Wątek zamknięty
[#271] Re: Panie moderator...

@MUFA-amigaone-pl, post #268

Czytając twojego posta przez chwilkę wydało mi sie że masz trochę racji, ale po zastanowieniu...
Po pierwsze jeśli tak bardzo pragniesz zatkać portal ignorami to zacznij od siebie, tzn daj ignora każdemu. I cóż osiągniesz prócz tego że nie będziesz miał tu po co zaglądać, bo nie będą sie pojawiały żadne nowe posty które mógłbyś czytać? A jeśli założysz wątek to jego też nikt nie będzie mógł czytać. W ten sposób zatkasz siebie a nie portal. :D

Po drugie ludzie nie pójdą za twoim apelem o ignorowanie kogo popadnie, bo chcą czytać posty kolegów, i nie chcą upadku PPA, bo nie ma dla niego żadnej sensownej alternatywy. Powtarzam NIE MA ŻADNEJ SENSOWNEJ ALTERNATYWY. Ten wątek sprawił że kilka osób pocofało parę ignorów które po zastanowieniu uznali że dali niepotrzebnie. Więc tendencja jest przeciwna niż ci sie marzy. :)
[#272] Re: Panie moderator...

@recedent, post #267

Mufa AmigaOne:
rozważa czy by nie wprowadzić mechanizmu, w ktorym ignor byłby zdejmowany po roku

To całkiem rozsądne rozwiązanie. Ignor to nie powinien być
wyrok dożywotni szeroki uśmiech Ludzie się zmieniają, zwiększa się ich
wiedza związana z Amigą im dłużej są na forum. a co za
tym idzie również jakość ich postów jest lepsza.
Jeżeli dana osoba stwierdzi, że forumowicz nadal
zasługuje na ignora, to po prostu da tego ingora
ponownie, przynajmniej dojdzie do jakiejś refleksji.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 12:10:03 przez mmarcin2741
[#273] Re: Panie moderator...

@mmarcin2741, post #272

Jeśli dobrze zrozumiałem, to osoby ignorujace selura zdejmują tego ignora, piszą posta, po czym znowu
dają ignora selurowi.


Nie, źle zrozumiałeś.

Gdyby selur ich ignorował, nie mogliby komentować w jego wątku. Ponieważ to oni go ignorują (a nie on ich) mogą spokojnie uczestniczyć w rozpoczętej przez niego dyskusji (tyle tylko, że nie widzą jego postów).
[#274] Re: Panie moderator...

@mmarcin2741, post #272

Spośród mnie ignorujących, jakąś dłuższą wymianę zdań pamiętam z jedną osobą, jedną osobę kojarzę z nicka, jedną z galerii, reszty "nie widziałem na oczy". Do jakiej refleksji powinienem na wyżej opisanej podstawie dojść?
3
[#275] Re: Panie moderator...

@recedent, post #273

Nie, źle zrozumiałeś.

Dokładnie. Poprawiłem się. Selur jak widać
nie działa na zasadzie ignor za ignor.

Spośród mnie ignorujących, jakąś dłuższą wymianę zdań pamiętam z jedną osobą, jedną osobę kojarzę z nicka, jedną z galerii, reszty "nie widziałem na oczy". Do jakiej refleksji powinienem na wyżej opisanej podstawie dojść?

No właśnie wydaje mi się, że ten roczny czas trwania ignora
mógłby pomóc w takiej sytuacji.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 12:18:11 przez mmarcin2741
[#276] Re: Panie moderator...

@recedent, post #269

Nie przeceniasz się? Masz w tym momencie raptem 4 ignory, mechanizm "ograniczający" nawet nie zwrócił jeszcze na Ciebie uwagi.


Może i mam ledwie cztery ignory, niemniej przypominam sobie przynajmniej dwie sytuacje, w ktorych moja swoboda wypowiedzi była ograniczona. Raz w w wątku na temat Discorda to obszedłem, założylem nowy wątek o informując zainteresowanych okliencie Discorda dla AmigaOS 4. Po tym chyba, nie pamiętam już dobrze Grx, usunął mnie z listy ignorowanych i chyba scalił wątki.

Drugi raz już nie chciało mi się stosować sztuczek i dałem sobie na wstrzymanie. W koncu admini powinni dbać o wygode dyskusji na forum a nie zachęcać do sztuczek typu "to napisz mu na priv". Generalnie zastanawiam się nad choćby jednym sensownym argumentem za stosowaniem tak restrykcyjnych zasad i przyznam że go nie znalazłem, chyba moja wyobraźnia nie sięga tak daleko.

Dla niezorientowanych wytłumaczę jeszcze raz dokładnie. Przypuśćmy że Jubi, który mnie ignoruje zakłada wątek z pytaniem o wielkość bloku przy zakładaniu partycji SFS. Na starych zasadach bym mu odpowiedział, on by to odsłonił, lub też dostosował się do zasady typu "Jak mam się dowiedzieć od takiego trolla jak Mufa to wolę nie wiedzieć". Stary system działał więc świetnie, z jednej strony gwarantował prawo do zachowania woli Jubiego dla nie czytania moich postów, z drugiej strony pozwalał dowiedzieć się na dany temat przez osoby postronne.

Na nowych zasadach oczywiście nie mógłbym odpowiedzieć Jubiemu, co więcej gdyby zdarzyło się tak że w wątku zabrałby głos np. ArturB z tekstem "To ja podpinam się pod temat, czy w przypadku AmigaOS 4, wielkość bloku jest taka sama jak dla AmigaOS 3, czy inna?", to ja dalej nie mogę odpowiedzieć na takie pytanie, mimo że ArturB mnie nie ignoruje.

To sie po prostu wymyka zasadom logiki i w żadnym wypadku się nie broni.
7
[#277] Re: Panie moderator...

@ZbyniuR, post #271

Po drugie ludzie nie pójdą za twoim apelem o ignorowanie kogo popadnie, bo chcą czytać posty kolegów, i nie chcą upadku PPA, bo nie ma dla niego żadnej sensownej alternatywy. Powtarzam NIE MA ŻADNEJ SENSOWNEJ ALTERNATYWY. Ten wątek sprawił że kilka osób pocofało parę ignorów które po zastanowieniu uznali że dali niepotrzebnie. Więc tendencja jest przeciwna niż ci sie marzy. :)


Wiem że nie ma żadnej alternatywy, chodzę twardo po ziemi i nie nawołuję do działań typu "porzucajcie PPA i chodźcie na forum.amigaone.pl". PPA jest i pewnie zawsze będzie forum o największym zasięgu, a więc warto tutaj być bo i tematy związane z AmigaNG, które leżą mi najbardziej na sercu też tutaj najskuteczniej się promują. Zatem nie mam interesu aby na PPA działo się źle, wręcz przeciwnie wylalem pewnie już ze 100KB tekstu z róznymi argumentami, często bardzo podobnymi które padały z Waszych ust w tym wątku, jednak jak napisałem wcześniej to jest rzucanie grochem o ścianę.

Masz tu już prawie 300 pastów i żaden z adminów nie dał choćby cienia nadzieji typu, "ok. może to warto rozważyć, może to przedyskutujemy". Cały czas jest gadka "Nasze zasady są świetne i przeszkadzają może trzem największym trollom na forum". W związku z czym próbuję podać jakieś środki zaradcze, taki mały strajk włoski jak można by to nazwać, przecież w realu gdy ludzie strajkują, to też nie zależy im na tym by posłać do piachu własną firmę. Chyba nikomu tutaj niie zależy by posłac do piachu PPA, bo to by była niepowetowana strata dla środowiska amigowego w Polsce, taka jest prawda, a to że ja sobie gdzieś po cichu buduję niszową alternatywę, nie oznacza że takich rzeczy nie rozumiem. Oczywiście jeśli masz lepszy pomysł niż nadmierne stosowanie prawa do ignorowania, to go tutaj zapodaj. Oby był skuteczny, bo dialog jak widać skuteczny nie jest.
1
[#278] Re: Panie moderator...

@recedent, post #269

"Ale naprawdę ująłeś mnie za serce swoją troską, żeby PPA było jeszcze lepszym i bardziej popularnym portalem niż dotychczas"

Tak nam dopomoz Panie.... Alleluja !


Poza tym, w gruncie rzeczy jestem milym czlowiekiem a oto i moje przeslanie
(napisy se trzeba wlaczyc, bo troche lektor neiwyraznie gada) OK




Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 13:01:13 przez selur
1
[#279] Re: Panie moderator...

@MUFA-amigaone-pl, post #276

Myślę że nie ma ludzi niezastąpionych. A jeśli nawet nikt tam nie znajdzie rozwiązania to jest szansa że ktoś w takim wątku wpadnie na pomysł że Mufa sie na tym zna, jego trzeba zapytać. :)
[#280] Re: Panie moderator...

@MUFA-amigaone-pl, post #277

Padło w tym wątku parę czarnych scenariuszy wojen ignorowych które potencjalnie mogłyby doprowadzić do niefajnych sytuacji, ale jeśli któryś z nich sie zdarzy to szefostwo na pewno to zauważy i jakoś zareaguje, a póki co to takie trąbienie na alarm żeby sprawdzić czy trąby działają.

Piszą że nikt postronny na ignorach nie ucierpi i ja im wierzę. :) Nie mam zastrzeżeń do działania ignorów. Jeśli miałbym zastrzeżenia (a miałem) to do skutecznego trwałego wybanowania paru osób które lubiłem czytać. A że nie dostrzegałem w tym co pisali nic niestosownego to przypuszczam że powodami były jakieś prywatne pozaforumowe antypatie. Podczas gdy wyraźne rozrabianie innych osób było tolerowane jakby miały status świętej krowy. Prośby fanów takich wybanowanych o uzasadnienie czemu tak ich potraktowano były albo ignorowane albo nie trzymały sie kupy.
Nie jest to jedyne forum na którym widywałem takie incydenty, a w morzu ksywek widywanych na paru forach już nawet nie pamiętam tych o których tu wspominam. Niektóre z niedawnych banów jakie tu widziałem też były nie wiem za co, a że dla osób które ledwo kojarzę, to nawet nie pytam. Bo nie ja tu rządzę, a co wolno wojewodzie... ;)
[#281] Re: Panie moderator...

@Daclaw, post #274

Do jakiej refleksji powinienem na wyżej opisanej podstawie dojść?


Nie przyszło Ci do głowy, że kogoś może nie interesować co masz do powiedzenie,
ponieważ na przykład nie pasują mu Twoje poglądy albo sposób wypowiedzi?
(i z parę innych powodów)
Dziwne.
.
[#282] Re: Panie moderator...

@rePeter, post #281

Przyszło, i co z tego? Oczekuje się ode mnie refleksji czyli - jak rozumiem - zmiany. Czyli tak: powinienem podążyć za nieznanym nickiem, prześledzić jego działania na PPA i sporządzić portret psychologiczny, celem odkrycia, co też anonimowi we mnie nie pasi?
1
[#283] Re: Panie moderator...

@Daclaw, post #282

Ależ nie. Nic nie musisz. A już na pewno dopasować się do amikoksa
Wątpię, że oczekuje się od Ciebie refleksji i zmiany.
Na PPA ludzie nie muszą czytać każdego, którego nie chcą i tyle.
Nie muszę oglądać homofobicznych ataków Hołdysa czy politykierstwa Selura
i czuję się przez to zdrowszy
.
[#284] Re: Panie moderator...

@karolb, post #264

nadal ma 26

Było przez pewien czas 25.
[#285] Re: Panie moderator...

@mmarcin2741, post #272

Ignor to nie powinien być wyrok dożywotni

Ignor jest to coś w rodzaju filtra. Nie chcę czytaj wypowiedzi danej osoby to daję ignora.
Jakość wypowiedzi ma nadrzędny wpływ na „darowiznę”.
Kto nadał to tylko on powinien mieć możliwość anulowania.
Jedynie przy likwidacji konta ignory powinny się automatycznie skasować.
Co do adminów i moderatorów to przed banem powinni mieć możliwość dawania ostrzeżeń.
Pytanie? Czy ostrzeżenia powinny być widoczne pod nickiem, tak jak widoczne są ignory?
Pozdrawiam.
[#286] Re: Panie moderator...

@Daclaw, post #274

jedną osobę kojarzę z nicka, jedną z galerii, reszty "nie widziałem na oczy

Daclaw ja 90% nie widzialem na oczy ,a jak widzialem to bym nie poznal po 30 latach a oni mnie :)

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 14:29:54 przez HOŁDYS
1
[#287] Re: Panie moderator...

@mailman, post #270

Jest różnica między ignorowaniem trolla a ignorowaniem osoby za poglądy i my to rozróżniamy.


Trzy ignory zarobiłem od "apologetów" hexmaga za konsekwentne domaganie się zamknięcia wątku o "magazynie" i za piętnowanie manipulacji jakich dopuszcza się autor. Nie używałem określeń uważanych za obelżywe, w żadnym z moich komentarzy nie zamieściłem treści stanowiących złamanie obowiązującego prawa ani regulaminu forum. I co ciekawe, jeden z owych "apologetów" w międzyczasie zarobił bana.

Tak z punktu widzenia forumowicza wygląda owo "rozróżnianie" - bez względu na to czy miał pan tu na myśli ogół społeczności użytkowników tego forum czy tylko grono administratorów.
3
[#288] Re: Panie moderator...

@recedent, post #273

Ponieważ to oni go ignorują (a nie on ich) mogą spokojnie uczestniczyć w rozpoczętej przez niego dyskusji (tyle tylko, że nie widzą jego postów).

Wszystko jasne jak słońce. Nie ignoruję nikogo, więc
do końca się nie orientuję.
Nie widzą jego postów, ale widzą, że założył nowy
temat?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 15:47:32 przez mmarcin2741
[#289] Re: Panie moderator...

@mmarcin2741, post #288

Witam.
Ilu ignorów trzeba się dorobić aby to było widoczne pod avatarem?
Czy jest gdzieś widoczny „ranking zasłużonych”?
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 16:08:48 przez ted
[#290] Re: Panie moderator...

@niebuszewo, post #287

a jak są kolesie po jednej lini to mogą sie zmowic na ignory
[#291] Re: Panie moderator...

@niebuszewo, post #287

Trzy ignory zarobiłem od "apologetów" hexmaga


Mają do tego prawo, po prostu nie chcą czytać co masz do powiedzenia na temat Hexa i jego wątku.
(żeby nie było, wątek Hexa też mnie irytuje jak rzadko co i trzymam kciuki za jego definitywnym zakończeniem)
Ale są też prymitywne powody wlepienia ignora,
są ignory odwetowe za ignora
niektóre miernoty muszą sobie jakoś podnieść samoocenę.
Da się z tym żyć szeroki uśmiech
.
[#292] Re: Panie moderator...

@rePeter, post #291

A jakbyś się czuł jakbyś miał 25 ignory. Czy dalej byłbyś za obecnym systemem ? Ciekawa dyskusja . Proszę o odpowiedż.
6
[#293] Re: Panie moderator...

@djpiotrs, post #292

W sumie, jak wiemy, użytkownik ignorowany i tak
jest czytany przez tych, którzy go ingnorują.
Gdyby było inaczej, to by się nie wypowiadali
w tym wątku.
Wystarczy, że się nie zalogują i widzą wszystko.

Moja propozycja jest taka: jak kogosz ignorujesz,
to nie widzisz jego tematów i postów. Nieważne,
czy jesteś zalogowany, czy nie. Podjąłeś decyzję
o ignorowaniu kogoś, to trzeba być
konsekwentnym.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 18:03:30 przez mmarcin2741
[#294] Re: Panie moderator...

@niebuszewo, post #287

Ja cały czas piszę o tym, kogo spotka krzywda z tej funkcjonalności. Nie rozumiem co ma do tego Twój komentarz
[#295] Re: Panie moderator...

@mmarcin2741, post #293

Nieważne,
czy jesteś zalogowany, czy nie


A jak chcesz to rozpoznać?
[#296] Re: Panie moderator...

@djpiotrs, post #292

Dlatego wolę swój skrypt.
  • Niezależny od serwera PPA.
  • Nikt nie wie kogo ignoruję, z ignorowanymi na czele.
  • Brak ubocznych skutków dla ignorowanego. Po prostu nie widzę jego postów. Wszystko.
  • Działa niezależnie od tego, czy jestem zalogowany, czy nie.
1
[#297] Re: Panie moderator...

@mmarcin2741, post #293

Ja też ignoruję selura a na stronce ostatnie wątki (od której zwykle zaczynam wizytę na portalu) pojawił mi sie tytuł tego wątku ze znaczkiem NEW, nie zwróciłem uwagi na autora, klikam i pierwszy raz w życiu widzę wątek bez żadnego posta. Nie zastanawiałem sie długo i zamknąłem zakładkę. Po jakimś czasie znowu widzę new, w nawiasie 3 posty, klikam widzę dwa posty, drugi z nich dotyczy ignorów. Adresat z drugiego posta wyjaśnia mi sytuację. Jak tu ktoś pisał z redaktorów gdyby to selur ignorował mnie to cały wątek byłby dla mnie niedostępny tzn linka bym widział ale kliknięcie wyświetlałoby komunikat że nie mam dostępu. Ot takie prawo każdego autora by ci których nie lubi mu nie bruździli w temacie.
Ale jeśli to ja ignoruję autora a nie autor mnie to widzę resztę postów i sie ciesze bo w sumie to ciekawa dyskusja sie rozkręciła. :)

Zdarzało mi się odblokowywać kogoś na chwilę żeby zrozumieć jakiś wątek, ale po iluś przypadkach stwierdzam że szkoda fatygi. Za to jestem ciekaw czemu rePeter mnie ignoruje, wspomniał tu o powodach niektórych ignorów jakie dał, mnie nie wymienił. No ale nie zobaczy mojego posta więc sie raczej nie dowiem. Mogę z tym żyć.

Aha i nie widzę sensu w twojej propozycji. Mnie się loguje automatycznie uważam że tak jest wygodniej, a jestem jedynym użytkownikiem swojego kompa. Nawet gdyby dało sie wprowadzić taki mechanizm to nadal widząc ignorowanego przeze mnie adresata w czyimś poście to zalogowany czy nie nadal każdy będzie mógł go od-ignorować na chwilę by poczytać. Nie wiem czemu tak ci to przeszkadza. Moim zdaniem każdy ma prawo zmieniać zdanie tyle razy ile chce. :)

Pogadaj z Krashanem jak swój skrypt ukrywający posty zrobił, jeśli nie lubisz sie logować.
[#298] Re: Panie moderator...

@Krashan, post #296

Rozumiem doskonale. Nie wszyscy mają taką wiedzę żeby używać zewnętrznych skryptów. Na pewne dyskusje trzeba przymykać oko. Choć nie wszyscy to potrafią.
[#299] Re: Panie moderator...

@djpiotrs, post #298

Wystarczy zainstalować dodatek GreaseMonkey (Firefox) albo TamperMonkey (Chrome) i dodać to:

// ==UserScript==
// @name         Ignorowanie postów użytkowników PPA
// @version      1.1
// @description  Posty na forum i komentarze użytkowników z listy są ukrywane.
// @author       Grzegorz Kraszewski
// @match        https://www.ppa.pl/*
// @icon         https://www.google.com/s2/favicons?domain=ppa.pl
// @grant        none
// ==/UserScript==

const ignorowani = ["recedent", "mailman"];

function CheckPost(post)
{
    var uname = post.querySelector("div.forum_user a.bd");
    if (ignorowani.includes(uname.innerText))
    {
        post.style.display = "none";
    }
}

(function() {
    'use strict';
    document.querySelectorAll("div.forum_post").forEach(CheckPost);
})();


UWAGA! Przed użyciem należy zmienić przykładowe nicki na liście ignorowanych (w pierwszej linijce po nagłówku skryptu), na swoich ignorowanych. . Nicki należy wpisywać dokładnie tak, jak są wyświetlane przy postach (małe/duże litery się liczą).
[#300] Re: Panie moderator...

@djpiotrs, post #298

Czas najwyższy na ignor dla tego wątku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem