Wątek zamknięty
[#61] Re: Panie moderator...

@Aurel, post #32

Ale Co Ty Kolego masz do Hexmage?
Za takie wyciągania ludzi z kontekstu i niesympatyczne porównania powinny być własnie ostrzezenia i bany. I co, jak mi się nie podoba Twoje postępowanie to robimy plebiscyt? Klikamy ignory i nie będziesz mógł publikować więcej niż post dziennie?
Uważam, że powinieneś przeprosić.
3
[#62] Re: Panie moderator...

@pawelini, post #60

Miesięczna przerwa w komentowaniu
6
[#63] Re: Panie moderator...

@Lucus, post #57

Niestety ale tak
[#64] Re: Panie moderator...

@Aurel, post #32

trollerskich wątków np. takich jaki prowadzi Hexmage...to pośmiewisko dla każdego kto patrzy z zewnątrz

To, co dal jednego jest trollingiem, dla kogoś innego
może być ciekawym wątkiem.
Czasami trudno to rozgraniczyć.
Osobiście powątpiewam, aby osoby z zewnątrz
studiowały z wypiekami na twarzy wątek
Magazynu szeroki uśmiech
[#65] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #63

No i to też jest problem, spytałem bo pamiętam jak ze 2 lata temu zadałem jakieś bzdurne pytanie nooba w amosie i wtedy selur poświęcił mi trochę czasu na wymianę PMek i tłumaczenie, nagle przestał odpowiadać i wrócił za dwa tygodnie pisząc że miał bana, nie mogłem uwierzyć że to tak dziala. De facto dostałem rykoszetem, jest to kompletnie niezrozumiałe dla mnie.
4
[#66] Re: Panie moderator...

@Lucus, post #65

Wiesz, dla mnie jest niezrozumiałe jak goście w średnim wieku mogą robić chlew w dyskusjach na forum? Dlaczego ich zachowanie wywołuje u innych prośby o bany, wprowadzenie systemów blokad, wykluczania z forum, mechanizmy ignorowania, aby nie czytać ich wypowiedzi gdy administracja nie chce użytkownika wykluczyć. Ty dostałeś rykoszetem bo nie dostałeś pomocy, a admini dostają rykoszetem bo próbując spełnić oczekiwania innych, aby forum było miejscem spokojnego wyrażania poglądów i doświadczeń w zakresie tego co nas tutaj spaja, wolnym od chamstwa i tematów niezwiązanych z dyskusją, otrzymują laurki w postaci maili z pogróżkami, czy postami niezadowolenia o braku tolerancji i ograniczania wolności słowa (do którego notabene sami namawiali). Znalazł się prosty sposób na delikatne wyciszenie 9 osób. Oczywiście warto zastanowić się nad poprawieniem rozwiązania, ale nie zapominajmy o jednym - problem dotyczy 9 osób z czego czynnych są 3. Pozostałe osoby naprawdę nie mają się czego obawiać.

(a propo - wydaje mi się że kiedyś była luka i PM dla zbanowanego działały - dopiero kilka miesięcy temu zostało to załatane)
5
[#67] Re: Panie moderator...

@mailman, post #66

Ja mysle ze Selur jest naprawde fajny koles i chetnie bym sie z nim wodki napil i posluchal Perfectu w realu
Po prostu ma specyficzny sposob bycia i poczucie humoru.
@Moderacja - ja bym go nie skreslal i dal ostatnia szanse.
6
[#68] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #67

ŻĄDAMY (ja i mój chomik) AMNESTII DLA SELURA!!!
6
[#69] Re: Panie moderator...

@mastaszek, post #68

A bardziej realistycznie można by trochę podnieść limit postów, bo choćby na rzęsach stanął to ignorów nie zgubi. Skoro dotyczy to 3 przypadków to parę postów więcej nie powinno być aż takim problemem?
[#70] Re: Panie moderator...

@teh_KaiN, post #69

A może apel do osób które ignorują Selura aby go odignorowaly? Niech się wypowiedzą te osoby czy może zmienily o nim zdanie.

Na przykład wypowiadający się tutaj Hołdys ignoruje selura. Ale chce dać mu szansę. Czyli od dłuższego czasu nie czyta jego treści,
nowych też nie przeczyta, ale uważa że kogoś krzywdzimy. No ej...szeroki uśmiech
4
[#71] Re: Panie moderator...

@flops, post #10

Tylko, z opcji ignorowania nie korzystają ludzie w celu zablokowania trolli, ale także ludzi, których stanowisko i poglądy różnią się od własnych, tych z którymi się nie dogadujesz lub ich nie lubisz, prędzej ten system wspomaga strojenie fochów niż tłumienie trolli. Np. ignoruje mnie użytkownik Cossack, nie wiem kto to jest, ani słowa z nim nie zamieniłem i nigdy mu w drogę nie wszedłem (byłem nawet ignorowany przez grxmrx kiedyś), podejrzewam, że jest on wynikiem mojej krytycznej postawy wobec pana TF, a co, jakby wszyscy, którzy się ze mną nie zgadzali, dodali mnie do ignorowanych? Ja sam nigdy nikogo nie ignorowałem.
[#72] Re: Panie moderator...

@san_u, post #71

Do czego chcesz nas przekonać? Że ignory są za inne poglądy? Nawet jeśli dużo osób tak robi to co z tego? Czemu tak trudno zaakceptować, że ktoś nie chce cię czytać?
a co, jakby wszyscy, którzy się ze mną nie zgadzali, dodali mnie do ignorowanych?

Jak widzisz tak nie jest, czyli sam obalasz własną tezę.

Z ignorów nie korzystają wszyscy i są różne powody ignorowania. Nie myśl za kogoś, że wiesz co dla niego lepsze. Każdy sam potrafi ocenić, co chce. Pozwól ludziom na wolne wybory i nie wnikaj dlaczego ktoś się blokuje. Czy ta blokada przekłada się na jakość twojego życia? Nie śpisz przez to po nocach? Więcej dystansu życzę.
1
[#73] Re: Panie moderator...

@adam_mierzwa, post #72

Co do limitu na posty, to według mnie powinno to co najwyżej działać jako ostrzeżenie przed banem dla osób, które złamały regulamin i automatycznie ustąpić, gdy użytkownik przestrzega regulamin przez kolejne dni.

Sam jestem w dziwnej sytuacji, bo oskarżono mnie o łamanie regulaminu i zażądano bana, tymczasem moderacja chyba jest innego zdania. Sam uważam, że regulaminu przestrzegam.
[wyróżniony] [#74] Re: Panie moderator...

@san_u, post #71

Ja np. nie daję do ignorowanych osób, z którymi się nie zgadzam, ale takich którzy z uporem maniaka piszą w kółko jedno i to samo, albo takich co trollują.
Kiedyś odpisywałem takim ktosiom na każdy chyba post, niepotrzebnie się denerwując (kiedyś już nie wytrzymałem i usunąłem konto), teraz daję do ignorowanych i wszyscy są zdrowsi.

Nie rozumiem dlaczego tak ciężko jest przestrzegać regulaminu, też kiedyś dyskutowałem niepotrzebnie z moderacją, ale chyba już dorosłem do tego żeby zrozumieć że są pewne zasady, wystarczy ich przestrzegać i wszystkim żyje się lepiej :).
[#75] Re: Panie moderator...

@mailman, post #70

Może mi tu coś umknęło, ale w jaki sposób można komuś cofnąć ignora?

Jakiś czas temu posty osób które ignorowałem wyświetlały sie w postaci komunikatu w stylu "tu jest post osoby którą ignorujesz", był to jednocześnie link do jego profilu na który po kliknięciu można było mu cofnąć ignora, np by przeczytać post do którego odnosili sie inni, a brzmiały na tyle ciekawie że chciałem to przeczytać. Teraz tego nie ma. Nie ma we wątku ani jednej literki z info o poście osoby ignorowanej. A że nie pamiętam komu je dałem, to skąd mam wiedzieć na jaki profil wejść?

Autor tego wątku ma mojego ignora ale wątek mi sie wyświetlił ze zerową ilością postów na początku. A że jest w tej chwili zbanowany to nie można zobaczyć jego profilu. Może się mylę ale chyba kiedyś tak nie było i można było np przejrzeć listę postów osoby przebywającej na "urlopie".

I gdzie można przejrzeć listę osób które się samemu ignoruje np żeby ponownie przemyśleć czy jej nie zmodyfikować?
1
[#76] Re: Panie moderator...

@ZbyniuR, post #75

I gdzie można przejrzeć listę osób które się samemu ignoruje np żeby ponownie przemyśleć czy jej nie zmodyfikować?


W swoim profilu, po lewej stronie masz: "Ignorowani użytkownicy".

Czasami odblokowuję gdy widzę że ktoś odpisał na post osoby i jestem ciekaw :)
1
[#77] Re: Panie moderator...

@mailman, post #70

Juz nie ignoruje - amestia dla selura snajpera i innych

ps.nie mialem wiedzy ze ilosc ingorow ma znaczeni
a czemu mam komus utrudniac zycie


Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 22:04:51 przez HOŁDYS
1
[#78] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #77

Dlaczego jest bug
1.nie mozna cofnac ingora dla usera zbanowanego
2.nie mozna cofnac ingora dla usera ktory usunol konto

warto to poprawic

Kolejny bug - dlaczego przy duzej ilosci userow nie ma

Data rejestracji:

przeciez jestem tu ze 20 lat na PPA.pl Pamietam poczatki i korespondencjie z SirLEO

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 22:20:05 przez HOŁDYS
1
[#79] Re: Panie moderator...

@adam_mierzwa, post #72

Nie obalam żadnej tezy, bo nie napisałem nigdzie, że robią to wszyscy, ale wystarczy kilka osób, które kogoś nie lubią i z tego powodu zostaje nałożone ograniczenie na danego delikwenta, dajemy jednym wolność, a drugim odbieramy? Wolny wybór istniał zanim pojawiła się funkcja ignorowania, żeby nie czytać i odpisywać na posty innych użytkowników wystarczy tych postów nie czytać i na nie nie odpisywać, potrzeba do tego funkcji?

Może nie jest to coś co spędza sen z powiek, ale jeśli ktoś kłóci się ze mną i w efekcie dodaje mnie do ignorowanych zamiast zaprzestać rozmowy, to jest to zwykłe podkulanie ogonka za pomocą funkcji "forumowej spódniczki". Ja dystans mam do siebie i świata wystarczająco, po to posiadamy intelekt i zdolność komunikacji, by prowadzić dialogi i coś z nich wyciągać, gdy zaczną się wszyscy ignorować, to przychodzenie tu nie będzie się dużo różniło od spotkania towarzyskiego przy którym każdy siedzi w telefonie zamiast rozmawiać.

Nie napisałem, że funkcja jest zła, tylko, że ludzie nie korzystają z niej zgodnie z przeznaczeniem, którym było pierwotnie filtrowanie śmieciowych użytkowników.
[#80] Re: Panie moderator...

@san_u, post #79

Problem jest taki .. jak ktos napisal wyzej - nowa funkcjonalnosc
dodajes do ignora kogos i zapominasz o postach i jego istnieniu a potem ze kogos dodales.
Funkcjonalnosc wczesniejsza dala do myslenia ... nie widze postu ktos napisal a ja go ingnoruje
czasem z ciekawosci klikalem "przestan ignorowac" - i w ten sposb byl balans w dwie strony
Obecna forma niestety ale tylko zwiekszy ilosc osob ignorowanych i zapomnianych.

ps.Duzo ludzi ignoruje siebie oddaj za oddaj - ktos ignoruje mnie aa to dodam go tez
2
[#81] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #80

co do Selura to nie jest to jakis paź tylke staly bywalec przynajmniej od 15 lat
Liczba postów i komentarzy: 6196

niech 10 % bedzie spamem reszta moze byc atrakcyjna dla potomnych
3
[#82] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #77

Jak nic trzeba wprowadzić "lajki", które będą miały siłę równoważenia ignorów.
Ciężko oczekiwać, że inni w poczuciu winy, szybko zaczną odignorowywać pokrzywdzonego wg mnie selura.
#saveselur ok, racja
1
[#83] Re: Panie moderator...

@karolb, post #74

To trochę dziwne stwierdzenie, bo regulamin nie zabrania przecież mieć różnicy zdań.
[#84] Re: Panie moderator...

@HOŁDYS, post #81

No właśnie z tego co pamiętam, to Selur jedynie bywał mocno sarkastyczny (załapał się na urlop?), ale do jakiegoś śmieciarza, któremu trzeba ograniczać dostęp do forum to jeszcze daleko moim zdaniem.

ps.Duzo ludzi ignoruje siebie oddaj za oddaj - ktos ignoruje mnie aa to dodam go tez


Między innymi do tego "stanu umysłu" piję.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 22:42:31 przez san_u
[#85] Re: Panie moderator...

@san_u, post #71

I wreszcie w punkt!

Błędne jest założenie, że jakikolwiek system lajków, łapek czy ignorów pozwala ocenić wartość merytoryczną wypowiedzi. One przecież polegają na czystych emocjach. Wypowiedzi krwiste, kontrowersyjne, nawet obrazoburcze nie muszą być z automatu złe.

I na odwrót - dziamdzianie potłuczonego Hexa nie staje się z automatu merytorycznie wartościowe tylko dlatego, że gościu jest słodziakiem, ponieważ jest chory.
4
[#86] Re: Panie moderator...

@Daclaw, post #85

@MailMan na pewno jest jeszcze jeden bug

Ktos zaklada konto dodaje selura do ingorowanych i kasuje konto wtedy ten ignor nigdy nie bedzie rollbackowany i wlicza sie w statsy
powinien byc update ingnorow aby sie liczyly do waszego automatu IGNORY od tylko aktywnych userow
wtedy ma to rece i nogi

Chlopak na pewno ma ignory od "zombiakow" ktorych na PPA nie ma i to ze ja mu zdjolem nic mu nie daje
2
[#87] Re: Panie moderator...

@san_u, post #71

Tylko, z opcji ignorowania nie korzystają ludzie w celu zablokowania trolli, ale także ludzi, których stanowisko i poglądy różnią się od własnych, tych z którymi się nie dogadujesz lub ich nie lubisz, prędzej ten system wspomaga strojenie fochów niż tłumienie trolli. Np. ignoruje mnie użytkownik Cossack, nie wiem kto to jest, ani słowa z nim nie zamieniłem i nigdy mu w drogę nie wszedłem (byłem nawet ignorowany przez grxmrx kiedyś), podejrzewam, że jest on wynikiem mojej krytycznej postawy wobec pana TF, a co, jakby wszyscy, którzy się ze mną nie zgadzali, dodali mnie do ignorowanych? Ja sam nigdy nikogo nie ignorowałem.


to prawda!
ignory są źródłem samego zła. Użytkownik ingenic np., nawet nie wiem kiedy, usunął konto - przypuszczam, że właśnie z powodu bezsensownej funkcji ignorów (albo raczej limitu 1/24). Miał ku temu podstawy, bo pamiętam, że kiedy sprawdzałem ostatnio, ignorowało go 10 osób, tj. o krok od limitu 1/24h (chyba że w międzyczasie ten próg podwyższono, o czym użytkownicy ponownie w żaden sposób nie zostali poinformowani). Nie mam pojęcia dlaczego, bo nie przypominam sobie, żeby ingenic komuś wadził, naprzykrzał się czy trollował. Zapewne te 10 osób to byli właśnie ludzie, którym nie w smak przekonania ingenica, i aby zamanifestować swoje odmienne stanowisko, postanowili sypnąć piaseczkiem i dodać człowieka do ignora.
a może ingenic poszedł w ślady Mientkiego Karola - tylko nie chce się przyznać, bo wstyd - i jest gdzieś tutaj wśród nas, pod innym nickiem?

@HOŁDYS
Dlaczego jest bug
1.nie mozna cofnac ingora dla usera zbanowanego
2.nie mozna cofnac ingora dla usera ktory usunol konto

warto to poprawic


otóż to. Bug na bugu, wklepiemy se naprędce jakąś funkcję, a userzy najwyżej wystąpią w charakterze królików doświadczalnych. Przytoczę tu jeszcze sytuację z początków limitu 1/24h - działało to tak, że licznik odliczał czas, a po dojściu do zera zaczynał odliczać na nowo i dalej miałeś blokadę. Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać...

@Hexmage
Sam jestem w dziwnej sytuacji, bo oskarżono mnie o łamanie regulaminu i zażądano bana, tymczasem moderacja chyba jest innego zdania. Sam uważam, że regulaminu przestrzegam.

"oskarżono mnie", jak to oficjalnie zabrzmiało... Już nie rób z siebie poszkodowanego - jedna osoba sobie wymyśliła, że trzeba Cię zbanować, dla całej reszty Twój wątek o Magazynie stanowi - na ten czy inny sposób - rozrywkę. Może poza moderatorami, którzy muszą to wszystko czytać. Bana nie masz się co obawiać, co najwyżej zamkną Twój brazylijski wątek.
Ale rozumiem, że korzystając z okazji chciałeś skierować uwagę na siebie oraz Magazyn.

Adijos Amigos muczaczos!

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 23:06:41 przez snajper
4
[#88] Re: Panie moderator...

@snajper, post #87

Mam taką propozycję: wprowadzić ograniczenie,
ile osób jedna osoba może ignorowć (max 5).
Np. mnie ignoruje rePeter, zauważyłem, że
rePeter ignoruje również bardzo wielu innych
forumowiczów.
Dziwne, bo pamiętam, że rePeter pisał
zawsze dojrzałe i merytoryczne posty
a bawi się w te całe ignory.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 23:33:55 przez mmarcin2741
[#89] Re: Panie moderator...

@karolb, post #76

Rzeczywiście dzięki. :) Może sie kiedyś przydać. Dwie osoby nawet nie pamiętam że ich czytałem, ale musieli mi czymś podpaść.

Jednej osobie dałem ignora za dłuuugi pseudoreligijny cytat pod każdym postem, mimo że w samych postach nic wkurzającego nie pisywał, ale i nic na tyle cennego czy oryginalnego aby mi go brakowało. Choć nic do tego kolegi nie mam. Ale by oszczędzić sobie czas z nowymi postami zapoznaję się słuchając ich lektorem, a ten cytat jest głupi i nie na temat, a przy tym dłuższy niż większość postów.
Pozostałym dałem bo celowo podnosili mi ciśnienie.
A sam dwa dostałem nie wiem za co, nawet nie pamiętam abym czytał ich posty albo zwracał sie do nich bezpośrednio. Ale nic to. Każdy może przyznawać swoje jak chce. :)


Zastanawiam się czy jak ktoś usuwa swoje konto to może je przywrócić?
Bo jeśli nie, to faktycznie zgadzam sie z tymi co uważają że ignory które ktoś taki dał powinny zniknąć.
Ale jeśli może wrócić, to hmmm zastanawiam się. Albo jak ktoś nie usunął konta ale umarł i nie logował sie od lat, to też powinny znikać jego ignory, np po 5 latach.
A może ktoś wrócił pod innym nickiem bo zapomniał hasło, albo narobił sobie wrogów, i w ten sposób jego antypatie mają po kilka ignorów od tej jednej osoby. Myślę że to dodatkowy powód aby ignory z nieużywanych kont znikały po latach. Mógłby to jakiś algorytm sprawdzać np z raz na miesiąc.
1
[wyróżniony] [#90] Re: Panie moderator...

@san_u, post #79

Wolny wybór istniał zanim pojawiła się funkcja ignorowania, żeby nie czytać i odpisywać na posty innych użytkowników wystarczy tych postów nie czytać i na nie nie odpisywać, potrzeba do tego funkcji?

To tak nie działało. Zamykanie oczu przy przewijaniu postów jest niewygodne ;) Zawsze coś wyłapiesz z tekstu. Z jakiegoś powodu wprowadzono te udogodnienia, takich rzeczy nie robi się dla jednej osoby. Przez pewien czas było zwijanie postów, ale w połączeniu z zawijaniem offtopów wyglądało to dziwnie, wręcz koszmarnie. Była ściana postów z opcją rozwiń i tylko kilka do poczytania ;]

Nie napisałem, że funkcja jest zła, tylko, że ludzie nie korzystają z niej zgodnie z przeznaczeniem, którym było pierwotnie filtrowanie śmieciowych użytkowników.

Ale to co, dalej chcesz być regulatorem? Czy ktoś cię zmusza do korzystania z tej funkcji? Czy oprócz dyskomfortu masz jakieś utrudnienia w korzystaniu z PPA?
Upór w zwalczaniu funkcji z której się nie korzysta to kuriozum.

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 00:26:32 przez adam_mierzwa
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem