Komentowana treść: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
[#181] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@MaaG^dA, post #174

A czy ja twierdze ze tak bylo?
[#182] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Olo, post #176

wszystkie te "drobne" błędy z dma, usb, lan, ac97 itd.
Taaa i to ja jestem nudny ;)
[#183] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@reactor, post #182

Ano jestes....
[#184] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kaczus, post #183

Ano zes nie zauwazyl z lekka ironii.
A poza tym tez jestes nudny.
[#185] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@reactor, post #184

Za lekką ironię niektórzy dostają kartki... ale tylko wybrańcy.
[#186] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@MaaG^dA, post #185

Maag mistrzu,jak dostac niebieska karteczke??
[#187] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Hugen, post #132

A wracając do samego newsa, ciekawa sprawa, jakbym się doszukiwał jakiś "zakulisowych gierek", to może swego czasu ACK coś wyszło po części z jego projektów, A Inc się o tym dowiedziała, a Mr. Kowalczyk poszerzył ten projekt na całą płytę główną a nie tylko kartę procesorową...


A to takie proste jest? Znaczy co? Stworzyl karte procesorowa i dorobil do tego cala plyte glowna?

Hmm.. wyglada mi to jak Troika Bis. Pamieta jeszcze ktos projekt Amy05?
[#188] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@AmiChris, post #186

Juz masz niebieska karteczke.
Acha, moze nie zauwazyles bo zlala sie z kolrem tla PPA ;)
[#189] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@szuler, post #187

Jak to - Amy05 jest faktem!!! - zobacz na #ppa (hehehe :P
[#190] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Kaczus, post #189

Raczej botem ;)
[#191] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@moderator, post #166

moge poprosic o dwie?
[#192] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@reactor, post #190

Pewnie jak stroi fochy to i butem Krashan ja potraktuje
[#193] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@reactor, post #188

to se neda,mam czarnego skina wiec bym widzial ;)
[#194] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
złą wirtualną mofcę
No właśnie problem jest w tym, że to nie jest "wirtualny" użytkownik tylko realia panujące na tym portalu.
Dochodzi nawet do tego, że komentarze pod newsem niczym nie różnią się od rozmów prowadzonych przez przysłowiowych meneli pod osiedlową budą z piwem gdzie się zgromadzili żeby komuś dowalić i czekając na upatrzoną ofiarę prowadzą rozmowy o piwie.
(link chyba nie jest potrzebny bo wiadomo o co chodzi)
I tak się zachowują ludzie uważających się za inteligentnych.
Także to nie jest "kompleks oblężonej twierdzy" a odp. na coraz częstsze osobiste zniewagi pod moim adresem.
Każdy zwolennik AOS4 jest systematycznie niszczony a osobiste wycieczki od drobnych ipertynencji poprzez bardziej obraźliwe typu "zakuty trep", na niecenzuralnych inwektywach kończąc są normą.

Wygląda to właśnie tak jakby te osoby przez obrażanie wszystkich zwolenników AOS4 chciały ukryć swoją frustrację niemożnośicą posiadania AOS4 czy też braku w sprzedaży nowego komputera z tym systemem.

Wałkowane jest wiecznie "dobre wykonanie płyty" czy też "brak wad" - nie wiem kiedy to było powiedziane i przez kogo ale chyba było to z 5 lat temu lub dawniej. Przecież to już jest dawno nieistotne bo nikt nie wmawia nikomu, że A1 to rewelacyjny HW. I bez przesady co do wykonania bo można się obejść bez plastikowych obwódek wokół złącz IDE a mimo to nieustannie mówi się, że każdy sympatyk AOS4 "ślepo broni tego systemu/komputera dla zasady".
A może to ten sprzęt jest "ślepo wytykany dla zasady"?

Udawana jest też bezstronność - MOSowcy niby mówią o wadach swojego komputera a użytkownicy A1 ukrywają wady swojego.
Bardzo dziwne stwierdzenie bo jakoś na PPA nie mogłem się doszukać dokładnie zebranych wad Peg1 czy 2, natomiast o wielkich wadach A1 można przeczytać niemal na każdym kroku.
Więc które wady są bardziej ukryte?

Jeżeli natomiast chodzi o Ainc to ma prawo do robienia co im się podoba. To że upatrują rozwój swojej firmy gdzie indziej niż w komputerach desktop nie oznacza że należy wyśmiewać każdego, kto wybrał rozwiązanie sygnowane przez tę firmę. A to że wyciągają pieniądze? Każda firma istnieje dla zysku i każdy głosuje własną kasą - chcesz to kupujesz, nie to nie i tyle.
Po co ta cała otoczka "złej firmy, która chce doić owce"

Ostatnia edycja: 25.04.07 14:58:50
[#195] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@craid-hjb, post #23

..eh.. chyba jak sobie wydrukujesz!
haha nie stac mnie na papier, bo kupilem licencje... ;)
[#196] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@R-Tea, post #106

W odpowiedzi na Pana Szanownego pytanie, podaje link do wiadomosci nt G4 Dual Core.

http://www.macrumors.com/2004/09/28/freescale-confirms-dual-core-g4/

OK R-Tea OK
[#197] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Daclaw, post #115

Dobrze gada, tez sie z tym zgadzam OK
[#198] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@mailman, post #145

...a kiedys byla obietnica jakas spelniona przez Amiga NIC ?? ...
[#199] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@noowy, post #198

Nawet koszulek za 50 dolarów nie umieli ludziom zorganizować.
[#200] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@noowy, post #198

Widac ze malo wiesz o tamcie w ktorym sie wypowiadasz.
[#201] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@reactor, post #168

Tutaj zolte kartki to cos pozytywnego. To cos w rodzaju bonu. Dzieki zoltej kartce Maag bedzie mogl dokonac wirtualnych zakupow w wlasnie powstajacym sklepie amigowym.

Zapewnie kupi wirtualna plyte glowna A1 i wirtualnego OS4
[#202] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Fei, post #199

Tak, a Walesa nadal mi wisi 100 baniek ;)
[#203] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@Grzegorz Kraszewski, post #156

Proszę specjalnie nie trollować/polemizować bo nie będzie miało to sensu.



To prawda, polemizowanie z Tobą rzadko kiedy ma jakiś sens...
...złote słowa, Grzegorzu OK
[#204] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #194

Widzę, że jesteś niereformowalny i będziesz szedł w zaparte, nawet kosztem braku logiki w swoich wywowdach. Zgromadziłeś w swojej wypowiedzi kilka faktów, które mają za zadanie stworzyć w czytającym wrażenie spójności, podczas, gdy w ogóle nie są ze sobą związane.

Po pierwsze co to takiego jest "realia panujące na tym portalu"? To kolejny pusty frazes. Realia są tworzone przez określone osoby. Równie dobrze można napisać pod kolejnym wstrząsającym newsem na onecie na temat znęcania się nad dziećmi "takie są realia w tym kraju". Ale czy to znaczy, że ja, czy Ty znęcamy się nad swoimi dziećmi? Przykłady obrazujące "realia na tym portalu" wcale nie jest tak łatwo znaleźć, bo te realia nie są dokładnie tym, co - na użytek udowadniania swojej teorii spiskowej - chciałbyś widzieć.

Ponieważ więc realia na tym portalu nie są wystarczającym argumentem, dokładasz argument o zaistniałej w pewnym wątku dyskusji o piwie, po czym sugerujesz, że dyskusja o piwie w jakiś sposób uwłacza człowiekowi uważającemu się za inteligentnego. A może jesteś zdania, że człowiek inteligentny piwa nie pija, albo pija potajemnie i o tym nie rozmawia? Co więcej, później przechodzisz płynnie do zniewag pod Twoim adresem. Czy należy rozumieć przez to, że rzeczona rozmowa o piwie była dla Ciebie zniewagą? Czy też rację mam, że poprzez umieszczenie w swoim wywodzie tych faktów obok siebie usiłujesz stworzyć wrażenie, że te zniewagi są wynikiem niskiego poziomu inteligencji rozmówców? Moim zdaniem rozmowa o piwie niczego nie dowodzi. Natomiast zniewagi, o których wspominasz, to nie są "realia tego portalu", tylko działalność konkretnych osób. Jak Ci grupa dresów każe wyskoczyć z kasy i telefonu to będziesz miał im to za złe, czy raczej stwierdzisz, że "takie są realia tego osiedla" i oskarżysz administrację?

Bardzo dziwne stwierdzenie bo jakoś na PPA nie mogłem się doszukać dokładnie zebranych wad Peg1 czy 2

Zrobiłem takie zestawienie na forum eXeca. Przeszło praktycznie bez echa. Dlaczego? Dlatego że wszyscy o tych wadach wiedzą, w związku z tym nie powiedziałem nic odkrywczego. Natomiast na eXecu kilka razy zdarzyło się redaktorom minąć z prawdą, stwierdzając że danej wady nie ma. Jeżeli chodzi o słynny temat gniazd IDE, czy pomylonych elementach przy USB, chciałbym powiedzieć, że nie są to same w sobie jakieś poważne wady. Dlaczego zatem o nich się wspomina? Ano w odpowiedzi na absurdalne stwierdzenie, że cena AmigaOne wynikała z wysokiej jakości wykonania tej płyty.

Na zakończenie słów kilka o polityce Amiga Inc. Oczywiście celem istnienia każdej normalnej firmy jest osiąganie zysku. Są jednak w biznesie praktyki powszechnie uznawane za naganne, mimo że nie zawsze możliwe jest prawne pociągnięcie firmy do odpowiedzialności. Taką praktyką jest między innymi pozbywanie się długów poprzez tworzenie serii firm-wydmuszek (Amiga Inc. -> Itec -> KMOS -> Amiga Inc.). Taką praktyką jest rzucanie oświadczeń bez pokrycia, w rodzaju "Amiga Inc. is a world leading multimedia content provider". Taką praktyką jest też niepłacenie pracownikom, mimo prawomocnych wyroków sądu. Nie w dojeniu owiec jest więc problem, a w wątpliwej postawie moralnej ludzi, którzy kontrolują w tej chwili prawa do marki i systemu operacyjnego.
[#205] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #194

Zgadzam sie z powyzszym tekstem.
I tak na przyszlosc. Panowie nie macie sie czym zajac ? Tylko roztrzasacie brudy i myslicie ze jestescie pepkiem tego swiata?
Czy bedzie Amiga czy nie , poradzimy se:P.
Druga sprawa, duzo szumu z niczego. Naprawde te firmy nie beda wysylaly swoich wyslannikow na polskie PPA i badaly sytuacje. Powiem tez inaczej , tu czasami idzie zwariowac. Dziwie sie ze Moderator nie zbanowal juz kilku osob. Coz taka atmosfera zamiast przyciagac sympatykow Amigi tylko ich odpycha. Kto chce sie klocic o byle co.
Naprawde panowie , te firmy maja to gdzies jesli nawet zaczniecie sobie flaki wyprowac. Widze ze zostanie dokonany kolejny rekord pod wzgledem ilosci komentarzy , ale nie na TEMAT :P.
[#206] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera
Moim zdaniem Amiga Inc. powinna była poczekać jeszcze tydzień lub dwa z tą informacją do czasu podania pełnych detali.
Było by o 1 wojenkę mniej na ppa.
[#207] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #194

A ty jestes uzytkownikiem OS4?

Jak juz wielorotnie czytelnicy PPA pisali, oni nie smieja sie z OS4 tylko z sarkazmem i nieufnoscia podchodza do AInc i firm powiazanych. Stan taki ma miejsce ze wzgledu na mnostwo obietnic bez pokrycia (nie mowie o tych spelnionych) w ciagu wielu lat.

Czy przyznasz publicznie ze w/w firmy zaliczyly liczne 'wtopy' w postaci nie wywiazania sie z obietnic ktore skladaly?

Kon jest jaki kazdy widzi i nikt tu chyba nie zamierza wybielac tego obrazu za wszelka cene. A sarkazm nie rowna sie nienawisci ktora tak tu wszystkim wmawiasz i tak ladnie nia wszystko tu potrafisz wytlumaczyc.

Ostatnia edycja: 25.04.07 16:57:44
[#208] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@kwolf, post #205

Nie chodzi o brudy lecz spojrzenie rzeczowe na dany punkt.mosofce podkreslaja te wady a1 bo dotad zaden ortodoksyjny uzytkownik/entuzjasta os4 nie potrafi dostrzecz rzeczowych argumentow.co by nie mowic to wlasnie ta dyskusja jest na temat.Dokladnie rzecz biorac ruchy w przeszlosci amigi NIC,procentuja teraz u wielu uzytkownikow nerwowoscia.
Co zas sie tyczy stricte tej tzw.wojenki mos-o$4 to
Maag to bardzo ladnie ujal we wczesniejszym poscie.

konkludujac calosc jeszcze,chodzi po prostu o fundamentalizm kilku jednostek i brak tzw dystansu.
[#209] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #194

Wałkowane jest wiecznie "dobre wykonanie płyty" czy też "brak wad" - nie wiem kiedy to było powiedziane i przez kogo ale chyba było to z 5 lat temu lub dawniej. Przecież to już jest dawno nieistotne bo nikt nie wmawia nikomu, że A1 to rewelacyjny HW.


Łżesz.

Pytanie:
Ja bym bardzo chciał poznać wady komputera AmigaONE oraz MikroAmigaONE


Odpowiedź:
jedyną wadą jest cena, ale to sam zobaczysz przy kupnie, reszta to upierdliwosci, jeszcze można doliczyc nienajlepsze wsparcie przez linuxa


To celowe zatajanie prawdy. Ile trzeba mieć w sobie złośliwości, żeby narażać kogoś na wydanie całych oszczędności na kawałek złomu! Szczególnie że Bielski i jego świta pieją na temat swojej "misji popularyzacji Amigi w Polsce". Skrajna hipokryzja.
[#210] Re: Amiga Inc. i ACK zawarły porozumienie w sprawie nowego komputera

@amigafan, post #194

Hmm, ja jestem zwolnennikem AOS4 i jakoś mofce na mnie nie szczekają. Może wiedzą że są bez szans
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem