kategoria: Programy
[#211] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #208

A ja się tak na marginesie zapytam. Coś słyszałem że na MOSie nie ma OpenGL ES 2.0, więc jak będzie w tej przeglądarce z WebGL? Niedostępny?
[#212] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@teh_KaiN, post #211

To jak już jesteśmy przy tych różnych nowomodnych technologiach, WebRTC ma szanse działać?
[#213] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Krashan, post #212

Jakie jest zastosowanie w świecie rzeczywistym / dzisiaj tych technologii?
[#214] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #213

Zegarek z neta se ustawisz
[#215] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #213

udostępnianie pulpitu, rozmowy video, rozmowy glosowe, przesyłanie plików w oparciu o symulowane p2p

to jest technologia stojąca za rozmowami na google/gmail oraz na facebooku

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 15:18:43 przez michal_zukowski
[#216] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #215

Na WebRTC bazują też: Zoom, Discord i Microsoft Teams.
[#217] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #213

Jakie jest zastosowanie w świecie rzeczywistym / dzisiaj tych technologii?
W świecie postcovidowym zastosowanie WebRTC do pracy zdalnej jest bardzo duże. Jeżeli pracujesz zdalnie z wykorzystaniem rozmów audio i/lub video, to najprawdopodobniej używasz WebRTC. A jeżeli tylko videoczatujesz ze znajomymi, to też.
[#218] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@teh_KaiN, post #211

WebGL akurat nie wymaga GLESa w WebKit. Natomiast WebGL i WebRTC bez JITa JavaScript nie mają sensu. RTC jak już tylko dla audio, bo na video nie ma mocy CPU... Zobaczymy. Na razie to nie są priorytety.
[#219] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #1

Mały "status report" od Jacka:

- poprawione kilka błędów w WebCore, przeszkadzających gdy się przegląda przy małej ilości dostępnej pamięci
- zaimplementowany MemoryPressureHandler, który - gdy pamięci zaczyna brakować - czyści cache WebCore
- udało się zmniejszyć plik wykonywalny o około 8 MB
- ftp i mailto kierują do osobnych (zdefiniowanych w OpenURL) aplikacji
- ustawiony domyślny CSS, dzięki czemu "fajki" i pola typu radio są rysowane (chyba że CSS strony wymusi inaczej)
- Wayfarer ma teraz więcej ustawień (np. można ustawić jakość interpolacji dla skalowanych grafik - co ma duży wpływ na szybkość przeglądania na wolniejszych komputerach).

No i najważniejszy "ficzer" - balony z podglądem zakładek!

[#220] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #219

Oczywiście da się wyłączyć ten "ficzer"? hide2
Ikonki favicon są obsługiwane? Bo ich nie widzę na shocie..
[#221] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@XoR, post #220

Ficzer możesz wyłączyć w ustawieniach MUI.
Favicons nie będą obsługiwane - w OWB to był jeden z powodów wolnego działania programu.
[#222] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #219

Mi się te balony podobają. OK
Wygląda na to, że można byłoby kiedyś nawet pójść dalej i zrobić coś na kształt podglądu stron na iOS po użyciu 3D touch na linku (teraz to już się raczej long press, bo 3D touch jest wyłączone w systemie i usunięte z nowych iPhonów). Chociaż w przypadku przeglądarki na "dorosłe" komputery taka funkcjonalność mogłaby być przesadą. Ale podgląd zakładek jest spoko i ja chętnie to sobie zostawię.
[#223] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@MDW, post #222

Btw to nie jest jakiś specjalny popup, tylko standardowa pomoc MUI.
[#224] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #223

To znaczy że jeśli ktoś będzie miał tą opcję włączoną to będą mu się wyświetlać nad wszystkimi elementami przeglądarki balony z pomocą?
[#225] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #224

To jest balonik dla przycisku zakładki. Sam obszar browsera takich nie ma.
[#226] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #219

Wczoraj zaktualizowałem Safari w macOS Catalina do najnowszej wersji (14.0) i widzę, że są takie same podglądy stron gdy się przytrzyma chwilę wskaźnik myszy nad zakładką. Widzę też, że te podglądy nie sa aktualizowane w tle, bo gdy nie przejdę na jakąś zakładkę to podgląd jest ciągle taki sam (np. postęp słuchanego utworu w SoundCloud się nie zmienia). Aktualizuje się gdy przechodzę na zakłądkę.
[#227] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@MDW, post #226

Gratuluję nowego MBP :) Zazdroszczę dobrze działającej klawiatury... A już poważnie: uwielbiam Safari
[#228] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Jacek Piszczek, post #225

Ja cię Jacek bardzo Podziwiam za to że podjąłeś się tego zadania.
Przeglądarka w Morph OS to taki zgnily kartofel.
Wszyscy go odpychali i w końcu trafił do Ciebie.
Kiedy skończysz zrób psikusa i daj wersję demo. Za 10 euro odblokuj.
Będzie fajowo.
[#229] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@WojtekX, post #228

Nie wiem, czy zgniły. To jest po prostu bardzo dużo pracy. Wersja demo była by nie fair wobec wszystkich, którzy się zrzucili PayPalem na moją motywację.
[#230] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@WojtekX, post #228

Takie podejście to w obozie czerwonych. Poza tym, zamiast demo będzie beta. Dla wszystkich co mają >=1.42Ghz myśle, że bedzie dużo bardziej używalne niż Odyssey (nie licząc wideo i audio). Dla pozostałych, może to będzie impuls żeby zmienić maszynkę na szybszą.
[#231] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #230

Zmienić sprzęt, to tygryski lubią.
A zarabiać każdy może.
[#232] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@recedent, post #1

Wyszukiwanie z poziomu paska adresu:

[#233] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@KaczusNG, post #198

Pegasos II G4, płyta główna rev. 2B2, OF v. 1.2 (20040810112413).
Zakupione dwie kości pamięci link, zostały dziś przetestowane i poszły od pierwszego kopa. Tak więc po czternastu latach prób, mam 2GB RAM w Pegu!!!
[#234] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Kitech, post #233

tylko nie uruchamiaj linuxa bo zj**** partycje!!!!, pewnie Os4 tez jest podejrzany
[#235] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #234

OS4.1 spokojnie się odpalił, a Debiana jeszcze nie próbowałem.
Słyszałem tylko, że linux się zwiesza na dwóch kościach RAM (na Pegu oczywiście). Faktycznie rozwala partycje? Wszystkie, czy tylko linuxowe? Każdy linux to robi, czy tylko Debian?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 19:36:27 przez Kitech
[#236] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@Kitech, post #235

kazdy linux rozwala partycje, stracielem kiedys wiele dni przez to bo nie wiedzialem czemu cholerstwo sie nie chce zainstalowac
[#237] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #236

Długo używałem na Pegu II OpenSuse. Na tym samym dysku miałem MOSa. Wszystko działało w najlepszym porządku.
[#238] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@wali7, post #237

Czy miałeś dwie kości RAM (bo o tym przypadku mowa)?
[#239] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #236

Dobrą zasadą przy instalowaniu systemów operacyjnych jest robić to na oddzielnych dyskach a najlepiej w ogóle odłączać wszystkie dyski z innymi systemami na czas instalacji. A jak tego nie można zrobić to backup dysku systemowego. Backup jest oczywiście szczególnie zalecany jak się instaluje na tym samym dysku.

W Linuxie jak się nie używa automatycznych kreatorów tylko instaluje bootloader ręcznie to nie powinno być problemów innych niż gdy źle to zrobisz. Automaty to działają albo i nie i raczej one są tak zakodowane aby preferować uruchomienie systemu który się instaluje niż wcześniej obecnych na dysku...
[#240] Re: Nowa przeglądarka dla MorphOSa

@michal_zukowski, post #230

Takie podejście to w obozie czerwonych.

Tak... a MorphOS nie ma wersji demo z opcją odblokowania? splat
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem