[#271] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #270

Chociaż nie jestem jakimś specjalnym fanem, to w HiltII nawet trochę pograłęm- całkiem fajna gra OK
Blade "miał być" amigowym Diablo- pamiętam, że próbowałem w to grać ale jakoś mnie nie wciągnęło.
[#272] Re: Mniej znane gry

@BULI, post #271

Blade "miał być" amigowym Diablo


Nie wiem skąd masz te rewelacje, bo to całkiem inny gatunek gry. Wspólne są tylko klimaty fantasy i losowe tworzenie podziemii.
[#273] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #272

Nie wiem skąd masz te rewelacje, bo to całkiem inny gatunek gry. Wspólne są tylko klimaty fantasy i losowe tworzenie podziemii.


Te rewelacje, to nie była oczywiście informacja od twórców gry, tylko raczej oczekiwania samych graczy ok, racja
[#274] Re: Mniej znane gry

@BULI, post #273

A Death Mask miał być Doomem
[#275] Re: Mniej znane gry

@Jacques, post #274

Każdy widzi, co chce zobaczyć- "..Szukajcie a znajdziecie.."
[#276] Re: Mniej znane gry

@BULI, post #273

To już bardziej Diablo (i to prekursora) przypomina Shadowlands.




Jest także druga część, ale w klimatach futurystycznych, czyli Shadoworlds.

[#277] Re: Mniej znane gry

@BULI, post #271

Jak ktoś kupił takie "Diablo" i zapieprzał szybko do domu żeby zagrać, a potem to coś zobaczył to niezłą musiał mieć minę :)
[#278] Re: Mniej znane gry

@HOŁDYS, post #266

OldTimer II to raczej nie jest(chyba, że rzeczywiście masz jakąś naprawdę nieznaną wersję). Tam II jest dlatego, że gra jest w zasadzie kontynuacją świetnej(dla mnie) gry 1869. To jest w zasadzie taka mini seria, na podstawie znanych faktów/wydarzeń historycznych, znajomość historii i geografii dość mocno się przydaje w 1869, albo w drugą stronę możesz sobie poszerzyć na tej podstawie horyzonty.
[#279] Re: Mniej znane gry

@pgru2, post #278

Na HOL jest przecież wyraźnie napisane, że Oldtimer to sequel 1869.
[#280] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #276

A widzisz, Shadowland gdzieś tam mi przemknął, ale Shadoworlds nie znałem- wygląda ciekawie OK
[#281] Re: Mniej znane gry

@BULI, post #280

Polecam, zarówno Shodowlands jak i Shadoworlds.

Dosyć ciekawym pomysłem w Shadoworlds jest to, że niektóre bronie składasz z dwóch części. Można użyć w różnej kombinacji i daje to różne bronie w wyniku.
[#282] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #281

Na koniec roku dwie gry, będące odmianami orientalnych klasycznych gier.

Pierwsza z nich to Amiga MaJong, będąca chyba jedyną grą Mahjong na Amigę. Należy wspomnieć że chodzi o prawdziwą chińską grę hazardową Mahjong (trochę przypominającą naszego pokera), a nie "ściąganie klocków" (tzw Mahjong solitaire).




Druga to Shokaku 68020, będąca cyfrową wersją japońskiej gry karcianej Hanafuda.

[#283] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #282

To jest super .
Grałem w to ostro
[#284] Re: Mniej znane gry

@Dorian3d, post #283

Noooo- to dobre jest!!!
[#285] Re: Mniej znane gry

@Dorian3d, post #283

Strategia Fields of Battle

[#286] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #285

Prawie nikt tych gier nie zna a warte są uwagi.


[#287] Re: Mniej znane gry

@amikoksu, post #286

Five a Side Soccer wygląda bardzo ciekawie ok, racja
[#288] Re: Mniej znane gry

@BULI, post #287

Wspomniałem o tej grze w innym wątku i stwierdziłem że do tego także się nadaje.

Chodzi o grę King of Karate, która jest mniej znana gdyż wymaga karty Opal Vision.
Przy okazji jest to chyba jedyna gra, która tą kartę obsługuje.

[#289] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #288

BULI jak sie nie mylę ma tak karte
[#290] Re: Mniej znane gry

@Dorian3d, post #289

Fajne.
A tak żeby nie zaczynać nowego wątku, jaki jest najlepszy na Amigę Sokoban, Arkanoid i Tetris?
[#291] Re: Mniej znane gry

@Ralpheeck, post #290

Ja lubię Tetris Pro: http://hol.abime.net/3841
[#292] Re: Mniej znane gry

@Ralpheeck, post #290

Jeżeli chodzi o Arkanoida to Deconstruction jest całkiem fajne.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 16:55:29 przez nostrum666
[#293] Re: Mniej znane gry

@Ralpheeck, post #290

Ja nie lubię takich gier więc . Więc nie mam rozeznania .
Jedyna jaka mi się podoba to
[#294] Re: Mniej znane gry

@Dorian3d, post #293

Grałem w podobne kulki pod windowsem i potrafi wciągnąć. Nie wiedziałem że jest na Amidze.
[#295] Re: Mniej znane gry

@Dorian3d, post #293

Gdzie to można dostać lub zassać?
OK, już mam.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 18:26:27 przez nostrum666
[#296] Re: Mniej znane gry

@nostrum666, post #295

Ja kupiłem oryginał na allegro .
Gra chodzi na Aga i RTG OK
[#297] Re: Mniej znane gry

@Dorian3d, post #293

Pisałem już o Bubble Heroes w tym wątku wcześniej...
A dokładniej 3 lata temu.

Wnioskując po tym, może niektórzy czytający od niedawna powinni przejrzeć ten wątek? ok, racja
[#298] Re: Mniej znane gry

@Ralpheeck, post #290

Polecam przejrzeć ten wątek, są już wymienione co ciekawsze Tetrisy i Arkanoidy...
[#299] Re: Mniej znane gry

@Dorian3d, post #289

Tak, mam tą kartę.
Tak, grałem w tą grę, czasem gram. Fajna ciekawostka, swego czasu reklamowana jako pierwsza gra w 24bit na komputery osobiste, czy Amigę (do sprawdzenia).
Ta gra to taka "próbka", jest opcja tylko dla 2 graczy i trzy plansze/lokalizacje do wyboru ok, racja
[#300] Re: Mniej znane gry

@BULI, post #299

Zrobił byś w wolnej chwili jakiegoś screenshota lepszej jakości? Ten filmik z YT to jakaś tragedia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem