Wątek zamknięty
[#1] MorphOS a AmigaOS4 - programy
Nie wiem czy to wina jakiejś depresji, czy może coś innego... a może mam jednak rację?

Od jakiegoś czasu obserwuję niepokojącą (jako użytkownika MorphOS) mnie rzecz. A mianowicie o ile jeszcze z rok temu sytuacja była raczej wyrównana, o tyle teraz "pałeczkę przejął" OS4. Żeby nie być gołosłownym: nowszy Battle for Wesnoth, port DOSBox oparty na nowszych źródłach, ciągle rozwijany TuneNet, SFS (nie ma natywnego dla MorphOS), Poseidon (j.w.), AmiTV, Epistula, Phonolith, ... no i na koniec dwa programy do obsługi FTP. Nie ukrywam także że brakuje mi w pełni działającego emulatora PSX, gdyż FPSE działa jak działa (choćby brak supportu dla W3D). Oczywiście jest kilka programów dla MorphOS (np Shuffle, LZMA czy aktualizacja Reggae), ale i tak jest ich znacznie mniej... tak mi się wydaje. I mówię tu o sofcie występującym na MOS a nie na OS4 i vice versa.

Już widzę, jak się cieszą wyznawcy Amiga NIC i spółki, ale ja przynajmniej nie naginam faktów... zresztą to tylko moja opinia "przeciętnego użytkownika nie-programisty" i jestem ciekaw co myślą inni.

[#2] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #1

Epistula

Jako że w ten sposób czuję się wywołany "do tablicy" ;) - czego Ci brakuje w moim (po)tworze, czyli w AmiGG, a co jest w Epistuli?

[#3] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #1

Ja mysle ze wzieli sie za soft z powodu...braku jakichkolwiek perspektyw na dosc dluzszy czas.

Nie ma sprzetu, system lezy w matni.
Po zatym kto tego softu uzywa? Garstka ludzi...


MOS natomiast istnieje materialnie. Pegaza mozna zawsze kupic (chocby jedynke), szykuje sie pomalu mydelniczka na buty, czyli Efika. Nie jest zle. Przeciez niedawno dopiero skonczyl sie sezon urlopowy. Zaczna sie deszcze, wichury, huragany, to i ludzie czesciej beda zagladac do swoich prac ;)
[#4] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #1

port DOSBox oparty na nowszych źródłach
skompilować dosboxa to żaden problem , gorzej ze stabilnością ostatnich wersji, to tyczy się także os4

AmiTV
a o vialiant vision słyszałeś ?

Epistula

natywne AmiGG ??

dwa programy do obsługi FTP
i oba do dupy, ATC na razie jest najlepsze

SFS (nie ma natywnego dla MorphOS)

nie skądże, wcale nie ma ..... :P


ale ja przynajmniej nie naginam faktów...
nie wcale, ty tylko im zaprzeczasz :D

Nie ukrywam także że brakuje mi w pełni działającego emulatora PSX, gdyż FPSE działa jak działa
działa tak samo na os4

[#5] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #1

Faktycznie OS4 mocno ostatnio przyśpieszył. Ale nie jest tak źle: dla MOSa nie ma nowego Wesnotha (szkoda), ale jest Openttd, którego nia ma dla OS4, jest najnowszy Blender dla MOSa, a dla OSa 4 tylko zapowiedź, jeszcze MOS ma Sputnika i tu ta bardzo dobra przegladarka daję przewagę... Ponadto TuneNet to nie przewaga, bo MOS ma rewelacyjny AmiNetRadio, Poseidon nie jest robiony dla OSa4 tylko dla OSa3, a dla MOSa jest zapowiedź najnowszej wersji razem z MOSem 2. Jak tak popatrzeć, to oba systemy mają swoje perełki. Najlepiej jednak by było, aby wszystkie te programy powstawały i tu i tu, ale co zrobić jak tak się nie dzieje.


Zapomniałem dopisać o rewelacyjnym AmiGG, który jest natywny dla MOSa (choć i dla OSa 4 też). Epistula nie jest wcale potrzebna w realiach polskich. A jak jeszcze dojdzie forum Skypa, to AmiGG będzie biło wszystkie kominikatory na głowę



Ostatnia modyfikacja: 26.09.07 13:07
[#6] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #1

nie mam pojecia skad na twojej liscie wzial sie poseidon.

[#7] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MinisterQ, post #2

Z calym szacunkiem dla autora Epistuli i samej Epistuli - Epistula jest WIRTUALNA, natomiast AmiGG jest NATYWNY. Pod wszystkie "wiodace" i mniej "wiodace" ( ;) ) amigowe systemy :)

Oczywiscie malo kto ma okazje pouzywc Epistuli, z prozaicznego powodu - braku dostepu do AOS4, ale AmiGGadulcowi niczego nie brakuje. Jest swietny.
[#8] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MinisterQ, post #2

Fuj, ohydna epistula tworzona przez wrogów jedynego słusznego protokołu ;)

Ale domyślne grafiki ma ładniejsze pomimo że to mdłe kolory masońskie ;)

[#9] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@rzookol, post #4

DOSBox:
> skompilować dosboxa to żaden problem,
> gorzej ze stabilnością ostatnich wersji, to tyczy się także os4

Nie zmienia to faktu, że kompilacji dla MorphOS nie ma... jak ktoś zrobi taką kompilacje, to mu serdeczne bóg zapłać... i proszę na wynos sztuk jedna ;)

SFS:
> nie skądże, wcale nie ma ...

Sprostowanie: nie ma aktualizacji

FPSE:
> działa tak samo na os4

Na OS4 obsługuje W3D, przez co jest szybsza emulacja

AmiTV:
a o vialiant vision słyszałeś ?

Przyznam się że nie... ale czy to było gdzieś na PPA "zapowiedziane"?

[#10] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@AS, post #5

dla MOSa nie ma nowego Wesnotha (szkoda)

No właśnie

> jeszcze MOS ma Sputnika

...który też będzie na OS4

> bo MOS ma rewelacyjny AmiNetRadio

ANR nie jest natywny, jest pod 68k. Natywne są co najwyżej pluginy... ale brakuje choćby obsługi TTA czy SID.



Ostatnia modyfikacja: 26.09.07 13:32
[#11] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MinisterQ, post #2

> Czego Ci brakuje w moim (po)tworze, czyli w AmiGG, a co jest w Epistuli?

Brakuje wyboru... Epistula albo AmiGG

[#12] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@rzookol, post #4

i oba do dupy, ATC na razie jest najlepsze

Najlepszy FTP siedzi w Magellanie..
[#13] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #9

Solo Kazuki napisał(a):

> SFS:
> > nie skądże, wcale nie ma ...
>
> Sprostowanie: nie ma aktualizacji

I nie będzie. Nie działa MOSowy SFS czy jak? Filesystem to nie jest jakaś tam pierdółka, którą można aktualizować co 2 dni. Wręcz przeciwnie - póki działa OK, lepiej nie ruszać. Takie jest przynajmniej moje zdanie w tym temacie.
[#14] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #11

No tak... Tego bym nie przewidział. W sumie każdy powód jest dobry żeby zamarudzić.

Może być dostępny w miarę dobry komunikator, który wbrew marudzącym userom się rozwija, ale i tak będzie źle, jeśli będzie tylko on. ;)

[#15] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MinisterQ, post #14

Marudzacym userom?? Kto smie marudzic??



Ostatnia modyfikacja: 26.09.07 14:15
[#16] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MinisterQ, post #14

Zrób drugą wersję pod inną nazwą jako shareware. Od razu przestaną marudzić.

[#17] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MinisterQ, post #14

> W sumie każdy powód jest dobry żeby zamarudzić.

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie mówię że AmiGG jest złe. Mówię tylko że użytkownicy OS4 mają wybór. Zresztą, świat to nie tylko Polska, a GG i Tlen to nie jedyne protokoły "do rozmów". Zapewne poza granicami ktoś używa AmiGG, ale zapewne większość używa Epistuli.

[#18] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #1

wogóle jakiś abstrakcyjny wątek dla ,mnie :/


ps. jak bede miec czas to skompiluje dosboxa

[#19] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #17

większość używa Epistuli

Jeśli nawet to do czasu. Chyba mnie nikt nie zabije jeśli napiszę ze w amigg szykują się poważne zmiany.

@MiniQ

Wypadałoby żebyś teraz mi trochę przytakiwał ;)

[#20] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #17

@Solo Kazuki
http://aminet.net/package/comm/misc/AmiGG-de

(Downloads: 325)
Wiem że to może niewiele znaczyć, niemniej daje pewny obraz popularności AmiGG za granicą. Oni tam masowo na pegazach i amigach używają GG, i regularnie mnie urabiają w sprawie ICQ.

@alpine
Tak alpine, mogę Ci od czasu do czasu przytaknąć.

[#21] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MinisterQ, post #20

a jaka jest szansa na ICQ w AmiGG? (pytam z ciekawości, bo i tak mam konto tylko w GG)
[#22] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@wali7, post #21

W AmiGG nie. :)

[#23] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #17

http://jabberwocky.amigaworld.de

[#24] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MinisterQ, post #22

A...czy zdradzisz jak bedzie sie nazywal ten "nie"AmiGG? ;)

[#25] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Andrzej Drozd, post #24

AmICQ

[#26] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Lokaty, post #25

Żadnego "Ami" w nazwie.

[#27] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #1

zazdroscisz? mi w sumie obojetne bo nie uzywam i os4 i mos, ale popatrz na sytuacje mosa (jest sprzet pod niego i nawet on sam jest), a co z tego ze powstaja programy na system ktorego praktycznie nie ma...

[#28] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MinisterQ, post #26

No, tak... byla juz rozmowa na ten temat... .

[#29] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Banderas, post #27

> zazdroscisz?

Szczerze? Tak. Szczególnie FPSE z W3D oraz nowszego DOSBox'a i Battle for Wesnoth.

A co do stanu rzeczy to dodatkowo dziwne - nie wiadomo co będzie z OS4, a programów jest więcej.

[#30] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #10

ale brakuje choćby obsługi TTA czy SID

Zwłaszcza brak obsługi TTA jest jakże bolesny

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem