kategoria: Programy
[#151] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #149

Witam i tak z ciekawości się pytam: Czy da się doczepić do takiej przeglądarki translator? Czyli tak jak wchodzę na jakąś obcojęzyczną stronę to w chrome w menu mam opcję tłumaczenia całej strony np. na język polski. Zapewne to jest już bardzo skomplikowane żeby dodać do przeglądarki?
[#152] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@gilban, post #151

Witam i tak z ciekawości się pytam: Czy da się doczepić do takiej przeglądarki translator? Czyli tak jak wchodzę na jakąś obcojęzyczną stronę to w chrome w menu mam opcję tłumaczenia całej strony np. na język polski


Przecież taką funkcjonalność daje Google Translator, wystarczy, że jest poprawnie obsługiwany przez przeglądarkę.
Nie wiem jak teraz, ale na pewno kiedyś na OWB to działało ok, racja
[#153] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@BULI, post #152

Ale Chrome ma automagicznie, bezwysiłkowo i zerospinowo. Czyli w sumie mało amigowo. To w takim razie nie chcemy tej opcji.
[#154] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #153

Nie jestem ekspertem od pisania przeglądarek, ale na oko taka opcja nie powinna być chyba szczególnie trudna do wykonania. Wystarczyłby chyba odpowiedni skrypt, który przesyłalby adres strony do tranlatora. Nie wiem czy to mało amigowo, czy nie ale wielu amigowców, w tym ja uzywało czegoś podobnego już jakieś osiem lat temu. Wszystko za sprawą stosownej wtyczki do FF, ktora działała także z TimberWolfem.
[#155] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@gilban, post #151

Dopisałem tłumaczenie do listy TODO. Na razie to jest jednak low-priority.
[#156] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #149

A to dla mnie trochę szkoda, bo często wolę sobie coś w mapach google zaplanować czy sprawdzić na kompie, niż na smartfonie. W odróżnieniu od twittera.
[#157] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #155

Dzięki.
[#158] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@gilban, post #157

No to teraz zasadnicze pytanie - kiedy nowy MorphOS ?? bo od tego wszystko zależy... Czy to kwestia tygodni czy miesięcy czy lat?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 01:14:21 przez lubmil
[#159] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #158

Na pewno nie tygodni.
[#160] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #159

I chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że również nie lat...?
[#161] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #158

Q1 2021*













*To moje wróżenie z fusów kawy Woseba, którą właśnie piję:)
[#162] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #160

Metodą eliminacji pozostało że "miesięcy". Tylko ilu... Bo rok też się składa z miesięcy. ;>
[#163] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #162

licz .. do .... 60 ...
[#164] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #162

Dziś mija 20 lat od pierwszej publicznej wersji MorohOSa, szkoda że z tej okazji nie ma jakiegoś „prezentu”:)
[#165] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@waldiamiga, post #164

Szkoda że nie ma nic na głównej stronie ppa.
Bardzo ważna rocznica to już dwadzieścia lat.
[#166] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@swinkamor12, post #165

swinkamor12
Ignorowany przez 48 użytkowników
---
Sobie zażartuję... No wiesz jak masz 12 lat i taki nick to nic dziwnego, że aż 48 cię ignoruje. Ale to aż tylu amigowców jest w Polsce... :O [bez obrazy]. Ale żweby nie było że nie w temacie to dopiszę. To lipa wielka że nowy mos dopiero w przyszłym roku. Może to już czas porzucić mosa. ;/

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 23:11:05 przez lubmil
[#167] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #166

48? fajnie to znaczy że jestem popularny



Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 09:15:00 przez swinkamor12
[#168] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@swinkamor12, post #167

Słaba ta popularność, Herostratesie.
[#169] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #166

Może to już czas porzucić mosa.
Rozsądne rozwiązanie.
[#170] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #166

Jakiś konkretny powód dlaczego potrzebujesz nowej wersji MOSa?

Poza tym dzięki za update ile ludzi ignoruje swinkamor12.
Jak mam go w ignorach to nie widzę a byłem ciekawy czy dobił do 50... myślę że to kwestia czasu i kilku beznadziejnych postów ok, racja
[#171] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #170

Sam nowy mos nie jest mi potrzebny jako taki. Ale wayfarer wymaga nowego mosa, i o to chodzi. Bardzo czekam na nową przeglądarkę by móc grać pod mosem. Bo już mam dość grania przez rdp u znajomego na serweze. A poza tym znajomy nic nie mówi, ale czuję że ma mnie tam już dość. ;/
[#172] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #170

Kolega Lubmil potrzebuje nowej wersji MorphOSa, bo dopiero w nowej wersji jest szansa na nową przeglądarkę, a tylko pod nową przeglądarką ruszą "Wolni Farmerzy". Ż\_(ツ)_/Ż

Jeden kolega farmę miał na przeglądarce,
Na swoim polu najdziksze wyczyniał harce.
Pewnego dnia - choć może trudno w to uwierzyć
Przestali - nawet wolno - chodzić mu farmerzy.
Załamał się mosowiec, plonów już nie zbiera,
Wszyscy mu mówią: "Poczekaj na Wayfarera".
On czekać nie chce - gdy pola leżą odłogiem.
"Żegnam ozięble" - tak im rzekł - "Zostańcie z Bogiem!"


EDIT: Tymczasem - wymyśliłem taką ofertę, że prześlę lubmilowi dysk na FireWire, z którego wystartuje OSX z zainstalowanym TenFourFoxem, a tam - tymczasowo - farma będzie mu działać. To jak, machniom?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 13:36:43 przez recedent
[#173] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #170

Jak klikniesz " [post użytkownika, którego ignorujesz] " to na dole jest lista osób które go ignorują. Można policzyć ręcznie.
[#174] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #172

I po rymowane OK
A propozycja z OSX wydaje się rozsądna- iście "salomonowy wyrok" ok, racja
[#175] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #172

A uke nbuw ri będzie kosztować? No i jak mi prześlesz... Nigdy OSX nie dotykałem, więc...
[#176] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #175

"uke nbuw ri" to zapewne "ile mnie to". Kosztować to będzie tyle co przesyłka do Ciebie. Paczkomat, kurier - wybierać, przebierać.

System skonfiguruję tak, że nie da się zrobić źle. Klik na ikonce przeglądarki i ciach-bach, logujesz się do gry. Jeden myk jest taki, że trzeba będzie przytrzymać Alt na starcie i wystartować system z dysku z OSX.
[#177] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #168

Ale ciągle rośnie.
Czy można by dodać do portalu jakaś historię ignorów?
Teraz widzę że ignoruje mnie kolejna osoba, a trochę ciężko znaleźć na liście kto to jest.
[#178] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #176

EE nie, poczekam jednak na nową przegladarkę. Chcę mosa używać bo tu mam wszystkie swoje rzeczy, które mi są potrzebne. A ciągłe przełączanie się między systemami nie zdaje egzaminu. Miałem już kiedyś linuxa obok mosa - i nigdy nie wiadomo było czego używać. Tak więc dzięki za propozycję, ale zrezygnuję. Można mieć drugi system by raz na rok zrobić coś na nim czego aię zrobić nie da na podstawowym, ale nie do ciągłego używania. Może jednak nowa przeglądarka będzie jeszcze w tym roku... Będę się o to modlił do Wielkiego Manitou.



Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 15:04:13 przez lubmil
[#179] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #171

A widzisz, rozumiem teraz źródło Twojego problemu... nie kupiłeś jeszcze Raspberry Pi 4 ok, racja
[#180] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #1

Nowy screenshocik - ustawienia przeglądarki:



Jacek chwali się też usprawnieniami w zakresie obniżania zużycia CPU. Przeglądarka została również wyposażona w podstawową obsługę ARexxa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem