[#1] Mniej znane gry
Zapewne każdy kojarzy Super Frog czy serię Turrican. Jednak na tych znanych grach nie kończą się dobre gry na Amigę. Jest też sporo mniej znanych a dobrych gier. A jako że są mniej znane, nie każdy może je kojarzyć. W związku z tym stwierdziłem że warto by stworzyć taki wątek, aby "wyeksponować" te gry.

Na początek Powder. Gra robiona przez prawie 10 lat, którą można by określić mianem "bullet hell" (wiele pocisków na ekranie, znane z automatów, ale także np Mega-Typhoon się by załapał). Poza niezłą grafiką (jak na OCS/ECS) gra ma dobry soundtrack.

[#2] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #1

IMO na bullet hell się w żadnym razie nie łapie (te kilkanaście pocisków na ekranie to zbyt mało ) ale faktycznie to bardzo przyjemny, na amigowe warunki, szuterek.
Dobry wątek, btw.
[#3] Re: Mniej znane gry

@michalmarek77, post #2

Nie kilkanaście a kilkadziesiąt (gra ma do 66 obiektów na ekranie) i wystarcza żeby zginąć nieraz. Ba, gra przez to że większość pocisków jest kierowanych w ciebie i rozproszonych jest trudniejsza niż niejeden "bullet hell" z automatów gdzie masz "szparki" w które widać że masz się zmieścić. Dla przykładu w Cyvern dochodzę do 3 etapu, a tutaj mam problem skończyć pierwszy.
[#4] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #1

MAX RALLY

Mało znane ładne i całkiem trudne wyścigi. Może nie tak olśniewające jak "Roadkill", ale całkiem przyjemne. Gdyby nie to, że gra trafiła do mnie jako bonus na jednej z płyt Aminet, nigdy bym o tej grze nie usłyszał.
[#5] Re: Mniej znane gry

@Koyot1222, post #4

Ładna grafika, bardzo realistyczna.
[#6] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #1

Fire and Brimstone, miałem wprawdzie tą grę od bardzo dawna, ale nie zdarzyło mi się napotkać dyskusji na jej temat. Uważam więc że zbyt popularna nie jest, za to grafika bardzo przyjemna i sam sens gry jest nieco większy niż tylko zbieranie monet. Ogólnie polecam, gra ma bardzo ciekawy klimat.
[#7] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #1

Bill's Tomato Game. Jedyny w swoim rodzaju i bardzo dobry puzzler wydany przez Psygnosis.
[#8] Re: Mniej znane gry

@cemaxx, post #6

Akurat w przypadku powyższej gry brak zainteresowania nią raczej świadczy o jej kiepskości.
Ta gra to przykład 16-bitowego potworka - kiepskie mechaniki, kiepska technologia (serio, brak scrolla w takiej grze to może by i przeszedł na Spectrum czy PC..).
[#9] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #1

Ostatnio z racji chyba na tytuł swojej gry natknąłem się na Knight Force Nigdy wcześniej nie słyszałem o niej… Niestety mimo że grafika nawet ładna to sama gra crap jakich mało :)
Przy okazji zapytam o grę na a500, widok z góry.. klimat troche jak pierwsze gta - przemoc, sex w grze - ladna grafika - widac z góry jak chodzimy po domu, widać pokoje i to co w nich się znajduje. Przypomni ktoś tytuł??
[#10] Re: Mniej znane gry

@zeter, post #9

Obstawiałbym Dreamweb. Znaczy "widokowo" i odnośnie tego seksu, bo gameplayowo to (niemalże) standardowy adventure. Genialna gra, skądinąd. Absolutnie fenomenalna, taka która nawet dzis perfekcyjnie się broni i robi niezłego "mindfucka". #perełka.
[#11] Re: Mniej znane gry

@michalmarek77, post #10

Wiedziałem że na Ciebie mogę liczyć ;) Trafiłeś 100% - nie wiem skąd mi się te gta wzięlo bo gameplejowo to zupełnie inna bajka jak gta :) To jest jeden z tytułów do których trzeba wrócić co niebawem uczynię! Dzięki!
[#12] Re: Mniej znane gry

@zeter, post #11

Uwazaj bys nie stracil szybko zapalu bo ta gra do latwych nie nalezy szeroki uśmiech

A wracajac do tematu moja propozycja to:
Beastlord

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 19:48:12 przez peceha
[#13] Re: Mniej znane gry

@peceha, post #12

Ech, jak już piszecie tu o paskudnych grach, to i ja coś wrzucę w temacie.
Deathbrionger to stareńki tytuł. Absurdalnie zepsuty, pod względem mechanik, niestety.
Cóż, grać się w niego za bardzo nie da ale przynajmniej można podziwiać warstwę (audio) wizualną.
Oj ta gra była kiedyś kraszerem. Miażdzyła jajca każdego, kto miał okazję natknąć się na jej prezentację podczas tej czy innej giełdy.
Dziś to, nie bez powodu, raczej zapomniana gra ale warto ją sobie przypomnieć.
Deathbringer
[#14] Re: Mniej znane gry

@michalmarek77, post #8

Gusta i guściki, mi ta gra się bardzo podoba jupi!
[#15] Re: Mniej znane gry

@michalmarek77, post #13

No mi też to tak trochę z zamysłem wątku się kłóci, bo założyłem go z myślą o dobrych grach. Ale moja wina, mogłem dodać w temacie "dobre"...

A powracając do tematu, Exile.


[#16] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #1

Super wątek!
90% z tych gier nie znałem a wyglądają bardzo ciekawie - dzięki
[#17] Re: Mniej znane gry

@Davka, post #16

Kolejna gra, której nawet na HoL nie ma, Tiger's Bane. Swego czasu ostro w nią grałem.



Nagranie co prawda z wersji na PC (nie znalazłem z amigowej), ale poza muzyką (na Amigę jest inna) gra niczym się nie rózni.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 23:59:43 przez Solo Kazuki
[#18] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #17

Liquid Kids





Snow Bros




Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 23:57:43 przez Dorian3d
[#19] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #17

O tak, dobra gra. Swego czasu nawet myślałem żeby zarejestrować, ale chyba już się nie da...
[#20] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #17

Wygląda jak Silk Worm.
[#21] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #1

Jeszcze mi się przypomniało kilka fajnych tytułów:
Minskies Furballs

Po przejściu Diggers szukałem czegoś podobnego, ale Lemingi jakoś mi nie podchodziły.
Blobz

Gra dosyć trudna, ale ten paralaks urzekający szeroki uśmiech
Gulp!

Chyba mocno niedoceniona, ale bardzo fajna, pocieszna gra.
[#22] Re: Mniej znane gry

@Koyot1222, post #21

To ja dorzucę najlepszy (i jeden z niewielu) klon gry Puzzle Bobble/Bust'a'Move na Amigę, czyli Bubble Heroes.

[#23] Re: Mniej znane gry

@Hubez, post #20

Ale bardziej przypomina Wings of Fury czy JetStrike, tyle że helikopterami.
[#24] Re: Mniej znane gry

@Koyot1222, post #21

O, jak miło. Od paru tygodni gram właśnie w Blobz i Gulp!. Paralaksa w Blobz faktycznie bardzo ładna, poza tym gra jest chyba w Hiresie 640x256.
[#25] Re: Mniej znane gry

@PopoCop, post #24

Ja mogę dorzucić od siebie (pewnie ciut bardziej znane) coś w co zagrywałem się setkami godzin jak byłem pacholęciem

Tearaway Thomas
[#26] Re: Mniej znane gry

@WojT_GL, post #25

Tearaway Thomas?

Wof... Pierwszy raz widzę grę, jakoś tak wiele elementów gry jakby żywcem ściągnięte z Superfroga. Poruszanie się postaci, skok ze skrzydłami, bardzo podobne tilesy planszy, niezwykle podobnie wyglądająca nora (exit). Nawet ma podobny znak zakazu wstępu jak w super żabie, która ukazała się przecież dopiero 2 lata później. Duchy w planszy castle... Latający srający ptak jak samolot zrzucający bomby z SF. Czuję sporą inspirację T17 powyższym tytułem.
Ciekawy temat...

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 14:52:05 przez Koyot1222
[#27] Re: Mniej znane gry

@Koyot1222, post #26

Heh
nie myślałem o tym w ten sposób - na tamten czas nie porównywałem tego w takim zakresie :)
Ale gra jest mega grywalna
[#28] Re: Mniej znane gry

@Koyot1222, post #26

Ja polecam Nippon Safes wciagajacy tytul



Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 16:27:45 przez AmigaPL
[#29] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #1

Tylko co to znaczy mniej znane? :)
Można jakąś listę wskazać co by oznaczalo, że jak gry na niej nie ma to mniej znana :)
[#30] Re: Mniej znane gry

@sid777, post #29

3 i 4 gwiazdki w HoL lub brak tam gry. Wystarczy?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem