Wątek zamknięty
[#121] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#122] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#123] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#124] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#125] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#126] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#127] Re: Panie moderator...

@Daclaw, post #126

Daclaw możesz hexa dodać do ignorow
Pisanie publicznie o jego stanie zdrowia jest łagodnie mówiąc nie eleganckie.
2
[#128] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#129] Re: Panie moderator...

@Daclaw, post #126

Podejrzewam, że połowy forumowiczów, tylko nic nie mówią, żeby ci nie było przykro.


Połowy to może przesada, jednak warto zauważyć że w profilach osób krytykujących jego zachowanie pojawiają się te same osoby "ignorujące".
1
[#130] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#131] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#132] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #125

Amikoksu też dostał bana. Bez takich osób jak selur, koksu,
snajper czy nawet świnkamor12 forum robi się jakieś
bezbarwne.
Ok, będzie super merytorycznie a wszystkie posty będą
pisane przez 4 te same osoby.
[#133] Re: Panie moderator...

@mmarcin2741, post #132

Tylko w tym wątku, który jest zakopany w Pręgierzu, udzieliło się ponad 25 osób, więc bez takich bajek.

Temat rolli został przetestowany na execu, gdzie exec był martwy i zdominowany przez parkę swinka-paralax. Dostali po banie i powoli zaczęły się pojawiać komentarze innych osób, które do tej pory nie komentowały. To tak działa. Jest dużo osób, które ośmielają się jak się robi spokojniej.

Jak były bany, to źle, admini niesprawiedliwi. Jak ludzie dostali narzędzie (ignory), żeby sami to regulowali - też źle. Co ciekawe, "źle" zrobiło się od tego wątku, wielki temat amigowców. Dawno nie było dyskusji "co jest Amigą, a co nie jest" i musiało gdzieś wybić.
3
[#134] Re: Panie moderator...

@mmarcin2741, post #132

Gruba przesada. Lepsze to niż co chwilę forsowanie tych samych mądrości przy byle okazji i w każdym temacie.
2
[#135] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#136] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#137] Re: Panie moderator...

@mmarcin2741, post #136

Witam.
W ramach drugiej szansy odignorowałem autora wątku.
Pozdrawiam.
4
[#138] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#139] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#140] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#141] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#142] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#143] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[#144] Re: Panie moderator...

@ted, post #137

W ramach drugiej szansy odignorowałem autora wątku.

I to jest jakiś pomysł na walkę z tą "nową funkcjonalnością", ale zawsze istnieje opcja, że ktoś kto bardzo nielubi np selura dowali mu ten brakujący ignor, żeby go odciąć od pisania, a w przypadku braku większej ilości ignorów można namówić kolegę, żeby dowalił ignora, lub stworzyć "fejkowe" konto i nim się posłużyć.

I tutaj narzuca się kolejna kwestia, w przypadku świeżych kont, nowi użytkownicy nie powinni mieć dostępu do dawania ignorów ok, racja
2
[#145] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Panie moderator...
[wyróżniony] [#146] Re: Panie moderator...

@BULI, post #144

Ja bardzo przepraszam, że dorzucę swoje 3 grosze do wątku, który nawet niespecjalnie prześledziłem, ale śmierdzi mi on typowym amigowym podejściem - czyli grupka elitarnych Amigowców (a przynajmniej za takich się uważająca) uzurpuje sobie prawo do określania zasad, na jakich inni mają mieć (lub nie) możliwość wypowiadania się na forum.

Czy naprawdę Amigowców jest aż tylu, a forum aż tak pękające w szwach, że trzeba ograniczać komuś swobodę wypowiedzi tylko dlatego, że jakiś pan XXX albo YYY tak postanowił, tupnął nóżką, strzelił focha i zgłosił nieprawomyślny post administratorowi?

Czy środowisko Amigowe, po tylu latach, ciągle musi się kisić w tym samym, mocno już nieświeżym sosie wojenek o byle g...?

Gdyby to było moje forum, to cieszyłbym się z każdego postu, z każdego Amigowca, który się wypowiada na jakikolwiek temat, mając za święte prawo wolność wypowiedzi. Mógłbym ewentualnie zbanować jakiegoś mega trolla, który obraża innych nic nie wnosząc, ale to musiałby być wyjątkowy przypadek. A tutaj widzę jest jakiś ranking ignorowanych, punkty oceniające ludzi jak w systemach komputerowych w Chinach itd.

Na każdym forum ZAWSZE znajdzie się jakiś MISTRZ ZASAD albo STRAŻNIK JAKOŚCI, ale nie znaczy to, że trzeba się tym przejmować. Osobiście wolę dziesięciu rozmawiających na luźne tematy amigowców, niż martwe, ale mega poważne forum, gdzie za wstawienie posta nie do tej szufladki, bez sprawdzenia przez pana Miodka i bez akceptacji Wielkiej Rady Amigowców, można dostać bana.

Otrząśnijcie się trochę. To tylko forum amigowe, nie ma co robić z tego sensu życia. Zamiast spędzać godziny nad ustalaniem za co banować, po co, dlaczego itd. poświęćcie ten czas na coś konstruktywnego.

Pozdrawiam serdecznie kolegów Amigowców!
11
[#147] Re: Panie moderator...

@XTD, post #146

.

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 11:59:18 przez mmarcin2741
[#148] Re: Panie moderator...

@XTD, post #146

Dokładnie XTD napisał sedno sprawy jest nas za malo - Selura mozna lubic lub nie - ma chlop "specyficzny humor" i czasem cos rypnie (pewnie po kielichu) ale to jest powod aby pozwalac mu pisac jeden post na formu albo drugiemu dac bana na 5 lat (Andrzej Drozd) .
No nie wiem sam mialem bana na 2 lata ..i slabo sie z tym czulem (taki "Polski ład ver Amigowa).
Dlatego postuluje o weryfikacje i zmiane regulaminu - i jaks tam amnestie dla zbanowanych userow
wiem ze to tylko ..a byc moze jak Piotr napisal AŻ 9 osób ale i tak szkoda ich
Selur jest na forum z 15 lat .,,napisal ponad 6000 postów - nie sądze że wszystko to SPAM (juz kolega wyzej pisal ze Selur mu pomog z programowaniem Amosem na PM).
Wiadomo ze admini kasy za to nie maja a czym mniej roboty z trolami tym lepiej ..ale ludzie opamietajta sie
łączy nas nostalgia do młodości spędzonej przy tym zacnym i wspaniałym komputerze
4
[#149] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #148

Ja się nieraz zastanawiam, czy my, jako Polacy, jesteśmy gotowi na zniesienie cenzury i akceptację tego, że ktoś inny może mieć inne zdanie lub poglądy.
Pamiętam, jak po roku 1989 została niby zniesiona cenzura i zaczęły pojawiać się różne publikacje, świerszczyki, kasety magnetofonowe z wiadomymi piosenkami Dr Hackenbusha itd.
Ludzie zachłysnęli się wolnością, ale na bardzo krótko. Niewiele później okazało się, że jednak tego nie wypada, tamto kogoś obraża, tego nie wolno i zaczęło się wprowadzanie kolejnych przepisów, które finalnie sprawiły, że cenzura wróciła w gorszej formie.
W gorszej, ponieważ obecnie nie mamy Urzędu Cenzury, który by jasno określił przed publikacją, czy coś jest "nieprawomyślne" albo "niecenzuralne" - stąd też cała odpowiedzialność została przeniesiona na ludzi, którzy dwa razy bardziej pilnują się, żeby czasami czegoś niewłaściwego nie napisać.
Doszło do tego, że banda nieuków (z każdej strony sceny politycznej) co chwila komuś chce zabierać immunitet i podawać do sądu. A przecież m. in. to jest w immunitecie takie wspaniałe, że mogę wybrać swojego przedstawiciela i on, w przeciwieństwie do mnie, może w moim imieniu dosadnie powiedzieć, co sądzi o polityku X lub Y. W teorii, bo obecnie immunitet to jakaś atrapa - słyszałem nawet opinię, że nie powinien obowiązywać kogoś, kto złamie prawo (a niby czemu miałby obowiązywać tylko kogoś, kto nie złamał prawa, nikogo nie obraził, nikomu nie przeszkadza itd. - przecież wówczas ten cały immunitet byłby zupełnie niepotrzebny).

My, jako świadomi obywatele, mając swoje własne, niszowe forum, możemy temu zaradzić znosząc cenzurę, nie strzelając fochów i pozwalając na swobodne wypowiadanie się na każdy temat - nawet, gdy się to nie podoba administratorom. To jest właśnie cecha dojrzałości w cywilizowanym, nowoczesnym społeczeństwie.
5
[wyróżniony] [#150] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #148

Witam.
… jest nas za mało …

To nie jest argument aby każdy robił to co chciał. Pewne restrykcje muszą być aby nie zaśmiecać forum.
Niektórzy piszą aż za dużo.
Ale i tak na ppa.pl jest dużo swobody w porównaniu do np.: do elektrody.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 12:36:49 przez ted
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem