[#211] Re: Pixele, piksele

@slay, post #208

Mam jednak dobrą wieść. Retroguru przekazał mi wiadomość, że oficjalnie pokażą działające "Fruity" na "Revision 2015" ;) Do kwietnia już niedługo :D


Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 08:44:42 przez Koyot1222
[#212] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #211

Rrrroarrr! :D
[wyróżniony] [#213] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #211

No to chlapniemy za was pod bigscreenem :)
[#214] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #205

Troszkę nowszych pikseli, Poprzednia wersja:

Nowa wersja, 2 kafelki, dużo mniej problemów z układaniem ;)


Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 10:24:58 przez Koyot1222
[wyróżniony] [#215] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #214

Poprzednia wersja z jaśniejszymi wzorami znacznie lepsza.
Tą trudnością w układaniu to bym się nie przejmował. Jak się projektuje levele, to się projektuje porządnie :)
[#216] Re: Pixele, piksele

@AceMan, post #215

Grafika do wynajęcia.

[#217] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #216

Hmm.. jak na moje gusta zbyt "pstrokata". Stonowałbym te kolory, nadał większego klimatu, uprościł a przede wszystkim ściemnił tło, żeby sprite'y się jeszcze bardziej odznaczały na jego tle.
[#218] Re: Pixele, piksele

@AceMan, post #217

Hej, jak masz chwilę to bierz grafę i pokombinuj z kolorami, bardzo mi to pomoże. Z góry dzięki wielkie ;)
2 dni temu kupiłem Soccer na Gameboya i zagrywam się jak dziki.

że tez nikt na razie nie wpadł na napisanie takiej gry dla Amigi. Nieanimowane tło, 8 zawodników na trawie i specjale w stylu kapitana hołka :D
Jeśli skończę grafę do klona Deepcharge i nie zdechnę z głodu, to chyba się za to wezmę.



Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 11:34:12 przez Koyot1222
[#219] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #214

Nowa wersja, 2 kafelki, dużo mniej problemów z układaniem ;)


Przyjemnie, ale faktycznie stara wersja prezentuje się lepiej. Prosty tip: ułóżcie levele korzystając z zestawu 2, a pozniej podmiencie plik na zestaw 1, mapy pozostana bez zmian, a grafika sie zmieni :)
[#220] Re: Pixele, piksele

@slay, post #219

Jak się level designerowi nie będzie chciało podorabiać tych zakończeń i rogów, to podeślijcie je do mnie ;)
[#221] Re: Pixele, piksele

@AceMan, post #220

W takim razie, pełny zestaw tych kafelków prezentował by się mniej więcej tak...

Podział:
[#222] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #221

No- bardzo ładnie ok, racja
[#223] Re: Pixele, piksele

@BULI, post #222

Wygląda super :)
[#224] Re: Pixele, piksele

@Gżegżółka, post #223

W temacie pixeli, w Amigazynie 2 przedstawiony został bardzo prosty programik do pixelowania i animacji o nazwie "bobby". Wydaję się bardzo fajny ale nie mogę go nigdzie zlokalizować. Ktoś wie skąd można go wytrzasnąć?? Na aminecie nie znalazłem, google też nie pomogło.
[#225] Re: Pixele, piksele

@zeter, post #224

"Bobby"
Ciekawa informacja, nic o nim nie słyszałem.
[#226] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #225

Jak widze co robisz Koyot to na pewno powinienieś się nim również zainteresować. Obszar rysowania 64/64 - mam nadzieje ze 32/32 też się da. po prawej stronie małe menu gdzie masz podgląd tego co rysujesz w 1:1 plus podstawowe funkcje: figury, wytnij itp. do tego mozliwośc animacji do 99 klatek. Wszystko mozesz zapisac do IFF anim. AAa i ważne, opcja UNDO bogatsza niz 1 :) jak w DP :) Niestety tylko w trybie 32 kolorów, oczywiście z penej palety. No ale to tylko to co wyczytałem ale ni cholery znaleść nie mogę.
[#227] Re: Pixele, piksele

@zeter, post #226

Nie słyszałem o programie. Wydaje mi się, że tyle co z Gimpa i Gfx2, wiele więcej nie wycisnę. Ale mimo wszystko, ciekawa informacja ;)
[#228] Re: Pixele, piksele

@zeter, post #226

W czym jest to program lepszy od (do niedawna darmowego do pobrania z Aminetu) Personal Painta?
[#229] Re: Pixele, piksele

@zeter, post #224

Pełna nazwa to "Bobby Der Bob-Editor", jest w zestawie tosec.
[#230] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #227

No na pewno nie, ale to typowy program na Amige - zwykłą 500.

228 - W tym ze dziala na 500 :):)
2 sprawa kto pisze ze cos jest lepsze, gorsze?? pytałem tylko czy ktos wie skąd sciągnąc. Ehhhh

Edit: Za post wyżej dziękuję bardzo :)

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 12:27:13 przez zeter

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 12:28:35 przez zeter
[#231] Re: Pixele, piksele

@zeter, post #230

Napisałeś:

na pewno powinieneś się nim również zainteresować


co sugeruje, że program ma jakąś przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami, a ja takowej (według Twojej listy) nie zauważyłem, dlatego pytam. A tak przy okazji: Personal Paint też działa na A500.
[#232] Re: Pixele, piksele

@recedent, post #231

Też bym się przychylił do personal painta. Ostatnio miałem problem z zapisem 2-3 bitowej palety do iff-a. Okazało się, że wszystkie programy wysyłają owszem zawężoną paletę plus ekstra całą resztę 8bitowej palety. Personal Paint okazał się tu jednak bardzo pomocny, można przyporządkować paletę i zredukować do kilku bitów... Może nie nie jest tak "ergonomiczny" jak ww gimp lub gfx2 ale daje radę w pewnych kwestiach dużo lepiej.
[#233] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #232

zainterseowac, jako ciekawostka, z racji ze sofcik do pixelowania. A czy ktos sie nim zainteresuje to juz jego sprawa i nie wnikam. J
[wyróżniony] [#234] Re: Pixele, piksele

@zeter, post #233

Znalazłem w amigowym archiwum :D
Personal Paint, rok powstania... 1997? Jakoś tak.



O ile dobrze pamiętam, miało być do platformówki, którą planowałem jako dzieciak :)
[#235] Re: Pixele, piksele

@AceMan, post #234

Bardzo ciekawe prace ;)
A może ostało się coś jeszcze z tego projektu?
[#236] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #221

PIXEL RULE! :)
[#237] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #236

bardzo ładnie, tylko te śrubki jakieś takie dziwne, chodzi mi dokładnie o nacięcie na śrubokręt czegoś tam brakuje, wygląda jak taka ciemna kreska a nie jak wcięcie :P może by z prawej strony to jakoś poprawić lub dodać jeszcze jeden odcień ciemniejszy
[#238] Re: Pixele, piksele

@QUAD, post #237

Dzięki :) Tak mnie naszło, chciałbym pochwalić Roberta, w wersji edytora 1.2 program fajnie dobiera automatycznie części murku. Stąd nawet literki można szybko tworzyć.

Uwagi co do grafiki, oczywiście uwzględnię ;)
[#239] Re: Pixele, piksele

@Koyot1222, post #238

W jakim programie takie cuda tworzysz? Jaki polecasz program do pixelowania na początek?
[#240] Re: Pixele, piksele

@QUAD, post #237

bardzo ładnie, tylko te śrubki jakieś takie dziwne


Śrubki? Byłem przekonany że to żarówki ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem