[#61] Re: Mniej znane gry

@Hexmage960, post #60

To teraz coś co znalazłem na ostatnim SACP i grało się fajnie - ciekawe rozwiązanie

link

gameplay
[#62] Re: Mniej znane gry

@WojT_GL, post #61

Kiedyś się w to zagrywałem na mojej Amidze szeroki uśmiech
Fajna gierca dla dziecek i nie tylko OK
[#63] Re: Mniej znane gry

@Koyot1222, post #36

Co do gry na wielu graczy trzy podobne gry do czterech graczy. Sama rozgrywka to zręcznościówka z elementami handlówki.

Pierwsza z nich to Traders.



Druga z nich to Sub Trade: Return to Irata.



Trzecia to Pioneers.



Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 00:12:19 przez Solo Kazuki
[#64] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #63

Tym razem kilka strategii z elementami RPG z trybem multiplayer.

Pierwsza to Lords of Chaos.



Druga to Total Chaos.



Trzecia to Fantasy Forces.



Czwartą jest Evil.

[#65] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #64

Klon Wizard of Wor, czyli Monsters of Terror.


[#66] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #65

Najbardziej zapomniana strategia jest Death or Glory. Ten amigowy Langriser/Fire Emblem/Shining Force praktycznie nie ma wad. No chyba, ze dla kogos problemem jest niemiecki.
[#67] Re: Mniej znane gry

@michalmarek77, post #66

I zepsułeś mi jedną z następnych gier.

Co do Death or Glory, jest to ewidentnie klon Langrisser pod względem mechaniki gry. Fire Emblem/Shining Force to trochę inna bajka.

[#68] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #64

Lords of Chaos jako "mniej znana gra"? Dla wielu to klasyka i gra wręcz kultowa.
[#69] Re: Mniej znane gry

@PopoCop, post #68

Nie wiem czy zauważyłeś, ale wymienione zostały cztery gry. Dla wszystkich Lords of Chaos jest prekursorem. Patrz więc na to "całościowo". ok, racja
[#70] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #65

Jest też dla DOS-a, wpadła mi w łapy nie dalej jak przedwczoraj.
[#71] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #67

Tym razem kilka ciekawych klonów gry Tetris.

Na początek chyba najbardziej znana z wymienionych gier, czyli Tetris Pro.



Następna to Megablock 2. Poza kolorową grafiką gra oferuje kilka nietypowych klocków.



Kolejna to Step Five. Różnicą między tą grą a Tetrisem są klocki z 5 elementów.



Ostatnia to Funtris. Oferuje ona losowo nietypowe specjalne niespodzianki na plus lub na minus.

[#72] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #71

Nie znałem wcześniej Master Blaster i dopiero
na AmiParty poznałemi gra się kosmicznie na 4 graczy!!! ok, racja
[#73] Re: Mniej znane gry

@Vato, post #72

Master Blaster to najlepsza wersja "Dyny" jaką znam. Absolutny nr 1 i przede wszystkim te emocje, kiedy dżojem steruje się bombą :D . Znam ją od 1996 roku.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 20:12:40 przez Azzorek
[#74] Re: Mniej znane gry

@Azzorek, post #73

Szkoda że w ciągu 20 zlotów na których byłem nigdzie nie zrobili turnieju
[#75] Re: Mniej znane gry

@Azzorek, post #73

Też znam ją od połowy lat 90 i zgadzam się, że nie ma lepszej DYNY, niedawno padła mi kopia a zagrywałem się z żoną co nie miara. Gra, że tak powiem SHIMANOCHA:)
[#76] Re: Mniej znane gry

@Vato, post #72

White Rabbits czyli gra logiczno-zręcznościowa w której musimy przeprowadzić do wyjścia królika.

[#77] Re: Mniej znane gry

@Vato, post #72

Jak juz jestesmy przy klonach Dyna Blaster to goraco polecam Dyna Blaster Special Battle. Osobiscie nie trawie Dragon Balla ale ta gierka wymiata miodnoscia Do pobrania za free z aminetu:

link
[#78] Re: Mniej znane gry

@Axi0maT, post #77

Bardzo ciekawy i raczej mało znany klon Dyna Blaster pełna wersja za friko. Wersja demo w którą się zagrywałem wydana została w 1996. Natomiast pełna wersja ujrzała światło dzienne dwa lata później. Uwaga mocno wciąga BlitzBombers

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 08:02:12 przez miro_78
[#79] Re: Mniej znane gry

@miro_78, post #78

Jak dobrze kojarze to najwieksza zaleta Blitz Bombers bylo polaczenie dwoch Amig serialem i rozgrywka na 8 osob. Miod jednak umiarkowany...
[#80] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #71

To ja jeszcze trochę o tetrisach.
[#81] Re: Mniej znane gry

@Andrzej Drozd, post #80

Jak już przy "tetrisach" jesteśmy to był jeszcze BLOCKOUT w dodatku jeśli dobrze pamiętam krajowy wyrób:)
[#82] Re: Mniej znane gry

@Andrzej Drozd, post #80

Skoro już o Tetrisach mowa, to polecam też Tetrys 1995. Gra jest po francuzku, oferuje pięć różnych trybów: Junior, Classic, Super Classic, Fantasy, Super Fantasy. Trzy pierwsze tryby różnią się złożonością klocków, dwa ostatnie oferują dodatkowe nietypowe specjalne klocki.




Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 20:56:31 przez Solo Kazuki
[#83] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #82

Tetrys i wcześniej wymieniony przez ciebie w poście #71 Tetris Pro, to moim zdaniem dwa najlepsze Tetrisy na Amigę i być może nawet w porównaniu z innymi platformami. Nie jestem typowym graczem, ale w te dwa grywałem cyklicznie z wielką przyjemnością (zrobiłem nawet klona Tetrisa Pro na PC, a później jeszcze jednego w OpenGL-u ). W Tetrysie podoba mi się to, że wprowadzono trochę dodatków (szczególnie w trybie Fantasy), które dodają do przyjemności w klasycznym układaniu klocków, w przeciwieństwie do innych przeładowanych "innowacyjnością" Tetrisów. Choć oczywiście to kwestia gustu i nie każdy się z tym zgodzi, ale u mnie te dwa mają wieczny wpis do pamięci OK

Oprócz nich, jeszcze bardziej nieśmiertelny jest u mnie BLOCKOUT wspomniany w #81. Zacząłem grać na nim na C64, później na Ami, a jeszcze później doszedł na PC (wciąż próbuję pobić rekord ustanowiony przez moją siostrzyczkę kilkanaście lat temu ). Mówiąc o... Czy ktoś posiada Blockouta, który wychodzi do Workbencha bez guru? Wypróbowałem kilka wersji i każdy mi wiesza Ami

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 22:01:13 przez Umpal
[#84] Re: Mniej znane gry

@Umpal, post #83

nie wiem czy bylo Spellfire The Sorceror
[#85] Re: Mniej znane gry

@Umpal, post #83

Które wersje blockout sprawdzałeś.?
Podeślij dowolną. Sprawdzę
[#86] Re: Mniej znane gry

@Norbert, post #85

PM sent.
[#87] Re: Mniej znane gry

@Umpal, post #86

Wyjście do workbencha działa poprawnie na kick1.3.

Jeśli w s- s przez Blockout dopiszesz run to można wyjść do WB na innym kick, ale np. otwarcie katalogu zawiesza system. Resetwb z górnego menu tez zawiesza.
Wygląda to na podobne zachowanie jak visualprefs na 68000.
[#88] Re: Mniej znane gry

@Norbert, post #87

W takim razie bezpieczniej już po prostu zrobić reset i pozwolić Workbenchowi uruchomić się ponownie. Dzięki za sprawdzenie OK
[#89] Re: Mniej znane gry

@Umpal, post #88

Jeśli bardzo potrzebujesz powrotu do WB to możesz to zrobić poprzez przełączenie ekranów.
Blockout działa w multitaskingu.
Reset można zrobić później.
[#90] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #1

IceRunner - przyzwoity klon Lode Runner-a.



oraz MineRunner - chyba najwierniejsza kopia Lode Runner-a na Amidze.



Do tego jeśli ma się przynajmniej 030 i AGA to można już komfortowo grać w Lode Runner: The Legend Returns na MacOS pod Fusionem lub ShapeShifterem.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem