Wątek zamknięty
[#31] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MinisterQ, post #26

IC"q" :)

[#32] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #29

Może większa część programistów testuje teraz MorphOS-a 2.0 ? ... I
dlatego jest ostatnio mało programów dla mosa . Podobnie było z OS4
przed wydaniem finalnej wersji ....

SFS na mosie dziala dobrze . Nnowsza wersjia bedzie z 2.0 (SFS
jest w boot.img ) Poseidon się rozwija ( widziałem na amiparty ) z 2.0
bedzie nowa wersja , AmiTV hmm ja używam Visionary ( Tylko dla
MorphOS-a ) i z karta Pixelview PlayTV Pro FM i dziala pieknie
ATC działa ANR wymiata .... i AmiGG niczego nie brakuje :)



Ostatnia modyfikacja: 26.09.07 20:26
[#33] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #29

A co do stanu rzeczy to dodatkowo dziwne - nie wiadomo co będzie z OS4, a programów jest więcej.

A jak to stwierdziłeś że programów na OS4 jest więcej???

[#34] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Rafael/ARMO, post #33

Rafał, nie kombinuj.. niektóre osoby domagają się Biedronki Zuzi 2 ... a AmiZaduszki coraz bliżej....

[#35] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Drako^lM, post #32

A ja bym ATC nie chwalił (w sensie takim, że samo działanie wystarcza...), oczywiście jest OK, ale to niestabilny klient i brakuje mu świeżości, niestety nie widać żeby ktokolwiek to rozwijał.

AmiNetRadio wymiata..., ale nie ma np. wtyczki do obsługi AAC+.

A jak AmiGG nie brakuje niczego to MiniQ może przejść na emeryturę ;)

Zamiast odbijać piłeczkę warto czasem przyznać, że są braki by nieliczni twórcy programowania nie wpadali w samozachwyt, że już wszystko jest i działa fajnie więc po co cokolwiek nowego tworzyć.

[#36] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MaaG^dA, post #34

Mam nadzieje ze Biedronka Zuzia 2, wprowadzi pewne elementy zwiazane z alfabetem i prostym dodawaniem ;)
[#37] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #29

Nie wiem czy jest więcej, ale być może istotne dla Ciebie programy/gry pojawiły się w nowszych wersjach dla AmigaOS 4.0 i wydaje Ci się, że wzrost aktualizacji oprogramowania dla tego systemu jest znaczny.

[#38] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@grxmrx, post #35

atc jest stabilny,ma afaik jeden blad w obsludze zdarzen muiowych.
trzeba zmniejszyc okno i "snapshtowac",potem juz nie powiekszac.po tym zabiegu dziala stabilnie.
zaznaczam ze nie pchalem na raz wiecej niz 100-300mb ;)

[#39] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Rafael/ARMO, post #33

Chodzi mi o nowe programy - zobacz choćby PPA, ile softu ostatnio wyszło na OS4 a ile na MOS.

[#40] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #39

Z ciekawości przejrzałem te "nowości" dla OS4 z ostatnich dwóch miesięcy - 95% z nich to programy które albo maja funkcjonalne odpowiedniki pod MOSa, albo juz zostały wczesniej przeportowane na MOSa. Generalnie nie znalazłem ani jednej pozycji (mówię o dwóch miesiącach w aktualnościach PPA) której brakuje mi pod Morphosem.
Rzuć okiem na Aminet - jest sporo nowych programów pod MOSa o których nikt nie wspomina na PPA (bo po co - potrzebujesz czegoś - szukasz na Aminecie, MZ), przeciez wydanie niewielkiego programu A, aktualizacji do pchełki B, czy przeportowanie n-tej gierki pod SDL nie jest warte wzmianki.
Nie zgadzam się, że w dziedzinie softu pod MOSa nic się nie dzieje - dzieje sie całkiem sporo :)
Zresztą jestem przekonany na 100%, że po (mam nadzieję) rychłym ukazaniu się MOS2.0 nastąpi zalew programów - zarówno tych "kiszonych" przez członków MOSTu z uwagi na ich niekompatybilność z MOSem 1.4 i całkiem nowych produkcji napisanych na fali optymizmu "poreleasowego".

Jeśli jeszcze nie uruchamiałeś, a chcesz zbierać szczenę z podłogi, ściągnij i odpal na Pegu Stellarium (pod OS4 zdaje sie go nie ma).



Ostatnia modyfikacja: 26.09.07 22:02
[#41] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@AmiChris, post #38

Przepychałem sporo tym programem, u mnie jest stabilny. AFAIK są problemy gdy uruchomimy kilka ATC. Zdecydowanie najlepszą rzeczą byłby FTP wbudowany w Ambienta, choć na tego przyjdzie czekać chyba dłużej niż na nowego MorphOSa. Istnieje co prawda namiastka w postaci FTPMount, w pewnym stopniu zatkałby ten brak w Ambiencie, gdyby tylko sam FTPMount działał.

[#42] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Korni, post #41

Źródła Ambienta są dostępne - co to za problem dopisać obsługę ftp i sobie skompilować....
[#43] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@wali7, post #42

Są dostępne, można sobie skompilować, jednak o ile dobrze pamiętam nie wystarczy dodać samej obsługi FTP ale trzeba też przepisać czy też napisać zupełnie od nowa część kodu Ambienta. Jak na razie żaden śmiałek się nie odważył ;).

[#44] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@grxmrx, post #35

MiniQ może przejść na emeryturę

Powiedz jedno słowo, a to słowo ciałem się stanie. ;)

[#45] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #29

ale skoro os4 bedzie przez dluzszy czas w takiej fazie w jakiej teraz jest to po jakims czasie zacznie powstawac wiecej programow tylko pod mos, a co do os4 to moze ludzie piszac programy pod niego chca w ten sposob uratowac jakos sytuacje tego systemu?

[#46] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@wali7, post #40

> Rzuć okiem na Aminet

Sprawdzam prawie codziennie, tak samo jak Czech Pegasos User Group czy MorphZone.

[#47] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@MinisterQ, post #26

@ MinisterQ
Żadnego "Ami" w nazwie.

No to będzie Gagatek :)
[#48] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@R-Tea, post #47

Najlepiej jakąś nazwę typowo polską np. brzęczyszczykiewicz. Niech sobie nasi sąsiedzi język łamią. Oni jakoś dla nas nie są łaskawi w tłumaczeniach

[#49] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@AS, post #48

A Gagatek nie byłby typowo polską nazwą?
:)
[#50] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Korni, post #41

Do atc trzeba miec jego odpowiednia wersje i odpowiednia wersje klas
muiowych. Wtedy dziala bez najmniejszych problemow. Ale jak sie tego
nie ma to to jest bomba zegarowa. Dlatego najlepiej marudzic
kierownikowi zeby dodal ftpa do ambienta

[#51] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@R-Tea, post #49

Nie. Nie będzie żadnej typowo polskiej nazwy. ;)

[#52] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Solo Kazuki, post #1

Od jakiegoś czasu obserwuję niepokojącą (jako użytkownika MorphOS) mnie rzecz. A mianowicie o ile jeszcze z rok temu sytuacja była raczej wyrównana, o tyle teraz "pałeczkę przejął" OS4.


I tak się dzieje nieprzerwanie od sześciu lat Brawo programiści AmigaOSOK
[#53] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Mufa, post #52

dobre dobre, ale prima aprilis był wczoraj
[#54] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@michal_zukowski, post #53

w OS4-świecie Prima Aprilis jest codziennie!


Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 12:39:29 przez wali7
[#55] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Mufa, post #52

Jak tam postępuje projekt netbooka?
[#56] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@michal_zukowski, post #53

dobre dobre, ale prima aprilis był wczoraj


Ciesze sie ze pomimo totalnej porazki humor Wam dopisuje. W takim razie nie obrazicie sie jesli bede tutaj codziennie zamieszczal krotkie recenzje rzeczy znalezionych w sieci. Na poczatek kategoria pierwsza - Procesor tekstu

AmigaOS: "AbiWord to wygodny, szybki i co ważne, całkowicie darmowy edytor tekstów. Ze względu na mocno zbliżony do MS Word interfejs, do korzystania z programu można bardzo łatwo się przyzwyczaić dotychczasowym użytkownikom pakietu Microsoftu. AbiWord nie udostępnia co prawda tylu funkcji co Word ale zawiera wszystkie, które są niezbędne do tworzenia dokumentów. Ponadto umożliwia import i eksport w wielu popularnych formatach m.in. .doc .dot .rtf .wri .txt .wdp .html i innych. Od wersji 2.x edytor obsługuje długo oczekiwane tabele i przypisy.

AbiWord oferuje możliwości pośrednie pomiędzy prostym WordPad'em a najpopularniejszym edytorem MS Word. Z jego najważniejszych funkcji należy wymienić m.in. integracja grafiki i innych plików w dokumentach, możliwość tworzenia nagłówka i stopki, tabel, przypisów, kolumn oraz atutomatyczne wypunktowywanie/numerowanie list.

Możliwości programu mogą być rozbudowywane przez opcjonalne moduły rozszerzające, tzw. "plugins".


a teraz dla porownania Morphos:

"Tradycyjną porażką zakończyłem próbę napisania czegokolwiek w procesorze tekstu Scriba, którego najnowszą wersję wydał kilka­naście dni temu Carsten Siegner. Na moim PowerBooku po uru­cho­mie­niu programu widzę szarość, szarość widzę!. Program nadal śmieci po niedozwolonych obszarach pamięci w czasie skanowania czcionek. Zapraszam użytkowników do opisania swoich wrażeń z uruchamiania Scriby na różnych konfiguracjach sprzętowych. Może wspólnie uda nam się pomóc autorowi, ze swej strony po teście każdej wersji wysyłam mu raport z zrzutami ekranów i debug­logiem... Niestety dość często otrzymuję odpowiedź jak w tytule (u mnie dziala)."

Wesolosci na kolejne dzni zycze
[#57] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Mufa, post #56

Ja jutro poprosiłbym coś o przeglądarkach www. Czy port timberwolfa do 19 wersji już automagicznie naprawił 100% zużycie procka?
[#58] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Mufa, post #52

Ale trol, odkopał wątek tylko po to, żeby siać nienawiść i prowokować. "o Amidze merytorycznie" - gratuluję OK
[#59] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Mufa, post #56

Proszę Ciebie AbiWord to czysto linuxowy edytor, nie mówię, że jest zły. Ale jak tak będzie dalej. To po co wam ten AmigaOS ? Poza tym prędkością działania na np Samie to on nie powala. Za to Scriba odpala i działa bardzo szybko.
[#60] Re: MorphOS a AmigaOS4 - programy

@Mufa, post #56

Niedawno czytałem opinię jednego z użytkowników OS4 o Abiwordzie, i tam wprost napisane było, że ze stabilnością tego programu nie jest najlepiej. Na przyszłość może porównuj opinie użytkowników zes obą a nie opinie użytkowników z jednej strony, z półreklamowymi tekstami opisującymi dany program z drugiej strony. Bo autorski opis Scriby też jest bardzo zachęcający.... inna sprawa, że od jakiegoś czasu ten program staje się jakby bardziej używalny, niż to co wynika z tego suchara który wygrzebałeś gdzieś z dna internetu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem