Komentowana treść: MorphOS 3.12
[#241] Re: MorphOS 3.12

@ede, post #240

Ok, z fontem w url się udało. A to o czym pisałem, że brakuje mi okienka do szukania słowa wsród linków to jednak nie tak. Ono jest w książce adresowej, a ja sprawdzałem w tym oknie ostatnio używanych linek. Jeszcze tylko te lampki na dole po prawej i będzie ok. Aktualnie jednak martwi mnie co innego. Mój PowerMac chodzi mi ostatnio jak sieczkarnia i niebawem nie będzie na czym tego MOS-a używać. ;( Powodem musi być albo wiatrak w zasilaczu, albo ten na G4. Szkoda, że w Zielonej Górze nie ma żadnego mosisty, to może by coś pomógł. Sam 1 ręką nic nie zrobię. Czasami skutkuje przesunięcie PM o kilka cm i przestaje warczeć. Po dłuższej chwili sam przestaje warczeć. Ale znowu jak jest za cicho to też się maertwię. Tu jednak nie miejsce by o tym gadać. Może ktoś ma ochotę do mnie przyjechać i sprawić by mój Maczek na mnie nie warczał...



Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 01:02:09 przez lubmil

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 01:14:56 przez lubmil

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 01:15:39 przez lubmil
[#242] Re: MorphOS 3.12

@lubmil, post #241

Co do lampek to tak jak pisałem, pojawią się jak zaptaszkaujesz View/Status - w menu OWB oczywiście. Jeśli chodzi o pomoc z Maczkiem to może warto założyć temat na forum, bo tutaj to pewnie mało kto zagląda.
[#243] Re: MorphOS 3.12

@ede, post #242

Na razie się zniechęciłeem się. Tak mi ten nowy mos wszystko zepsuł, że by trzeba teraz wszystko na nowo ustawiać. A ja chcę używać kompa a nie go konfigurować przez miesiąc. Wróciłem do 3.11. Co ciekawe zapomniałem przy 1. starcie wgrać boot.img z 3.11 i spokojnie wystartował na tym boot.img z 3.12. Pewnie zrobię jeszcze jedno podejście, ale to potem. Na razie uważam, że nigdzie błędu nie popełniłem i popstu będzie tak samo. Zresztą poza nowym owb 3.12 nie oferuje dla mnie nic interesującego.
[#244] Re: MorphOS 3.12

@lubmil, post #243

Zresztą poza nowym owb 3.12 nie oferuje dla mnie nic interesującego.


Na przykład - poprawki w kodzie, które nagromadziły się przez 15 miesięcy od czasu 3.11? Albo możliwość uruchamiania programu pocztowego Iris w aktualnej wersji?
[#245] Re: MorphOS 3.12

@lubmil, post #243

Zostaw boot.img w wersji 3.12.
Dzięki temu masz zbudowana obsługę FireWire.
[#246] Re: MorphOS 3.12

@Norbert, post #245

Napisałem tylko, że startuje z boot.img z 3.12 ale nie testowałem czy dobrze działa, bo zaraz podłożyłem właściwy boot.img. Ni znuiósł bym ow z paskiem url u samej góry okna. a programu pocztowego Iris nie używam - przywiązałem się do Yama, który choć ma błędy w filtrowaniu to go lubię. Czas list dyskusyjnych już dawno minął i filtrowanie nie jest już tak potrzebne. Zresztą ja w zasadzie na komputerze to tylko gram w gry online w owb i do banku wchodzę. I choć wiem, że jak wyjdzie nowy program jakiś to będzie wymagał mosa 3.12 to mnie to nie przeraża, bo nie używam praktycznie żadnych programów, poza owb i yamem czasami. A odnośnie ostartniego posta to ireWire też nie używam. Ba, nawet nie wiem co to jest ;> i mnie to w zasadzie nie interesuje. Natrolowałem w tych komentach tu - chyba z 10 [pstów, więc wyrobiłem limit na najbliższe 10 lat.
[#247] Re: MorphOS 3.12

@lubmil, post #246

No zapodałem posta z ptośbą o pomoc w hyde park. Może jakaś dobra dusza się nade mną zlituje.

link

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 02:58:03 przez lubmil
[#248] Re: MorphOS 3.12

@lubmil, post #247

Daj lepiej normalnie w dziale MorphOS.
[#249] Re: MorphOS 3.12

@ede, post #248

Na koniec zapytam tylko, czemu w nowym mosie mój owb wygląda zupełnie inaczej niż wyglądał? A poza tym, teraz mój bank połączył się z Millenium i nie działa mi logowanie na stronie bankmillenium.pl Po kliku w Logowanie wpisuję id, potem Dalej i dostaję info "Problem z wyświetleniem strony" Może ktoś z Was sprawdzić w tym nowym owb czy też tak jest... To będę wiedział czy jest o co walczyć. A może ktoś z Was używa/ma konto w Millenium.
[#250] Re: MorphOS 3.12

@lubmil, post #249

W ten weekend Millennium ogólnie nie działa.
[#251] Re: MorphOS 3.12

@mailman, post #250

To wiem, że w ten weekend nie działa Millenium, bo się łączył z eurobankiem. Poczekam na odpowiedź w tygodniu.
[#252] Re: MorphOS 3.12

@lubmil, post #251

Do nowego mosa na razie nie podchodzę. Poczekam na kolejną wersję, która będzie może jak kiedyś miała taką instalkę, co nie psuje ustawień graficznych systemu i owb. Ale może komuś się przyda to co napiszę. Jeśli chodzi o Bank Millenium w aktualnym moim owb 1.25 to poradziłem sobie w ten sposób, że... Nie napiszę że oszukałem Bank (to by źle zabrzmiało) a tylko że przechytrzyłem system bankowy. Ustawiłem by moje owb podawało się za IE 11 i działa. No nie wyświetla mi gadżetu po lewej stronie który pokazuje ogólne manu, ale to co wyświetla wystarcza. Część opcji z tego menu jest zdublowana u góry poziomo. Tak więc póki co mogę używać banku spokojnie. Wiem wiem, że to wstyd podawać się za IE, no ale co zrobić, skoro działa. Co ciekawe gdy się ustawi by owb podawało się za firefox to nie działa wcale - efekt jest taki sam jak wtedy gdy owb podaje się za owb. Dziwne jest to, że wyszukałem iż owb to browser z Androida, więc to powinno działać.
[#253] Re: MorphOS 3.12

@lubmil, post #252

Nie wiem czemu mos 3.12 ma problemy ze startem z cd, bierze nie swój boot.img tylko ten z partycji Boot: Ostatnio padła mi partycja startowa z mosem - to się zdarza średnio raz na rok. Nie będę tu opisywał jak z tym walczyłem bo to nie miejsce na to, ale piszę, bo... By w ogóle zacząć jakąś naprawę musiałem wystartowaqć z cd. To dłuższa historia, bo pierw 2x wystartowałem z morphos.iso które było na dh0: Ale nie w tym rzecz. Z cd ładnie wystartował mos 2.5 - czyli kiedyś mogło ładnie startować. Najbardziej narzekam na owb w mos 3.11 no często zdycha. No ale jak wyżej pisałem z mos 3.12 czekam na kolejną wersję która nie będzie psuła ustawień programów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem