kategoria: Programy
[#241] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Kitech, post #238

Żebym to ja pamiętał... Poszperam, może jakieś zdjęcia wnętrza mi się zachowały.
[#242] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #240

Ehem? O co chodzi?
W przypadku systemu operacyjnego to akurat bardzo fajne podejście. Podoba mi się to, że większość rzeczy w Morphosie dostaje się w pakiecie, a płaci się raz.
[#243] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #221

Dorysowanie ikonki gdy trzeba przerysować formatkę powodem wolnego oprogramowania ...
...mój atarowy umysł tego jednak nie ogarnia pisze na klawiaturze
[#244] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #243

Zdaje się, że było tak: favikonki były przechowywane w jednym pliku. Wraz z rosnącą ilością przeglądanych stron wspomniany plik również się zwiększał, coraz więcej czasu zajmowało jego parsowanie...
[#245] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa
[#246] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #244

Brzmi jak problem do względnie łatwego naprawienia. Zamiast trzymać to w jednym pliku graficznym, to może trzymać osobno w RAMie na potrzeby danej karty. Każde wczytanie kolejnej strony w karcie = przeładowanie favikony, albo sprawdzenie czy jej url się zmienił i wtedy przeładowanie. Nie sądzę żeby trzymanie 16x16x4 bajtów dla każdej karty było czymś nie do przełknięcia. Na liście zakładek też można je trzymać osobno dla każdej zakładki - może nie jest to optymalne względem zużycia pamięci i przestrzeni dyskowej, ale bezdyskusyjnie szybkie.

Nie żebym był użytkownikiem MOSa i mi jakoś super zależało, ale na pewno zwiększy to Wam używalność. Natknąłem się na takie coś już kiedyś na pececie. Swojego czasu firefox przestał wyświetląć favikony na kartach i nagle używalność przeglądarki spadła dla mnie diametralnie, bo okazuje się że te ikonki pozwalają podświadomie bardzo szybko się odnaleźć w kartach nie czytając ich tekstu. Całe szczęście powstał dodatek, który je przywracał, a potem wróciły na dobre.

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 09:18:48 przez teh_KaiN
[#247] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa
A jaka jest maksymalna konfiguracja dla której ta przeglądarka się przyda. Najmocniejszy sprzęt na którym mógłbym się pobawić? Jest możliwość instalacji wersji sharware/ograniczonej czasowo gdzie można sobie wypróbować wszystko bez płacenia za kota w worku?
[#248] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@snifferman, post #247

Maksymalna? To by był PowerMac11,2 z PCIe. MorphOS ma bez rejestracji ograniczenie do 30 minut, potem zwalnia i trzeba zrestartować. Przeglądarka ograniczeń mieć nie będzie.
[#249] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@snifferman, post #247

Przy dzisiejszych stronach nie ma czegoś takiego jak maksymalna konfiguracja. Dzisiejsze webowe technologię potrafią zabić każdego sprzętowego potwora i każdą najszybszą przeglądarkę. szeroki uśmiech Na weba nie ma mocnych.
[#250] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #1

Działa Twitter:



oraz Bing Maps:

[#251] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #250

Wygląda normalnie - więc SPOKO OK
[#252] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@BULI, post #251

Działa również Street View:



Co do Google Maps - jest postęp, jak na razie działają "częściowo".
[#253] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #252

Ooo, moja rodzinna wioska
[#254] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #252

Niestety domyślne ustawienia WebKita (kompilacji, runtime i stron) są takie, że wiele rzeczy nie działa. Dla każdego takiego problemu muszę znaleźć, czego dana strona używa, potem znaleźć jakiś minimalny przykład na w3schools, etc, sprawdzić, czy to działa, a jeśli nie to uruchomić MiniBrowser pod OSX i jeśli tam działa, ustalić gdzie jest kod obsługujący dany feature. Potem wystarczy znaleźć to samo w kodzie portu, dodać debug, zobaczyć czy się wywołuje, czy ten kod jest w ogóle kompilowany (jak nie, to znaleźć w cmakach dlaczego), a potem ewentualnie jeszcze włączyć/skonfigurować daną rzecz w runtime. Ten Twitter i Mapy to były jakieś 3 tygodnie grzebania rozrzucone w czasie (tzn 3 podejścia).
[#255] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #254

Ale ta praca nie idzie na marne, tzn. Twoje poprawki zostają w kodzie WebKita?
[#256] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #255

Większość tych poprawek jest w "mojej" części WebKita, więc nie ma gdzie tego wysłać. A odnośnie ogólnej kompatybilności z PPC/BE, Daniel Kolesa z Void PPC wysłał patcha na JavaScript w maju tego roku. Nikt się tym nie zainteresował, więc nie widzę sensu przygotowywania patchy do upstream.
[#257] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #256

Gdybym nie wiedział, że to morph, to bym
pomylił ten system z applem.
[#258] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #250

To są screenshoty w oryginalnej rozdzielczości bez skalowania?
[#259] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #258

Skalowanie tu na forum odbywa się w przeglądarce jeśli o tym mowa. Dlatego wstawione obrazki mogą być niewyraźne. Na forum jest ograniczenie co do szerokości obrazka. Najlepiej aktualnie wyświetlić obrazek w nowym oknie. Dodam do wstawianych obrazków w niedalekiej przyszłości automatyczne podlinkowanie do źródła.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 22:18:13 przez grxmrx
[#260] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #258

Chodzi Ci o to, że obrazek ma 1280x1046? Jacek testuje kolejne wersje Wayfarera za pomocą QEmu (stąd taka rozdzielczość ekranu). Natomiast screenshot z otwartym Google Streetview z kolei (o ile dobrze rozumiem) był zrobiony na komputerze PowerMac G5 11,2 2,3 GHz (i tu samo okno przeglądarki ma 1828x1244).
[#261] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #260

QEmu i wszystko jasne OK
Taki dość miękki wygląd czcionek jest w MOS. Nowoczesny ok, racja
Jak na eMacu sprawdzałem to tam aż tak szczegółów renderingu czcionek nie widać.
[#262] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #236

Masz prawie rację, ale PRAWIE robi wielką różnicę.OK
Otóż przy zapisywaniu na partycji MOSowej, partycję wyje....
Znów mam tylko 1GB RAM.
"Już był w ogródku, już witał się z gąską."
[#263] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Kitech, post #262

Uruchomilem Wayfarera nową wersje (1.5) i zastanawia mnie Eruda, jakoś nie mogę zmusić tego do działania albo nie wiem w jaki sposób ustawić w preferenjcach - może podpowiedź?
[#264] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Zbysiuk, post #263

Trzeba ją włączyć w menu Debug, a potem zrobić reload strony. W prawym/dolnym rogu pojawi się ikonka.
[#265] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #264

Ja dopiero dziś zaktualizowałem system z v. 3.11. Doinstalowałem Wayfarera. Znów mogę na MorphOS używać mojego envelobank OK
Pytania:
1. Czy już nie będzie przycisku "Home" przy pasku adresu, i opcji "grafika / tekst / Grafika + tekst" w przyciskach nawigacji? I czy ta część GUI już nie będzie konfigurowalna w zakresie układu jak wcześniej? W Settings - Interface zrobiło się skrajnie ubogo.
2. Czy nie będzie już lampek i okna Network Stats?
3. Czy dragowanych zakładek (oraz innych elementów gui), tak jak było to w OWB i starszych browserach też już nie będzie?
4. Scroll bar od scrollingu poziomego nie znika gdy jest zbędny. Po prostu jest zawsze. To zamierzone?
5. Czy progress bar na zakładkach to jakaś nowa klasa MUI?
[#266] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@R-Tea, post #265

1. Nie, nie i nie :)
2. Nie.
3. Może w 1.7/8
4. Tak, zamierzone. W OWB to był jeden z powodów wolnego przełączania zakładek.
5. Wewnętrzna klasa w Wayfarer.
[#267] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #266

2. Czy nie będzie już lampek i okna Network Stats?

2. Nie.


Zasmucila mnie ta odpowiedz. Network Stats bedzie mi chyba najbardziej brakowalo.
[#268] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Phibrizzo, post #267

To pociesz się chociaż, że wkrótce ma się pojawić drukowanie:

[#269] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Phibrizzo, post #267

WebKit nie ma czegoś takiego wewnętrznie. W przypadku OWB miało jakiś tam sens to dopisać, bo backend sieciowy był poza kodem WebKit. W Wayfarer backend CURL jest bezpośrednio w WebCore, więc dodanie czegoś takiego oznaczałoby dużą ingerencję w kod i użeranie się przy aktualizacji silnika.
[#270] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #269

A nie wystarczyloby np. curl_easy_setopt(http_handle, CURLOPT_DEBUGFUNCTION, tracker) ?
tracker moglby zliczac ile danych poszlo itp.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem