Komentowana treść: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
[#241] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Olo, post #238

Ba, nawet i pouzywac sie tych Efik da. A chetnych do zobaczenia, jak dziala na niej najnowszy MorphOS, pozostaje zaprosic na amimajowke.
[#242] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
Zaskakujace. Zeby po 10 ponad latach wierzyc w takie bzdury. I jak tu sie dziwc ze ludzie glosuja na PiS (chociaz w tym konkretnym przypadku dochodzi jeszcze naiwna chec odwetu na tych ktorym sie cos tam w zyciu udaje) i inne podobne ugrupowania. Eh, Ludzie.
[#243] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Grzegorz Kraszewski, post #236

oczywiscie ze istnieje ,ale jako rozwiazanie amigopodobne ,nie ...pozatym robienie kompytera desktop z czegos co najwyzej powinno byc routerem...heh to nie jest "poroniony pomysl"?
[#244] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@DRACOX, post #243

Ano jest to poroniony pomysl... Jakby o takich parametrach jakis handheld z mosem byl dostepny - to fajna zabawka by byla, ale tak, to kicha raczej jest. Przy okazji - prosze stawiaj znaki przystankowe zgodnie z zasadami ortograficznymi, a wiec za wyrazem, a nie przed.
[#245] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@DRACOX, post #243

hmm,no ale nikt nie stara sie efiki traktowac jak desktopa.jezeli ktos chce sie meczyc z ograniczeniami to spoko.mos 1.5 na efike bedzie tak przy okazji ale nie po to aby(imo) zwojowac rynek amigowy :)
[#246] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Fei, post #237

Nie nie wyciolem sobie wygodnie linka z Twojej wypowiedzi. Poprostu nie widze sensu ponownego wklejania. Przeczytalem cały watek z EXECa . Cały swój wywód o zatajniu prawdy wzioles na podstawie zdania jednej osoby która nie nalezy do redakcji dodatkowo osoba ta sama sie przyznala ze nie posiada A1. Dodatkowo nie ma tu rozgraniczenia na mA1 i A1. mA1 jest bardziej udana (pod wzgedem awaryjnosci i bugów)
Dodatkowo piszesz o "złośliwosci" , no cóz na tym portalu nie takie zlośliowści spotkac mozna pod wiekszoscia tematów zwiaznych z os4.
Każdy normalny czlek kóry przeczyta tamten watek nie doszuka sie złosliwosci wypowiedzi wypowiedziana przez osobe która sympatyzuje z os 4 ale jescze nie ma HW. Nieznam czleka który to tam napisal. Ale wiem jedno Twoj komentarz tutaj do tego byl bardzo złosliwy , wybiórczy i uderzajacy w calą grupe lub jak to nazywasz "swite" Bielskiego. Wbij sobie do głowy ze nie kazda osoba która lubi i sympatyzuje z os4 musi nalezec do jakies swity.
Niewiem co zamierzales tutaj udowodnic... ze potrafisz oczerniac innych ??

Ostatnia edycja: 26.04.07 12:18:37

Ostatnia edycja: 26.04.07 12:19:05
[#247] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@DRACOX, post #243

oczywiscie ze istnieje ,ale jako rozwiazanie amigopodobne ,nie ...pozatym robienie kompytera desktop z czegos co najwyzej powinno byc routerem...heh to nie jest "poroniony pomysl"?

No to może powiesz po co tak się na amigans.net cieszą, że wyjdzie AmigaOS 4 na klasyczne Amigi z PPC? Przecież Efika jest szybszym komputerem od każdego klasyka z PPC... To nie jest "poroniony pomysł"? Są tacy, którym 400 MHz i 128 MB nie wystarczy, są tacy którym wystarczy. Pierwsi Efikę pominą, drudzy skorzystają. Mi się na przykład jedna Efika już przydaje (i jest czymś więcej niż router...), druga pod MOS-em też będzie się przydawała, bo to będzie komputer, który można ciepnąć w torbę i pojechać z nim do pracy.

To, że niektórym komputer klasy Efiki nie wystarczy i głośno dają temu wyraz (np. Kaczuś ), nie oznacza, że ktoś na siłę robi z niego desktopa. Jest to tylko pewna propozycja, z której można skorzystać, lub nie.
[#248] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Grzegorz Kraszewski, post #247

Ale musisz przyznac ze tych ktorym Efika starczy to maly %. Dzis wymaga sie od komputera chociazby ogladania xvidia z AC3 w pelne jplynnosci poniewaz komputer w domu to centrum rozrywki. A przeciez taki xVid to dopiero poczatek i minimum. Efika jest dobra do specyficznych biur/serwisow etc czy jako terminal ale tak naprawde nic podad to. Moze zrobic niej router pytanie typko: po co? Po co skoro za mniejsze lub podobne pieniadze mozna postawic jakiegos PC z Linuxem lub tez, za niewiele wieksze pieniadze, cos sprzetowego w 100%. Sztuka dla sztuki - to lubia ludzie ktorych policze na palcach jednej reki, dla takiego rynku nikt nie bedzie produkowac hardware'u, ze o sofcie nie wspomne. Zaluje MOSa - to byl najlepszy projekt "amigowy" jaki kiedykolwiek powstal, ale nie czarujmy sie - jest to wlasciwie jedyny projekt wiec porownania nie ma szczegolnego do konkurencji. Inna sprawa ze MOS byl mimo to dobry i stosunkowo dopracowany, ze sprzetem Peg2 stanowil dobre polaczenie. Tyle ze sie nie rozwija wlasnie z tych powodow o ktorych pisalem - nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie finansowac projektow dla kilku potencjalnych klientow na swiecie. To nie sa zegarki Patek'a gdzie mozna sobie pozwolic na sprzedaz detaliczna, tyle ze oplacalna sprzedaz detaliczna. O OS4 i tych wszytkich kompletnych bzdurach nawet nie ma co wspominac. Chociaz... Trzeba przyznac ze sa niezli w kombinowaniu - zamiast sprzedawac plyty glowne czy systemy sprzedaja, jakby to nazwac, fanatyzm/emocje - produkt jak kazdy inny i jak widac da sie na tym zarobic. Po prostu trafili w grupe docelowa i sie z tego utrzymuja. Niezbyt to etyczne ale nie nielagalne - vide zakupy Mango, spamy "buy v1agra" etc. Taka metoda zarabiania. Podsumowujac bo sie troche rozpisalem: czy sie to podoba czy nie Amiga sie konczy. Dlugo to trwalo (wydawalo by sie ze komputer to nie np. motor Indian) ale czas juz chyba nadszedl aby powiedziec sobie koniec. I prosze nie mowic: ale mi to starczy i ja jestem zadowolony bo rynek nie bedzie na to zwracac uwagi - ani, ani.
[#249] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Poke, post #248

cos sprzetowego w 100%


To sa takie jeszcze (w ogole)? :) Efika + pudelko + linux = to samo co sprzedawane w sklepach routery... albo taki wiekszy TMX :)
[#250] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Jacek Piszczek, post #249

Wiesz, mam wieksze zaufanie do np. Cisco aniezeli Efiki. I nie sadze ze tylko ja. Powiedzmy ze masz firme: co kupisz Cisco czy Efike? No szczerze.
[#251] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Poke, post #250

W czasach, gdy mialem firme, kupowalem Pegasosy
[#252] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Poke, post #248

czy sie to podoba czy nie Amiga sie konczy.

Powtarzasz to swoje "Amiga się kończy" od conajmniej 5 lat (pamiętam Twoje posty jeszcze z amiga.com.pl). Tylko że jakoś Twoje życzenia nie chcą się spełnić .
[#253] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Grzegorz Kraszewski, post #252

1) to nie zyczenia, to fakty - wierz mi ze rownie dobrze moglibysmy rozmawiac o producencie zraszaczy ogrodowych czy krzesel - dla mnie obojetne. Kompletnie nie jestem zaangazowany w ta sprawe, "kompletnie" poniewaz mnie to wszystko niezbyt interesuje. Bywam na PPA dla odprezenia i aby sobie od czasu do czasu porozmawiac i tylko z tego powodu (kiedys mialem Amige).
2) co do spelnienia to wybacz ale to sie spelnilo juz jakies, ile to juz? 12 lat? wiecej? ...tak wiec +- 12 lat temu, a dziejszy stan to jedynie konsekwencja. MOS byl jedynym swiatelkiem w tunelu, ale i ono zgaslo i tym razem wyglada na to ze definitywnie.

Do dzis istnieja ludzie uzywajacy C64, istnieja ludzie uzywajacy Atari, podobnie jest ze Spektumem czy Amstradem ale nikt z nich przeciez nie mowi ze "za dwa tygodnie bedzie nowy hardware". Przeciez to niepowazne, trzeba patrzec realnie.
[#254] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Grzegorz Kraszewski, post #252

Może to warte wstawienia newsa na PPA? Skoro poke powiedział że amiga się kończy, to niewątpliwie się kończy...
[#255] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@MinisterQ, post #254

Proponuje na Gazecie czy WP napisac ze Amiga jeszcze istnieje i sie liczy na rynku bo tak MinisterQ twierdzi. Ba, proponuje napisac to na branzowych vortalach IT - lektura komentarzy bedzie szalenie ciekawa.

EDIT: Najlepiej na Onecie - to bylby flame!

Ostatnia edycja: 26.04.07 14:19:27
[#256] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@MinisterQ, post #254

A ja mam nadzieję, że bzdety w tym wątku się skończą.
Dla amatorów kłapania mam nowy wątek na forum w pręgierzu. Nie zdziwię się, jak dostanę jakieś upomnienie, ale tak to jest, jeśli po dłuższej nieobecności czyta się wątek na tyle podstron. :/
[#257] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@SirLEO, post #256

A czym konkretnie są bzdety w tym wątku? :D
[#258] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@SirLEO, post #256

Ehh... a tak juz fajnie sie rozkrecilo
[#259] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Poke, post #255

Czy kolega Poke rozróżnia pojęcia "hobby", "istnieje", "liczy się na rynku"?
[#260] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@MinisterQ, post #259

Rozroznia. Traktuj mnie powaznie bo ja tak traktuje Ciebie. Jezeli cos jest "hobby" to nie mozna miec pretensji o brak softu, brak sprzetu i brak jakiegokolwiek wsparcia, gdy jest to "istnieje czy liczy" to mozna sie irytowac gdy np. z nowej 5cio przyciskowej myszki beda uzywane tylko dwa bo brak sterownikow. Proba polaczenia hobby z jakimikolwiek wymaganiami jest z gory skazana na niepowodzenie.
[#261] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Poke, post #260

Dlaczego nie mozna miec pretensji? A czy jak wędkujesz, to kupując kompletny sprzęt wendkarski nie możesz mieć pretensji, gdy nie będzie tam żyłki, haczyka, czy czegos innego? przeciez to hobby...
[#262] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Poke, post #260

pegazos/mos jest dość dobry jako sprzęt dla typowego użytkownika
(www/pron/avi/gg/mp3/torrent/openoffice(pod linuxem))
[#263] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kaczus, post #261

Wybacz ale mialem na mysli hobby troche mniej popularne. Dla kogos hobby moze byc sciaganie xxx z internetu i trudno mowic tutaj o jakis trudnosciach. Nie przeinaczaj mojej mysli.
[#264] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Poke, post #263

powiedz konkretnie czego oczekujesz od komputera, a ja kolejno w punktach odpowiem konkretnie na ile Pegasos spełnia w moim wypadku te oczekiwania.
[#265] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@wali7, post #264

A propo newsa patrzcie co znalazłem na www.gram.pl http://www.gram.pl/news_9w3hHe0_Amiga_powroci_jako_PowerPC.html
[#266] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Dzban, post #265

nawet sobie zalozylem konto i zakomencilem tam :D
[#267] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@AmiChris, post #266

lol serwis gram.pl juz nie raz tak "przyblondynił" ,wiem bo sledze rynek konsolowy na bieraca ,i czesto niusy ktore sie u nich pojawiaja maja wartosc merytoryczna na poziomie superekspresu czy innego "faktu"
[#268] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@DRACOX, post #267

zadna reklama nie jest zla :P czy sie mowi zle czy dobrze , liczy sie ruch w temacie :D
[#269] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Poke, post #248

O OS4 i tych wszytkich kompletnych bzdurach


AOS4 istnieje i jest rozwiązaniem lepszym niz MOS.
[#270] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@smith, post #269

AOS4 jest rozwiązaniem innym niż MOS. A czy lepszym ? Nie ferowałbym tak łatwo i szybko jednoznacznych wyroków...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem