Wątek zamknięty
[wyróżniony] [#211] Re: Panie moderator...

@mailman, post #210

Też sie zastanawiam co kieruje takimi zadymiarzami. Zwykle ludzie czerpią satysfakcję w życiu z fajnej pracy, z kochającej rodziny, czy pochłaniającego ich hobby, a jak nie mają żadnego z powyższych to chyba pozostaje frajda z tego że skutecznie wkurzają otoczenie. Choć nie znam sytuacji tych konkretnych osób.
3
[wyróżniony] [#212] Re: Panie moderator...

@ZbyniuR, post #211

Na ich miejscu zadałbym sobie dość elementarne pytanie, dlaczego uporczywie staram się być w miejscu, w którym mnie nie chcą, nie jestem mile widziany. W końcu z jakiegoś powodu wzięły się te bany plus ignory najbardziej aktywnych użytkowników (od razu zaznaczam, że nie mam na czarnej liście żadnego z trzech enfants terribles). Czy oni w ogóle mają jakiś honor, autorefleksję?

Porównując tę sytuację do systemu penalnego - każdemu może zdarzyć się jakieś przewinienie, dlatego reakcją wymiaru sprawiedliwości jest co do zasady łagodne potraktowanie pierwszego naruszenia prawa, aby umożliwić sprawcy skorygowanie swojego zachowania. Następnym razem nie ma już taryfy ulgowej i za to samo nie dostajesz po raz drugi zawiasów, tylko idziesz siedzieć. Gdy idziesz siedzieć po raz kolejny, to nie będzie taka kara, żeby Cię odstraszyć, bo już jesteś zdemoralizowany, tylko żeby chronić społeczeństwo przed Tobą.

Z tego co wiem, to tych trzech delikwentów miało rozmowy ostrzegawcze, odpoczynek od forum, a jednak nie wyciągneli z tego żadnego wniosku. Pobłażliwe traktowanie, jak widać, do niczego nie prowadzi.
6
[#213] Re: Panie moderator...

@charliefrown, post #212

co nie zmienia mojego zdania ze zaden admin na tym forum ot tak sobie nie może być sądem dajac karę 5 lat blokady za wypowiedź slowna niezgodna z regulaminem.
Oczywiscie jakas forma kary w takich przypadkach musi byc dla takich użytkowników ale dajcie spokój 5 lat blokady? Ja tu nie bronię nikogo tylko wyrażam swoją opinie.
4
[#214] Re: Panie moderator...

@charliefrown, post #212

Jak juz rozmawiamy o PK to nie wspomniałeś o zatarciu skazaniu, tu jego brak.
1
[#215] Re: Panie moderator...

@charliefrown, post #212

"Na ich miejscu zadałbym sobie dość elementarne pytanie, dlaczego uporczywie staram się być w miejscu, w którym mnie nie chcą, nie jestem mile widziany"

Panie, nie z takimi argumentami do mnie..

Przez kogo dokladnie nie mile widziany ?
przez grupe poplecznikow moderacji i obrazone legendy PPA ?
glownie przez ludzi, ktorzy maja zupelnie odmienne poglady na temat klasyka/Morphosa ?

I wg ciebie to jest fair, ze grupa np. 40 osob z 1500 PPA uzytkownikow przyczynia sie np. do zablokowania konta ? Policz sobie jaki to jest procent wszystkich kont... i pomysl troche.

"Czy oni w ogóle mają jakiś honor, autorefleksję?"

Panie jak jestes taki mega honorowy, to moze sam popelnisz samobojstwo - bedzie wiecej miejsca i powietrza dla innych. Co ma w ogole honor do pisania na forum... co to za bzdety ???


Moderacja PPA od dawien dawna cisnie swoich wrogow jak moze, zgodnie z zasada "ten nie jest moim kolega wiec go nie lubie".

Tyle, ze... do tej pory mialo to jakis cywilizowany sposob, czyli notoryczne bany dla nich. Oczywiscie wybrancy zawsze nagradzani sa podwojna dawka a nawet i potrojna. Niektorzy dostawali nawet juz nie miesiace a lata, choc wielkich szkod na PPA nie wyrzadzili. Raczej chodzilo o to, ze moderator musial pokazac "Ja tu rzadze !" no i faktycznie zarzadzil...
Bany sie w koncu konczyly wiec ludzie wracali na forum.
Niestety ostatnio jakis Bystry moderator stwierdzil, ze to jednak za malo i teraz trzeba ich po prostu ZABLOKOWAC/ZBANOWAC na stale.
Po cichutku, zamiecione pod dywan i jest cacy, no ale ze zly selur podniosl raban (pol roku nic nie pisalem wracam na forum a tu blokada, bo se Pan Moderator wymyslil nowy regulamin) o to, ze go cichaczem zamiataja pod dywanik, to sie Pan Moderator wielce zdziwil i teraz walczy jak LEW w obronie swojej naciaganej jak stare gacie argumentacji OK ok, racja


Tak jak Moderacja mowi trolom stanowcze Podskakiwaniu Moderacji NIE !
tak po prostu trole mowia moderacji Cenzurze i Kolesiostwu NIE !!

ot caly problem ok, racja
6
[#216] Re: Panie moderator...

@mailman, post #210

Mi wydaje sie ze zbyt łatwo rozdawana sa bany od tak jak krojenie chleba - miesiac odpoczynku
i to mnie wpienia.
Druga sprawa to chory algorytm - pisania jednego posta dziennie dla ludzi ktorzy maja ignorow za duzo.
Kurde czy mamy rok 1972 ? ej Panie cenzor ? ale o tym juz wyzej wspominal XTD
Tu nie sa jakies animozje personalne do Ciebie Sebastian tylko prosba o obustronna dyskusje nad zmiana tego "policyjnego" administrowania portalem.

Zauwaz ze nie jecza tu ludzie ktorzy maja za duzo ignorow czy dostaja cyklicznego bana na miesiac tylko normalni uzytkonicy Amigi ktorym sie po prostu taki sposob administrowania i modercji nie podoba.

Moze troche jak Pan Policjant na polskich drogach - ktos rozrabia - PM typu "ostrzezenie stary luzuj zwieracze bo dostaniesz bana na miesiac "

Napewno by to lepiej bylo odbierane niz to co sie wyprawia teraz.

Nie wiem malo macie ludzi napweno ktos "nie pijacy" i będący tu od lat oraz zagladajacy co dziennie was wspomoze jako "junior moderator"
4
[#217] Re: Panie moderator...

@mailman, post #208

I zakładam, że oczekujesz rzeczowej dyskusji a nie chlewu.


Nigdy na tym forum nie widziałem poważniejszego chlewu. Cały czas się zastanawiam, o co Wam właściwie chodzi. Wy przecież jeszcze nie z pokolenia płatków śniegu, czy jak im tam...
2
[#218] Re: Panie moderator...

@selur, post #215

jakis Bystry moderator stwierdzil, ze to jednak za malo i teraz trzeba ich po prostu ZABLOKOWAC/ZBANOWAC na stale.


Piszesz o sobie teraz? Nie masz żadnego bana założonego przez moderację w tym momencie.
Jeśli masz na myśli blokadę postów, którą założyli Ci ignorujący Cię użytkownicy to może wypada zastanowić się: "Hmm, czemu mnie tylu ludzi ignoruje?" Oczywiście napiszesz, że to tylko dlatego, że:

maja zupelnie odmienne poglady na temat klasyka/Morphosa ?


Ale chyba nie bardzo. Jest wielu "wojowników o czystą klasykową krew" którzy nie mają nawet jednej dziesiątej Twoich ignorów. Hmm... Czy to możliwe, że wcale nie o poglądy tu chodzi (czy przekazywane treści) tylko o styl wypowiedzi? Może zapytaj o to tych ludzi, którzy Cię ignorują?

Moderacja PPA od dawien dawna cisnie swoich wrogow jak moze


Pierwsze słyszę, że "moderacja PPA" ma jakichś swoich wrogów. Kto jest tym "wrogiem moderacji"?

Swoją drogą - jeśli postrzegasz społeczność PPA przez pryzmat "ten jest moim fąflem, a tamten to mój wróg" to nie dziwię się, że masz problemy z funkcjonowaniem na publicznym forum.

A tak poza konkursem - skoro piszesz tylko 1 post na 24 godziny to mógłbyś się chociaż postarać używać polskich znaków diakrytycznych.
2
[#219] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #216

Mi wydaje sie ze zbyt łatwo rozdawana sa bany od tak jak krojenie chleba


Zadam Ci pytanie: Ile banów zostało rozdanych w tym roku kalendarzowym?
[#220] Re: Panie moderator...

@recedent, post #219

Nie w tym roku tylko w tym watku ...

Post nr 62 pod wplywem emocji admina

„Miesięczna przerwa w komentowaniu”

Dodam ze post #60 dostal 10 lapek w gore od postronnych

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 22:53:22 przez HOŁDYS
2
[wyróżniony] [#221] Re: Panie moderator...

@Daclaw, post #217

Zrobił się z tego opasły wątek. Lud nawet domaga się aby uwolnić Barabasza i zlikwidować granice.
Padły porównania do Chin, komuny i jeszcze jakieś tam.
Serio, problemem jest dla was ograniczenie dla osoby, która widocznie na to zasłużyła? Ograniczenie jest po to, aby zamiast po raz n'ty wydawać bana, po prostu tę osobę utemperować.
Naturalnie białorycerze się rzucą aby bronić "demokracji". Xtd, czy to nie ty narzekałeś w wywiadzie na ludzi którzy hejtowali cię bez powodu? No i co mogłeś zrobić? Na party jeszcze byś przynajmniej przylał, ale gdy ktoś w zinie może napisać - tak jak mówisz - co tylko chce (bo takie ma prawo), to co pozostaje? Odszczekiwanie po innych zinach że jednak się nie puszczało pawia, że się nie piło jaboli?
Każdy zasługuje na drugą szansę, i po jakimś czasie, kiedy widać poprawę, moderacja powinna zdjąć obostrzenia. Forum to trzyma wysoki poziom, i wolałbym aby moderatorzy robili wszystko co możliwe, aby ten poziom utrzymać a nie aby go obniżać.
Nie mam opa w ignorowanych, mam tylko jedną osobę która z jakiegoś powodu ignoruje mnie.
3
[#222] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #220

Jak Kali ukraść komuś krowa to jest dobzie, ale jak ktoś ukraść krowe Kalemu to jest bardzio niedobzie. ;)
Jeśli chcesz żyć i pracować w spokoju to nie wyprzedzaj mode.. tzn szefa w rozwoju. ;)

@Ralpheeck - Najwyraźniej nie śledziłem tych wątków lub osób w których te zadymy miały miejsce bo nie czaję kto z kim i o co poszło, ale moderacja pisze że szanse dawali a poprawy nie było widać. Miej litość i nie krytykuj moderacji, to tylko ludzie, każdy ma limit swojej cierpliwości, a jak banują to - pro publico bono.
Kiedy ostatnio liczyłeś swoje ignory?

Nadal nie wiem jaki jest limit ignorów by trafić na listę 1-postowców. Zdaje się że różne propozycje na ten temat padały, a nie chce mi sie czytać całego wątku. Przed chwilą sprawdziłem i nie ma słowa "ignor" w regulaminie. To chyba tajna informacja.
[#223] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #220

Jakiej znowu emocji? Przeczytaj przrdostatnią linijkę wypowiedzi zbanowanowanego użytkownika.

I ponownie zachęcam do przeczytania tego, co już kilkukrotnie pisałem odnośnie pomysłów, obiektywnego spojrzenia kogo dotyka problem oraz zapewnień, że nikt kto nie musi/nie powinien na tym nie ucierpi, bo widze, że niektóre osoby czytają wybiórczo lub doszukują się czegoś między wierszami.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 23:56:41 przez mailman
2
[#224] Re: Panie moderator...

@Ralpheeck, post #221

@Ralpheeck:
To nie jest do końca tak, jak piszesz. Ja narzekałem, że grupa anonimowych (lub nawet nie anonimowych) bluzgaczy rozpuszcza nieprawdziwe informacje. Że ktoś podszywa się pode mnie i pisze w moim imieniu teksty na jakimś party, na którym mnie nie było. To są nie tylko oszczerstwa, ale jeszcze gorzej. Natomiast gdybym miał szansę spotkać taką osobę w realu, zapytałbym się publicznie skąd czerpie informacje. Gdyby taka osoba, zamiast rzeczowo wytłumaczyć, zaczęła zachowywać się jak ostatnia łajza, krzyczeć, bronić się przez atak itd. to sama by sobie wystawiła świadectwo.

Natomiast na forum ludzie się podpisują i jest szansa zareagować, odpowiedzieć, sprostować. Mogę kogoś nie lubić, nawet mieć o kimś jak najgorsze zdanie i prywatnie życzyć takiej osobie, żeby jakaś cegła jej spadła na głowę w drewnianym budynku, ale będę bronił prawa takiej osoby do wypowiedzi, bo chcę żyć w nowoczesnym społeczeństwie, gdzie każdy ma prawo się wypowiedzieć, a nie tylko ludzie zaakceptowani.

Kilka razy padło tu pytanie "co zrobić, aby zmienić ludzi?". Otóż nie zmieniać ich! Spotykamy się i rozmawiamy z różnymi ludźmi, o różnym temperamencie, róznych poglądach i różnym charakterze. Gdyby wszyscy zostali sformatowani w ten sam sposób, "zmienieni" tak, aby zadowolić wszystkich, równie dobrze możnaby było rozmawiać z lustrem.

Niekiedy być może warto powiedzieć "trudno, nie wszyscy muszą myśleć tak samo" i pozwolić na różnicę poglądów, nawet wyrażaną w sposób bezpośredni i mocny. Gdyby moderator spotkał taką osobę w realu, to co byłoby odpowiednikiem bana? Zaklejenie taśmą ust oponenta? Lewy sierpowy? Ostentacyjne odwrócenie się i ignorowanie rozmówcy?

I jeszcze informacja, że (cytuję z pamięci) "bana dostali tylko ci, którzy naprawdę zasłużyli". Muszę zaufać, że tak właśnie było, bo przecież pewnie nie odbyło się żadne głosowanie, a osoby zbanowane nie miały możliwości sprzeciwić się odgórnej decyzji. To trochę jak stwierdzenie, że "tylko nieuczciwi muszą się martwić", gdy ktoś wprowadza nowe prawo lub przepisy - po takim stwierdzeniu często nawet bardzo uczciwi ludzie pakują szczoteczkę i ubranie na zmianę, albo rozważają szybką emigrację. :)

Natomiast osobiście uważam, że moderatorzy tutaj nie przesadzają. Tyle, że mogę być w błędzie, bo skąd mam wiedzieć ile osób zostało zbanowanych? Zakładam, że chodzi o parę osób, które nic innego nie robiły, tylko bluzgały na innych, obrażały i nic nie wnosiły do dyskusji. Bo jeżeli powodem bana była forma wypowiedzi, to już jesteśmy na granicy zwykłej cenzury.

Pozdrawiam Amigowców! Bądźcie twardsi, bez obrażania się o byle co. :)
4
[#225] Re: Panie moderator...

@recedent, post #218

Bany dostaje się za łamanie regulaminu. Ignory dostaje się, bo się komuś innemu nie podobają czyjeś poglądy/styl. Czy za 'manie' nie podobających się poglądów/stylu powinna być kara administracyjna w postaci limitu liczby postów? Moim zdaniem zdecydowanie nie.

Wnioskuję o usunięcie obowiązującego obecnie limitu postów.
8
[#226] Re: Panie moderator...

@mastaszek, post #225

Ignory dostaje się, bo się komuś innemu nie podobają czyjeś poglądy/styl


Tego nie wiemy, tylko gdybamy. Może zapytaj danych użytkowników czemu selura ignorują?
Tu masz listę:

Drakon
MDW
baderman
wali7
kiero
BuLa
Jacques
juen
PrzemasIII
RadziN
cossack
stachu100
Artur_Jarosik
Jenot
jubi
biax
Aniol
rePeter
spidi
ZbyniuR
zeter
Tomek79
AmigaPL
Jield
karolb
Easy_Rider
6
[#227] Re: Panie moderator...

@recedent, post #226

czemu selura ignorują?

O cholera. Teraz czuję się gorzej, bo nie ma mnie na tej liście

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 12:46:00 przez mmarcin2741
[#228] Re: Panie moderator...

@recedent, post #226

No wlasnie, "nie wiemy" jak slusznie szanowna moderacja zauwazyla. Wiec to jest troche nadinterpretacja ze strony szanownej moderacji, ze ignor zostal dany, dlatego ze dany uzytkownik nie jest aniolkiem. Wiec to raczej szanowna moderacja powinna zapytac wszystkich uzytkownikow dajacych ignory, czy to jest ignor banujacy czy tez zwykly (nie banujacy). Czyli powinien byc podzial na 2 typy ignorow.
4
[#229] Re: Panie moderator...

@Don_Adan, post #228

jak usunąć ignora dla uzytkownika który jest zbanowany? Bo nie sam nie mogę usunąć.
2
[#230] Re: Panie moderator...

@JacK_Swidnik, post #229

Nie da sie - bug (zgloszony i maja zrobic fixa)

Recedent niektorzy z tej listy - ostatnie logowanie na forum 2017 r

np:
Tomek79 Ostatnia wizyta na stronie: 2017-08-25 11:20:41
AmigaPL Ostatnia wizyta na stronie: 2018-07-27 09:00:26

Teraz pytanie czy taki ignor powinien sie liczyc ?



Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 19:52:02 przez HOŁDYS
5
[#231] Re: Panie moderator...

@mailman, post #210

a cały czas toczy się dyskusja o tym, jak to przez ten system biedne są 3 osoby


Akurat ja nie stoję w obronie tych osób, ale w obronie przyszłych ofiar i problemów. Oddajecie "narzędzie cenzury" garstce losowych osób.

Jakie rozwiązanie jest na "wojny ignorów", "zmowę" i "ignory zoombie" z kont z logowaniem z 2017?

Zbanujecie 20 osób, które w ciągu tygodnia "stracili chęć" czytania kogoś? Wtedy strach ignorować kogokolwiek, bo jeszcze admin pomyśli, że to "zmowa".

Może widzę to zbyt pesymistycznie i to małoprawdopodobne scenariusze, ale luki w tym systemie są.
3
[#232] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #230

Też o tym wcześniej wspominałem. Pytanie brzmi jak często Amigowiec odczuwa ochotę zaglądania na PPA? Nawiasem mówiąc nie bardzo rozumiem tych co wspominali że zaglądają regularnie ale logują sie tylko sporadycznie jak chcą coś napisać. Przecież logując sie widzisz które wątki i posty już czytałeś i nie tracisz czasu na ich ponowne przeglądanie. Ale to nie mój czas więc co mnie to? ;)

Ciekawe czy jakiś algorytm to notuje i jacy są rekordziści tzn po jak długim czasie potrafią się zalogować dając kłam przypuszczeniom że może nie żyją. ;)
Wydaje mi sie że 3 lata to bezpieczne założenie by uznać że nie wrócą, a przynajmniej nie pod tą ksywką. Choć ja tam nie wiem jak to jest być milczkiem i lookerem, może 3 lata to dla takich żaden wyczyn. Żyją na bezludnej jak Robinson bez neta i raz na parę lat muszą popłynąć do miasta. Mnie się zdarzało po parę miesięcy nie zaglądać na fora na których mało sie działo.

Nie wiem czy istnieje na tym forum taki status jak zawieszenie konta, tzn ksywka jest wyświetlana bez linka jakbyś nie był na liście forumowiczów, ale nadal masz możliwość zalogować sie na starym profilu. Nie wiem czy to nie jest za trudne do napisania aby ignory zawieszonego nie były liczone, a po długim nie logowaniu profil przechodzi w taki stan automatycznie.
[#233] Re: Panie moderator...

@snifferman, post #231

Bosz... aleś ponawymyślał...

"Wojny ignorów"
Dawno, dawno temu w odległej galaktyce
  Rycerze   Ignorów  zostali  wytępieni, 
   a Moderator żelazną ręką sprawuje 
     rządy  nad   całą    galaktyką.
      Mała  grupka  rebeliantów 
       pod dowództwem Selllurr'a
        podejmuje walkę kradnąc 
          tajne  plany  najpot
           ężniejszej   broni
             Gwiazdy Ignorów.

(podkład dźwiękowy:)
taaaa, taaaa, taaaa,
ta, ta, taaaaa
ta, ta, taaaaa
.



Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 23:40:11 przez rePeter
[#234] Re: Panie moderator...

@ZbyniuR, post #232

Wystarczy dodatkowe pole z flaga i dobrze zalozone klucze obce
Po 3 latach job ustawial by to pole na 0 - nie aktywne wtedy wszelkie czynnosci z ignorami wykonane przez takiego usera powinny byc nie uwzgledniane w kolejnych automatach.

Po ponownym zalogowaniu pole automatycznir by sie aktualizowalo na 1 i ignory znowu by byly „czynne”
3
[#235] Re: Panie moderator...

@rePeter, post #233

Ten pomysł zasługuje na lepszą oprawę niż sam tekst:



8
[#236] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #234

No właśnie o czymś takim myślałem. :)
[#237] Re: Panie moderator...

@mailman, post #62

No i się zesrał no zupełnie jak na elektrodzie prawda w oczy kole a gość dobrze napisał.Jebać was k**** moderatorskie bo i tak wieje tu****em i wypierdalam
[#238] Re: Panie moderator...

@Pootas1985, post #237

Miesięczny ban (poprzednio były 2 tygodnie, więc teraz drugie tyle).
5
[#239] Re: Panie moderator...

@mailman, post #238

No i takich delikwentów to nie ma co żałować (ja bym go od razu wysłał na 6 miesięczny urlop) i szczerze moderacji współczuję, że muszą się w tym taplać, jednak dalej jestem zdania, że sama zasada 11 ignorów lub więcej = 1 post dziennie w obecnej formie to nie jest dobre rozwiązanie
4
[#240] Re: Panie moderator...

@BULI, post #239

Jest o tyle niedobre, ze umożliwia ignory odwetowe. Usuwając irytujących osobników człowiek sam dostanie ograniczenie.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem