Komentowana treść: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
[#331] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Grzegorz Kraszewski, post #324

Tak rozumując można nazwać Linuksa plagiatem Uniksa (ba, i to nawet bardziej, bo zawiera fragmenty kodu z systemów Uniksowych udostępnione na wolnych licencjach), oraz np. ReactOS-a plagiatem Windows.

To już było mówione... Raz, w innym wątku. Myślałem że wtedy dotarło do tej kudłatej główki KivMastera, bo po przytoczeniu linków do wine i reactosa w temacie plagiatów nagle nabrał wody w usta, ale jak widać po tym wątku - powrócił, jak starta płyta z przeskokiem w rowku...
Kolejny niereformowalny przypadek. Jak to zostało napisane przez Valwita - "nie ze nie zgodzi sie z tym albo coś. On po prostu nie jest w stanie sobie mentalnie czegoś takiego przyswoić. Literki zna, słowa rozumie, potrafi odczytać zdania, ale treść z nich wynikająca to dla niego totalna abstrakcja."
[#332] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kaczus, post #244

Ano jest to poroniony pomysl...


Nie jest to pomysł poroniony, tylko coś co tobie się do niczego nie przydaje . Ja sam, gdy pierwszy raz słyszałem o MobileGT a potem o Efice, to wzruszyłem ramionami. Później zauważyłem, że na zagranicznych portalach wzbudzała wśród niektórych duże zainteresowanie i też zupełnie nie rozumiałem dlaczego (na PPA nie wzbudzała żadnego, bo tutaj to panie wszystko Suxx - GPL suxx, Linux Suxx, Efika Suxx, itd. itp. ;))) ). Ale widząc, że ktoś tam ma z tego dobrą zabawę, sam zacząłem się temu przyglądać... Przy drugim spojrzeniu zobaczyłem płytkę, z nie najszybszym procesorem, ale za to żrąca bardzo mało prądu, cichą, o małym rozmiarze, dająca chcącemu coś z niej zbudować duże możliwości. No to teraz sam sobie coś buduję
[#333] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Grzegorz Kraszewski, post #324

Plagiatem jest też zgapienie czegoś, wykorzystanie we własnym dziele i podpisanie się pod tym np. AmigaOS->MOS. Co do tych kopii malarskich to naciągasz bo to są zwykłe podróby, plagiatami byłyby gdyby malarze czerpali pewne motywy z wielkich dzieł i wykorzystywali je w swoich, właśnie tak jak pomysły z AmigaOS są wykorzystywane w MOSie. Zauważ też jedną rzecz, plagiatem nie jest tylko to co naśladuje/czerpie z rzeczy chronionej prawami autorskimi, ponieważ nie wszystko jest opatentowane (wszystkiego się nawet nie da opatentować), natomiast zgapienie czegoś nie chronionego mimo, że nie jest karalne jest poprostu naganne moralnie. I choćbyś na głowie stanął i nie wiem jak mnie próbował obrazić to tego nie zmienisz. MOS jest przynajmniej w części plagiatem AmigaOS. A że powstawał w ciężkich czasach dla Amigi, która ciągle zmieniała właściciela, stąd też nikt z nim specjalnie nie walczył.

ReactOS nie jest żadną konkurencją dla windowsa i dlatego sobie to darują. To jest margines, który bez potężnego marketingu nie ma szans na dominację podobnie jak u nas AROS, poza tym nikt go nie reklamuje jako nowego windowsa. Z MOSem sprawa jest inna ponieważ jego udział w "rynku amigowym" jest spory i stanowi jakieś zagrożenie dla AmigaOS tym bardziej, że jest przez wszystkich niebieskich neoamigowców nazywany i lansowany jako nowy AmigaOS podobnie jak pegaz jako nowa Amiga.

Z góry dziękuję za Twoje nauki, ale nie skorzystam ponieważ propagandy nie potrzebuję.

PS. Współczuję Twoim studentom.
[#334] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@MinisterQ, post #331

Nie wzbudzaj zamętu bo w temacie ReactOSa odpowiedział DRACOX i ja się z nim w pełni zgadzam, nie było sensu drugi raz tego pisać, ale jeśli nie trafia to proszę:

ReactOS nie jest żadną konkurencją dla windowsa i dlatego sobie to darują. To jest margines, który bez potężnego marketingu nie ma szans na dominację podobnie jak u nas AROS, poza tym nikt go nie reklamuje jako nowego windowsa. Z MOSem sprawa jest inna ponieważ jego udział w "rynku amigowym" jest spory i stanowi jakieś zagrożenie dla AmigaOS tym bardziej, że jest przez wszystkich niebieskich neoamigowców nazywany i lansowany jako nowy AmigaOS podobnie jak pegaz jako nowa Amiga.

Idąc dalej jeśli uważasz, że każdy kto się z "Wami" nie zgodzi i ma swoje zdanie różne od "Waszego" "nie jest w stanie sobie mentalnie czegoś takiego przyswoić" to albo jesteś taki ograniczony, albo jesteś ignorantem. Czasy propagandy i jedynie słusznej drogi już dawno minęły.

PS. Za takie beszczelne wypowiedzi jak Twoja, powinien zareagować moderator, ale albo go nie ma, albo jest z Wami.
[#335] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kiv_Master, post #334

PS. Za takie beszczelne wypowiedzi jak Twoja, powinien zareagować moderator, ale albo go nie ma, albo jest z Wami.

Ale wtedy musiałby razem polecieć Twój bełkot o plagiatach...
[#336] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kiv_Master, post #333

Plagiatem jest też zgapienie czegoś, wykorzystanie we własnym dziele i podpisanie się pod tym np. AmigaOS->MOS.

Widzę, że postanowiłeś zastosować taktykę "jak jakąś bzdurę napiszę wystarczająco dużo razy, to stanie się faktem". No cóż, powodzenia...

PS. Współczuję Twoim studentom.

A powinieneś im zazdrościć, bo czegoś się nauczą, w przeciwieństwie do Ciebie...
[#337] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kiv_Master, post #333

Czyli.. sam AmigaOS w sumie też jest pagiatem, booo czerpie garściami z tego co wymyślił Xerox, że o dwóch przyciskach myszki nie wspomne. Natomiast systemowe GUI z AOS 1.3 to... uwaga, wypisz wymaluj macos classic ;) . Widzisz jak łatwo każdy system posądzić o plagiat i kradzież, więc wyluzuj i przestań powtarzać execowe głupoty z kradzieżą, plagiatami itd.
[#338] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@szuler, post #327

Temat OS4 to żaden plagiat. Zapraszam po wyjaśnienie tu: LINK
[#339] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kiv_Master, post #333

Ty tak na serio z tym
przeciez reversed engineering nie jest plagiatem.jestes strasznym ignorantem drogi kolego.

Kolejna sprawa to,ze gdyby to byl plagiat to amiga nic juz dawno sprawe w sadzie zalozyla i golymi rekami pieniadze wyszarpywala
[#340] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kiv_Master, post #333

Plagiatem jest też
zgapienie
czegoś

Kolega, widzę, prawniczym żargonem już zaciąga...

A tak na poważnie, szkoda czasu na czytanie Twoich wypocin. Łatwo bełkotać o bazowaniu MorphOSa na ukradzionych źródłach AmigaOS, bo takie niezbyt poważne wypowiedzi poważnych - wydawało by się - osób już się w wielu miejscach pokazywały. Łatwo bełkotać o plagiatach. Łatwo bełkotać pozwach sądowych, itd.

Ale już znacznie trudniej cokolwiek udowodnić.
[#341] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kiv_Master, post #333

Czyli plagiatem nazywasz np wiersze Polskich romantyków, bo często
nawiązują do biblii, kabały i dzieł z innych epok.
[#342] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
Na forum AW.net Adam Kowalczyk oznajmił, że sprzęt nad którym pracują nie będzie wymagał do działania Amigi klasycznej - post 32. Ma na nim działać OS4 - post 200.
[#343] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kaczus, post #341

To może pójdźmy dalej, muzyka - tam często tysiące piosenkarzy śpiewa o tym samym, a kompozytorzy wykorzystują te same motywy. Ba, wystarczy posłuchać jakichś koncertów trance, tzw. sety "Live in xxx", przecież oni wykorzystują całkowicie czyjąś muzykę i piosenkę i się pod tym podpisują.
Ciuchy - na rynku spotkasz masę ciuchów nierzadko wzorowanych na dziełach sławnych projektantów, są robione masowo, przez fabryki.
Perfumy - ileż to widziałem "Channeli 5" za symboliczne 10zł... wszyscy wiedzą, że to nie oryginał.

Można tak jeszcze długo i dużo. Jednak na polu komputerowym trzeba być ostrożnym z takim stwierdzeniem, bowiem programiści są nawet zmuszeni używać takiego, a nie innego kodu (w różych systemach), a to z powodu ograniczenia sprzętowego. Po prostu na danym układzie działa coś tylko i wyłącznie tak i nie da się wymyśleć czegoś innego od konkurencji.

A cały myk jest taki, że to jest TYLKO PODOBNE do oryginału, nie musi być w 100%, a podobne nie oznacza plagiatu.
Gdyby było, to raczej nie spotkalibyśmy chyba tego na rynku, sprzedawanego normalnie w sklepach?

Dla mnie plagiatem było kopiowanie naszych tekstów z artykułu przez redakcję eXeca, będą jacyś obrońcy?
A nazwy katalogów to ja sobie nawet w windowsie mógłbym porobić podobne. ;)
[#344] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kiv_Master, post #333

To wiesz co, tak sobie patrze i... wiesz... WINDOWS XP to tez plagiat AmigaOS , jak ty możesz z tym żyć taki wspaniały system jakim jest AmigaOS został perfidnie splagiatowany i ukradziony przez microsoft. Przecież w windowsxp są katalogi, FONTS , MUI, SYS, PREFS, w katalogu ze zdjęciami jest amigowy boing . Normalnie PLAGIAT i KRADZIEŻ , dodatkowo windowsxp do uruchamiania aplikacji korzysta Z LEWEGO PRZYCISKU MYSZY tak jak w AmigaOS, a menu otwiera się PRAWYM PRZYCISKIEM MYSZY to już normalnie szczyt chamstwa ...to jest kradzież . Tym powinna zająć się komisja śledcza

Ostatnia edycja: 29.04.07 10:59:59
[#345] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Olo, post #344

Nie, to oznacza że używając windy xp jest sie lepszym amigowcem niż inni, ponieważ xp ma z AmigaOS bardzo dużo wspólnego...


Ostatnia edycja: 29.04.07 11:14:51
[#346] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@mailman, post #342

Z tego by wynikało, że jednak nie ma żadnego spięcia na linii Amiga Inc. - Hyperion. Pozostaje tylko jak zwykle poczekać na rozwój wydarzeń.
[#347] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Jacek Piszczek, post #340

teoretycznie jako członek mosteamu możesz poczuć się urażony wypowiedziami hiv majstera na temat twojego "dzieła" i oddać sprawę do sądu o pomówienie
[#348] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@rzookol, post #347

Ech,przestanmy juz z tmi sadami..
kondzio ze swoja swita rzucil tym nie tak dawno,no ale im nie nalezy sie dziwic bo to schizofrenicy i do tego fanatycy.
wiem Michal ze tylko tak zazartowales :)
[#349] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@AmiChris, post #348

Ostrzegam! Uważaj lepiej na słowa.
[#350] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@SirLEO, post #349

Sam trolujesz a innym nie dajesz ;)
[#351] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
No, jutro ma byc wszystko wiadomo. Ciekawe co ACK zaserwuje.

Mysle ze chyba juz dosyc tych bzdur :) Szczegolnie jesli chodzi o plagiat.
[#352] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kiv_Master, post #338

Temat OS4 to żaden plagiat.


Niech bedzie ze wspolpracowal ;)

Ale w takim razie Szymon Tomzik ma wspaniale kontakty. Powiesz pewnie za chwile, ze z Microsoftem tez wspolpracowal, tworzac temat AmiXP? ;) Ech ci plagiaciarze... Pelno ich dookola, gdziekolwiek by nie spojrzec...

Link tutaj

PS. Ciekawe, ze do reszty mojego posta sie nie odniosles. Czyzby brak wsparcia ze strony ekipy exec.pl? [kb] sam raz przyznal, ze ow wspanialy cygnix to plagiat ;)

PPS. Fajnie, ze na exec.pl "o mnie" pisza ;P
[#353] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@szuler, post #352

Bo z Ciebie mądry facet jest, tylko czasami Cię nerwy ponoszą.
[#354] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@MinisterQ, post #353

MiniQ na tym zdjęciu wyglądasz tak niewinnie. Ile wtedy mialeś lat?
[#355] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@SirLEO, post #297

A w statystyki nie łaska kliknąć?

Łaska, łaska. Jasne. :) Czyli mamy nowy rekord. Ale odliczając komentarze takie jak #300 i im podobne (ten mój teraz na przykład :D) to by wyszło ze 100-200 mniej.

BTW, zauważyliście jakie JA mam chody u SirLEO? Komu więcej odpisuje niż mnie, no komu?

Jak bym chciał i go poprosił, to by mnie mianował adminem tego forum i byście mieli newsy takie jak w ftb.pl. :) Hehe.
[#356] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
Dokonałem zmiany słowa "konsumencki" na "tańszy ("entry-level")" oraz "przemysłowy" na "droższy (power design)". W przyszłości postaram się nie tłumaczyć/interpretować tego typu zwrotów z oficjalnych informacji prasowych (które są marketingową papką i nie informują wprost), aby czytelnicy mogli wykazać się swoimi interpretacjami w komentarzach. Być może w ten sposób będzie mniej brednioseriali, których powodem jest moja interpretacja.

Przepraszam, że niektórych mogłem wprowadzić w błąd.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem