafiony pomysł z "kijanką"? Trzeba by chyba jakiś sondaż zrobić, by otrzymać odpowiedź...
[#1603] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #1602

Moim zdaniem to jest kpina.
[#1604] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#1605] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #1599

Pod warunkiem, że będą mieli 256MB RAM, bo tyle wymaga obecnie ta wersja Alpha...
[#1606] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #1604

Tylko tytuł się kojarzy z Amigą. duszenie kupki . Nie obrażając tych co lubią filharmonię ale tego nie powinno tu być.
[#1607] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1601

Ciekawe ilu ludzi zapłaciło 18 ryśków za The Dream of Rowan.

Przy okazji coś dla posiadaczy CD32



Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 13:50:30 przez R222
[#1608] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1601

przez caly czas Alarcity doczlapal sie ledwo 60 zamowionych kopii a tymczasem bakbonowy krap ma juz 80 zamowien... Smiech

z tymi ludzmi naprawde jest cos nie tak wariat?


Alarcity jest naprawdę super pod względem technicznym, ale niestety tematyka (kijanka/plemnik w natarciu) nie przyciąga do monitora.. silnik to nie wszytsko
[#1609] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1608

Trafione w sedno, już 39 lat minęło i ciężko mi się identyfikować z plemnikiem.
[#1610] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1608

Tylu na forumie grafików siedzi, że można by się pobawić w propozycje własnych grafik. Potem to tylko wysłać do autora i może... niezła gra stałaby się świetną?

No ale co ja będę innym czas organizował.
[#1611] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1610

Ale AlarCity ma bardzo ładną grafikę.

https://pbs.twimg.com/media/DQ6_d_HX0AA7-_N.jpg

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 17:33:21 przez Hexmage960
[#1612] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1611

Ładną ale nie pasującą do gry - głównie z tego powodu ta gra przerypała na RK16, a przynajmniej taki wniosek się nasuwał z rozmów z ludźmi. No i teraz też jakoś ludzie się na nią nie rzucają.
[#1613] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1612

Niepasującą w sensie tego "plemnika". Bo te drzewka, panel, kryształy mi się podobają.
[#1614] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1613

Muszę powiedzieć, że Golden Wing to jedna z lepiej wykonanych i grywalnych gier na Amigę klasyczną w ostatnich latach. Polecam!
[#1615] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #1614

Jak dla mnie Golden Wing to amatorska podróba Stardusta.
[#1616] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #1615

Golden Wing to zdecydowanie gorsza wersja Stardusta ale i tak trzyma poziom w tej kategorii.

Co do Alarcity - pogralem w demo i w sumie dobra gra ale Earok ma zlego grafika i tu lezy problem. Aczkolwiek mam nadzieje, ze gra nie bedzie klapa, bo jest o niebo lepsza niz superprodukcje Viddiego czy Amitena, ktorzy sprzedali sporo kopii, wiec czemu nie Alarcity.

Chetnie z pomoca innych bym poprawil ta cala grafike do Alarcity ale...
wczesniej grafik nie mial sobie nic do zarzucenia a ostatnio pytal co mozna poprawic zeby gra sie sprzedawala lepiej. Mysle, ze polemizowanie z takimi ludzmi, ktorzy sami nie wiedza czego chca nie ma sensu. Skoro nie widzi swoich ciezkich bledow teraz, to moze zobaczy je juz po fakcie. Identyczna sytuacja byla z Reshoot 1, ktory mial silnik w asmie ale grafike beznadziejna pod kazdym wzgledem i sukcesu wielkiego nie odniosla. Czy ktos jeszcze pamieta w ogole o tej grze?


A tak ogolnie to uwazam, ze Sordan powinien zrobic konkurencje Viddiemu i Amitenowi wykanczajac ich dupingowymi cenami pomysł szeroki uśmiech
[#1617] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1612

Zgadzam sie w 100%. Pamietam prezentacje AlarCity na RetroKompie w 2016. To skupienie na twarzach zgromadzonych jak wszyscy zobaczyli strone tytulowa i uslyszeli te muzyke. Wszystko super, no w koncu amigowy hit! I po chwili ten plemnik na ekranie strzelajacy do kolorowych glutow... No cala sala w brech. Niestety ale AlarCity to podrecznikowy przyklad zmarnowanego potencjalu. Chlopaki maja zdecydowanie mega problem z designem gry. To mogl byc totalny killer, bo silnik swietny. Trzebaby totalnie zmienic grafike na taka podobna do Alien Breed, Chaos Engine albo Xpedition. Do tego zamiast tego trybu survival, plansze pobudowac (jakies pomieszczenia i przechodzenie z punktu A do punktu B).... i murowany hit. No i muza tez by sie stosowna przydala, ale to pewnie najmniejszy problem, bo na upartego to nawet mogloby zostac to co jest. Cala reszta tak naprawde w tej grze jest. Chcialoby sie wrecz krzyknac - dajcie mi taki silnik to Wam stworze taka gre ze szczeny poopadaja szeroki uśmiech

@selur - grafika w AlarCity nie jest zla, grafik dal rade ale tematyka po prostu do dupy. Jak strzelanina to powinna byc jatka i powazna oprawa. Takie glutki i cukiereczki to sobie mozna do platformowki wrzucic. Plemnik ewidentnie do usuniecia... nie nadaje sie do niczego. No chyba ze panowie od AlarCity beda chcieli zrobic druga czesc BombX

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 18:47:29 przez Axi0maT
[#1618] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #1617

@Selur

grafika w AlarCity nie jest zla, grafik dal rade ale tematyka po prostu do dupy


Dokładnie, grafika jest całkiem ładna i porządnie narysowana/ wypikselowana!
Problemem jest temat/ pomysł na grę ok, racja
[#1619] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1618

Owszem wypikslowana i kolorowa ale grafik tak czy siak sie nie wysilil.
Wiekszosc tilsetu wzieta zywcem z neta. A takich kolorowych roznych haribo i diamencikow, to tez by sie w necie znalazlo. I gdzie tu ta ciezka praca? Koder odwalil ciezka robote a grafik leci w kulki.


ale dobra... tu mam lepsza ciekawostke:
zapowiedz


i juz wiemy dlaczego te "preview" jest takie niewyrazne, bo wiekszosc grafik pochodzi z tego tilsetu







Koles kupuje tilsety z internetu za 3 dolary, skleja to w bakbonie i sprzedaje za 15 euro a amigowcy wniebowzieci, ze maja nowa gre....
[#1620] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1619

tilesety calkiem ladne
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem