[#2701] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mcgeezer, post #2700

Let me put it that way: is tracker format used there or any other?
[#2702] Re: Zapowiedzi nowych gier

@nogorg, post #2701

Yes, it certainly is pro-tracker.
[#2703] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mcgeezer, post #2702

Ok, thanks for the answer.
[#2704] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2655

Dlaczego gra ma byc np. na AGA, a nie na ECS/OCS czy karte graficzna na Amidze? Tylko dlatego, ze np. Ty masz AGA(jesli masz)?

Po pierwsze kazdy programuje na to co chce i potrafi oraz ma. Po drugie Amiga przecietnemu zjadaczowi chleba raczej kojarzy sie z OCS/ECS - to byl powod jej chwaly. AGA to juz schylek/upadek Amigi. Nawet gdy sie pojawila byla po prostu droga(i nadal jest). Widac to po cenach Amig. ECS ma znacznie wieksze ograniczenia a mimo to ludzie kupuja A600 czy A500, a nawet A2000.

Poza tym AGA to tez kompromisy i to spore graficzne, w porowaniu do karty graficznej. Rownie dobrze posiadacze Vampire moga powiedz - idz sobie i kup karte graficzna .

To, ze trzeba sie liczyc z kompromisami przy retro komputerach to wie kazdy. Przy ECS jest trudniej stworzyc dobrze wygladajaca gre, tym bardziej dzialajaca szybko na nierozbudowanych konfiguracjach. Rozni programisci probuja z lepszym lub gorszym skutkiem, byc moze tez po to by pokazac, ze "sie da".
[#2705] Re: Zapowiedzi nowych gier

@pgru2, post #2704

Już to wielokrotnie pisałem: ponieważ na AGA jest mniej ograniczeń i graficznie wygląda lepiej. Wystarczy porównać gry w wersji AGA i ECS/OCS - mało kto poza osobami "diehard OCS" wybierze wersję gorszą mając wybór.

Natomiast karta graficzna to już rozbudowa, chociaż nie mam nic przeciwko. Tyle że na karty graficzne wychodzi chyba więcej obecnie rzeczy niż na AGA. Na szczęście niektóre działają na sterownikach CGX dla AGA.
[#2706] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2705

Ciekawostka z EAB. Ile pracy potrzeba, aby Rygar działał na OCS/ECS? Należałoby usunać paralaksę oraz etapy dłużej by się wczytywały. Plus potrzebne byłoby 0,5 MB pamięci Fast.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 06:53:12 przez mailman
[#2707] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #2706

To raczej lista kompromisów niż wykładnik pracy i wcale nie jest taka straszna, 2MB CHIP lub 1MB CHIP+1 MB FAST powinno być już dawno standardem.
[#2708] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #2706

To raczej ogólny zarys. Wcześniej było poruszane więcej kwestii.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 08:09:10 przez Solo Kazuki
[#2709] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #2706

and if I remove the parallax it then isn't Rygar.

If I keep the parallax I lose the sprites and then it isn't Rygar.

So the correct option which I chose was to go AGA.

I would have loved to have made the game on OCS, I really would have, it is by far my favourite machine, but porting the game to it would have just ended up too technically difficult or impossible to the point where I would not be satisfied with the result.

I hope this makes sense.
[#2710] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #2556

Scorpion Engine jeszcze nie jest w pełni ukończony, ale już powstaje pierwsza gra pod ten engine. Ma to być BlimpgeddonX, port z ZX.

[#2711] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2710

Dziś widziałem że powstaję port Diablo1. Ciekawe kiedy będzie dostępny, może ktoś coś wie lub ma dostęp do portu gry.
[#2712] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #2711

Ale na 68k czy na ppc?
[#2713] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #2712

http://apollo-core.com/knowledge.php?b=3&note=21833&z=g6QWw4
[#2714] Re: Zapowiedzi nowych gier

@JakubH, post #2713

[#2715] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #2714

FAZA !
[#2716] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #2715

klik
Ja znalazłem takie coś.
[#2717] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #2714

Dobrze dziala ma V2, balem sie ze to pod V4 juz robione. czyli na szybkim 060 tez powinno pojsc, o ile to nie jest mocno optymalizowane pod ammx.
[#2718] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #2717

To chyba Walek ?

Resident Evil 2 - Amiga Edition

[#2719] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #2718

Poczytaj komentarze, wszystko wyjaśniła osoba która te wideo wystawiła.

Hah, no that's all it is just a fun little video and an excuse to use awesome Amiga music
[#2720] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2719

No tak Amiga nie mam takie brzydkiej grafiki.
Była kiedyś próbowali zrobić.


[#2721] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #2720

To tylko sekwencje FMV są, kiedyś "grałem" w tą wersję.

Na EAB kiedyś był wątek o Resident Evil na Amigę. Ja twierdzę że jak się dało na Amidze stworzyć Cruise for a Corpse czy Tales from Heaven, to i pierwsze gry z serii (do trzeciej włącznie) dało by się zrobić na ewentualnie rozbudowany o akcelerator 040/060 sprzęt. W trzech pierwszych częściach są statyczne screeny z ustalonymi granicami ruchu i tylko pojedyncze obiekty są w 3D.
[#2722] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2721

Tak sam to odpalałem, jest to na Hol.
[#2723] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2710

Zdaje sie ze bedzie mozna konwertowac gry stworzone w BackBone na Scorpion Engine. Ulubiona gra Selura dziala wedlug mnie bardzo ladnie pod tym silnikem.
[#2724] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #2723

Powstaje nowa strzelanina inspirowana takimi grami z NESa jak Star Force i Gun-Nac oraz serią Aleste. Jest to Quasarius Rush.

[#2725] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2690

Premiera Black Dawn Rebirth zbliża sie, a tymczasem jest dostępne na Twitch wideo z ukazaniem samej rozgrywki.

[#2726] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #2646

Nowy filmik z gry Inviyya

[#2727] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #326

to jest pełna wersja ?
[#2728] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #2726

Świetnie to wygląda.
[#2729] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Here's a long play of my port of Rygar to the Amiga.

I hope you'll see.... it's a pretty hard game to complete (unless you have cheats which is developer privilege).

[#2730] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mcgeezer, post #2729

Looks good, from my memory only bonuses are missing. 70000 star bonus, 10000 tower destroying bonus, 10000 kill all enemies bonus, 1000000 hidden bonus. And i dont know if is possible riding on the flying birds in your version.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem