[#2611] Re: Pixele, piksele

@ppill, post #2610

Ładne te faktury. Bardzo podoba mi się zestawienie tych barw. Bardzo żywe. Dobra robota! OK

Dawno nic tu nie wrzucałem. Jakiś czas temu udało mi się ukończyć na Banku ING kilka wzorów na okładki dla indywidualnych kart kredytowych. W wyniku tej współpracy powstało aż sześć indywidualnych pikselkowych ilustracji związanych z grami na konsole i komputery osobiste. Założeniem było stworzyć ładne obrazy nawiązujące stylistyką do tematu znanych gier ale przy jednoczesnym nadaniu im indywidualnego wyglądu.
Ciekaw jestem czy zdobędą uznanie. Może jeszcze kiedyś uda mi się zrobić kolejne wzory

link
9
[#2612] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2611

super!
1
[#2613] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2611

Super sprawa. Pierwszy to trochę pstrokacizna i słabo widać literki (na żywca pewnie lepiej), ale przedostatni jest kozak. Gdybym jeszcze był w ING to pewnie nastepną kartę bym taką zamówił. ;)
1
[#2614] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2611

Mnie pierwszy motyw chyba najbardziej pasuje OK
No SWOS/FIFA OK
Szkoda, że nie mogłeś się odwołać wprost do konkretnych tytułów, ale powstałe "inspiracje" są za to naprawdę "świerze", aż żałuję, że nie mam karty w INGok, racja
1
[#2615] Re: Pixele, piksele

@nogorg, post #2612

@teh_KaiN post #2613
@BULI post #2614

Dziękuję pięknie!

Szkoda, że nie mogłeś się odwołać wprost do konkretnych tytułów, ale powstałe "inspiracje" są za to naprawdę "świeże"

Tak, ilustracje miały być "świeże", z wyraźnym odniesieniem do znanych klasyków. Pomimo malutkich rozmiarów, poutykałem na nich sporo detali.
W tym roku to jeden z dwóch projektów do którego zrobiłem grafikę "naśladującą" znane klasyczne gry. O tym drugim może napisze coś więcej bliżej świąt, jeśli wejdzie do kin ;)

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 13:31:19 przez Koyot1222
[#2616] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2615

O tym drugim może napisze coś więcej bliżej świąt, jeśli wejdzie do kin ;)

Ojj zabiłeś ćwieka Czekam z nieierpliwością na twoje infoOK
1
[#2617] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2611

Jeśli wszystko się dobrze ułoży, to postaram się być i godnie reprezentować Project R3D na imprezie PIXEL HEAVEN 2021
Jeśli ktoś chce ze mną pogadać, powspominać dobre czasy pikselków na Commodore to na pewno będę w sobotę na miejscu! W tłumie w charakterystycznej ciemnej koszulce z samolotem Bridge Strike! :)

Pozdrawiam! Do zobaczenia!
4
[#2618] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2617

Top 10 Pixel Art RPG Indie Games (Part 1)
https://www.youtube.com/watch?v=zpI4kDYbJpM

Takich filmików jest więcej z podziałem na gatunki i lata. :)



Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 02:42:07 przez ZbyniuR
[#2619] Re: Pixele, piksele

@ZbyniuR, post #2618

O! Super sprawa, będę sobie oglądał!
Dzięki!OK
1
[#2620] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2617

Cześć.
Jak się bawisz na Pixel Heaven?
Jakaś fotka dla wielbicieli?
pozdr
[#2621] Re: Pixele, piksele

@Mikrobi, post #2620

Dziś kurz już trochę opada :)
Bawiłem się świetnie! Zagrałem w nowego Dread! Dotykałem joya UNITHOR. Zagrałem w Dynablaster na Amidze. Spotkałem się z ekipą Komoda & Amiga plus. Miło było posiedzieć i pogawędzić, zostałem bardzo ciepło przyjęty.
Ogólnie to dla mnie było bardziej spotkanie z starymi znajomymi i troszkę z nowym gamedevem.
Szukałem nowych produkcji w technice pikselartowej. Bardzo podobały mi się LACUNA oraz Okinawa Rush duchowo mocno nawiązujący do First Samurai.
Bardzo pozytywnym zaskoczeniem było dla mnie zetknięcie się z Vector Patrol (Moon patrol na Vectrexa) oraz Zippy the Porcupine (na Atari 2600). Niesamowicie mnie wciągnęły. Może zasieję niezgodę, ale Zippy 2600 zrobił na mnie nawet większe wrażenie niż świetne demo Dread. Z drugiej strony Dread został uhonorowany na oficjalnej gali to był bardzo duży pozytywny Amigowy akcent. Super! OK
Brałem nawet udział w turnieju Neogeo Metalslug (Moj wpis "KOY" długo był na pierwszym miejscu ;)).
Jest kilka nowych pomysłów, sporo przemyśleń. Najważniejsze, że cały ten pobyt bardzo mnie pozytywnie podbudował. Mam nadzieję, że ta pozytywna energia zostanie ze mną na najbliższe tygodnie.









Zdjęcia słabe, bo mój telefon już się rozpada
3
[#2622] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2621

Kolejne, moje graficzne wyzwanie w tym roku to produkcja grafiki do Moonieverse.
Powołałem do "życia" wiele małych pikslekowych stworzonek, które potem wędrują po cyfrowych portfelach i biorą udział w różnych aktywnościach w celu wyprawy na inną planetę i kolonizację jej.
Grafiki, które stworzyłem zostały wykorzystane do wielu działań promocyjnych. Niezależnie od opinii i sukcesu całego przedsięwzięcia narysowane przeze mnie "Moonies", rozlały się po światowych internetach szeroki uśmiech







Z tego co zrozumiałem, za pomocą specjalnych cyfrowych kluczy można stworzyć cyfrową walutę reprezentowaną przez np narysowane przeze mnie cyfrowe obrazy.


To nie jest grafika mojego autorstwa, ale jak widać jest mocno inspirowana tym co stworzyłem na potrzeby Mooniverse.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 13:42:35 przez Koyot1222
4
[#2623] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2622

Czyli wszedłeś w rynek NFT?:D
Możesz narysować obrazek, podpisać go cyfrowo i sprzedawać drogo :)
Też chyba też takie Pokemony, tylko bitwa na kasę, pomysł ciekawy. Do tego hype na crypto i NFT, ta gierka będzie nieźle rozpoznawalna, a dzięki temu Twoja grafika. Gratulacje!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:22:40 przez flops
1
[#2624] Re: Pixele, piksele

@flops, post #2623

"...narysować obrazek, podpisać go cyfrowo i sprzedawać drogo"


miliony Amigowcow czekaja na ten moment kiedy bedzie mozna juz kupic cyfrowe obrazki z Super Frogiem, Turricanem i Wormsami za 100$



Panowie Amigowcy!!

a nie lepiej sprzedawac prezerwatywy dla doroslych z graficznymi motywami z amigowych gier ?? pomysł
[#2625] Re: Pixele, piksele

@selur, post #2624

Jakie $100?
$100 000 :D Wystarczy tylko znaleźć odbiorcę. Ale trzeba uważać, bo jak dasz SuperFroga obrazek to Cie o plagiat oskarżą
[#2626] Re: Pixele, piksele

@flops, post #2625

Oj tak, trzeba uważać. Od kiedy Andy'ego Warhola puścili w skarpetkach za sportretowanie zupy Campbell...

...czy nie za bardzo? Wydaje mi się, że jeśli rysujesz reprodukcję (od podstaw) to masz do niej prawa. Co innego gdybyś użył oryginalnych grafik, do których ktoś inny ma prawo i Ci go nie udzielał. Mam rację?
[#2627] Re: Pixele, piksele

@recedent, post #2626

Amerykanie nie beda sie cackac tak jak my we watkach scenowych, co jest przerysem a co zwykla kopia.

Tu bedzie odrazu pozew sadowy na setki tysiecy $$ a tfurca obrazow nie wroci nawet w ami-skarpetkach do domu.
Zamiast miliona $$$ w kieszeni, bedzie tysiac komornikow na karku wladajacych jezykiem Jidysz. ok, racja
[#2628] Re: Pixele, piksele

@flops, post #2623

Czyli wszedłeś w rynek NFT?:D

He he :) No, tak jakby. Tylko moja grafika weszła jako reprezentacja takich "tokenów" Nie znam się na inwestowaniu w nowoczesne technologie. Bardziej na oszczędzaniu tylko zwykłych pieniędzy

Do tego hype na crypto i NFT, ta gierka będzie nieźle rozpoznawalna, a dzięki temu Twoja grafika. Gratulacje!

Dziękuję OK
Tak, po cichu liczę, że moja "marka" będzie dzięki temu rozpoznawalna na dłuższy czas. Czy uda mi się schwytać falę? Czas pokarze szeroki uśmiech
[#2629] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2628

Czas pokarze


Czas karze wszystkich, bez wyjątku.
1
[#2630] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2628

Bardziej na oszczędzaniu tylko zwykłych pieniędzy

Ha, ha dobre OK
[#2631] Re: Pixele, piksele

@recedent, post #2629

Cholera, spóźniłem się! Bogowie cię pokarzą...
1
[#2632] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2628

Ciekawe pikselki, pochodzące z Turbo Kid Video Game















2
[#2633] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2632

Rozbryzgi i rozwalanie na giby naprawdę kozak!
1
[#2634] Re: Pixele, piksele

@teh_KaiN, post #2633

Trebusz

link
2
[#2635] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2632

Pojawił się pierwszy trailer do filmu:

I byłby to kolejny trailer amerykańskiego filmu, ale... Pracowałem nad pikselkami, które pojawią się w tym filmie. Premiera już 24 listopada.
Niestety moja praca nie pojawia się w trailerze Ale będę ujęty w napisach końcowych, więc gdzieś tam jest
9
[#2636] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2635

Temat ! OK
1
[#2637] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2635

Pewnie dla usakrańców to fajny film, ale NES nigdy w Polsce nie cieszył się popularnością więc będzie to film o tym, jak dzieciaki podniecają się losowym gadżetem.

ps. Gratuluję wkładu w film.
1
[#2638] Re: Pixele, piksele

@michal_zukowski, post #2637

będzie to film o tym, jak dzieciaki podniecają się losowym gadżetem

No, tak, dla mnie, nie do końca
Tutaj historia toczy się wokół konsoli NES. Ja jestem trochę młodszy. Moja przygoda z oryginalnym "nintendo" zaczęła się wraz z pojawieniem się konsoli SNES, a raczej słabym jej dostępem na naszym rynku.
Podobnie jak bohater filmu śledziłem wszelkie wzmianki o tej konsoli, ciułałem każdy grosz. Miałem nawet na video ponagrywane niektóre reklamy gier na tę konsolę z niemieckiej telewizji
Brałem czynny udział w ogólnokrajowym konkursie snaków (chyba "Starfoods"?) w którym można było wygrać tę konsolę wraz z "Donkey kong country". Czipsy ochydne, ale zawsze była jakas nadzieja!

Rozpacz, kiedy konkurs się skończył i nie wygrałem sprzętu. Na otarcie łez "zabrałem" któregoś dnia plakat konkursowy z okolicznego sklepu spożywczego Bo był ozdobiony grafiką z gry DKC i zdjęciem konsoli. Czasami też chodziłem na "automaty" w jednym z domów handlowych w moim mieście gdzie można było pograć na SNES za pieniądze.
Szczęśliwym posiadaczem SNES stałem się dopiero 1996 roku. Kiedy to przepracowałem swoje pierwsze 2 tygodnie na budowie sprzątając. Tak, to był mój "Wietnam" Wtedy był to już sprzęt dużo mniej warty, ogólnodostępny, ale nadal sprowadzany z Niemiec. Przestarzały w stosunku do PSX i tego co miało nadejść wraz z N64. Mój SNES jednak nie zawiódł i sprawia mi radość do dziś!
Wspomnienia pozostały. Jak patrzę na bohatera filmu, to trochę widzę siebie. To był naprawdę domowy "entertaiment system" Z rozrzewnieniem wspominam kiedy w dużej grupie kolegów, którzy rozjechali się po świecie siedzieliśmy przed 21 calowym telewizorem. Graliśmy w Mario na punkty albo Mortal kombat 3. To był dla mnie szalony czas pogoni aby w końcu po latach zdobyć tę konsolę.


ps. Gratuluję wkładu w film.

Dziękuję!




Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 08:47:40 przez Koyot1222
4
[#2639] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #2638

Gratulacje Koyot, miło widzieć, że trud jaki wkładasz w swoje zajęcie przynosi takie rezultaty (i mam nadzieję jakąś sensowną forsę też! )! OK
Czy dysponujesz może jakimiś informacjami o dostępności tego filmy w HBO Go?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 11:32:20 przez Lokaty
[#2640] Re: Pixele, piksele

@Lokaty, post #2639

Gratulacje Koyot, miło widzieć, że trud jaki wkładasz w swoje zajęcie przynosi takie rezultaty

Dziękuję! Pieniądze nie duże, ale dzięki min temu bujam się od zlecenia do zlecenia No i prestiż, brałem współudział w "Hollywoodzkiej" produkcji

Czy dysponujesz może jakimiś informacjami o dostępności tego filmy w HBO Go?

Niestety nie dysponuję Mam jednak cichą nadzieję, że film odniesie sukces i będę mógł go sobie kupić na DVD. Bardzo ubolewam, że podobny film na który czekałem, który też miał wejść do kin pojawił się na platformie streamingowej. Niestety fizycznie na nośniku już nie
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem