[#1651] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Don_Adan, post #1637

To nie ma nic do rzeczy z Amigowcami.
Po prostu to jest forma kupowania, ze wspierasz autora juz podczas powstawania gry.
Dotyczy tez innych systemow. Chocby Sega Megadrive.
Zwykle jesli ktos taki zawiedzie, to nie dostaje juz drugiej takiej szansy.
Wiec to jest jednorazowa proba.


uzyłem okreslenia Amigowcy bo to Amigowe forum i problem tego typu jak widac powyzej nie jest w tej społecznosci bardzo rzadki. Oczywiscie ze dotyczy tez innych systemów.
[#1652] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Azakiel, post #1651

Nawet jak jakiś produkt jest już na rynku, to można go nie otrzymać po zapłacie.

Autor zapewniał że gra jest w zasadzie skończona, było demo, preorder i końcówka preorderu, który był przedbiegiem do zapowiadanego wzrostu cen i pojawienia się gry około miesiąca po zamknięciu przedpłat. Były nawet testy gry w sieci. Można więc było zakładać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że wszystko jest ok. Nie rozumiem zatem Twojego wywodu o naiwności, bo nawet jakby autor oznajmił, że gra już wyszła, mógł jej nie dostarczyć.
3
[#1653] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Azakiel, post #1651

Jakoś autor nie bronił się szczególnie przed rzeszami amigowców, którzy postanowili na siłę wciskać mu pieniądze w myśl zasady "shut up and take my money", lecz sam ich do tego zachęcał

https://eab.abime.net/showthread.php?t=108954
Nikosidis: Take my money when finished. I'm not interested in boxed games but will buy the digital.
Kefir: You could support the creator a bit faster szeroki uśmiech


Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 13:20:26 przez charliefrown
5
[#1654] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@charliefrown, post #1653

Na dalszych podstronach też wesoło, "zagraniczni" również zaniepokojeni, że wtopili.
[#1655] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Ralpheeck, post #1619

To firma Maszyneria jest wydawcą? czy to firma twórcy?
[#1656] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1654

Na dalszych podstronach też wesoło, "zagraniczni" również zaniepokojeni, że wtopili.

Na całej jednej podstronie i to nie wszyscy a może dwóch co kupiło, reszta pisze o tym, że jak ktoś kupuje coś nieukończonego to musi się liczyć z ryzykiem nieotrzymania produktu więc niech lepiej pre-orderów nie robi.
2
[#1657] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1654

no niestety wyglada to dla nich tak, ze kolejny polski wydawca okazuje sie byc oszustem...
10
[#1658] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@juen, post #1657

Zaprezentował się jako profesjonalista
Wierszem mówił garnituru też nie miał ?

Może wyda diabli więc by napisał Panowie tak i tak a nie milczy
[#1659] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@jaster, post #1655

To firma Maszyneria jest wydawcą? czy to firma twórcy?


Tak.
Status indywidualnej działalności gospodarczej: Zawieszony
Data zawieszenia wykonywania indywidualnej działalności: 2023-03-01

Także od roku działalność jest zawieszona.
[#1660] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@ntx, post #1659

Czyli wszytko zgodnie z prawem , tylko jest mały szczegół zapominał wydać grę pomysł
[#1661] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@ntx, post #1659

Co oznacza, że nie zakończył i może odwiesić, bo nie ma statusu "wykreślony".
Być może ze względów zdrowotnych zawiesił, aby nie płacić składek.
2
[#1662] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Gordian, post #1661

Bzdura jak masz chorobowe nie płacisz składek
[#1663] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Dorian3d, post #1662

A jak jesteś chory i nie na chorobowym, to składki płacisz?

I tak możemy sobie gdybać, bo każdy wie lepiej.

Najnowsza aktualizacja postępu prac ze strony gry to: 05.10.2023, czyli pół roku temu, nie jest tak źle pomysł
1
[#1664] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@karolb, post #1663

Składek społecznych nie opłaca się od: wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną; zasiłków; określonych w § 2 rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne
1
[#1665] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Dorian3d, post #1664

Nie zrozumieliśmy się, ale ok.
1
[#1666] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1654

Tak sobie pomyślałem - a może Kefir leży pod respiratorem, albo w jakiś inny sposób jest totalnie niezdolny do reakcji, a my tu się tak pastwimy. Może faktycznie zbyt ostro jedziemy. Różne sytuacje się w życiu zdarzają...

Ale potem przeczytałem na EAB to:

"I paid for this over 2 years ago now... website hasn't been updated for 6 months and I even tried emailing him back in January for an update but never got a reply..."

A w styczniu to Kefir działał, nawet w marcu w wątku sprzętowym sobie hasał. Czyli k***a od dłuższego czasu ma wszystkich w dupie! Ludzie pieniądze popłacili, dopytywali a on załączył ignora na wszystko. No to się w pale nie mieści.
16
[#1667] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Dorian3d, post #1662

Składek społecznych nie opłaca się od: wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną; zasiłków; określonych w § 2 rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne


Bzdura. Wklejasz coś o czym nie masz pojęcia. Wyraźnie jest napisane, że nie opłaca się składki społecznej od wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy. Czyli zatrudniając pracownika, który jest na chorobowym opłacasz jego składki na ubezpieczenie społeczne bez uwzględnienia tegoż wynagrodzenia.
Na chorobowym opłaca się niższe składki społeczne, ale jednak.
Sytuacja jest jeszcze inna kiedy osoba jest zatrudniona na etat i jednocześnie prowadzi działalność.

W przypadku zawieszenia działalności, nie opłaca się składek, podatku dochodowego, nie trzeba również składać deklaracji do US.

Obecnie jest z Nim jak kotem Schrödingera - dopóki sam nie wyjaśni jak wygląda sytuacja, wszyscy mogą mieć rację i wszyscy mogą nie mieć racji.
3
[#1668] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Gordian, post #1667

Mnie przestało interesować kiedy i czy w ogóle wyjdzie gra , chce tylko zwrot moich pieniędzy.
15
[#1669] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@zorkadar, post #1668

Racja
1
[#1670] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@zorkadar, post #1668

U mnie tak samo.
1
[#1671] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@AD99, post #1670

Ja bym wolał grę.
3
[#1672] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Dorian3d, post #1671

Do połowy roku (koniec czerwca) jeszcze zaczekam na dostarczenie gry. Po tym czasie trzeba będzie podjąć kroki prawne by odzyskać pieniądze, być może zbiorowo.
11
[#1673] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1672

Siema,

z Markiem (Kefirem) kilka miesięcy temu rozmawiałem na temat technikaliów i zastosowanych rozwiązań w grze.
Z informacji od niego wiem, iż gra wymagała jedynie ostatnich szlifów.
Znamy się z Markiem od lat 90 i mogę zapewnić, iż nie jest oszustem oraz wywiązuje się ze swoich zobowiązań.
W trakcie rozmowy wspomniał mi o swoich problemach zdrowotnych i jestem przekonany, że to one są przyczyną braku informacji z jego strony.
Rozumiem rozgoryczenie tych co wpłacili kasę ale niestety nie na wszystko, zawsze mamy wpływ w szczególności na chorobę.
Mam nadzieję ,iż z Markiem będzie wszystko dobrze a każdy otrzyma grę lub zwrot kasy

Pozdro
Tedy Mystic/TTN
6
[#1674] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Tedy, post #1673

To może dodam od siebie tyle, że miesięcznie na fajki i alko, wydaję 1500zł, a Wy płaczecie że gra za 179 zeta, to jest jakieś oszustwo?

Weźcie się Panowie JEBNIJCIE W ŁEB, dla otrzeźwienia, SERIO.

----edit

@Tedy: Oczywiście nie piłem do Ciebie, tylko odpowiadałem na ostatni post blushing

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2024 01:03:27 przez karolb
2
[#1675] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@karolb, post #1674

Po tej wypowiedzi, widać, że faktycznie na ten alko sporo wydajeszOK
18
[#1676] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Tedy, post #1673

To dziwne że tu nie pisze ale gdzie indziej foty jak składa amige .
Należ się jakaś informacja dla ludzi.
8
[#1677] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Aniol, post #1675

Przepraszam, przesadziłem .
2
[#1678] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #1

Dawno nie zagladalem do tego tematu ale widze ze szambo zrobilo sie tu okrutne i skoro jest az tak zle to postanowilem dodatkowo wlozyc kij w mrowisko :)

Na poczatek o autorze. Dorobek Kefira szanuje ale niestety sprawia kolega wrazenie "dazacego do doskonalosci" co jest kompletnie bez sensu w przypadku "gry o skaczacej pileczce". Jak wyczytalem jeszcze te glupoty o fabule to juz mi kompletnie rece opadly. Znam dziesiatki gier ktore polegly wlasnie przez dlubanie w detalach. Jezeli ktos deklaruje jakies terminy to powinien to robic kiedy jest juz na koncowym etapie prac i nalezy sie z takich terminow wywiazywac albo przynajmniej INFORMOWAC co sie dzieje w tej kwestii. Nie oczekuje wdawania sie w dyskusje na forum, gdzie administracyjna szambiarka nie jest w stanie na biezaco wywozic fekali ktore tutaj wybijaja z czestotliwoscia porownywalna z uzyciem AK47, ale zwykly update na stronie - tydzien po tygodniu, miesiac po miesiacu - co sie dzieje z projektem. Sam poslizg czasowy - jak to w branzy, to sie zdarza. Rozumiem nawet 2-3 miesiace. Pol roku to juz przeginka i granie na nosie spolecznosci ktora na to czeka. A rok? Po roku poslizgu uwazam ze nie nalezy juz na gre czekac, bo to oznacza ze juz jest po temacie. Tutaj jednak na szali lezy reputacja Kefira wiec uwazam ze gra ostatecznie wyjdzie, ale juz tyle kwasu wokol tego sie wyleje ze bedzie to w zasadzie bez znaczenia ze wychodzi. Zly PR pograzy te gre tak czy siak, jaka by ona nie byla, bo smrod bedzie sie ciagnal i tak jeszcze latami. Moim zdaniem Kefir zrobil blad ze sie zadeklarowal z chocby przyblizonym terminem i ze rozpoczal ta fatalna zbiorke.

Teraz o potencjalnych kupujacych, a konkretniej o grupie finansujacej caly ten cyrk. Ja sie zawsze zastanawialem co trzeba miec we lbie zeby wplacac kase na cos co jeszcze nie istnieje szeroki uśmiech szeroki uśmiech szeroki uśmiech Ludzka naiwnosc nie zna granic. Juz tyle bylo wtop z tymi zbiorkami a ludzie dalej wplacaja wierzac w jakies kretynizmy ze "potrzebna jest kasa na wydanie gry" i tego typu duperele. Jak czytam wypociny ze takie wydanie gry kosztuje to sie zastanawiam czy ludzie ogarniaja ile to kosztuje w ogole. Wierzyc mi sie nie chce w to, ze ktos widzac jak wyglada Joomp, wierzy w to, ze autor gry nie ma umiejetnosci zeby miec porzadna prace. W zasadzie pewnie moglby z jednej miesiecznej pensji odlozyc na samodzielne wydanie tej gry. A jesli jakims cudem tak nie jest, to istnieje cos takiego jak pozyczka krotkoterminowa dla przedsiebiorcow. Ta zbiorka jest zupelnie niepotrzebna. Jak widze jak Koyot i Juen wydaja swoje gry w zasadzie od reki (szacun chlopaki za swietna robote), to sie zastanawiam dlaczego ktos zbiera kase, skoro moglby przekazac proces wydawniczy komus kto to ogarnia i nawet nie trzeba pieniedzy jakichkolwiek wplacac nikomu). Apeluje, ludzie, ogarnijcie sie... Nie wplacajcie kasy na cos co nie istnieje! Kto wplacil jest sam sobie winien, za glupote sie placi niestety.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2024 11:45:32 przez Axi0maT
6
[#1679] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Axi0maT, post #1678

Przeczytaj co napisałem w poście [#1652] odnoście powtarzanych ciągle teorii o naiwności i głupocie kupujących. Piszę konkretnie o tym przypadku, a nie czymś czego permanentnie nie ma i może nie być. Dodatkowo, jeśli zakup odbywa się od legalnie działającej firmy a nie od pana Staśka w bramie, to raczej osoba kupująca czuje się bezpiecznie. Oszukać człowieka zawsze się da, niezależnie czy towar jest na rynku czy nie. Na szczęście takie wałki przechodzą tylko jeden raz.
2
[#1680] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@brain030, post #1679

Może Kefir czeka na premiere Unithora, żeby wypuścić pakiet 2w1 ;)
Tak sądziłem od czasu gdy pojawił się feedback pomiędzy joyem a grą..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem