[#2761] Re: Zapowiedzi nowych gier
To chyba tak trochę nie na temat...

Ale żeby samemu nie ziać offtopem, fragment intro z Black Dawn Rebirth

[#2762] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #2755

Matko przenajświętsza! To jest wprost cudowne!

Taki silnik działający na gołej Amidze, aż mi się wierzyć nie chce. No po prostu szacunek. Już pal licho czy to Doom czy Wolfenstein, ważne że 3D. Nie myślałem, że ktoś kiedyś osiągnie taką wydajność i to w dodatku w działającej grze ( na filmiku widać jak strzela do wrogów ).
[#2763] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #2759

Doomopodobna to nie jest raycaster. Silnik korzysts z drzew BSP jak Doom a sciany nie sa tylko 90 stopni.
Pytanie czy w takim razie raycaster jest wolniejsz ze nie udalo sie zrobic wolfa 12 fps na A500.


Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 11:23:20 przez Sventevith
[#2764] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sventevith, post #2763

Obejrzyj wyjaśnienia autora w jaki sposób uzyskał efekt. Ten "Doom" skaluje ściany w niepoprawny sposób i między innymi dzięki temu to w miarę szybko działa. Jego algorytm daje słabą jakość obrazu w zamian za dużą szybkość.
[#2765] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #2764

Tylko że jak latasz jak małpiszon po mapach (strafe'owanie i mam nadzieję mouse look) to nie zwracasz na to uwagi, czy tekstury się rozjeżdżają czy nie.

Jak ludzie grali w gry na PSX to nikt nie narzekał na trzęsawkę. ;) Wiem, że to innej natury skutek uboczny ale nie zmienia to faktu że pewne rzeczy mózg uczy się ignorować. Ba, twierdzę z kapelusza że gdyby zrobić LANowego shootera w copperchunky z nowożytnym sterowaniem to też by ludzie mózgiem "wyłączyli" gfxy i skupili się na gameplayu.

Tylko ten framerate jednej na 4 klatki wydaje mi się dość słaby. No ale, w NTSC to jest 15fps. Gdyby było drugie tyle to byłoby naprawdę fajnie. Ale to marzenie ściętej głowy.
[#2766] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #2764

Ok czytałem wypowiedzi autora na EAB.
Film mam zamiar zobaczyć.

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 14:56:13 przez Sventevith
[#2767] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #2765

Gry na A500 robi się dzisiaj dla retro zabawy, żeby entuzjaści i koderzy mogli się zachwycać że dało się zrobić wolfa na najsłabszej Amidze. Ile będzie takich, którzy godzinami będą się zagrywać w grę w rozdz. 160x100 i w15 fps?
[#2768] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #2767

Każdy ze swoim wolnym czasem może robić co mu się podoba.
Jeśli chodzi o gry to uwarzam że lepiej zrobić grywalną grę wykorzystując to do czego Amuga została stworzona niż udowadniać że coś się da. Widać modę na Retro i Amiga nowych gier też jak widać dostanie trochę.
[#2769] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2331

Prawdopodobnie ProXima 3 zmieniło nazwę na Reshoot Proxima III.







Wydanie gry planowane jest na rok 2020.
[#2770] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2769

dobrze to wyglada!
ale mam maly uraz do Ryska po pierwszym gniocie, wiec poczekam az gra bedzie gotowa i wtedy wydam werdykt OK
[#2771] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2769

Ło panie, ale konsolowy feel, rewelacja.
[#2772] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2769

Dziwna i nieczytelna ta grafika. Czemu autor wreszcie nie przygotuje normalnej grafiki do swojej strzelanki z serii RESHOOT?
[#2773] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #2772

Autor ma taki styl i już. Gram w Reshoot R i dla mnie grafika na +, problemów z czytelnością nie mam. Tutaj też mi się podoba.
[#2774] Re: Zapowiedzi nowych gier

@JakubH, post #2773

To wszystko to na razie wersje prac w toku, cytując autora grafiki:

Please note that these are early tech videos, the final version will change over time.


Między Reshoot a Reshoot R da się zauważyć postęp, mam nadzieję że poprzeczka jest podnoszona i Reshoot Proxima III będzie jeszcze lepsza. Na razie wygląda to według mnie lepiej niż Reshoot R, oby tak dalej.
[#2775] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Hyperborea - nowy pionowy shmup. Na filmiku test silnika, grafika zapożyczona z Battle Squadron. Lepsze niż Reshoot?


http://www.indieretronews.com/2019/10/hyperborea-upcoming-bullet-hell-shooter.html

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 21:09:50 przez forge
[#2776] Re: Zapowiedzi nowych gier

@forge, post #2775

Ilość obiektów robi wrażenie OK
[#2777] Re: Zapowiedzi nowych gier

@forge, post #2775

The graphics in the game are not borrowed because the artist in this game is the same artist who did battle squadron.

How do i know? Because i had a nice chat with their developer at amiga 34.

Very competent programmer.
[#2778] Re: Zapowiedzi nowych gier

@forge, post #2775

No ładny silniczek. AGA ostatnio zaczyna pokazywać kły.
[#2779] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Log na aquabyss.com został zaktualizowany o screeny z gry.
[#2780] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Mandi, post #2779

Wyglada na handlowke, byc moze jakis kapitan Nemo, plywa okretem podwodnym czy czyms podobnym i handluje a moze tez walczy jeszcze.
[#2781] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Mandi, post #2779

Wygląda świetnie.
[#2782] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Mandi, post #2779

Jest tajemniczo, a apetyt rośnie ok, racja OK
[#2783] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #2782

Wygląda bardzo ładnie, w stylu Steam punk (jak Chaos Engine), ale jednak widać, że brakuje kolorów. Na AGA nie byłoby z tym problemów.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 14:31:32 przez recedent
[#2784] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #2783

Myślę, że do tych paneli wcale nie trzeba wielu kolorów. ECS/OCS spokojnie wystarczy.
Zgadzam się, bardzo estetyczna grafika ok, racja
[#2785] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #2769

Jeszcze jedno nagranie z Reshoot Proxima III

[#2786] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Saboteur[/b] - od pewnego czasu Erik Hogan pracuje nad portem tej gry, którą tworzy w Blitz Basicu. Z tego co twierdzi sam autor, prace idą bardzo powoli i nawet nie ma pewności czy zostaną zakończone. Na ten moment poszukiwany jest inny programista, który byłby w stanie podjąć temat.
[#2787] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #2786

Pytanie czy to takie wolne specjalnie, żeby było jak na ZX, czy po prostu nie wyrabia szeroki uśmiech
[#2788] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dentox, post #2787

Oceniać szybkość i inne aspekty to będzie można jak ukończą ten projekt, na teraz to tylko przymiarki.
[#2789] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #2786

i po co to komu??

Oczywiscie kazdy tworca ma święte prawo do... marnowania czasu.
[#2790] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #2789

Po to żeby było pomysł Facet widocznie lubi ten tytuł , robi to dla siebie i "marnuje" swój czas, niech robi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem