[wyróżniony] [#331] Re: Pixele, piksele

@recedent, post #330



[#332] Re: Pixele, piksele

@selur, post #331

To nie fair, bo samochody z "Rajdu przez Polskę" mają 6+ alfa, a nasze ledwo 4. Poza tym - widzę, że opony i dolna ośka tego UAZa są do poprawki - tam nie ma prawa być tych jasnych pikseli.
[#333] Re: Pixele, piksele

@recedent, post #330

;)

[#334] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #333

Kilka nowych ikonek do Fruity.




Wczesny projekt mapki, ale raczej nie wejdzie do gry.





Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 11:36:36 przez Koyot1222
[#335] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #334

Same słodkości :)
[#336] Re: Pixele, piksele

@Gżegżółka, post #335

No to "walem" bardziej po oczach ;) Title logo :D

[#337] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #336

Ma klimat! OK
[#338] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #336

Ostateczna, na chwilę obecną, wersja logo.



iii mały updejt:



Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 08:23:41 przez Koyot1222
[wyróżniony] [#339] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #338

Klimat to moze i ma ale jest kompletnie nieczytelne..
[#340] Re: Pixele, piksele

@michalmarek77, post #339

Dobra uwaga, ale nie jest tak źle na innym podkładzie, ten "róż" to alfa ;)

[wyróżniony] [#341] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #340

Fajny screen, choc IMO logo nie stalo sie przez tlo bardziej czytelne. Powaznie, gdybym nie wiedzial, ze tam pisze "Fruity" nigdy nie bylbym w stanie tego odczytac...
Nie zebym smial pouczac, w zadnym razie, uwielbiam i doceniam, to co i jak robisz Kojocie, ale ponizej przykladowy ekran tytułowy, ktory swietnie prezentuje art style gry oraz czytelnie eksponuje jej tytul...
[#342] Re: Pixele, piksele

@michalmarek77, post #341

no niektórzy lubią jak im się na tacy podaje inni lubią sami se przyrządzić. Moim zdaniem logo ma przede wszystkim fajnie wyglądać a to zadanie spełnia doskonale… to że nie jest to podane na tacy i trzeba się troche w to wpatrzeć i ruszyć wyobraźnią to tylko na plus moim zdaniem.
[#343] Re: Pixele, piksele

@michalmarek77, post #341

Miło mi, że porównujesz moją pracę do prac Paula Robertsona... ale to nie ta półka ;) W tej dziedzinie, to zaprawiony zawodnik wagi ciężkiej. Przy jego pracach moje wypociny wyglądają jak "biedniejszy brat z RFNu" :D



Ale motyw jest bardzo fajny , spróbuję pokombinować.

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 10:23:47 przez Koyot1222
[#344] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #343

Heh, spodziewalem sie wielkiej znajomosci tematu z Twojej strony Kojocie, choc odpowiedz przyjemnie mnie zaskoczyla ;) Paul jest swietny, i dziwnym trafem gry z jego grafika szalenie mi podchodza...szczegolnie te ostatnie...Contra 4, Scott Pilgrim, Mercenary Kings, Wizorb i przegenialny FEZ po prostu ujmują tak stylem, jakością jak i grywalnością :)
A Twoje prace są bardzo, bardzo dobre i liczę, że grę z Twoimi grafikami też będę mógł w końcu kupić :)
[#345] Re: Pixele, piksele

@michalmarek77, post #344

Koyot, przyjemnie to wyglada, graficznie troche nawet w 'demoscenowym duchu'. Wspominales, ze gra bedzie miala swoja premiere na Revision 2015? Rozumiem, ze podczas Game Compo? Postaram sie nie przegapic na miejscu.
[#346] Re: Pixele, piksele

@michalmarek77, post #344

Paul jest dosyć oryginalny i jego twórczość bardzo łatwo rozpoznać. Jeśli za 10 lat będę równie zajarany na piksele jak jest teraz to myślę że mógłbym się zbliżyć, problem w tym że facet będzie kolejne 10 lat już do przodu.
Co do moich prac, wiem, że mogły by być jeszcze lepsze ale jestem rozdarty gdzieś między pracą, rodziną a hobby i czasami już nie daję rady. Wtedy najczęściej włączam sobie N64 albo szkicuje na kartce jakiś bzdety. Ostatnio jednak mam zajawki na stare strategie i jestem zauroczony Setlersami odpalanymi z nowej CF-ki w mojej Ami.
Jest światełko w tunelu bo jak widzę prace z przed roku albo 2 lat to sporo mi się pozmieniało. Ogólnie pikselowanie to fajne odprężające ćwiczenie które przekłada się na inne moje umiejętności. Niestety zarobki nie są na razie współmierne do włożonej pracy ;)

W odpowiedzi na #345
Dzięki! Wiem tylko, że gra "gdzieś" się pojawi. Ale konkretnie, nie mam informacji. Będzie to najprawdopodobniej gdzieś podłączony DC. Podejrzewam, że chłopaki zorganizują sobie jakiś kont ;)

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 11:02:50 przez Koyot1222
[wyróżniony] [#347] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #340

Myślę, że wystarczy rozrzucić trochę litery i dodać pod nimi jednolite tło. Taki luźny pomysł sokowoowocowy z mojej strony:

[#348] Re: Pixele, piksele

@recedent, post #347

Dzięki! Właśnie szukałem inspiracji co tam podłożyć.
Nie mogę aż tak poszaleć bo sprajt mimo, że duży ma swoje ograniczenia ;)
[#349] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #348

Tylko nie zrób czegoś w tym stylu :)
[#350] Re: Pixele, piksele

@michalmarek77, post #349

Tam jest tylko/aż 280x100pix miejsca ;) Zbyt wiele na kolorowe "hafty" nie wygospodaruję :D
[#351] Re: Pixele, piksele

@michalmarek77, post #349

Grałbym :) i to bardzo bym grał :)
[#352] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #340

To ciekawe, bo na tej planszy logo jest dla mnie czytelne OK
[#353] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #350

W temacie pikselowych logotypów, ot taka ciekawostka ;)

[wyróżniony] [#354] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #353

kolega też dziś przeglądał joemonstera, widzę siedzi, pije i chrupki

to offtopując, mniej znane ciekawostki:








Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 13:50:28 przez snajper
[#355] Re: Pixele, piksele

@snajper, post #354

A mógłbyś podpowiedzieć skąd te przykłady?

W 1ym z lewej to Turrican a to z prawej?
Koleś w masce kojarzy mi się z tym złym ze "Załogi G" aka "Walka o planetę". ;)


Mnie to Fruity też się wydaje czytelne, choć nie jestem fanem stylu sprajowych bohomazów, właśnie przez ich nieczytelność.
[#356] Re: Pixele, piksele

@ZbyniuR, post #355

to z prawej to jeden ze szkiców Jeana "Moebius" Girauda z książki "The Book Of Alien".
w drugim to scenka z anime Gundam
w trzecim jesst Stryfe z jakiegoś z komiksów Marvela, postać jest zresztą podobno tak nazwana w kodzie źródłowym intra T3.
[#357] Re: Pixele, piksele

@snajper, post #356

Okładkę "Transantarctica" tez warto by dodać. Sam bym to zrobił ale pisze z telefonu. No i całe mnóstwo coverow Psygnosis...
[#358] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #340

Lepiej uważaj na te piksele, żeby nie było potem jak tu szeroki uśmiech
.
[#359] Re: Pixele, piksele

@michalmarek77, post #357

Dora jako, ze wyzej wspomnialem dodam tylko to, i sorry za OT...
Okladka tej gry
o czym pewnie nie kazdy wie, to zapozyczenie obrazu Rodney'a Matthews'a pt "Heavy Metal Hero"

Okladka nieporownywalnie lepsza od gry, przynajmniej w mojej opinii :P
[#360] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #340

Czy mi się wydaje, czy wszystkie obrazki Koyota wygladają jakby były malowane gazowanymi napojami? :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem