kategoria: Programy
[#91] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@deez, post #90

Nie działa :)
[#92] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #91

Dokładniej, jest bardzo, bardzo wolny. Z tego, co widzę ze źródeł, liczy sobie biginty itd w JS. Może zadziała z JIT, może nie.
[#93] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #92

No dobra, działa. Trzeba tylko być bardzo cierpliwym przy logowaniu. Potem jest OK.
[#94] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #93

Najważniejsze, by Wasza przeglądarka była stabilna, reszta ma mniejsze znaczenie. OK
[#95] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #93

A obrazek gdzie?

[#96] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Hexmage960, post #94

Co z tej stabilności by było gdyby nic na takiej nie chodziło?
[#97] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #93

Super! Już się nie mogę doczekać użyć telegrama pod MOSem!😁
[#98] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #62

A co sądzisz o "-device ati-vga"? Przynajmniej zakres rozdzielczości szerszy.
[#99] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@hrw, post #98

Używałem, ale było niestabilnie. Muszę sprawdzić z najnowszą wersją...
[#100] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Hexmage960, post #94

AWeb jest stabilny :)
[#101] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #95

Tym razem Jacek odpalił Speedtesta. Jak widać - nowa przeglądarka radzi sobie również z blokowaniem reklam (przy pomocy EasyList):

[#102] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #101

szeroki uśmiech
[#103] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #101

Super, autor idzie do przodu jak burza. Szczerze mówiąc to w dużym stopni informacja o nowej przeglądarce Jacka sprawiła, że kupiłem iMaca G5 :)
[#104] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@luk, post #103

Tylko ten iMac G5 aby miał kompatybilny sprzęt, w tym najbardziej kartę graficzną. Ja mam PowerMac G5 Dual 2.7GHz ale z jakimś GdzieForsem a potrzebuję Radezłoma. Na szczęście będzie dało się wymienić

A mi dzisiaj przyszedł eMac 1.42GHz i właśnie instaluję systemy (teraz OSX 10.4 a potem MOS-a i Linuxa). Swoją drogą licencja widzę staniała od ostatniego czasu jak się tematem interesowałem i MOS-a używałem gdzie to było 8 lat temu na maku pożyczaku. Sam system też wygląda dużo ładniej i wydaje się bardziej dopracowany. Rozważam zakup licencji bo w końcu to wartość dodana do sprzętu więc w sumie żaden wydatek ok, racja
[#105] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #104

Może być Radezłom od PC.
[#106] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #104

Tak, kupiłem odpowiedni sprzęt i Morphos już na nim hula :)
ps. jakby ktoś szukał jaki to ma być konkretnie model to jest wątek na forum o tym, gdzie jest to bardzo dokładnie wytłumaczone. Ja skorzystałem i udało się fajny sprzęt dosyć szybko kupić.
[#107] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #1

Jacek zaimplementował obsługę certyfikatów (oraz ich prostą przeglądarkę). Teraz weźmie się za funkcję pobierania plików.

[#108] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #107

szeroki uśmiech OK
[#109] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@BULI, post #108

Działa już pobieranie:



Jackowi udało się też przez ostatni weekend zsynchronizować kod z najnowszą stabilną wersją WebKitGTK. Teraz przyszła pora na samą przeglądarkę.
[#110] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #109

Czyli powoli można mówić, że do pełni szczęścia MorphOSowi brakuje tylko shaderów i szybszych procków.
[#111] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #110

Przeglądarka ma już swój pierwotny wygląd oraz oficjalną nazwę - Wayfarer:

[#112] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #111

Co daje ten test

https://jsperf.com/fib-asm-js/20
[#113] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@swinkamor12, post #112

Co daje ten test

https://jsperf.com/fib-asm-js/20


O kolejny jubimark :) .Co ma to niby pokazać
[#114] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@trOLLO, post #113

Mi na przykład pokazał, że OWB JIT daje dwa razy lepszy wynik niż zwykłe OWB 1.26 ok, racja
[#115] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #114

Tam JIT jest ten sam co w OWB-JIT czy jakiś nowy?
[#116] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@swinkamor12, post #115

Nie wiadomo czy Wayfarer będzie korzystać z JIT od Bigfoota. Z pewnością jednak Jaca rozważa taką możliwość.
[#117] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #116

Okno pobierania:

[#118] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@jarokuczi, post #30

Ja bym chciał móc na powrót grać pod mosem w to https://www.wolnifarmerzy.pl/
so niedawna działało w owb, ale nagleprzestało - po ost aktualizacji gry. niejaki kaczuś twierdzi, że autorzy gry użyli funkcji z nowgo js. podyskutowałem chwilę na forum gry i niewiele to dało. ostatnia odpowiedź adminów jest taka:

Twój sprzęt jest już nieco leciwy i takich problemów z kompatybilnością czy brakiem programów w aktualnej wersji będzie z czasem przybywało. Producentom oprogramowania po prostu nie opłaca się inwestować czasu pracy w tworzenie oprogramowania dla malutkiej garstki odbiorców z jak to nazwałeś niszowymi komputerami.

Nasze oprogramowanie przykładowo nie jest już kompatybilne z Windowsem XP dlatego, że ten system nie jest już wspierany przez Microsoft, a dodatkowo użytkownicy tego systemu stanowią zaledwie 0.84%. My jako producent oprogramowania również musimy dbać o to, aby nasze oprogramowanie spełniało zarówno aktualne standardy techniczne i bezpieczeństwa.
[#119] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #118

Myślę, że to tylko kwestia czasu zanim jaca zamieści tu odpowiedni screenshot.
[#120] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@lubmil, post #118

Dodam jeszcze że aktualnie w owb po wpisaniu dowolnego loginu i hasła strona się przeładowuje, miast zgłosić błąd logowania. Ratujcie, bo ja muszę w to grać. W jacy cała nadzieja... na kaczusia i tych od owb już nie liczę ;<
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem