kategoria: Programy
[#301] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #300

Radzi sobie z 360p na Maku Mini G5 1.5Ghz.
[#302] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #301

To już jest z włączonym overlayem?

EDIT: Właśnie zobaczyłem tytuł filmu. To faktycznie jest Miniacz i overlay.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 10:37:50 przez recedent
[#303] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #301

na Maku Mini G5 1.5Ghz.

Nie żebym się czepiał ale nie słyszałem o takim modelu :P
[#304] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #302

Na razie będzie video tylko w trybie overlay.
[#305] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Bohun, post #303

Literówka. W tytule filmu jest G4.
[#306] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #302

A tymczasem jaca wycisnął z Miniacza jeszcze trochę mocy i pokazał jak sprzęt renderuje film z YT w jakości 720p:

[#307] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #306

Wow OK
[#308] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #306

No to jak miniacz 1.5 sie wyrabia to G5 2.1ghz tez da rade
[#309] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Kwiatki, post #308

Ba, skoro 2,3 GHz obecnie daje radę w 1080p (najnowsze info z MorphZone) to jest jakiś cień szansy, że Twój iMac w przyszłości też sobie z tym poradzi. Ale rozumiem, że ciśnienia jakiegoś wielkiego na to nie masz, bo matryca 1650x1050.
[#310] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #309

Zgadza się w odwodzie jest QUAD ale grzecznie sobie czeka
[#311] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #306

No i wesoły nam dzień dziś nastał, ukazał się Wayfarer 1.12 z funkcją (na razie eksperymentalną) Media Source Playback. Krótko mówiąc - YouTube działa. OK
2
[#312] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #311

youtube dziala takze bez tej funkcji
[#313] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #312

Przyznam się, że mi tylko raz udało się odtworzyć film na YouTube w Wayfarer 1.12. Przy pozostałych próbach YouTube się ładuje, jestem nawet zalogowany na youtubowe konto, cały interface wygląda tak jak powinien. Ale za każdym razem, chwilę po "play" na filmie pojawia się komunikat "Wystąpił błąd. Spróbuj jeszcze raz później.". Albo czasem kręci się i ładuje w nieskończoność (przy zajętości procesora G4 1,67GHz na poziomie około 50%).

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 14:24:54 przez MDW
[#314] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #312

A możesz napisać co trzeba włączyć/wyłączyć w ustawieniach Wayfarera, żeby można był YT obejrzeć? Np w zakładce Media widzę opcje "Odtwarzanie Media Source" i mam to zaznaczone. Ustawione jako Safari, Chrom czy po prostu Wayfarer. Sprawdzam na różne sposoby i cały czas zamiast filmu komunikat "Nie możesz odtworzyć tego filmu w swojej przeglądarce".
[#315] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@luk, post #314

Musisz jeszcze przekopiować dostarczoną do archiwum bibliotekę cgxvideo.library do MOSSYS:Libs (podmieniasz istniejącą). Potem restart i powinno już działać.
[#316] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #315

To zrobiłem od razu i nawet o tym nie wspominałem, bo przy pierwszym uruchomieniu Wayfarera pojawia się stosowny komunikat o tym.
[#317] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@luk, post #316

Ok mój błąd, zamiast do Morphos:Libs wrzuciłem tą bibliotekę do SYS:Libs, teraz działa. Tylko dlaczego tak, zawsze było mówione, że jak mamy jakieś nowe dodatki do systemu, to do SYS a katalogu Morphos nie ruszać?
[#318] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@luk, post #317

Bo możliwe ze w nowej wersji MorphOS będzie już właściwa wersja w bilblioteki we właściwym miejscu.
[#319] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Norbert, post #318

Albo i nowsza. Jacek dał nam po prostu wybór - albo trochę "zhackować" system i mieć przeglądarkę z działającym video teraz, albo czekać na MorphOSa 3.16. Ja tam wolę przekopiować jedną bibliotekę do "zakazanego" katalogu niż czekać przysłowiowe 2 tygodnie.
3
[#320] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #319

Ja również jestem za takim podejściem i cieszę się, że autor tak zdecydował, bo jest naprawdę nieźle. Wideo w takich serwisach jak Onet się odpala, można obejrzeć film na platformie vod.pl, do tego YT. Z tego co wczoraj testowałem, to program wywalił się dopiero przy serwisie vod.tvp.pl. Jest dobrze OK
[#321] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@luk, post #320

Ja również bez wahania skopiowałem nową bibliotekę do wskazanego katalogu, jednakże wcześniej utworzyłem kopię już istniejącej. To tak na wypadek, gdyby MorphOS nie wstał po resecie. Ale uruchomił się prawidłowo i nawet jakoś można obejrzeć filmy z YT na moim G4 1.33 GHz.
[#322] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Ponki1986, post #321

A jaką rozdzielczość łapie iBook bez "zadyszki"? Daje radę w 720p?
[#323] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #322

U siebie nie sprawdzialem bo ibooka 1.42 uzywam tylko dla ostraszania szpaków w maju, ale ibooki mają mniejsze taktowanie pamięci niż makimini więc podejrzewam że raczej 720p w zwyklym bitrate jest poza zasięgiem.
[#324] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #323

A jak śmiga na G5 / PCI-E? W MorphOS 3.16 jest szansa na support makówek z PCI-E?
[#325] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@pong777, post #324

Hę? Makówki z PCIe są obsługiwane już od dłuższego czasu, tylko nieoficjalnie.

Jak chcesz zobaczyć jak Wayfarer spisuje się na moim G5 AGP to mogę Ci nagrać film z wybranej witryny.
[#326] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #325

No właśnie nieoficjalnie :) Sam MorphOS to widziałem jak śmiga u Rzookola na AP.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 23:07:17 przez pong777
[#327] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #322

Szczerze to nie sprawdzałem. Ale mam w planach zaktualizować do najnowszej wersji, oraz w ustawieniach zmienić identyfikację na Safari/iOS bo ponoć wiele to pomaga.
[#328] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@pong777, post #326

"Nieoficjalnie" w tym wypadku oznacza: "System działa na tym komputerze, ale potrzebujesz kompatybilnej karty graficznej i sieciówki, bo wbudowana nie ma sterowników". "Oficjalnie" raczej nie będzie obsługiwany bo domyślnie żaden G5 PCIe nie był sprzedawany z Radeonem i grafa sprawia problem przy instalacji systemu (a jeśli włożysz tylko pecetową to nie dasz rady zainstalować MorphOSa, bo nie odpalisz instalki ani z płyty ani z pendrajwa).
[#329] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #328

Dodatkowo, mogę powiedzieć, że G5 PCIe to mój główny sprzęt od ~5 lat i jak narazie jest najmniej problemowy ze wszystkich mosowych maszyn które miałem (o ile się oczywiście ma kartę graficzną i sieciówkę). Co do niewspierania to w każdym ostatnim releasie MorphOSa jak na razie były poprawki do PCIe (np. w 3.15 do wyjść dźwięku).

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 09:11:11 przez michal_zukowski
[#330] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #329

To samo u mnie, tyle ze od 4 lat.
Szkoda ze nie mam czasu uzytkowac wiecej:(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem