[#91] Re: Mniej znane gry

@Sir_Lucas, post #90

Dosyć ciekawe SRPG z edytorem questów, czyli Paladin 2

[#92] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #91

Seria gier "Black Dawn". Przypomina klimatem trochę Captive.

Black Dawn




Black Dawn II




Legions of Dawn




Black Dawn VI: Hellbound

[#93] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #92

Ładna grafika OK
[#94] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #92

Tym razem gra czerpiąca inspiracje z serii Turrican, czyli Super Obliteration. Sama gra to natomiast klon gry "Pang" w klimatach futurystycznych i głazami zamiast baniek.

[#95] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #94

Obejrzałem video na YT i rzeczywiście gra prezentuje się ciekawie, tym bardziej, że to PD ok, racja
[#96] Re: Mniej znane gry

@Umpal, post #83

Co do klonów Tetrisa, to ciekawy też jest bardzo dziwny klon o nazwie Tritus. Dostępna jest w pełnej wersji na Aminecie.

[#97] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #96

Wygląda bardzo ładnie- trzeba go sprawdzić
[#98] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #96

Top Tilers, dosyć ciekawa zręcznościówka z elementami logicznymi. Gra do ściągnięcia jest tutaj.





[#99] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #98

Tym razem "symulator" jeźdźca smoków w świecie Krynn (AD&D DragonLance), czyli DragonStrike.

[#100] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #99

Naprawdę ciekawy pomysł i realizacja- obawiam się trochę o grywalność, ale dam grze szansę OK
[#101] Re: Mniej znane gry

@BULI, post #100

Gra się dosyć przyjemnie o ile opanujesz sterowanie. Ja dodam że prościej załatwić wroga lancą niż "oddechem" smoka.
[#102] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #101

Ha, ha zauważyłem wskaźnik "breath" i myślałem, że naszemu smokowi zmniejsza się wydolność oddechowa/płuc w raz z zmęczeniem/zwiększeniem wysokości- LOL
[#103] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #99

Operation Harrier





[#104] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #1

Pewnie ten kto nie interesował się nigdy deskorolką nie poznał tego tytułu :) Osobiście się zagrywałem. Ile się namęczyłem żeby w bonus level zorientować się że trzeba slide zrobić :):)
[#105] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #103

Znam, ale dawno temu grałem- trzeba odświeżyć ok, racja
[#106] Re: Mniej znane gry

@zeter, post #104

Całkiem OK- Tony Hawk's na Amigę OK
[#107] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #103

Łoł, czy tylko ja mam wrażenie że wcześniejsze produkcję na Amigę były bardziej odważne od późniejszych, jeśli chodzi o silnik gier? Bo najlepsze produkcje to jednak strzelanki 2D/platformówki.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 21:43:54 przez marianoamigo
[#108] Re: Mniej znane gry

@Koyot1222, post #26

Pamiętam jak w podstawówce ostro w to pykałem u kumpla, nazywaliśmy ją "brylanciarą":)
[#109] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #91

magic island - the secret of stones for 
[#110] Re: Mniej znane gry

@Dorian3d, post #109

Tiny Skweeks ciekawy puzzler, niedawno go skończyłem.


Gra pierwotnie została wydana jako The Brainies, ale posiadała zasadniczą wadę - brak haseł do poziomów. Tiny Skweeks posiada hasła oraz intro.
[#111] Re: Mniej znane gry

@PopoCop, post #110

Don Don Land.




Gra jest dostępna do ściągnięcia tutaj.
[#112] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #111

Autorzy Don Don Land ostrzegają:
The downloadable ADF is not a complete, final version and can be prone to odd glitches and crashes, but is mostly playable.
[#113] Re: Mniej znane gry

@PopoCop, post #112

Brakuje tylko ostatniego bossa (walka jako strzelanina pionowa), końcówki i kilku wstawek pomiędzy poziomami. Poza tym gra jest w pełni grywalna (chociaż potrafi się losowo zawiesić). Niemniej mam nadzieję że kiedyś jakoś zostanie skończona.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 13:53:21 przez Solo Kazuki
[#114] Re: Mniej znane gry

@PopoCop, post #110

Ładne to i ciekawe się wydaje OK
[#115] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #111

Tu na ekranie strasznie dużo się dzieje- WoW. Gra nie zwalnia czasem (przycięcia animacji).
Działa na standardowym configu, A500 z 1MB ramu?
[#116] Re: Mniej znane gry

@BULI, post #115

Nie mam jak sprawdzić. Ale licząc że na A1200 gra jest trochę za szybka, powinna działać na A500 z 1MB.
[#117] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #116

Świetny temat, trochę z tych gier znam, a trochę nie. Dzięki Solo.

Fire and Brimstone - bardzo fajny klon GnG w ujęciu komnatowym, lecz cholernie trudny. Należy pamiętać o używaniu bodajże magicznych fiolek za pomocą klawiatury (help i del? - nie pamiętam) - powodują one powstawanie czarodziejskich platform. Dochodziłem do piekła, ale tam już pułapka na pułapce pułapkę pogania.

Deathbringer - ojej to było fatalne, ale zachęcony klimatem fantasy łyknąłem to za młodu i się rozczarowałem...

Beastlord - czyli Władca Zwierząt - z oprawy wyglądał niczym gra Psygnosis, ale nigdy za bardzo nie odkryłem o co w nim chodzi - w czasach jego premiery. Ciekawe czy miał coś wspólnego z kultowym filmem Władca Zwierząt z lat 80tych. Pierwsza część bardzo mi się za młodu podobała, a resztę można zapomnieć.

Exile - musze kiedyś ograć, super gra, pojawiła się bardzo późno. Zapisuje sobie do ogrania.

Snow Bros super grało się w salonie gier, musze kiedyś włączyć amigową konwersję. Chyba oficjalnie nie została wydana, podobnie jak Liquid Kids.

Przypomniałeś mi, że za młodu grałem także w Paladin - nawet spędziłem z nim trochę czasu i chyba udanego.

Bardzo podoba mi się Knight Force - po screenach, gdyż nigdy nie grałem. Przypomina trochę gry Silmarils - na przykład Targhana.
[#118] Re: Mniej znane gry

@RetroBorsuk, post #117

No, żeś sypnął garścią ciekawych gierc, szczególnie graficznie- paralaksy, coppery i inne triki, mam na myśli:
Fire and Brimstone, Deathbringer (świetny motyw z tą paralaksą "perspektywiczną"), Beastlord (kurcze SoTB) OK OK OK
[#119] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #111

Sword of Aragon





Nagranie z wersji PC


Graficznie słaba, dźwiękowo tragiczna, ale ciekawa i dająca sporo możliwości strategia.
[#120] Re: Mniej znane gry

@Solo Kazuki, post #91

Breach 2, stworzony przez ten sam zespól co gra Paladin 2.







Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 12:53:27 przez Solo Kazuki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem