kategoria: Programy
[#121] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #120

To do grania w takie gry trzeba sprzęt zmienić na bardziej współczesny, a maka z morphosem używać do innych celów. ja mam Mini Maka z procesorem 1,5 GHz i też widzę że wiele stron nie wyrabia na tym procesorze. Zwyczajnie jeden rdzeń w dzisiejszych czasach to jest już przeżytek.

Do tego jest karta graficzna Radeon 9200 z 64 VRAM która też zwyczajnie nie wyrabia.

To się musiało kiedyś stać.
[#122] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #119

Myślę, że to tylko kwestia czasu zanim jaca zamieści tu odpowiedni screenshot.


Nope. Nie zamierzam się tam rejestrować.
[#123] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #122

Nie musisz się rejestrować. Wystarczy kliknąć w "Zagraj teraz" i zobaczyć czy otworzy się okienko logowania. Na OWB nic się nie otwiera.
[#124] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #123

Się otwiera ;)

https://tunkki.dk/~jaca/wayfarer_farmerzy.png
[#125] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #123

dobra, ja sie tam zarejestrowalem, w sumie to drugi raz bo kiedyś pomagałem ówczesnej narzeczonej w tej grze.
Wydaje sie działać poprawnie wszystko.


Lubmil musi poczekac na betę.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 00:36:35 przez michal_zukowski
[#126] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #125

No to już wszyscy nie mogą się doczekać na przeglądarkę jacy :)
[#127] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@luk, post #126

Tak jak wyżej pisałem... Na głównej stronie wpisać w login i hasło cokolwiek, i po Enter srtrona się przeładowuuje, a powinno zgłosić błąd logowania. Pod Windows oczywiście działa w dowolnej przeglądarce pewnie. BTW, swoją drogą polecam tę grę WF - to genialna zabawka. Ja gram na serwere 5 i na 1
[#128] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #127

Jak długo trzeba będzie czekać na ową przeglądarkę i nowy MorphOS tym samym? Jak ona się będzie nazywać? Koniecznie poproszę w niej o opcję zatrzymania animacji animgifów - najlepiej gdzieś na wierzchu guzuk do tego lub opcja w menu. Bo jak w tych grach się te różne g* ruszają to mnie irytuje - szczególnie ta dłoń siejąca. O jakim to Telegramie było tu mowa wcześniej - co to jest? W sumie szkoda, że to nie będzie przeraniana OWB. A fakt, dopiero teraz zobaczyłem, że w tej grze gadżet "zagraj teraz" jest nieklikaty - brak reakcji na klik. Pisałem wyżej żr ta gra to genialna zabawka - gram od 7 lat i nigdy mi się to nie nudzi. Można by jeszcze w nowej przeglądarce sprawdzić grę https://www.zieloneimperium.pl/
w którą też już długo gram (na s13), choć jest ona gorsza od WF.


Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 21:50:32 przez lubmil
[#129] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #128

Przeglądarka ma się nazywać Wayfarer.
[#130] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #129

Ciekawe czy ta nazwa ma coś wspólnego z tym demem:
[#131] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@jarokuczi, post #130

W Kanadzie to video jest zablokowane niestety :( Nazwa wychodzi z wątku na morph.zone i propozycji nadesłanych przez społeczność.
[#132] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #131

http://www.pouet.net/prod.php?which=2964

Dziwne ze zablokowali demko na Amige.
[#133] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@jarokuczi, post #132

Nic dziwnego, typowy syf z prawami autorskimi.
[#134] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Korni, post #133

Odpowiedzcie, kiedy to w końcu nastąpi... Już się nie mogę doczekać. Granie przez RDP obsysa. Ale grał będę, choćbym miał grać na moim węglofonie. ;/ No ale skoro do tego nowy MorphOS potrzebny, więc najpierw most musi się zdecydować wypuścić nowy system. Już pisałem, że szkoda iż to nie jest przeróbka owb, bo jeśli chodzi o gui to owb jest ok. Klikanie w linki w dowolnym miejscu otwiera mi je zawsze w nowej karcie. Mam nadzieję, że i tu tak będzie.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 01:14:58 przez lubmil
[#135] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #134

Odpowiedzcie, kiedy to w końcu nastąpi... Już się nie mogę doczekać.


Jak my wszyscy, kapitanie. Ale kolejność jest taka: Najpierw MorphOS 3.14, a potem (beta?) przeglądarka. Można wspomóc Jacka w pracy darowizną na jego adres PayPal do czego serdecznie zachęcam (i co przypomina mi, że sam też powinienem to i owo podrzucić).
[#136] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #135

O ile nie będzie większych problemów, to 3.14 wyjdzie z nową przeglądarką na ISO. Na razie to jednak nie ma większego sensu - prawie każda beta, którą wypuszczam dla testerów, wymaga aktualizacji MorphOSa do działania.

Dla przykładu: WebKit wymaga requestera, w którym poza przyciskami OK/Cancel jest też możliwość edycji pola tekstowego. W MUI czegoś takiego nie było, więc zamiast duplikować funkcjonalność w Wayfarer, dodałem to do MUI. Dzięki temu będzie łatwiej kobyłę utrzymać i aktualizować.

Bardzo dziękuję za wszystkie darowizny. Praca z domu nie pomaga na znalezienie motywacji na dłubanie w MorphOS wieczorami niestety...także PayPal pomaga :)
[#137] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #135

Coś bym wpłacił, ale póki co w banku na koncie pusto. No ale zabrałem się za utworzenie konta PayPal już. Zacząłem to robić w OWB i tak mi średnio szło. Potem już pod win kończyłem, i chyba się udało. Muszę tylko poczekaćź 2-3 dni bo dla weryfikacji mają mi przesłać 2 drobne kwoty. Zresztą i tak dopiero w sierpniu raczej coś wpłacę. Zdecydowanie lepiej byłoby mieć linkę do płatności przez DotPay czy PayU. no ale i z tym PayPal dam radę. A przy okazji ogarnę ten PayPal o już będę mógł korzystać, co się może kiedyś przydać.
[#138] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #137

Posiadanie konta na PayPal jest darmowe, a płatności DotPay czy PayU są już płatne dla właściciela usługi, w końcu te firmy na czymś zarabiać muszą.

PayPal zarabia na sklepach internetowych oraz na przewalutowaniu pieniędzy np z polskich złotych na dolary czy Euro czy innych.
[#139] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@gilban, post #138

Posiadanie PayPal jest darmowe, ale już za przelew za granicę prowizja 10zł. A praktycznie to na rakie wpłaty najlepiej podać ne konta wraz z nr r-ku.
[#140] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #139

Żeby tylko 10 zł.... kursy konwersji pln<>waluty obce mają iście zbójeckie.
[#141] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@wali7, post #140

Żeby tylko 10 zł.... kursy konwersji pln<>waluty obce mają iście zbójeckie.


Zgadza się, PayPal zrobił się obecnie bardzo drogi
[#142] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@BULI, post #141

Pomyliłem, 19.99 a 9.99 yo w europie. jaca chyba w kanadzie jest...
Tu patrzyłrm https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-fees
A co do wayfarer - fajnie gdyvy ona zastąpiła owb a nie była odpalana jako druga, dla linek, które w owb nie działają. Na razie nie widzę w niej możliwosci otwierania linek w kartach.

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 13:16:33 przez lubmil
[#143] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #142

https://paypal.me/irismail przyjmuje PLN.

Btw zakładki są już od dłuższego czasu.

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 13:56:36 przez Jacek Piszczek
[#144] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #143

A propos jeża: Czy PayPal pod Wayfarerem chodzi spoko?
[#145] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #144

Tak, działa bez problemów.
[#146] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #143

Sprawdziłem, przyjmuje PLN .
[#147] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #145

Tak, działa bez problemów.

No i poezja! Po Matki Boskiej Pieniężnej puszcze trochę kwitu, nie za wiele, oby tarcza się skończyła bo ide w plecy z kasą.

Ale... On widzi... On czyta... On analizuję... On jest pewnie zły... On napisze w końcu komentarz... :)
[#148] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@waldiamiga, post #147

A ja zapytam odwrotnie. Nie jak inni - czy coś konkretnego zadziała? Tylko co nie działa i działać nie będzie? (bo tak)
[#149] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #148

Jest trochę stron, które uparcie odmawiają współpracy. Np. mapy (Google czy Bing), albo Twitter. Zobaczymy, czy coś da się z tym zrobić.
[#150] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #149

W sumie mapy to używam na smartfonie wyłącznie. Twitter cz Fecesbook też odpada.
Więc jak dla mnie straty nie ma.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem