[#211] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #200

Z ciekawości zrobiłem znów z ditheringiem ham6.
I tak jak wydawało mi się że pamietam, wygląda to ble, fuj.
O wiele gorzej niż bez ditheru.
[#212] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #211

Dzisiaj HAM8 - Cezik feat Sting ;)
Świeżutka konwersja ;)

Nie wnikając w szczegóły, w zewnętrznym programie musiałem użyć crop video, żeby finalny efekt byl lepszy i zbliżony do tego gdy odpalamy na real Ami.

[#213] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #212

Ładnie OK
[#214] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #213

Tym razem stare The Prodigy w starym cdxlu Ham6 ;)
Zawsze kasuje efekt migającego tła za filmem, ale tym razem w ostatniej chwili zostawiłem to tak jak to było w latch 90'.
W efekcie wyszedł a'ala stroboskop dość dobrze wpasowany w muzykę.

Cliq
[#215] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #214

Ja bym to zobaczył w czasach A1200, to były szokOK
[#216] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #214

No ,całkiem, całkiem!
Dobrze widzę ze 3min zajmują ponad 130 MB ?
Ile z tego może zajmować strumień audio?
[#217] Re: zapomniany CDXL

@marianoamigo, post #215

No widzisz, a wtedy dało się to robic tylko nie wiedziałem jak
[#218] Re: zapomniany CDXL

@Mikrobi, post #216

Za chwilę zerknę bo nie pamiętam ;)
[#219] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #214

Jaką filmik ma rozdzielczość i ile fps?


Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 01:05:44 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#220] Re: zapomniany CDXL

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #219

300x190 , 14 fps, audio 20 khz
[#221] Re: zapomniany CDXL

@Mikrobi, post #216

Jednak Ci nie odpowiem bo zawsze po konwersji kasuje zawartosc katalogu roboczego, ale na oko pamiętając poprzednie moje konwersje to 3-5 mb.
[#222] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #221

Ok. Nadal b.nieźle.
Pozostaje nieśmiertelne pytanie o zastosowania takiego rozwiązania.
Na razie świetnie wyszły konwersje gier video!
[#223] Re: zapomniany CDXL

@Mikrobi, post #222

Wracając do wątku ;) ja nie mogę przeżyć ze Commodore wydając cdtv i cd32 olali format który sami wypuścili w latach 80' i zamiast filmami i sekwencjami zapychać płyty CD które wtedy miały 650 MB, woleli przegrywać gry z dyskietek ma płyty zostawiajac wolne ponad 645MB lub więcej........ Ehhhh.
No nic.... Zanim mi wywalą film z YT za straszne naruszenie praw autorkich, nowa konwersja pewnego klipu z 2003r w cdxl ham8.
Indzoj ;)))
1
[#224] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #223

Jaka jest wielkość takiego pliku po konwersji?


Oraz czy YT poprawia jakość? Bo całkiem niezła.
Mam CDTV, mam PandorasCD z filmami w CDXL i jeśli dobrze pamiętam to trochę gorzej to odbierałem - dithering większy.
[#225] Re: zapomniany CDXL

@Skotos, post #224

na CDTV Masz HAM6, a to jest HAM8 z CD32, to tajemnica lepszej jakości :))

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 19:16:38 przez UJP
[#226] Re: zapomniany CDXL

@UJP, post #225

Ham6 wyglada jak na swoje możliwości świetnie.
[#227] Re: zapomniany CDXL

@Skotos, post #224

112MB i YT nie poprawia jakosci. Na Ami wyglada identycznie.
PandoraCD ma cdxle w ham6 i to tam nie ma ditheringu, poprostu zaleznie od pliku zrodlowego i jego kolorow efekt w ham6 moze byc lepszy lub gorszy. Próbowałem z ditheringiem robić ham6 i bylo gorzej jak bez ditheru.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 19:43:58 przez mikecios
[#228] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #223

Zgadzam się, było stosunkowo niewiele produkcji wykorzystujących ten potencjał, ale na szczęście były tak na szybko z głowy: RoadKill, AlienBreedTowerAssault, Gunschip 2000, Wormsy.

Majstersztykiem był jednak Microcosmos, który pierwotnie miał być na CDTV, ostatecznie wyszedł na CD32 i miał filmiki w własnym, zmodyfikowanym formacie (pierwotnie miał to być CDXL)- jakość tych filmików jest naprawdę super i co ważne w ogóle nie ma tam HAMskiej rampy ok, racja

Świetnie wygląda ten twój filmik, praktycznie HAMskiej rampy nie ma, więc ładnie opanowałeś technikalia OK
Trzeba oczywiście pamiętać, że napęd CD w CD32 jest podwójnej prędkości, więc tego klipu by nie dało się puścić płynnie, trzeba by zubożyć jakość kosztem ilości klatek lub rozdzielczości ok, racja
[#229] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #228

Prawda ;) jakosc by spadła o wiele gdybym robił na 300kb/s a nie tak jak tu na 600 który jest tą bezpieczną granicą przy której odtwarzanie się nie kwasi.
Tym niemniej nawet przy 300, w latach 90 mielibyśmy mnostwo frajdy grając w gry z upchanymi tego typu wstawkami.
Co do Microcosm to nikt nigdy nie zdradził jaki format użyli bo bił w intro cdxl na głowę.
[#230] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #226

Jak to HAM6 to Zmień opis na YT
Great clip from year 2003 playing on Real Amiga CD32 SX32 PRO - CDXL format Ham8.


jak na HAM6 to rzeczywiście niesamowicie to wygląda
[#231] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #223

Pytanie czy na gołej CD32 śmigało by tak samo ;)
[#232] Re: zapomniany CDXL

@UJP, post #230

No nie ten jest ham8, ale napisalem ze ham6 jak ma swoje mozliwosci wyglada tez super
[#233] Re: zapomniany CDXL

@karolb, post #231

Odpowiedz na to pytanie jest w odpowiedzi do @Buli ;)
1
[#234] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #233

OK
[#235] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #228

Nie chce mi się teraz sprawdzać ale w RoadKill z tego co pamietam to jest "zwykła" animacja bez dźwięku z odpalonym w tle modkiem. Dzisiaj zrobiliby to w formacje YAFA z prostą szybką kompresją XPK (YAFA korzysta z XPK) uzyskując trochę więszą rozdzielczość przy tej samej wielkości piku.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 08:41:42 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#236] Re: zapomniany CDXL

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #235

Nie chce mi się teraz sprawdzać ale w RoadKill z tego co pamietam to jest "zwykła" animacja bez dźwięku z odpalonym w tle modkiem.

Bardzo możliwe, że to tylko np "Anim5" bo wydaje mi się, że tak jak piszesz w "animacji" nie było zagnieżdżonego dźwięku, tak jak ostrzegałem, pisałem z pamięci polegając na zawodnej głowie.
[#237] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #236

Roadkill to anim7long 160x120xham8.
[#238] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #237

Roadkill to anim7long 160x120xham8.

O widzisz, dzięki za info OK
[#239] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #238

Czasem mam takie napady konwertowania do cdxl-a ;)
Kolejny kawałek z mojej playlisty, teraz czuje sie chwilowo nasycony ;)))
5
[#240] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #239

super Pany !
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem