kategoria: Programy
[#31] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@jarokuczi, post #30

No, bez niego recaptcha nie zadziała, więc wygląda na to że tak
[#32] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@jarokuczi, post #30

Jeszcze nie do końca dobrze działa - przestaje przy załadowaniu kolejnej strony, nie wiem dlaczego :) Tak czy siak Re-Captcha jest bardzo wymagająca, więc to jest dobry znak.
[#33] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #32

Jaca właśnie zaraportował na MorphZone, że testowo zmienił wersję silnika na tą z Safari-609.1.20.111.8 (czyli 13.1 - najnowsza jaka jest) i wygląda na to, że działa równie dobrze jak starsza ("dobrze" trzeba chwilowo wziąć w cudzysłów, bo sporo jeszcze jest do poprawienia). W górę serca, mosowce!
[#34] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #33

Czyli mamy aktualny webkit?!
O matko bosko to jesteśmy na czasie ?
[#35] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #33

Grubo!! Mam nadzieję że w tym roku pobawimy (jak nas korona nie wpie$%^&i) się zarówno 3.14 jak i nowym OWB (czy jak to się będzie nazywać)
[#36] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #33

Aktualny WebKit? No to jak to jest? Mówiło się, że aktualny WebKit pod big-endian jest tak zabugowany, że wręcz uważa się, że po prostu nie wspiera big-endian. Czyli co, Jaca właśnie obala ten mit? I to ze sporymi sukcesami? Już jest legendą świata MorphOSa, a po tym to zaczniemy mu chyba stawiać pomniki. szeroki uśmiech Wygląda na to, że nie ma rzeczy niemożliwych jeżeli rzeczy trafią na odpowiednią osobę/osoby. Tutaj lepiej trafić chyba nie mogło. 😃👍
[#37] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@MDW, post #36

Abo poprawili przez czas, albo po prostu zacznie sie sypać na bardziej skomplikowanych stronach. Chociaż oczywiście działanie recaptchy to dobry znak.
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa
[#39] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #33

Mmhh... Miałem przeczucie żeby zajrzeć diś na Morphzone ale "zaniechałem" bo obowiązki inne i bardziej zapewne dlatego, że gniecie mnie deprecha nie leczona farmakologicznie od lat plus ta cała "afera". Także ten, kumulacje mam.

Ps. Tak czy inaczej cieszę się z Wami :)
[#40] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@ede, post #39

Co stoi na przeszkodzie aby skorzystac z gotowych
I rozwijanych na biezaco przegladarek open source?
Za duze wymagania?
[#41] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa
[#42] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #37

Maintainer void-linux poprawił podstawowy silnik JS, aby działał na PPC. To są dosłownie 2 linie kodu, które trzeba zmienić, więc nie jakaś masakra.
[#43] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@mateusz_s, post #40

Co stoi na przeszkodzie aby skorzystac z gotowych
I rozwijanych na biezaco przegladarek open source?

A która z nich jest rozwijana w wersji dla PowerPC?

Poza tym na to pytanie najlepiej odpowiedzieliby twórcy Firefoxa dla AmigaOS4. Portowany był przez dłuuugie lata, aplikacja nawet jakoś zaczęła działać, a jednak pod AmigaOS4 używa się głównie OWB. Aktualizacji Timberwolfa (amigowy Firefox) nie ma już od dawna.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 16:16:00 przez MDW
[#44] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #42

Maintainer void-linux poprawił podstawowy silnik JS, aby działał na PPC. To są dosłownie 2 linie kodu, które trzeba zmienić, więc nie jakaś masakra.

Dobra, dobra. Ty już nie umniejszaj swoich zasług. Jak mówię, że wymiatasz to znaczy, że wymiatasz. OK
[#45] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@MDW, post #43

A która z nich jest rozwijana w wersji dla PowerPC?


Kilka by się znalazło. Poniżej masz film z nowoczesną przeglądarką, uruchomioną na X5000, która z łatwością daje sobie radę z filmami FullHD na YT.

[#46] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa
[#47] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@MUFA-amigaone-pl, post #45

Przez jakiś czas nawet się zastanawiałem, czy aby tego nie portować. Niestety to jest fork od Firefoxa 52, więc już 3 lata ma - także mało nowoczesny.
[#48] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #47

Przez jakiś czas nawet się zastanawiałem, czy aby tego nie portować. Niestety to jest fork od Firefoxa 52, więc już 3 lata ma - także mało nowoczesny.


Nie chce zaśmiecać wątku, jednak by uściślić dodam tylko na marginesie że na forum Hyperionu piszą iż to jest odpowiednik Firefoxa 63, a więc nie 3 lata a 1.5 roku. Co nie zmienia faktu że i tak w realiach wielkiego świata uznano by ten browser za mało nowoczesny (w realiach Amigi za super nowoczesny).
[#49] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@MUFA-amigaone-pl, post #48

Pale Moon jest na nowszym silniku niż Arctic Fox.
[#50] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #33

Radujcie oczy, ludkowie. Oto kozy:



P.S. Okienko w screenshocie ma na samej górze tajemnicze cztery literki QEMU. Ciekawe co znaczą?
[#51] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #50

Radujcie oczy, ludkowie. Oto kozy:


Co kto lubi
[#52] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@BULI, post #51

Ty i te Twoje skojarzenia... Myślę, że Jaca po prostu szuka kozła ofiarnego, na którego mógłby zwalić ewentualne niepowodzenie projektu.
[#53] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #50

Piękne kozy.
Uwielbiam takie tematy. Hobbistyczny system na ppc wykorzystujący stare Macintoshe i na to nowoczesna przeglądarka. Super

@MUFA-amigaone-pl niech żona gotuje gar bigosu na uspokojenie.
Bo pięknie idzie temat przeglądarki w naszym niebieskim obozie, a u was kiedy nowa przeglądarka, albo uaktualnienie systemu ?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 12:51:56 przez GraBoski
[#54] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@GraBoski, post #53

Po co te prztyczki w stronę "czerwonych"? Kolega Mufa może Ci się zrewanżować pytaniem kiedy MorphOS zacznie obsługiwać Radeony z serii Polaris. Potrzebujemy kolejnej przepychanki na forum?
[#55] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #50

Testowanie na qemu ma tą jedną zaletę, że debug log mam w tym samym oknie konsoli, w której buduję przeglądarkę - i jak system padnie, to nie muszę odzyskiwać tego logu.
[#56] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #52

No, no - jak tu bogato w nieprzypadkowe słowa - brawo ten Pan OK
[#57] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #55

Które QEMU? Oficjalne 4.2 czy coś z 5.0RC

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 15:19:21 przez waldiamiga
[#58] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@GraBoski, post #53

o jakich Ty obozach? Mam Pega z OS4, dwa maki z MOS, Acera z AROS-em, jako jedynym systemem, dwie Amigi... To z jakiego ja obozu Waszego, czy nie Waszego?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 15:57:05 przez Bohun
[#59] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #50

Piękne kozy zaiste :)
[#60] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #50

Nie znam się wiec sie wypowiem: czy to jakiś problem żeby taka kozo-przeglądarka była skompilowana/zaadaptowana pod aos? Dla programisty ktory chce to zmonetyzowac to jakby powiekszyc sobie rynek? Ktos mnie oswieci w czym rzecz?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem