[#721] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Solo Kazuki, post #720

Atari 130XE, C64 Mydelniczka (krótko i w sumie zapomniałem o nim, bo przez dwa lata i napisałem, że druga była Amiga hehe), Amiga 500, PC, PS2 i następne plejstejszyny i jakieś xboxy.

Amigę cd32 z TerribleFire 328 mam i szczerze mi to w zupełności wystarczy, bo w przypadku Amigi to wolę takie gry 2D jak Inviyya, Reshoot R z tych nowszych niż wyścig zbrojeń 3D. Nowsze gry to gram, ale na nowszych sprzętach, jednakże coraz mniej, bardziej wolę indyki. A tak to 90% czasu retro gry. Amigę kocham za to co dostarczyła mi w świecie 2D (Turricany, Lionheart, Chaos Engine, Apidya) i temu jestem wierny. Bloody, Doomy, czy inne FPSy to trzaskałem na PC Cyrixie. Chciałbym jednak żeby Jump! mi śmigał na tym TGF328 i żałuję, że TZero mi źle działa (wiesza się, są glitche, dema się ślimaczą), ale to przeżyję. Na Amigę to czekam na Scourge of Underkind chyba najbardziej. Pozdrawiam
1
[#722] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RetroBorsuk, post #717

A wracając do Jumpa! Dodałbym na miejscu Kefia jeden level o niższym poziomie trudności dla lepszego poznania zasad i mechaniki. Poziomu trudności gry bym nie zmieniał, bo po trudnym początku udało mi się przejść 7 plansze nawet. Zresztą jest wyzwanie to i jest zabawa.

Ta gra to must have dla wszystkich posiadaczy Amig, które spełniają jej minimalne wymagania. Arcydzieło. Zresztą na każdej platformie, na której wyszła była świetna. Pozdrawiam


Aż się zarumieniłem od tych pochwał ;)
Zrobię dodatkowe dwa poziomy i cała pierwsza galaktyka będzie tak łatwa jak pierwszy poziom. do tego będzie dostępna w głównym menu opcja treningu i wyjaśnienie o co chodzi ze skokami, błyskami etc.

Co do działania fire to od wczoraj się nad tym głowię, ponieważ rozwiązanie o którym piszesz jest zrobione(!). Przesuw tunelu o jedno pole trwa 28 ramek obrazu. Na 12 ramek przed uderzeniem kulki w nowe pole czyli w czasie gdy kulka zbliża się do następnej płytki wystarczy wcisnąć na chwilę fire i zostanie to zapamiętane a kulka na nowym polu skoczy. Cały czas jednak trzeba to zrobić PRZED kolejną płytką. Gdy już w płytkę uderzysz to za późno.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 10:41:48 przez Kefir_Union
1
[#723] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #722

Przed kolejną płytką, czy przed odbiciem piłki? Bo może to dwie różne rzeczy? Jeżeli piłka jest w powietrzu nad płytką z której chcemy się wybić a jeszcze nie wylądowała to jak to zalicza? Przydałoby się przed odbiciem piłki, albo nawet i w momencie odbicia. Input lagów nie mamy tak dużych, aby były to problemy z tej przyczyny. Wspominałem już o skończeniu na jednym kredycie w trakcie live'ów takich pixel perfekcyjnych gier jak Henry's House, Mouse Trap, Spelunker, czy Pifall II, a nawet rekordach w Moon Patrol, czy Kung Fu Master Arcade.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 10:48:43 przez RetroBorsuk
[#724] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RetroBorsuk, post #723

Przed kolejną płytką, czy przed odbiciem piłki?

Przed odbiciem, nowe pole liczy się od momentu uderzenia. Będę dzisiaj eksperymentował z tym i przesunę w tył / przód wszystko na próbę.
1
[#725] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #724

Mam pytanie, bo mnie to w nowych nagraniach niepokoi.
Chodzi o to czy zrezygnowałeś z pól do obrotu planszy? Nie chodzi mi o sam obrót, ale możliwość wyboru poprzez aktywację kafelka wejściem lub nie wchodzenie na niego. Jak dla mnie robiło to lepszy efekt niż jakieś zaplanowane obroty tunelu.
[#726] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RetroBorsuk, post #721

Nie myślę akurat o Blood, choć zaiste było mi dane być beta-testerem jego wersji na Amigę. Myślę o grach stricte amigowych, które ewentualnie później zostały przeniesione na coś innego.
Co do T-Zer0 podejrzewam że chodzi o to, co jest napisane w wymaganiach. Nie spełniasz tych warunków to gra mimo że się wczyta to jest niestabilna i zwalnia.
Co do czekania na gry bardziej osobiście czekam na gry jak choćby Super Metal Hero i Boss Machine. SotU jakoś mnie nie ruszył, zbyt szaro-bure i monotonne. Podobnie Inviyya mnie rozczarował(a?), mój znajomy nawet powiedział że dawno już tak nudnej gry na Amigę nie widział. Wolę pograć po raz n-ty w Disposable Hero, który jest dla mnie wyznacznikiem jakości OCS/ECS dla strzelanin tak jak np Ruff'n'Tumble dla "gun 'n' run".
[#727] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Solo Kazuki, post #725

Pola obrotu są w późniejszych galaktykach.
2
[#728] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Solo Kazuki, post #726

Inviyye kupiłem trochę w ciemno to się zobaczy. Disposable Hero i Ruff N Tumble to przekozaki i kończyłem je za młodu na jednej blaszce, ale teraz nie mogę sobie poradzić z Ruffem w ostatnim świecie. Brak dobrze działającego u mnie T-Zero przeboleje, wg mnie po tym co widziałem to trochę ma zbyt duże wymagania w stosunku do jakości grafiki, ale może później są tam cuda wianki jakieś i dlatego. Gra wygląda fajnie i mi się podoba, ale te wymagania ma bardzo duże. Scourge przypomina mi gry Bitmap Brothers dlatego mi się podoba, takie jakby Chaos Engine w świece Dark Fantasy.
[#729] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #722

Cześć!
W wersji na małym Atari po prostu trzymałem fire przed uderzeniem w płytkę i zawsze mi wtedy skok zadziałał.
Może lepiej ustawić ten fire na więcej niż 12 ramek albo (o ile tego nie ma) obsłużyć także takie przytrzymanie fire jak na Atari.
1
[#730] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Vato, post #729

Nie może być na cały czas jednej płytki bo wtedy będzie problem gdy przytrzymasz trochę za długo. Muszę obejrzeć jeszcze raz zapis wideo i sprawdzić czy w chwili wciskania fire były jeszcze dostępne skoki. Gracz czas nie widzi że wykorzystał już trzy i próbuje dalej skakać.
[#731] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #730

Zawsze możesz potestować Yoompa na emulatorze Atari i spróbować oddać ten sam feeling skoku. Faktycznie w pierwowzorze skok wychodzi dość naturalnie i intuicyjnie.
1
[#732] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RetroBorsuk, post #717

Obejrzalem i gra jest ladnie dopracowana. Jesli bym cos w niej zmienial to dodalbym tzw. sekrety, po 1-4 na galaktyke, info wyswietlane jak jest wybor leveli, na tym samym ekranie cos jak
SECRETS 0/2
moglyby to byc jakies dodatkowe bonusy, moze zycia, moze punkty, moze jakas ekstra trasa itp. Schowane za plytkami np. zlotymi, dziurawymi, jakimis specjalnymi. Albo jakas kombinacja plytek. Ze np. trzeba kliknac jakas plytke (albo pare plytek) gdzies na poczatku, a pozniej duzo dalej sie cos ekstra odblokowuje, moze jakies tajne przejscie (bo sie pojawia jakas plytka, ktorej zwykle nie ma).
Ludzie zwykle lubia takie rzeczy/smaczki.
[#733] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Don_Adan, post #732

Właśnie może skok działa dopiero po puszczeniu fire i trzymaliśmy zbyt długo fire? To może być problem. Może niech działa od razu po naciśnięciu bez różnicy czy trzymasz czy nie.
[#734] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RetroBorsuk, post #733

Nie, nie musisz puszczać.
Problem nie jest wydumany, dzisiaj robiłem różne testy i można to o 1-2 ramki poprawić. Niedawno robiłem optymalizację która przyspieszyła renderowanie ale wprowadziła opóźnienie wyświetlania o 1 ramkę, czego nie zauważyłem do wczoraj. To oznacza że nie tylko skok ale w ogóle sterowanie względem obrazu było opóźnione o 1/50s. Nie wiem czy to aż tak dużo żeby wyczuć ale zawsze coś.
[#735] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Don_Adan, post #732

Sekrety są, całe ukryte poziomy. Dodatkowe życia są.
[#736] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #735

To super. Jedynie zauwazylem, ze w wiekszosci nowych gier (chocby Dread) jest jeszcze licznik sekretow. Chyba taka moda jest, albo ulatwienie dla gracza czy odnalazl wszystko co bylo poukrywane przez autorow gry.
[#737] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Don_Adan, post #736

Spoko, pomyślę. Na razie jest po jednym levelu ukrytym na galaktykę.
[#738] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Don_Adan, post #736

A "acziwmenty" będą?
[#739] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #737

A bedzie mozliwosc zbierania po drodze doswiadczenia i przedmiotow do pilki ?

Np. sloik z magiczna mascia +10% do predkosci pilki, czy szmatka z mikrofibry +20% polysku pilki itd...
[#740] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@selur, post #739

Obstawiam ze bedzie hidden part z muzyką z Technological Death na poziomie trudności Nightmare, żeby nadążyć za tempem. Tylko jeszcze nie wiem czy na motywie z dema czy ukrytego interka.


Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 13:54:57 przez kempy
[#741] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@recedent, post #738

Na razie nie ma ale bardzo chętnie coś zrobię jeśli wymyślę. Chodzi mi po głowie jakaś prosta logiczna gierka np. jakieś układanie kafelków na czas czy coś w tym stylu.
W ogóle muszę coś jeszcze dorzucić do rozgrywki, jakieś combosy, niech więcej się dzieje.

Rzucajcie pomysły co chcecie, to gra dla Was.
[#742] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #741

Układanie kafelków na czas? Słaby pomysł - każdy budowlaniec Ci to powie. Lepiej położyć kafelki wolniej, ale dokładniej, bo odpadną ze ściany. :)
4
[#743] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #741

Może trochę przekombinuje ale chodzi mi po głowie coś takiego:
-dajmy na to że zbierzemy jakiś bonus bądź odbijemy się od kafelka, który przemieni nasza piłeczkę w metalowa kulkę, która potrafi roztrzaskać inne kafelki i może np poruszać się tylko po wybranych, wzmocnionych kaflach, jeżeli natomiast roztrzaska kafelek to przepada w czeluściach kosmosu, mogło by to być wykorzystane np do zdobycia jakiegoś sekretu ukrytego gdzieś w kafelku, który trzeba rozbić czy coś takiego, efekt oczywiście ograniczony czasowo
-inny pomysł to kulka zamrożona, która ma ograniczoną wytrzymałość i rozpada się po kilku bądź kilkunastu odbiciach, w międzyczasie przy każdym odbiciu krusząc się stopniowo, mogło by to też być wykorzystane do zdobycia jakiegoś bonusa bądź nagrody poprzez doprowadzenie takiej piłeczki do określonego kafelka
1
[#744] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@selur, post #739

To juz lepiej pijany kafelek z flaszka, po wejsciu na ktory kulka sie zatacza lub tunel wyglada oczami pijanego. Ewentualnie kontrola kierunkow kulki jest wtedy odwrotna., czyli dajesz w lewo a kulka porusza sie w prawo. A dla hardkorow takich jak Recedent bedzie do zdobycia Achievement Mocna Głowa jak wypijesz ze 3 flaszki i ukonczysz level.
[#745] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #741

Pomysły powyżej z kulkami różnorakimi fajne, ale mógłby wprowadzić chaos do rozgrywki.
Co do Combosów to może zliczanie zaliczonych pod rząd pomarańczowych kafli (bez odbicia się na innym kaflu) i po trzecim / piatym kaflu napis COMBO i jakiś bonus punktowy, i tak co trzeci / piąty kafelek 2x combo, 3x combo i tak dalej i wielokrotnosć bonusu punktowego? Za na przykład 10 x combo można by dać wtedy 1UPa?

Jeżeli miałbyś plansze na to to dotatkowe tryby:

SPEED ZONE - ultra szybkie i hardkorowo trudne etapy?

KOOPERACJA / RYWALIZACJA? Jednak chyba nie jest tu możliwe wciśniecie 2 gracza / 2 piłki, i sterowanie jednoczesne 2 dzojami w jednym tunelu? Pewnie Ami nie pociągnie tego? Tylko tu musiałyby być chyba etapy specjalnie pod to, bez przyspieszaczy, żeby było ciągle widac 2 piłki na ekranie. ogólnie nie wiem czy to możliwe bez podzielonego ekranu, a z podzielonym może by się dało? Wtedy wyścigi jak w Trailblazer, na split screenie, może na tych samych torach co single player, ale chyba grafikę trza by obciąć.

Proszę potraktować to jako głośne myślenie, gra i tak jest kozak i nic na siłę nie rób, co spowoduje, że będzie potrzeba jeszcze multum pracy dołożyć by ją wydać.
[#746] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RetroBorsuk, post #745

Co do Combosów to może zliczanie zaliczonych pod rząd pomarańczowych kafli (bez odbicia się na innym kaflu) i po trzecim / piatym kaflu napis COMBO i jakiś bonus punktowy, i tak co trzeci / piąty kafelek 2x combo, 3x combo i tak dalej i wielokrotnosć bonusu punktowego? Za na przykład 10 x combo można by dać wtedy 1UPa?

Coś takiego zrobiłem dla kafelków błyskających. Na czwartym pojawia się efekt szarpania obrazem i są dodatkowe punkty.
Pomarańczowe kafelki i tak trzeba zbierać, może po prostu nowy typ kafelka tylko do punktowania?
[#747] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #746

Tak to mogloby byc dobre. Nowy typ kafelka - ekstra punktujacy. Dopoki sie nie pominie zadnego z nich to sie robi COMBO, a jak sie pominie to od poczatku sie liczy. Oczywiscie niektore kafelki powinny byc troche trudniej dostepne, zeby za latwo nie bylo jak ktos chce duze punkty zrobic.
[#748] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RetroBorsuk, post #745

Mozna by dodac tryb dla 2 graczy, ale nie w jednym tunelu i nie na jednym ekranie wedlug mnie. Moze jakis rodzaj polaczenia dwoch Amig przez kabel albo przez siec (dla szybszych procesorow niz 68020 14MHz raczej). Ale to nie dla wersji podstawowej, bo tak to gra nie zostalaby ukonczona w terminie. Moze jako taki data dysk, expansion pack, wersja deluxe czy cos podobnego. Cos na pozniej (przyszly rok?) moze z nowymi/dodatkowymi levelami. Zalezy jak gra sie przyjmie.
[#749] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Don_Adan, post #748

DLC? Na Amidze?
1
[#750] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #746

Czy dobrym pomysłem było by (jako autora wątku) abyś zmodyfikował (uzupełnił) pierwszy post w tym wątku?
- dodać tam link do Twojej strony z Joomp! oraz informacje związane z wydaniem - coraz ciężej dokopać się do tego postu gdzie podałeś te informacje. Na szczęście taka funkcjonalność jakiś czas temu została dodana do ppa ;p
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem