@Koyot1222,
post #2820
ah. ok. myślałem że mówisz o tutorialach pixel-artowych, bo założyłem, że o takich kursach dla grafików wspomniał hexmage.
a pączek od blenderguru oczywiście znam - bo sam go robiłem ;) kilka razy... choć blendera używam od 1999 roku (tak, miałem jeszcze płatną wersję) to warto czasami sobie przypomnieć i przerobić podstawy. zwłaszcza jak blender i ten tutorial cały czas się rozwijają.
swoją drogą film o tym starym blenderze mam cały czas w planach.
ale w temacie pixelartu zastanawiam się gdzie jest ten poziom 0 od którego uznać trzeba początkujących. czy to po prostu stawianie pojedynczego pixela czy już coś więcej? np pixlowanie zaokrąglonych kształtów, czy podstawowe operowanie światłem na prostym kafelku 16x16 pixeli.
z drugiej strony np taki (pierwszy z brzegu) film?
https://www.youtube.com/watch?v=v-ibXM3xBjg
uważam że choć przemyca kilka ważnych kwestii to jego struktura też do mnie nie przemawia i może wg mnie zniechęcać już na początku filmu.
wg mnie ciężko wyczuć od czego zacząć dobry tutorial dla tego wyznaję jedną zasadę. obejrzeć wiele takich tutoriali (albo przeczytać na stronach) i próbować, próbować i jeszcze raz samemu próbować.
tutaj, tak na szybko, całkiem ciekawa lista tutoriali
link
a ja lubię oglądać filmy tego pana:
https://www.youtube.com/@AdamCYounis
[edit]
do tego wszystkiego trzeba by dodać jeszcze specyficzne dla Amigi (np OCS) aspekty, jak dobieranie i zarządzanie paletą, narzędzia (np aseprite, grafx2, pro motion, etc) i wiele wiele innych. tak więc ustalenie gdzie jest poziom 0 od którego zacząć naukę jest bardzo rozmyte.
Ostatnia aktualizacja: 25.06.2026 08:46:24 przez c64portal