[#31] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #29

Są. W pliku cdxl.guide pod hasłem cdxl-player albo coś podobnego.
[#32] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #27

Mam konfig jak w podpisie, do tego Amiga OS 3.1, wszystkie partycje mam w SFS, animację uruchamiałem też bez systemu (tylko sama komenda setpatch) i wyświetlała się tak samo. Wygląda to tak, że co którąś klatkę na dolnej połowie ekranu pojawiają się poziome linię, które wyglądają jakby miały pozamieniane kolory.

Po uruchomieniu animacji z ramdysku nie ma poprawy.


Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 11:26:28 przez gorzyga
[#33] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #22

Na winuae z parametrem xlspeed=150 działa za szybko. Jedynie AnimFX działa poprawnie.
Wg szybkich obliczeń, czyli (wymiary klatki * 6 bitplanes + audio size)/2048 poprawny xlspeed=102.
[#34] Re: zapomniany CDXL

@gorzyga, post #32

Gorzyga. Setpatch nie jest potrzebny, ta animacja jest dla ecs. sprawdź bez niego. Ustaw stack na 20000.

Mam takie pytanie bo dzisiaj chce ejszcze jeden filmik przerobić ale w troszke inny sposób. No jak skasować assign?

mam np coś takiego

Assign cdxl: ""


Jak po zakończeniu skryptu usunąć ten assign?


Benedykt Dziubałtowski
[#35] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #34

[#36] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #34

Bez setpach i ze stackiem ciągle tak samo. Widocznie odtwarzacz nie lubi się z 060...
[#37] Re: zapomniany CDXL

@gorzyga, post #36

Raczej to CDXL nie lubi SFS. Ale co do 060 to możesz to prosto sprawdzić. Odłącz blizzarda klawiszem 2 przy rescie komputera i sprawdź na 020.


Benedykt Dziubałtowski
[#38] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #37

Tak jak pisałem, z ramdysku też było źle. Żeby odpalić animacje na gołej 020 musiałbym sporo pokombinować, mam tyle partycji na dysku w SFS, że 2MB chipu to za mało na same bufory...
[#39] Re: zapomniany CDXL

@gorzyga, post #38

Ale z czym kombinować? anmiacje i plajerek przenosisz na sys: a resztę partycji wyłączasz w bootmenu.


Benedykt Dziubałtowski
[#40] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #39

Dobra, dobra, sprawdziłem :) Na gołej 020 wszystko działa elegancko z partycji w SFS.
[#41] Re: zapomniany CDXL

@gorzyga, post #40

Pod 030 na SFS też wszystko ok :)
Idzie prawie równo tak samo szybko jak na yt. Tylko taki mocno średni ten iff :)

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 16:45:11 przez Mir3k
[#42] Re: zapomniany CDXL

@Mir3k, post #41

No cóż. Trzeba pamiętać, ze format opracowano pod koniec lat 80 z myślą o CDTV. Teoretycznie CDXL może pociągnąć animacje pełno ekranowe czyli 320x240 25fps i dźwięk stereo 8 bit 22khz. Ale szybkość strumienia to 1800kbs.


Benedykt Dziubałtowski
[#43] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #42

Borykam się z jednym problem. Przerobiłem sobie kolejny filmik tym razem kręcony komórką. Wdzie, że jakość jest właściwie beznadziejna. Zacząłem szukać problemu bo wiele animacji CDXL ma jakość przyzwoitą. Z ciekawości przebiłem kilka klatek z formatu png do iff 8bit kolor i widzę, że z porównaniu z HAM jakość obrazu jest bardzo duża. Po przestudiowaniu kilku informacji o CDXL wyczytałem, że klatki mogą być albo w formacie HAM albo 8bit z paletą HAM.

Poskładałem więc animacje cdxl z klatek o 8bit. Niestety pod plajerkiem cdgsxl obraz jest tragedia. Pomaga parametr multipal, który ma niby poprawiać paletkę kolorów. No i to działa ale przez kilka pierwszych sekund. Obraz jest naprawdę spoko.

Ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu?

Może trzeba jakoś tę paletę ham dograć do tych plików?


Benedykt Dziubałtowski
[#44] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #43

Co masz na myśli 8-bit z paletą HAM? To albo masz 256 kolorów albo HAM8. Pytanie brzmi, czy cdxl obsługuje AGA, a konkretnie 24-bit paletę kolorów, zwłaszcza, że xl toole powstały w 91 roku. Oczywiście, saver z ADPro stworzy animacje nawet w true color, ale czym to odegrać to już inna sprawa.
[#45] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #43

Oops, dubel.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2012 12:41:03 przez cholok
[#46] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #44

Sam nie wiem jak to zinterpretować. Wydaje mi się, że chodzi tutaj o obrazek, który ma 256kolorów a jego paleta jest w trybie ham. Tylko jak coś takiego stworzyć nie wiem.


Benedykt Dziubałtowski
[#47] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #46

Nie ma takiego czegoś jak paleta w trybie HAM. Gdzie to wyczytałeś?
[#48] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #47

Jak to nie ma. Przed chwila namalowałem sobie parę białych kresek w dpaincie. Obrazek jest w trybie ham. Zapisałem osobno paletę a osobno obrazek.


Benedykt Dziubałtowski
[#49] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #48

A czym ta paleta się różni od zwykłej palety? To obrazek posiada tryb, a nie paleta.
[#50] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #49

Dlaczego według Ciebie paleta kolorów HAM jest niezwykła?


Benedykt Dziubałtowski
[#51] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #48

W trybie ham masz dostęp do wszystkich kolorów jednocześnie, a nie jak w innych trybach np 64 z 4096, kolory podajesz w trybie RGB (po 4 bity na kolor - ham12 i 8 bit przy ham24), paleta jest tutaj zbędna. Możesz sobie stworzyć taką paletę i np przemapowywać kolory pod inne indeksy, ale jak masz dostęp do wszystkich kolorów na raz to po co indeks?
[#52] Re: zapomniany CDXL

@rafgc, post #51

Więc tak.


POD TYM LINKIEM. Są spakowane dwa obrazki iff. Jeden jest w trybie HAM drugi ma 256 kolorów. Widać gołym okiem, że ten co ma 256 kolorów ma lepszą jakość od tego co ma tryb ham.


Dwa pytania.

Dlaczego tak jest?
Czy da się z tm cos zrobić?


Benedykt Dziubałtowski
[#53] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #50

- Nie ma takiego czegoś jak paleta w trybie HAM.
Chodzi o to, że paleta jest, ale nie ma jakiejś specjalnej dla trybu HAM.

- Dlaczego według Ciebie paleta kolorów HAM jest niezwykła?
Wg mnie właśnie NIE jest. Ty to stwierdziłeś zdaniem:
- obrazek, który ma 256kolorów a jego paleta jest w trybie ham

Więc Ci wyjaśniłem. Nie ma takiej opcji. Jest 256 kolorów z paletą 256 kolorów albo HAM8 z paletą 64 kolory.
[#54] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #52

Coś po... Oba pliki są identyczne.
[#55] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #52

Tryb HAM6 ma paletę 16 kolorów i 4 bity na kanał RGB, a tryb HAM8 ma paletę 64 kolorów i 8 bitów na kanał RGB. Używając kolorów z podstawowej palety unikniemy powstawania rampy, więc warto dobrze ją dobrać. Dopiero użycie koloru spoza indeksu powoduje powstanie rampy. Nie wiem czy format CDXL pozwala na zmianę palety np. co ramkę.

Tryb HAM6 będzie często wyglądał gorzej niż agowy tryb 256 kolorów, ponieważ na każde działo RGB mamy możliwość ustawienia 16 poziomów, a w tym drugim poziomów jest 256 - więc przejścia tonalne są o wiele płynniejsze. Ważny jest także sposób konwersji grafiki true colour na HAM6 - nie warto używać tutaj ditheringu, bo rampa będzie bardziej widoczna.
[#56] Re: zapomniany CDXL

@gorzyga, post #55

Sprawa się w takim razie klaruje. Jeśli nie da się użyć klatek w formacie 8bit to nic z jakością nie zrobię. Trochę mnie to dziwi bo po dawniejszych animacjach CDXL jakość obrazu jest dużo lepsza niż w tych, które ja próbuje zrobić. Wystarczy popatrzeć choćby na to:



http://www.youtube.com/watch?v=rxDnaYqn2_Y



Benedykt Dziubałtowski
[#57] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #56

A próbowałeś skryptu convert2cdxl? Tylko, że po niemiecku.
[#58] Re: zapomniany CDXL

@cholok, post #57

Tak ale nie udało mi się go obsłużyć. Kompletnie nie znam niemieckiego.



Benedykt Dziubałtowski
[#59] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #58

Zrobiłem jeszcze jeden film CDXL. Dostępny jest pod tym linkiem.

Filmik kręcony teflonem na którym moje kobieta przezywa na amigowców :D


Animcja ma podkład graficzny w tle jest obrazek w 16 kolorach. Całość uruchamia ją się z ikonki. Skrypt odpalający oraz plajerek jest w archiwum. Zipa proszę wypakować do dowolnego miejsca na HDD i kliknąć 2x razy na ikonce start.


Wdzięczny będę za testy.

To jest chyba max co jestem wstanie wycisnąć z tego formatu. Siedzę nad tym intensywnie od dłuższego czasu i psychicznie trzeba odpocząć :)


Benedykt Dziubałtowski
[#60] Re: zapomniany CDXL

@Benedykt Dziubałtowski, post #59

Odtworzylem z partycji FFS (tyle ze z FastATA) i smiga bez problemu.
Nawet 2x szybciej da sie odtworzyc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem