[#1] zapomniany CDXL
Czy znacie jakiś program do tworzenia animacji w tym formacie?? Przekopałem aminet ale za dużo tego tam nie ma .



Czy istnieje jakiś player na pc tego formatu??





Benedykt

[#2] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

mainactor ma player/converter

narzędzia do cdxl były zamieszczone na Amiga Developer CD
Adpro chyba mogł także zapisywać

[#3] Re: zapomniany CDXL

@rzookol, post #2

Już o tym dyskutowaliśmy. Mainactor nie ma ani playera, ani tym bardziej konwertera. Reszta się zgadza. Adpro ma savery i to nieco rozszerzone. Można stworzyć animacje nawet 24-bitowe. Później jest problem z odtworzeniem popularnymi playerami. Nie wiem czy zaimplementowano local save w cdxl.datatype, miał być. Nie słyszałem o playerze na pc.
[#4] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #3

mainactor ma player i konverter z cdxl na inne formaty (na cdxl konwertować nie można)

dodane: przed chwilą sprawdziłem żeby się upewnić i jestem pewny że mainactor wczytuje cdxl :)



Ostatnia modyfikacja: 10.05.07 14:53
[#5] Re: zapomniany CDXL

@rzookol, post #4

Sprawdziłeś, tzn. wczytałeś? Mój nie ma. Moje loadery: avi, bmp, cybervision, dl, fli/flc, gif, iff-animy, jpeg, merlin, multipic, pcx, picasso (IV), universal, retina, qt, piccolo, spectrum. Mówisz, że masz jeszcze cdxl. Mam wersję BC 1.04.
[#6] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #5

no właśnie loader dl mi wczytuje cdxl'e

mam MainActor v1.55 z plytki Aminet 13

[#7] Re: zapomniany CDXL

@rzookol, post #6

To spróbuj użyć play. Już pisałem, że dl to nie cdxl, ale stary dosowy format z pc. Oba nie mają identyfikatora w nagłówku, więc MA wczytuje filmy xl jako dl, ale już go nie pokaże poprawnie. DL to niespakowana wersja GRASP/GL. Zobacz programy undl, makedl, tapdl, loader do ImageFX (graspdl), xanim albo poczytaj doca do MA.
[#8] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #7

ok, mój błąd, coś się tam wyświetlalo więc myślalem że kaszana jest przez brak ham8 w pegazie :)

[#9] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #3

Player jest: jako komenda dodana do GeneticSpieces.

[#10] Re: zapomniany CDXL

@11MASTEr, post #9

jest program cdxl znaleźć go można na płytkach dołączonych do gazet MA . Ciężko mi natomiast uwierzyć ,że jest jeden jedyny program do robienia tego typu animacji w do dodatku słabo kompatybilny z oryginalnym CDXL.......





Benedykt

[#11] Re: zapomniany CDXL

@11MASTEr, post #9

To Genetic Species jest na pc?
[#12] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #11

Napisales: 'Później jest problem z odtworzeniem popularnymi playerami.' - nic tu nie ma o pc.

[#13] Re: zapomniany CDXL

@11MASTEr, post #12

Nie spojrzałem komu odpowiadasz. Wiem, że player jest, ale adpro produkuje czasem rozszerzone pliki: 24-bitowe oraz chunky. Tych cdgsxl nie odtworzy.
[#14] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

5 lat kombinowałem jak stworzyć samemu animację CDXL. Mniej więcej od tygodnia siedziałem nad tym dosyć intensywnie. Dzisiaj przy pomocy Kamila OSHa udało mi się przewertować teledysk na format CDXL. 5h siedzenia na skype i rozpracowaliśmy system.


Mała prośba do braci Amigowej o przetestowanie animacji. Pod Winuae dźwięk się krzaczy. Za pomocą windowsowego playera wszystko gra. Prosił bym o przetestowanie tego na prawdziwej Amidze. Archiwum waży 27mb po rozpakowaniu 72. Player jest dołączony do archiwum.


Ważna rzecz. Proszę testy robić na partycji FFS.



Animacja to teledysk Enigmy Gravity of Love. Do pobrania w TYM MIEJSCU.



Jeszcze jeden link.


Benedykt Dziubałtowski

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 21:51:43 przez Benedykt Dziubałtowski
[#15] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #14

Działa ale jakby 2x za wolno. Niestety nie posiadam żadnej partycji w FFS. Ale podepnę zaraz drugi HDD i spróbuję z niego.
[#16] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #14

Co masz na myśli "dźwięk się krzaczy"? Przerywa czy też odtwarzany jest płynnie, ale z błędną częstotliwością. CDXL jest specyficznym formatem, nie zapisuje żadnych informacji odnośnie liczby fps ani częstotliwości audio. Te wartości można sobie obliczyć (jak? jest w źródłach), a jedyną znaną i domyślną informacją jest tak zwany xlspeed=75 (ilość cd sectorów/sek., czyli 75*2048/1024=150kB/s). Czasem twórca filmu ustawia inny xlspeed co prowokuje inne fps czy audio Hz. Niestety xlspeed nie zapisywany jest w pliku, a podawany jako parametr (choć w źródłach cosik wspomniano o reserved, ale nie wnikajmy), dlatego też często dodaje się skrypt z parametrami, jak ma to wiele filmów na aminecie. Zdaje się, że ten SDLowy player wymaga jeszcze doszliwowania.
[#17] Re: zapomniany CDXL

@altcomputing, post #15

No właśnie u mnie pod WinUae też jest jak by 2x za wolno. Krzaczenie się dźwięku to właśnie miałem na myśli, ze jest za wolno. Na pc animacja leci poprawnie. OSH testował u siebie też na winuae i u niego leci dobrze. Niestety nie mam pod ręką teraz żadnej Amigi aby samemu protestować.



Teledysk był konwertowany pod format "natywny dla CDXL" czyli 11025khz 8 bit mono oraz 12fps HAM.


Benedykt Dziubałtowski
[#18] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #17

Też nie mam partycji w FFS, ale u mnie taki sam objaw - animacja jakby była odtwarzana dwa razy wolniej. Jeżeli użyłem parametru -q (odtwarzanie bez dźwięku) animacja leciała dużo szybciej, możliwe, że nawet tak jak powinna...
[#19] Re: zapomniany CDXL

@gorzyga, post #18

Jest jeszcze jeden player pod Amigę do CDXL. CDGSXL jest na Aminecie. Nie udało mi się jednak zmusiśc go do działania. Wypluwa raki błąd.


CDDeviceInit() Failed!! port 0x5ffc8 request 0x6da50 device 0x0



Biblioteki jakie pokazuje snoopdos są powygrywane. Prawdopodobnie plajerek odtwarza tylko pliki z płyty.


Benedykt Dziubałtowski
[#20] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #19

Aby cdgsxl odtwarzał z dysku trzeba użyć parametru dosxl, inaczej używa cd.device. Jest też taki program AnimFX.
[#21] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #19

ok, po wielu bojach powiem co wiem ;)

CDGSXL - trzeba zassać GUI i program śmiga.

Co do odtwarzania z normalną prędkością - tu pomocna była CD32
Jak CD32 czyta CDXL to napęd się rozpędza - widać to przez klapkę , a że CD32 ma napęd x2, to wynika że do poprawnego odtwarzania CDXL potrzeba transferu ok 300kb/s pomysł . Dzięki tej magicznej informacji udało mi się bez najmniejszych problemów odtworzyć poprawnie animację zarówno pod WinUAE jak i pod A1200
[#22] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #20

To jest klucz do sukcesu. Prosił bym o test na partycji sfs za pomocą TEGO PROGRAMU.

Powinno to w cli wyglądać tak:

cdgsxl dosxl XLspeed 150 xxx:Enigma.cdxl

Tak w ogóle czy ktoś widział jakąś dokumentację do tego programu?


Benedykt Dziubałtowski
[#23] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #22

Ściągnij sobie dokument z aminetu pod nazwą new_cdxl.
[#24] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #22

U mnie działa płynnie, z dźwiękiem jednak na obrazie są artefakty - na dolnej połówce pojawiają się co jakiś czas postrzępione linie, na poprzednim programie nie było takich problemów.
[#25] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #22


Powinno to w cli wyglądać tak:

cdgsxl dosxl XLspeed 150 xxx:Enigma.cdxl


Nie nie nie, ta linia powinna wyglądać tak:

cdgsxl dosxl XLspeed 300 xxx:Enigma.cdxl
[#26] Re: zapomniany CDXL

@Olo, post #25

Po zmianie ze 150 na 300 animacja jest odtwarzana 2x szybciej (za szybko, wraz z dźwiękiem), ale artefakty nadal są.
[#27] Re: zapomniany CDXL

@gorzyga, post #26

Możesz podać swój dokładny config? ja pod winuae artefaktów żadnych nie mam. Obraz co prawda jest kiepski to to klatki iff HAM ale oglądać się da


Benedykt Dziubałtowski
[#28] Re: zapomniany CDXL

@gorzyga, post #26

no rzeczywiście :D . Ja używam GUI do tego programu, gdize prędkość ustawiam na 300kb/s, tak jak w przypadku CD32 i jej napędu.
Gdy wpisuje wszystko z CLI to jest za szybko i są artefakty. Przy używaniu GUI nie ma żadnych artefaktów :D
[#29] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #23

Pobrałem ten dokument. Nie ma tam listy komend programu cdgsxl


Benedykt Dziubałtowski
[#30] Re: zapomniany CDXL

@Olo, post #28

Prawdopodobnie te różnice biorą się stąd, że Ty ustawiasz 300kb/s a parametr xlspeed określa ilość ścieżek płyty cd na sekundę. Film odtwarzany jest z prędkością 298kbs/s i taką wartość powinieneś ustawić.


Jest to dosyć ciekawe bo według specyfikacji ta animacja ma transfer 320kb/s a XLtool podaje 298kb/s


Benedykt Dziubałtowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem