Komentowana treść: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
[#61] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@noowy, post #56

Po co Hyperion ma się dogadywać z dev Morphosa ?

Bez sensu.
[#62] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
No no, dobrali się jak w korcu maku... poczekajmy jednak na rozwój wydarzeń - w końcu żadne prawo przyrody nie czyni tych zapowiedzi całkowicie niewykonalnymi. ;)
[#63] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@ems, post #61

...aby bylo weselej
[#64] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
Teraz jedyna szansa dla Amigi to Amiga mini na wzor maca mini. Zestaw "postaw i wlacz", taki zestaw za 2000pln max z procem G4. Desktop z G4 Dual Core reszta j.w. za 4000 PLN max.
Oczywiscie do w/w zestawow OS4 w komplecie i OpenOffice na OS4 oraz komplet gier.
[#65] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@noowy, post #63

Juz Ci za malo teletubisiow? ;)
[#66] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@noowy, post #64

tia co do gier ... to niech zrobią tam najpierw 3d ..
[#67] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@reactor, post #65

hmm...Jak przychodze z pracy i chce sie zrelaksowac-posmiac, wlaczam najpierw TV z polytyka, potem znanego nam bloga z jedynie slusznym OSem, a na koncu kabarety, bo te przy tym juz sa malo smieszne, nawet te Teletubisie...
[#68] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Drako^lM, post #66

Dobrze, ze o tym napisales, myslalem ze OS4 ma 3D...
[#69] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Leon, post #24

wskocz na alegro G5 mozesz miec juz za 2000 zl a nie za 1500 dolcow...
[#70] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
Taka dobra wiadomość a tu zaraz o jakichś wyssanych z palca zrywaniach umów się pisze i Bóg wie o czym jeszcze.

Tylko w Polsce możliwa jest taka paranoja, że na amigowym portalu głównie wypowiadają się ludzie, którzy szczerze nienawidzą "Amigę" i największą radość sprawiłoby im splajtowanie wszelkich firm związanych z Amigą i odejście w niebyt AmigaOS4.

Jak tak szczerze nienawidzicie Amigi to co jeszcze tu robicie? Trolujecie aby "uświadomić" resztę sympatyków Amigi, że ten komputer, system i wszystko co z nimi związane to złom i niech lepiej sobie kupią peceta i nie zawracają sobie głowy Amigą?
(to pytania retoryczne bo odpowiedź jest oczywista)
[#71] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@pwe, post #25

G4 bee, jeśli bćdzie BARDZO popularny...... czy pwe to jakis brat blizniak szarego wilka ? Właśnie takie myślenie zabija Ami !

Jeżeli o mnie chodzi to może być nawet G3, oby tylko nie powtórzyła sić historia np. z AMIGA NG

[#72] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #70

A co mam się zachwycać ... tym co robi A.inc i ACK ..?
[#73] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Drako^lM, post #72

Masz racje.
Oficjalna zapowiedź bezpośrednio z Ainc nowego komputera pod AOS4 to rzeczywiście bardzo smutna i pesymistyczna wiadomość.
Nie ma w niej nic co mogłoby cieszyć.
[#74] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #70

moze lepiej kupic Mac'a? :D


Pomysł troche czy ktos by poswiecal swoj cenny czas na porwadzenie tego wszystkiego zamiast siedziec sobie w domu z rodzina?

Paranoje w tytm kraju to rzecz raczej normalna.... nie ma czemu sie dziwic...
[#75] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #73

wiesz zapowiedzi było już wiele i nic z tego nie wyszło :)
A jak wyjdzie ten hw to będzie fajne
[#76] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
Nie uwierze dopóki nie zobacze , a jak zobacze to kupie i tyle




Benedykt
[#77] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Michal, post #71

Masz rację. Nie ma co narzekać. W sumie to mnie w zupełności wystarczy SAM440ep. Niech tylko dostaną licencję i niech to będzie dostępne.

ACK ? Dobra wiadomość pod warunkiem uwzględnienia w tym wszystkim ACube.

Bądźmy realistami. Nie oczekujmy supersprzętu, bo takiego nie będzie. Może być AMCC440, MPC8641D czy jakiś tam IBM750GL. Ważne by to było dostępne i w jakiejś tam rozsądnej cenie.
[#78] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@APC74, post #39

to bylo sporo pozniej. zanzaczam LT nie TL, wiec sciemniali

btw. Amiga Inc. i chocby Manta to byloby cos
[#79] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #73

Widzisz, tu w większości nie piszą ludzie tego, bo nie chcą AOS4 (wręcz przeciwnie, nie mogą się go doczekać), tylko dziwne decyzje powodują obawę, że może wogóle nic nie wyjść.
Jak napisałem w poście 3. Takie ogłoszenie przez AInc. porozumienia z ACK to nic innego jak otwarta wojna z Hyperionem. Hyperion ogłosił współpracę z Cube (i jak by to wyszło to byśmy mieli i sprzęt i AOS4), ale jak pisałem pod informacją o tym porozumieniu nie mają licencji na system. A więc ich porozumienie nic nie jest warte dla Amigi, ponieważ nie mogą decydować o licencji systemu. Oni go wykonują na zlecenie, a prawa ma AInc. Myślę, że Hyperion chciał tym zagraniem zmusić AInc. wkońcu do działania, gdyż zastój powoduje straty finansowe Hyperionu (a może AInc. czeka na bankructwo Hyperionu, aby nie musiała płacić za system - przecież system jest ich, a jak nie będzie wykonawacy, to nie trzeba płacić). AInc. z drugiej strony chce pokazać kto tu rządzi. Więc podpisuje umowę na licencję z ACK, mimo że ta firma nie ma nic do zaoferowania, a jej dotychczasowy dorobek to tylko zapowiedzi bez pokrycia. Każdy kto trochę siedział w finansach, zauważy że jest to walka między dwoma firmami, a nie działanie dla dobra Amigi. Przecież gdyby AInc. zależało na Amidze, to pobłogosławiłoby umowę z Cube, a przy okazji mogliby dać szansę też ACK. Tu jednak nie ma porozumienia.
Dlatego takie komentarze pod tą informacją, gdyż z tej wojenki raczej nic dobrego nie wyjdzie. Obym się mylił, a umowy między Hyperionem a AInc. zostały w końcu zrealizowane w efekcie czego my dostaniemy sprzęt z nowym systemem.
[#80] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #70

Paranoją jest, że są jeszcze osoby które uważajż takie niusy za "dobrą wiadomość". Takich dobrych wiadomosci było już bardzo duzo a zawsze konczyło się tak samo, czyli na zapowiedziach. Ta wiadomość byłaby naprawdę dobra gdybyśmy mogli przeczytać:

"Amiga Inc. oraz ACK Software Controls Inc. podpisały porozumienie, na mocy którego na amigowy rynek TRAFIŁ nowy, objęty licencją sprzęt.PRZYGOTOWANE ZOSTAŁY dwa rodzaje komputerów przeznaczonych na odmienne rynki. Wariant konsumencki ZAMKNĄŁ się w kwocie 500 dolarów, a przemysłowy 1500 dolarów. W obydwu z nich ZOSTAŁY wykorzystane procesory PowerPC." itd itp

To tyle, jaśniej się nie da.
[#81] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@AS, post #79

Ta cała historyjka jest niczym nie popartym wyssanym z palca typowym "szukaniem dziury w całym". (bo gdzie masz jakiekolwiek dowody poza twoim luźnym interpretowaniem faktów)
Pojawia się wiadomość o nowym sprzęcie to zaraz jest - nowy sprzęt, jak to? toż to oni wcale nie chcą dostarczyć użytkownikom komputera z AOS4 tylko chcą zniszczyć Hyperion!
Do tego wypowiadane jest to z taką stanowczością jakbyś miał przed sobą treść umowy między Ainc&Hyperion lub ostatnio siedział z MacEwenem na piwie i wiedział co planuje.
A może po prostu obie firmy (Ainc i Hyperion) chcą dostarczyć sprzęt dla potencjalnego użytkownika? Czy choć przez chwilę brałeś pod uwagę taką ewentualność?

Ostatnia edycja: 24.04.07 00:45:00
[#82] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
A która to już zapowiedz ?? . Nie wszyscy muszą odrazu skakać i się
cieszyć .
[#83] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #81

Na ogól nie wypowiadam się na prymitywne argumenty typu: nie masz racji, bo nie i już. Ale ten jeden raz coś powiem. Nie wiem jak człowiek po studiach i to dość trudnych może się wypowiadać w tak prymitywny sposób. Ale Amigafan, powstrzymaj się choć raz od chamstwa, przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź i doceń w końcu doświadczenia ludzi ze względu na ich pracę, jak i wiek. To jest forum i prawie każdy chce się podzielić tutaj swoimi doświadczeniami i przemyśleniami dla dobra innych. Moja wypowiedź jest jak najbardziej kulturalna, czego nie można powiedzieć o Twojej. Jest tam logiczna argumentacja, myślę że też troska o przyszłość Amigi. Jak chcesz być traktowany poważnie, to zacznij też używać logicznych argumentów. Jedyna Twoja słuszna prawie uwaga to taka, że nie znam umowy między Hyperionem, a AInc. Ale Ty też jej nie znasz, więc skąd możesz powiedzieć, że to co napisałem nie jest słuszne, zwłaszcza że logiczne i płynące z jakiegoś mojego doświadczenia. Zwróć uwagę, że wielu też ma podobne odczucia, choć nie wypowiedzieli się tak łopatologicznie jak ja. Więc trochę kultury i szacunku dla innych, staraj się wypowiadać używając argumentów, a zaczniemy się wszyscy dogadywać.
[#84] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@AS, post #83

Nie chodziło mi o urażenie Twojej osoby a o zwrócenie uwagi, że twierdzenie na podstawie faktu zaistnienia umów między Hyperion+Acube & Ainc+ACK o wojnie między nimi jest chyba sporą (i bardzo naciąganą) nadinterpretacją.
Na razie nie wiadomo nic poza tym że jedni i drudzy chcą dostarczyć sprzęt pod AOS4 a tu już wszyscy gubią się w domysłach o jakiejś wojnie między nimi.
[#85] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #84

Narazie nic nie wiemy może jednak ta wojenka to prawda ... troszke
to dziwne .. bo w tej zapowiedzi powinien być wspomniany hyperion
[#86] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@ems, post #55

I już pewnie nie zobaczysz ... Bo jakoś nie sądze że ktoś jescze
dostanie licencje
[#87] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #84

Obyś miał rację, że obie firmy chcą dobra Amigi. Ale moje wnioski nie są wcale naciągane, bo:
1. Hyperion ogłasza umowę z Cube i mówi o dystrybucji sytemu, ale nie ma takiego prawa - gdyż gdyby miał, to firmy zwracałyby się do niego po licencję, a nie do AInc. z którą się dość trudno dogadać. Licencja na Amigę One dała AInc.
2. Hyperion ma problemy z AInc., gdyć można było przeczytać o sprawach sądowych między tymi firmami.
3. Bill w swoich wypowiedziach wyrażał się o Hyperionie bardzo lakonicznie i tylko pod wpływem nacisku pytających, a nie jak o rónym partnerze w interesach.
4. Jaky było dobrze, to AInc. dałby licencję Cube, zwłaszcza, że pokazali już jakiś sprzęt, a nie podpisuje umowę z firmą, która nic nie pokazała (od projektu papierowego do wydania sprzedawalnej płyty trzeba trochę czasu - myślę, że ponad rok conajmniej). Ta licencja dla Cube przecieź nie przekreślałaby danie też licencji ACK. Logicznie - więcej firm, większa sprzedaż, większy zysk.
5. Zasada marketingu jest taka, że jeżli chcesz osłabić konkurenta lub pozbyć się nie chcianego partnera, to podpisz umowę z inną firmą za jej plecami. Wtedy nastąpi cały cykl działania.
6. I jeszcze sporo różnych drobiazgów wpływających na taką moją ocenę.

Ale chciałbym, aby jednak z tego wyszło coś dobrego, jak Ty piszesz, a nie moja czarna analiza.
[#88] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@AS, post #87

Większa sprzedaż hmm ile 400-600 może sprzedadza i bedzie to rołożone
w czasie ...

W każdym razie nie wygląda to czysto :)
[#89] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Drako^lM, post #88

Fajnie sobie analizujecie. A teraz o czymś przypomnę: rzekomo Amiga Inc. chciała za licencję 500 tysięcy zielonych. Zakładając, że sprzeda się 1000 sztuk tego vaporhardware, Kowalczyk będzie robił je za darmo. Zasmażka! (powinien być emotikon)
[#90] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Benedykt Dziubałtowski, post #76

rowniez kupie , a co ! :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem