kategoria: Programy
[#61] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@arturB, post #60

Ktos mnie oswieci w czym rzecz?


Pytanie jeszcze o jaką architekturę Ci chodzi. PPC czy 68k? W przypadku PPC pisałem już o tym na amigaworld.net - trzeba nadrobić przepaść technologiczną w kernelu i SDK, aby w ogóle można było zacząć. Do tego zaktualizować biblioteki, od których przeglądarka zależy. Myśmy to robili w miarę na bierząco, więc tego problemu prawie nie było.

W przypadku 68k, to zdaje się nie ma hardware, który miałby 1GB ram, a bez tego nie ma sensu :) Przeglądarka łyka na sam start bez załadowania niczego ok 100MB.
[#62] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@waldiamiga, post #57

Które QEMU? Oficjalne 4.2 czy coś z 5.0RC


W mac brew jest bodajże 4.2.0. Tylko emulacja monitora jest lepszejsza niż sm501, bo napisałem sobie sterownik dedykowany.
[#63] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #54

Bo mają klapki na oczach i wszystko dla nich jest super i extra jak chodzi o obóz czerwonych.
[#64] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Bohun, post #58

Peg2 ma lekkie problemy z dwoma DDRami więc cokolwiek wiecej niż 1GB moze powodowac problemy (szczegolnie pod linuxem).
[#65] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #62

Tylko emulacja monitora jest lepszejsza niż sm501, bo napisałem sobie sterownik dedykowany

Wywaliło mi kory :) Społeczność QEmu usiłuje popełnić jakiś w miarę używalny ster do grafy (pomijam padło jakim jest SM502 czy Rage128), a tu chłop zrobił sobie ster i używa... Ślicznie.
[#66] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@waldiamiga, post #65

Róbcie bounty, może Jaca upubliczni...
[#67] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@waldiamiga, post #65

Niech robią. Jak zrobią takie R9200, to przynajmniej będzie akceleracja po stronie hosta.
[#68] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #66

Róbcie bounty, może Jaca upubliczni...

Mam z tą społecznością tyle wspólnego co z mercedesami.

@Jaca
Ponoć w 5.0.0 RC2 sporo przyspieszył AmigaOS4x dla Sam460, ciekawe czy również MorphOS. Nie mam jak sprawdzić bo pod win64 sobie nie skompiluje, bo nie umiem.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 21:03:58 przez waldiamiga
[#69] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@waldiamiga, post #68

Pytanie, co przyspieszyło? W czystej emulacji nie widzę róznicy - sunspider ma dokładnie taki sam wynik między 4.2 a 5.0.0rc3.
[#70] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #69

Ja też nie widzę różnicy(a mam wersje RC3), jednak Zoltan Balaton pisze:

Some speed improvements and fixes occasional AmigaOS crash
[#71] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #1

A tym czasem - świeży skrinszocik, tym razem z Gmaila:

[#72] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #71

Wow, czytam wątek i nie wierzę ;) Właśnie jestem w trakcie kupowania sprzętu do Morphosa, kiedyś miałem maca mini a teraz szykuje się coś większego :)

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 17:46:23 przez luk
[#73] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #71

Świetna informacja oby tak dalej
Lepsze to niż Hollywood z dnia dzisiejszego
Go Jaca GO!

Prosty sytuacyjny rap:

Lekko się stresuje / żona gar bigosu gotuje #Mufa[ *]
[#74] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #71

No pieknie OK
Przyda się jak.. nie powiem co ok, racja
[#75] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@BULI, post #74

Będzie sens maka odkopać:).
[#76] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #71

Ciekawe jak na tej przeglądarce renderuje się PPA :)
[#77] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #76

Normalnie:

[#78] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #77

Normalnie- to lubię OK
[#79] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #77

Klikałbym brawo!
[#80] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@luk, post #72

Tzn. co większego?😀
[#81] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacques, post #79

Ja też, ale musimy poczekać przynajmniej do wydania 3.14. Miejmy tylko nadzieje że będzie to w tym roku.
[#82] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #69

Grejt! Świetna robota, dziękuję!
[#83] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #77

Nieźle to wygląda. Rendering czcionek bardzo dobry dobre wibracje
[#84] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #83

Dziś betatesterzy dostali pierwszy przedsmak nowej przeglądarki do testów.
[#85] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #84

Faaajnie mają ci betatesterzy...
Widzę że łatsap działa.

[#86] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@waldiamiga, post #85

Przy okazji - ciekawa historia jak Jaca z tym walczył:

- Poprawiłem kilka rzeczy, żeby zadziałał web.whatsapp.com, ale okazało się że zaczął się wyświetlać komunikat że brakuje WebCrypto.
- Przy wydatnej pomocy Piru zaimplementowałem wreszcie WebCrypto. Jednak wtedy okazało się, że jest kłopot z WebSockets.
- Piru znowu "zrobił robotę", ale to nie koniec - strona nie wyświetlała kodu QR ponieważ ich kod dla JavaScript działa tylko pod "little endian" (tak tak, dobrze słyszeliście - w dzisiejszych czasach JavaScript sprawdza endian na urządzeniu docelowym!).
- Poddałem się już, ale przeczytałem w jednym wątku, że internetzel pisze o tym samym problemie. Okazało się, że napisał patch, który konwertuje Typed Arrays (wpisane tablice?) na little-endian, dzięki czemu udało się obejść problem.
[#87] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #86

To mi przypomina te opowiesc:

[#88] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #86

Takie szukanie, co na danej stronie nie działa, jest bardzo czasochłonne niestety. Mam tą samą wersję silnika skompilowaną pod Mac OS i pod GTK, w celach porównawczych - pod Safari mogę też łatwo sprawdzić requesty sieciowe, które robi przeglądarka. Pod MorphOSem jest tylko dump danych z curla, mało czytelny (no, ale wystarczył, żeby ustalić, że WebCore/curl ma kłopot z WebSockets). WebKit/GTK jest trochę do tyłu, przez co niektóre rzeczy nie działają, a które Apple u siebie ma zaimplementowane poprawnie (nie używają curla - wiadomo).
[#89] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #88

Podziwiam za wiedzę i samozaparcie :)
Super udowodnić że się da!
[#90] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #84

Nie jestem betatesterem ale z chęcią potestowałbym web telegrama.😀 Ciekawe czy działa?!?😁
TEST
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem