[#241] Re: Mniej znane gry

@michalmarek77, post #66

Użyłbym tu słowa powszechnie uznawanego za wulgarne zaczynające się na „z” w uznaniu dla autora tego wątku. :)

Lecimy. Najpierw moja odpowiedź na Death or Glory, którą też uwielbiałem swego czasu:

praktycznie nie ma wad. No chyba, ze dla kogos problemem jest niemiecki.


To akurat nie jest dla mnie żadna wada. Większą jest to, że ma błąd i nie da się ukończyć ostatniej misji bez odpowiedniego połatania i odpalić dodatku.

A teraz moje typy.
Juwelen des Lichts

Bardzo fajne i rozbudowane RPG. Dostępne w wersji ang./niem. Leży grzecznie na Aminecie.

Colonial Conquest II

Całkiem przyzwoita strategia 4X napisana w Amosie. Dostępna na The Company, albo na Lemonie.

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 23:50:44 przez OSH
[#242] Re: Mniej znane gry

@Koyot1222, post #212

W klimatach dzikiego zachodu jeszcze jest Legend of Billy the Kid

[#243] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #242

Dwie sympatyczne przygodówki z elementami zręcznościowymi w stylu Dizzy.


Garfield: Big, Fat, Hairy Deal




Snoopy and Peanuts

[#244] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #243

Covert Action w której wcielamy się w rolę szpiega

[#245] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #244

Nie taka nieznana.
[#246] Re: Mniej znane gry

@MarcinLP, post #245

Zapraszam Was do siebie na kanał :) Jeśli macie ochotę zerknąć na shortplaye mniej znanych gierek na Amisie to wskakujcie ;) Zachęcam także do subskrypcji aby być na bieżąco :)

link



Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 12:20:51 przez Marecheck
[#247] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #244

Wild Wheels, czyli coś co można by nazwać "piłką samochodową"

[#248] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #17

Przypomniało mi się że kiedyś ktoś się mnie pytał o klony Fort Apocalypse, znanej z 8-bit gry. Można znaleźć pewne nawiązania we wspomnianym wcześniej Tiger's Bane (choć dosyć luźne). Ale jest kilka gier bardziej przypominające Fort Apocalypse.


Zapewne wiele osób zna Apocalypse, ale nie sposób nie wymienić tej gry poruszając ten temat.




Apache




Fortress Underground




Mission Underground




Spaceport

[#249] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #248

Bush Buck: A Global Treasure Hunt



W grze wcielamy się w rolę poszukiwacza skarbów podróżującego po świecie i szukając róznych przedmiotów i artefaktów. Gra umożliwia rozgrywkę na dwie osoby.
[#250] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #249

Crime Does Not Pay, strzelanka z elementami przygodowymi.

[#251] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #250

Tym razem przegląd gier wzorowanych mniej lub więcej na Elevator Action. Część znana mniej, część bardziej.


Mission Elevator.




Persian Gulf Inferno / North Sea Inferno, bardziej przypominające kontynuację Elevator Action Returns / Elevator Action II.




Pewne cechy wspólne, szczególnie do Elevator Action Returns, posiada seria Rolling Thunder. Na Amigę powstała pierwsza część Rolling Thunder, niestety przeniesiona przez Tiertex przez co słaba.




Także w Sly Spy można znaleźć pewne cechy wspólne, szczególnie do Elevator Action Returns.




Na koniec klon Rolling Thunder oraz Sly Spy, czyli Thunder Jaws.

[#252] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #251

Persian Gulf to była jedna z pierwszych gier jakie miałem na A500. Pozostałe płynnością to nawet koło niej nie stoją :) wg mnie.
[#253] Re: Mniej znane gry

@Dorian3d, post #18

[#254] Re: Mniej znane gry

@Dorian3d, post #253

Seria gier Poing na licencji freeware szeroki uśmiech




Gra w większości przypadków działa po skopiowaniu "na żywca" plików z dyskietki na hdd
[#255] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #248

Kolejna porcja podobnych gier, tym razem bardziej w stylu Chopper Command.


Delta Patrol





Delta Run





Dyter-07





Fire!

[#256] Re: Mniej znane gry

@lincoln06, post #254

Poing jest bardzo fajny. Miło wspominam czas, który przy tej grze spędziłem.
[#257] Re: Mniej znane gry

@mailman, post #256

Ja dalej pogrywam. Kiedyś byłem w to kozak a teraz już nie ta forma ;)
[#258] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #255

Fire!
Tak! dzięki Ci.... jak ja sobie tego nie mogłem przypomnieć :D
[#259] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #255

Fire! była czadowa. Jedna dyskietka, a tyle radochy. Podobnie jak SWIV czy Silk Worm, ten sam gatunek i to upchnięte na jedną DD :)
[#260] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #40

Tym razem nietypowe klony Arkanoida


Addicta Ball


(Wersja dla Atari ST, brak nagrania z Amigi)


Bank Busters





Bunny Bricks

[#261] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #260

Bunny bricks...
Zwabiony na miniaturkę... Ech...
[#262] Re: Mniej znane gry

@Koyot1222, post #261

[#263] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #262

[#264] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #263

O kurka, to jednak było na Amy :)
[#265] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #210

Podobnie jak w przypadku z odniesienia gra, którą wielu zna, ale ze względu na to że często spotykałem się ze zdziwieniem lub nawet narzekaniem że nie ma takiej wersji możliwe iż niewielu wie o edycji AGA tej gry. Chodzi mianowicie o Wing Commander.

Edycja ta pomimo że na CD32 to nie zawiera ścieżki dźwiękowej na CD i posiada ten sam podkład muzyczny co wersja dyskietkowa (OCS/ECS). Wykorzystuje także układy Akiko, ale powstały łatki umożliwiające uruchomienie na A1200/A4000. Od wersji dyskowej rożni się bogatszą paletą 256 kolorów jak w wersji MS-DOS VGA. Posiada także możliwość pełnego sterowania joypadem z CD32, ale w odróżnieniu do niektórych gier na wspomnianą konsolę posiada pełną obsługę klawiszową jak w wersji dyskietkowej.

OCS/ECS _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ AGA




[#266] Re: Mniej znane gry

@aMifan, post #264

Tak bylo nawet niektorzy na forum maja orginal OK

Wolfpack

Co do watku ..odnalazlem malo znana gre z 1995 r na 8 dyskietkach OldTimer II

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 20:00:53 przez HOŁDYS
[#267] Re: Mniej znane gry

@HOŁDYS, post #266

[#268] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #267

High Seas Trader

Jest to gra handlowa w stylu 1869 czy Pirates. Mniej znana może być niektórym z powodu iż wymaga układów AGA.

[#269] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #268

Coś jak kolorowy The Patrician. Nieźle wygląda, może w jakiś wolny dzień wypróbuję.
[#270] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #44

Autor wspomnianej gry Overlander Mark Sheeky, stworzył także kilka strategii turowych.


Hilt: Against The Hoardes, osadzona w klimatach fantasy.




Hilt II, tym razem osadzony w przyszłości.




Blade, przypominający pierwszy Hilt przeniesiony w rzut izometryczny. Gra na układach AGA posiada bardziej kolorową grafikę.

OCS/ECS _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ AGA





Task Force, gra wzorowana na Laser Squad.




Istnieje także inna gra o tytule Task Force której autorem jest Jens Granseuer.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem