[#181] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #179

Sprawdziłem u siebie plik zoraia_lo... i wyciąga 18 FPS`ów.
[#182] Re: zapomniany CDXL

@nostrum666, post #181

Nie zdążyłem już edytować poprzedniego posta, wersja HI wyciąga mi 11 FPS ale tutaj już słychać delikatne rwanie dźwięku.
[#183] Re: zapomniany CDXL

@nostrum666, post #182

Właśnie zrobiłem pierwszy teledysk, na warsztat poszedł Sabaton-Uprising, który robiłem wcześniej w HAM8, zajmuje 638 MB ale idzie bardzo dobrze. Jest zdecydowana różnica na korzyść .cdxl w stosunku do HAM8. Jest w standardowych ustawieniach 25 FPS, 28000 Hz stereo. Idzie na razie z karty CF, która ma mniejszy transfer niż HDD ale nic się nie wiesza.

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 22:25:34 przez nostrum666

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 22:37:35 przez nostrum666
[#184] Re: zapomniany CDXL

@nostrum666, post #181

18FPSów to dobry wynik.

Jaki masz CPU i jaki transfer na HDD?
[#185] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #184

020 28MHz teraz szło z karty CF przez PCMCIA jakieś 2 MB/s i było 13 FPS ale za chwilę wrzucę to na dysk, który pędzi około 3,2 MB/s to się zobaczy co będzie.
Z dysku daje 17 FPS. Może gdybym zszedł z jakością dźwięku do 22050 Hz to mogłoby być jeszcze lepiej. Pobawię się tym i zobaczę. Teraz zrobiłem jeszcze jeden teledysk, zmieniłem ustawienia na 20 FPS i ten waży 450 MB.

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 22:58:14 przez nostrum666

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 23:00:36 przez nostrum666
[#186] Re: zapomniany CDXL

@nostrum666, post #185

Na zmianie częstotliwości próbkowania dźwięku wiele nie zyskasz, a stracisz na jakości.

Przy materiale w proporcji 16:9 bez ucinania, czyli w rozdziałce coś około: 320x196 będziesz miał około 28FPSów więc wystarczy do wszystkiego praktycznie i będzie ważyć znacznie mniej ok, racja
[#187] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #186

Sprawdzę to ale już nie dziś.
[#188] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #186

Przy szerokości 320 i proporcjach 16:9 w pionie mamy 180.
[#189] Re: zapomniany CDXL

@nostrum666, post #181

U mnie na A4000, scsi transfer sysinfo 8,6 MB/s oraz procesor 060 85 Mhz:
zoraia_lo_scaled - pełne 24 FPS
zoraia_hi_scaled - 17 FPS (niestety nadal kasza na ekranie)
trochę słabo z tym trybem hi agablaster wypada...
[#190] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #186

Zrobiłem dziś ten sam teledysk Sabaton w rozdziałce 320:196 i wyświetlało mi 22 FPS`y. Teraz zrobię proporcje 320:180 (plik żródłowy DragonForce 1280:720).
[#191] Re: zapomniany CDXL

@nostrum666, post #190

Ja tymczasem uparcie walczę ze starym CDXL ;)
Tym razem Cut scenki zassane z YT z Falcon-em Millennium z przebudzenia mocy.
Niestety YT zablokował mi od strzała ten film, pomimo że materiał który zassałem z YT jest cały czas dostępny ;)
Sokół HAM6 - indzoj ;)

FalconMillennium CDXL
[#192] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #191

Podoba mi się - film w spoko jakości. Masz też fajny blacik.
[#193] Re: zapomniany CDXL

@Hexmage960, post #192

Dzięki ;) pulpit DbPal Hires NoFlicker 64 kolorki.
Stremable niestety (przynajmniej u mnie) na full screen dziwnie skaluje.
Film odpalony na Ami jakoś lepiej wygląda i na zwyklym monitorze 4:3 zajmuje większy obszar.
[#194] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #191

Nowy link do google drive bo stremable coś okrutnie skaluje na full screen aż boli...

FalconMillenniumCut
[#195] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #194

Na streamable u mnie jest bardzo w porządku, gdy nie robię fullscreen - wszystko czytelne.

Co do blaciku to sam ustawiłem sobie ostatnio DBLPal 640x512 na moim Microviteku. szeroki uśmiech Jestem zadowolony - mam wybór różnych rozdziałek (320x256, 640x256 również).

Jaki masz monitor? Używasz scandoublera? A, już widzę w podpisie. To monitor VGA, co odbiera PAL?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 10:38:23 przez Hexmage960
[#196] Re: zapomniany CDXL

@Hexmage960, post #195

Tak mam dwa co ładnie pracują w 15khz.

Nec 71vm i Benq 702a i nie mam scandoublera ;)
[#197] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #194

Kurcze, bardzo dobrze to wygląda ok, racja
Nie widać problemu z HAMską rampą OK
Możesz dać jakiegoś linka do pobrania?
[#198] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #197

Wieczorem będę w domu to wrzucę paczuszkę z gui bo teraz już wszystkie które będę dla przyjemności przerabiał na ham6/8 za wczasu obliczam sobie, żeby nie przekroczyć transferu 600kb/s i wtedy bez problemu można odpalać z wygodnego gui zamiast klepac z palca parametry.
[#199] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #197

Pod linkiem masz paczuszkę z filmem, komendą cdgsxl (bo nie wiem czy masz) która pakujemy do "c" i archiwum do instalacji gui do cdgsxl.
Po wybraniu w gui filmu, trzeba mu ręcznie ustawić prędkość odtwarzania bo program ma problemy z poprawnym rozpoznawaniem. W tym przypadku musi być 590 kb/s.

Paczuszka
[#200] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #199

Nie da się poprawnie rozpoznać prędkości odtwarzania, bo nigdzie nie jest to zapisywane. Nawet jak jakiś program zgadnie to jest to tylko szczęście. Dlatego zawsze najlepiej podawać bitrate.

Widać różnicę między avi a oryginałem, więc należy zawsze udostępniać oryginał, bo kompresja bardzo fałszuje rzeczywistość i dlatego ja nigdy nie komentuję jakości filmików po stratnej kompresji zwłaszcza przy małych ilościach kolorów i jeszcze przeskalowanej.

Czemu nie użyłeś jakiegoś ditheringu? Przy palecie 12-bit zawsze widać banding, który nigdy nie wygląda dobrze.
[#201] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #200

Bawiąc się cdxlem, metodą prób i błędów, po chyba 100etnej próbie i dojściu do pewnej wprawy i wniosków, zrezygnowałem z ditheringu w ham6.
Efekt końcowy z ditherem wcale nie był powalający.
Może jeszcze kiedyś do tego wrócę.
Co do jakości to chyba nie ma o czym dyskutować.
Nigdy nie porównywałem starego cdxl do avi czy mpg.
Jedyne z czym można porównać ro chyba kiepskie vhs, ale w tym formacie z konca lat '80 nie o to chodziło
......i jakoś nie widzę sensu podawać pliku wyjściowego w hd bo wiadomo jak takie porownanie wypadnie

Ad. I to prawda że nigdzie w pliku nie jest zapisana prędkość z jaką ma byc film odtworzony, a gui z automatu przyjmuje że każdy film ma o ile dobrze pamiętam 12 kl/s i audio 16khz, stąd po dwukliku na pliku i pobraniu przez program dostepnych info o ham6/8, rozdziałce, ustawią prędkość odpowiednią do w/w klatek/s i khz. Tym samym zaniża w moim przypadku prawdziwą prędkość odtwarzania, która trzeba poprawić z rączki.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 21:21:44 przez mikecios
[#202] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #201

Nie chodzi o porównywanie cdxl do avi w kontekście jakości czy formatu, tylko, że po konwersji z cdxl do obojętnie jakiego avi czy mpg mamy fałszywy obraz rzeczywistości i nie można tego oceniać. A jak jeszcze użyjesz winuae, który przeskaluje obraz to już całkiem. Lepiej udostępniać właśnie cdxl niż avi, bo wtedy można cokolwiek powiedzieć o obrazie.
[#203] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #202

Dlatego w poście powyżej załączyłem plik cdxl, bo najlepiej to wygląda ma real hw ionitorze crt ;)
[#204] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #203

Dokładnie tak. paczuszkę z CDXL mam już pobraną OK
Podaj mi proszę jakie mam ustawić parametry odtwarzania.
[#205] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #204

Jak zainstalowałeś gui to tylko prędkość 590 kb/s
[#206] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #205

Tak, już sobie znalazłem w poprzednim poście - dzięki
[#207] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #206

Odpaliłem i nie zmieniam zdania- wygląda naprawdę dobrze- prawie w ogóle nie widać artefaktów/rampy ham.

Jaka jest rozdzielczość i ile jest klatek, w jakiej jakości dźwięk (to jest Ham6, czyli ecs)?
[#208] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #207

Tak ham6, pójdzie na ocs/ecs, rozdzielczość 316x176, 14fps, audio 20khz.
[#209] Re: zapomniany CDXL

@mikecios, post #208

Ładnie- kombinowałeś coś, że tej rampy prawie nie widać?

Zaskoczyło mnie, że jak miałem transfer ok 1300-1600KB/s to zniekształcało lekko dźwięk.
Przy 1800KB/s dźwięk jest już OK OK
[#210] Re: zapomniany CDXL

@BULI, post #209

Przy zmianie rozdzielczości dodaję kilku pixelową ramkę która zapobiega temu słynnemu efektowi który widac choćby w filmie do AlienBreeda Tower Assault dla CD32.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem