[#181] Re: Mniej znane gry

@recedent, post #176

A "odpalanie na osobnym ekranie 320x256" - to jest właśnie to, co gra robi domyślnie. Czyli tooltype WORKBENCH w ikonce jest zwyczajnie bezużyteczny.


Pozwolę sobie nie zgodzić się z twoją opinią. Na ekranie 320x256 jak pisałem powyżej przy maksymalnym ustawieniu okna rozgrywki elementy nachodzą na siebie. Jak dla mnie gra jest przemyślana pod ekrany 640x480, chociaż mogliby dać możliwość większego okna gry. Przydałby się jakiś patch, dodatkowo z dźwiękiem pod AHI.
[#182] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #181

@Solo Kazuki: Nie, nie jest przemyślana pod 640x480. Tu masz zrzut z Workbencha w takiej rozdzielczości, jak widać zostało mnóstwo miejsca.



@Hexmage: Kolory są dziwne, bo to na szybko ustawiony system pod UAE. Nie chciało mi się tego dokładnie spinać i jak wydać - albo FullPalette albo Visual Prefs coś pokrzaczyło.
[#183] Re: Mniej znane gry

@recedent, post #182

I o to chodzi, że masz to miejsce. Wprawdzie okno mogło by być większe, ale zobacz jak wyglądają inne gry pod Workbench - rzadko kiedy okna są duże, zazwyczaj malutkie okienko z grą.







Jak dla mnie źle podchodzisz do tej opcji w Colonization, traktuj ją jako "grę pod Workbench" a nie "grę w okienku"....

Edit: Swoją drogą czym twój zrzut ekranu ideowo się różni od mojego?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 07:37:33 przez Solo Kazuki
[#184] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #183

"...ale zobacz jak wyglądają inne gry pod Workbench "

dziadostwo, tandeta i szmira..

o tak wlasnie wygladaja gry pod Workbench ok, racja
[#185] Re: Mniej znane gry

@selur, post #184

Nie o to mi chodziło. Raczej o to że są to gry które można mieć uruchomione łącznie z innymi rzeczami na ekranie Workbencha. Zresztą chyba na tle tych pozostałych gier pod Workbench chyba się zgodzisz że Colonization wypada nieźle.
[#186] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #185

A taki na przykład Soliton:



Albo WBSteroids?



Jeśli już ktoś chciałby uruchamiać Colonization w wysokiej rozdzielczości, pośród innych okienek Workbencha to prosi się o kłopoty. Pamiętaj, że gra ma cztery okienka. O ile to z kursorami możesz sobie spokojnie "zgubić" i używać klawiatury numerycznej to gorzej jak przykryjesz sobie czymś innym okno statusu, czy mapy. Poza tym - już w 640x480 wszystko robi się bardzo malutkie. Krótko mówiąc - jak dla mnie fajny pomysł, ale szkoda że nie doprowadzony konsekwentnie do końca.
[#187] Re: Mniej znane gry

@recedent, post #186

Krótko mówiąc - jak dla mnie fajny pomysł, ale szkoda że nie doprowadzony konsekwentnie do końca.

Jak dla mnie to szukanie dziury w całym. Colonization działa świetnie na ekranie niskiej rozdzielczości i - chyba (nie grałem w nią za dużo) - bardzo, ale to bardzo udaną grą.

Działa świetnie już na Amidze 1200.

Chcesz mieć mapę na cały ekran - wybierz 320x256. Chyba na UAE to możliwe.

(swoją drogą to czy Colonization nie powinno działać na MorphOSie?)

Jeśli chcesz grać w gry na 640x480 to masz Foundation i Napalm. Ale one wymagają już dużo więcej pary. A nie są grami technicznie dużo bardziej złożonymi.

@Selur

Bardzo uogólniasz. Grałeś w Colonization? Podpowiem, że gra powstała na pomyśle samego Sida Meiera, autora doskonałych tytułów: Civilization i Pirates!

Moim prywatnym zdaniem to jedna z najlepiej zrealizowanych gier na Amigę. Pięknie wykorzystuje system Amiga OS 3.

@Solo Kazuki
Można grać wygodnie w 320x256 w Colonization. Nawet jak elementy się przysłaniają.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 11:57:13 przez Hexmage960
[#188] Re: Mniej znane gry

@Hexmage960, post #187

Grę przeszedłem wielokrotnie, jeszcze na Amidze. Ale nie bawiłem się w odpalanie na WB, zawsze na własnym ekranie (po prostu - tak było wygodniej).

Z tego co pamiętam to na MorphOSie gra niestety nie działa. Podejrzewam, że wywala się z powodu braku Pauli. Ale gdybym zapragnął ją przejść ponownie to pewnie spróbowałbym wersji PC pod DosBOXem - zdaje się, że trochę bardziej kolorowa i posiada więcej "smaczków" graficznych niż wersja na Ami.
[#189] Re: Mniej znane gry

@Hexmage960, post #187

Nie interesuja mnie osobiste odczucia kilku graczy.

Gry pod WB to szmira, bo tak po prostu jest, koniec i kropka. ok, racja
[#190] Re: Mniej znane gry

@selur, post #189

Nie ma to jak pisać:

Nie interesuja mnie osobiste odczucia


A potem pisać o swoich własnych odczuciach jakby to była prawda objawiona
[#191] Re: Mniej znane gry

@recedent, post #186

W twoich przykładach akurat są to gry o innym charakterze. Soliton korzysta z obrazów kart, które same w sobie są sporych rozmiarów więc stąd ten rozmiar okna. WBsteroids skaluje grafikę wektorową. Colonization to grafika bitmapowa z małymi elementami. Ale zaiste byłoby lepiej gdyby dało się powiększyć bardziej okno rozgrywki, co już pisałem.
[#192] Re: Mniej znane gry

@Hexmage960, post #187

Chcesz mieć mapę na cały ekran - wybierz 320x256. Chyba na UAE to możliwe.
Można grać wygodnie w 320x256 w Colonization. Nawet jak elementy się przysłaniają.

Chyba nie grałeś zbytnio w tą grę albo/oraz nie rozumiesz o co mi chodziło. Gra domyślnie otwiera własny ekran 320x256, więc nic nie trzeba dodawać lub kombinować.Parametr do gry na workbenchu jest opcjonalny i o tym pisałem.

@Recedent
Jeśli już ktoś chciałby uruchamiać Colonization w wysokiej rozdzielczości, pośród innych okienek Workbencha to prosi się o kłopoty. Pamiętaj, że gra ma cztery okienka. O ile to z kursorami możesz sobie spokojnie "zgubić" i używać klawiatury numerycznej to gorzej jak przykryjesz sobie czymś innym okno statusu, czy mapy.

Nigdy nie zdarzyło mi się "zgubić" okna i bardzo wygodnie mi się grało. Grunt to rozplanowanie i rozmieszczenie okienek, a zasłonięcie nic nie powoduje. Poza tym jakakolwiek by nie była gra, zawsze możesz sobie zasłonić okno...

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 13:38:17 przez Solo Kazuki
[#193] Re: Mniej znane gry

@recedent, post #188

Ale gdybym zapragnął ją przejść ponownie to pewnie spróbowałbym wersji PC pod DosBOXem - zdaje się, że trochę bardziej kolorowa i posiada więcej "smaczków" graficznych niż wersja na Ami.

Pod DOSem to nawet w okienkach nie jest. Nie sądzę, by była bardziej kolorowa.


Z tego co pamiętam to na MorphOSie gra niestety nie działa. Podejrzewam, że wywala się z powodu braku Pauli.

Też o tym pomyślałem. Ale nie z powodu braku Pauli, a raczej braku obsługi przez systemy NG audio.device. Jestem pewien, że gra dobrze korzysta z zasobów systemowych. Ze świecą szukać sprawniej napisanej gry, naprawdę.

I jeszcze działa w wielozadaniowości.

@Solo Kazuki


Chyba nie grałeś zbytnio w tą grę albo/oraz nie rozumiesz o co mi chodziło. Gra domyślnie otwiera własny ekran 320x256, więc nic nie trzeba dodawać lub kombinować.Parametr do gry na workbenchu jest opcjonalny i o tym pisałem.

Ależ wiem, że domyślnie gra otwiera własny ekran 320x256.

Grałem mało w tę grę (tak jak napisałem chcę kupić oryginał), ale z tego co zdążyłem zauważyć, to nie ma problemu z okienkami. Domyślnie one się nie przysłaniają nawet w 320x256. Zweryfikuję ocenę jak zagram dłużej.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 18:19:43 przez Hexmage960
[#194] Re: Mniej znane gry

@Hexmage960, post #193

Pod DOSem to nawet w okienkach nie jest. Nie sądzę, by była bardziej kolorowa.


Brak okienek jakoś zdzierżę. A co do kolorów:

Amiga:



VGA:



Auć.
[#195] Re: Mniej znane gry

@recedent, post #194

No rzeczywiście, różnica jest. Fakt, że na Amidze akurat tutaj więcej ditheringu. Ale widzę, że kolory inaczej rozgospodarowane.

Zobacz sobie na inne grafiki. Bo moim zdaniem tekstura drewna i inne grafiki lepiej wypadają na Amidze.

Lepiej też wyglądają w moje opinii te wyspy. Na PC jakiś dziwny dobór kolorów.

Poza tym w wersji na Amigę możesz mieć kilka grafik (palet) jednocześnie na ekranie.

Zatem za oboma wersjami coś przemawia.







Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 19:42:20 przez Hexmage960
[#196] Re: Mniej znane gry

@Hexmage960, post #195

I nie ma takiej pixelozy ..gra w 32 kolorach wyglada elegancko i ma swietna muze

Ale jakos moderator takiego off topa ciagnie i wszystko ok :)

Wracajac do watku

Gra khalaan jest malo znana swiatu a jest dosc ciekawa

link


Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 23:47:49 przez HOŁDYS
[#197] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #180

Można jeszcze odpalić w rozdzielczośći 320x256 ale wielkoć blatu ustawić np na 400x300 i wtedy ładnie wszystko można sobie poukładać i mieć poprawne proporcje piksela ok, racja
[#198] Re: Mniej znane gry

@HOŁDYS, post #196

Apano Sin



Jako ciekawostkę dodam że gra jako jedna z niewielu wykorzystuje trzy przyciski w urządzeniu sterującym (a nawet ich kombinacje).
[#199] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #198

https://www.youtube.com/watch?v=KN3ML4teKHo
Troop Jugernort Chapter 1
Ktos to zna? Wyglada na jakas mange z Son Goku.
[#200] Re: Mniej znane gry

@Don_Adan, post #199

Tym razem gra będąca wersją pokera dla dorosłych. Jest to Strip Fighter. Działa zarówno na Amidze klasycznej, jak i pod AmigaOS 4.x i MorphOS.




Jest to chyba jedyny taki poker wymagający AGA lub RTG (oraz AHI). Dostępnych jest kilka wersji gry różniących się "wojowniczkami".

Wersja 1.2 dostępna na AmiNecie (a tutaj patch z wersji na CD do v1.2) posiada taki repertuar:






Natomiast jest co najmniej jeszcze jedna bardzo rzadka (4 gwiazdki w HoL) wersja posiadająca taki zestaw:



[#201] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #200

zdjecia kradzione z fejsbuka i nie ma zadnej polskiej blachary.
to jest FAKE POKER
[#202] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #200


Można się trochę rozerwać
[#203] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #200

Trzy części gry znanej z 8bit p.t. Druid oraz Warlock the Avenger (III część).

Enlightenment: Druid II




Warlock the Avenger będący remake zarówno oryginalnego Druid jak i Warlock the Avenger.

[#204] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #203

[#205] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #198

Jedna z najlepszych strzelanek w jakie grałem. W sumie gram cały czas szeroki uśmiech polecam OK
[#206] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #204

Kojarzę- ale nie grałem- sprawdzę.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 21:06:21 przez BULI
[#207] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #204

[#208] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #207

[#209] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #208

Fajny efekt tej latarki.
Z tego co pamiętam w Alien breed też był podobny. Ciekawy.
[#210] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #208

Tym razem gra znana, ale w trzech wersjach z których dwie są rzadkie. Jest to Fantastic Dizzy.

Najbardziej znaną wersją Fantastic Dizzy jest wersja OCS/ECS.

Mniej znaną wersją Fantastic Dizzy jest wersja dla CD32 z zestawu The Big Six.

Najmniej znaną wersją Fantastic Dizzy jest wersja AGA.


Jest kilka różnic między wersją OCS/ECS a CD32 i AGA. Pierwszą chyba najbardziej widoczną jest wielkość ekranu gry.

Wersja OCS/ECS


Wersje AGA


Lista róznic pomiędzy wersją OCS/ECS a AGA/CD32:
- Dizzy runs in harmony with the Amiga Operating System
- Dizzy is Hard-disk installable & can be run from Workbench or CLI
- Dizzy now contains a SAVEGAME option (press ESC during game...!)
- Dizzy doesn't multi-load anymore
- Dizzy will always run at 50 frames per second (hopefully!)
- Ingame screen is 32 pixels wider & 24 pixels taller than A500 version
- Background parallax plane is bigger, more colourful and it scrolls!
- NEW 24bit colour fades (check those morning-day-eve-night fades!)
- Depack times have been greatly improved
- 7 extra colours for sprites (BOBS) on the gamescreen
- The game panel has been improved to display objects & damage etc.
- Extra hidden puzzles and an improved cheatmode (look for the Symbol!)
- Various graphical enhancements (e.g. Armorog sprites,cloud masks etc.)
- Zak's Tower subgame now has parallax scrolling


Wersja CD32 od AGA różnią się zapisem (NVRAM vs RAM), muzyką (CD vs MOD) i sterowaniem (wersja CD32 obsługuje więcej przycisków). Dodatkowo wersja AGA posiada opcję wyjścia do OS. Istnieje instaler WHDLoad łatający w wersji AGA zapis (z RAM na HDD) i dodający sterowanie podobne do tego z CD32.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem