[#31] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #1

Bardzo fajny pomysł z tym tematem. Jak na razie większość z gier przez Was prezentowanych, nie widziałem nawet na oczy, dlatego chętnie je dzisiaj posprawdzałem i kilka przypadło mi do gustu.
Czekam na kolejne "mało znane"/niedocenione perełki.
[#32] Re: Mniej znane gry

@Renton, post #31

Temat świetny. Za jakiś czas można zebrać wszystkie gry z tego tematu i zrobić top listę , bez Super Frogów, Settlersów i innych przejedzonych gier na które już nie można patrzeć.
[#33] Re: Mniej znane gry

@Renton, post #31

Kolejna perełka, niestety nigdy oficjalnie nie wydana gra, druga część Gem'X, czyli Super Gem'Z. Jest ona jednak dostępna, nawet jest nieoficjalna wersja pod WHDLoad.

[#34] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #33

Ciekawą grą, w którą turniej był na ostatnim Amigowisku, jest Blob Kombat. Polecam w multi.
[#35] Re: Mniej znane gry

@madman15, post #34

Oj tak, jest miodność. Szczególnie przy grze na trzy osoby.
[#36] Re: Mniej znane gry

@recedent, post #35

Z multiplajerowych tematów pamiętam, że z bratem często graliśmy:
Gravity force 2


Kiedyś też kumple ze szkoły chętnie przychodzili na partyjkę
Brutal Homicide II: The Future Forces


Fruity jest w linii prostej klonem tej gierki:
Gem'X


Iiiii genialny Scorched Tanks


Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 14:11:22 przez Koyot1222
[#37] Re: Mniej znane gry

@PopoCop, post #7

Bill's Tomato Game było opisywane w którymś Magazynie Amiga chyba (albo mnie pamięć myli). Sympatyczny był ten rozplaćkany pomidor.
Natomiast Bubble Heroes "prawie" miało wersję polską. Trochę bez sensu zrezygnowaliśmy z robienia ze względu na brak polskich czcionek.

A skoro trzy gwiazdki w HOL wystarcza, to... Lost Dutchman Mine, choć nie wiem dlaczego jest tam jako "rare". Przecież to taka fajna i znana gra :).

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:16:40 przez Leander

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:17:17 przez Leander
[#38] Re: Mniej znane gry

@Koyot1222, post #36

Transplant - fajna strzelanka, można się pościgać w dwóch :)

TRANSPLANT VIDEO

HOL
[#39] Re: Mniej znane gry

@Leander, post #37

Super gra, szło też w salonie popykać w pokera :)
[#40] Re: Mniej znane gry

@Leander, post #37

Tą ocenę to dałem trochę dla jaj, żeby czepialscy mieli jakiś wyznacznik.

A kontynując wątek, dwa ciekawe klony Arkanoida:

TecnoballZ



Breakout Revolution



Niestety nagrane jest z błędami.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 19:27:24 przez Solo Kazuki
[#41] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #40

Gra tak mało znana, że muzyka z niej bardziej kojarzona jest z cracktro w którym została "zapożyczona". Czyli Sleeping Gods Lie.

[#42] Re: Mniej znane gry

@agrajek, post #38

TRANSPLANT VIDEO


To trochę taki Seek'n Destroy, jeśli chodzi o mechanikę gry ok, racja
[#43] Re: Mniej znane gry

@Koyot1222, post #21

Do "lemingopodobnych" bym dorzucił jeszcze Teeny Weenys.



Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 15:47:04 przez Solo Kazuki
[#44] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #41

Dwie mniej znane gry o tej samej nazwie.

Pierwsza to Overlander (wydany przez Elite), znany z C64, Atari ST, CPC i ZX.



Druga to także Overlander (shareware), będący bardzo dobrym klonem gry Moon Patrol.

[#45] Re: Mniej znane gry

@agrajek, post #38

Jedna z moich ulubionych No i ta muzyka, którą znam już na pamięć
[#46] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #44

Kolejna gra, tym razem połączenie handlówki, RPG i bijatyki. jest to Piracy on the High Seas.

[#47] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #44

Overlander jest znakomity.Nienawidziłem Moon Patrol dla Amigi za wykonanie.
[#48] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #46

Tym razem gra w dwóch wersjach...

Jest to Ninja Mission (znana na platformach 8bit jako Ninja). Gra dostępna jest jako zwykła wersja dla Amigi.



Oraz wersja na automaty (Arcadia).



Ta wersja jest dostępna w wersji WHDLoad. W stosunku do wersji zwykłej zmieniono kilka aspektów samej mechaniki gry, dodano bardziej kolorowe animowane tła oraz końcowego bossa.

W skrócie: omijać szerokim łukiem wersję "zwykłą".
[#49] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #48

OK
[#50] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #48

Ninja to jedna z najlepszych gier na Atari 8bit. Na tym sprzecie polecam zapoznac sie z gra. Konwersja na Amige nie byla najlepsza, niestety :)
[#51] Re: Mniej znane gry

@simka113, post #47

Z tego co się orientuje to nie było Moon Patrol na Amigę, mógłbyś podać więcej informacji na ten temat.
[#52] Re: Mniej znane gry

@asman, post #51

Nie było .Chodziło mi o konwersję dla c64.
[#53] Re: Mniej znane gry

@michalmarek77, post #50

Ninja ogólnie na sprzęty 8bit był niezły. Zarówno wersja A8 jak i C64. Przede wszystkim gra była kolorowa jak na te sprzęty, a sam motyw muzyczny Roba Hubbarda znacznie lepszy niż ten z 16bit. Wersja na Amigę została zrobiona na podstawie wersji z ST, jak wiele gier w tamtych czasach (vide Tiertex & Co).
Wersja na Arcadia natomiast to wersja tak naprawdę od podstaw jest napisana pod sprzęt. Mechanika gry przypomina oryginał, bo było to kalekie w wersji "zwykłej". Dodano bardziej kolorową grafikę, zrobiono animowane tła (chociaż w większości przypadków to "color cycling"). Dodano także bossa (Akuma) i końcówkę. W zasadzie tak naprawdę tą wersję można nazwać "napisaną na Amigę", bo zwykła to marny port z ST. ok, racja
[#54] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #53

Nie wiem czy ktoś wrzucał Blocky Skies - fajna, prosta, nowa gra. Za darmo do pobrania tutaj:
link
Działa na każdej Amidze.
[#55] Re: Mniej znane gry

@poweredjj, post #54

O Blocky Skies było sporo "trąbione" a gra jest trochę "za nowa". Na dodatek może być jedną z najlepszych gier 2016.
No ale jak już jest na tej liście...

A wracając do wątku, ciekawy klon Chaos Engine czyli Alien Bash 2.

[#56] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #55

To jest świetna gra, miałem ją właśnie tu wrzucić. Bardzo dobra graficznie, odpala się z dysku bez WHDLoad, działa na A500. Polecam fanom Chaos Engine :)
[#57] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #55

Tylko szkoda, że jednoosobowa - dla mnie totalna dyskwalifikacja względem chaos engine
[#58] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #55

Tym razem platformówka izometryczna w stylu Fairlight czy Knight Lore, czyli Treasure Trap.

[#59] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #58

Nietypowa gra logiczna, w której "główną rolę" gra woda. Jest to Hydrocis. Graficznie nie błyszczy (niestety), ale ciekawie jest rozwiązane zachowanie wody.

[#60] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #59

Mech Fight autorstwa Floriana Marquardta. Wspaniała gra Public Domain, przeszedłem niemal całą. Ta gra RPG sci-fi toczy się na wielu planetach. Uwaga: należy grać na Amidze z wyłączoną kartą turbo, bo inaczej wpisywanie tekstu jest za szybkie.

Uważam, że ta gra to wspaniały przykład nieograniczonej wyobraźni młodych ludzi z tamtych lat. Jest nawet specyfikacja "nowej Amigi" z przyszłości. Gdzie? Polecam poszukać samemu grając w tą grę. szeroki uśmiech

W tą grę trzeba się po prostu wczuć, żeby wydobyć wspaniałe piękno.

Gra do pobrania z Aminetu: http://aminet.net/package/game/role/MechFight
Film z gry: https://www.youtube.com/watch?v=VaJx7Me12ig



Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 14:23:08 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem