[#931] Re: Bridge Strike - informacje

@96, post #921

--- Copy & Paste -----
96:
Serio? W Tabora nawet najwierniejsi fani Amigaos 4 już nie wierzą. Nie mam na myśli fanatyków.
Daj spokój, miał być, ale nie będzie, to po co robić na to grę. Na inne ami sprzęty ok., bo są.
--- End ---


Proszę, dzisiaj Amiga34 Germany, prezentacja Trevora i pre-order:

400 Euro z AmigaOS4 Final Edition.
Wsparcie kart RadeonHD, Rx, Polaris 2D/3D PCIe, z pełną obsługą VRAM na karcie graficznej.


link






Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 12:40:39 przez Amig_OS
[#932] Re: Bridge Strike - informacje

@Amig_OS, post #931

Stary nie rozśmieszaj mnie, ja myślałem, że to link do sklepu, gdzie kupię, a to do forum Mufy, który od kilku lat pisze, że będzie. Wszystko dokładnie tak jak napisałem powyżej. Szkoda, bo te 3 lata temu jak Kokos wystartował z akcją zbieramy i kupujemy Tabora w grupie mocno mu kibicowałem. Jak wyjdzie to będzie fajnie, serio.

Udało mi się dotrzec do tych tajnych zdjęć z forum Mufy, no i? Kolejna zapowiedź w ciągu 5 lat, że będzie za 400euro - super. Można już kupić - super, nie można - lipa?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 12:48:18 przez 96
[#933] Re: Bridge Strike - informacje

@96, post #932

A cóż miałeś napisać - dobra mina do złej gry.

PS.
Ten się śmieje kto się śmieje ostatni ;)
[#934] Re: Bridge Strike - informacje

@Amig_OS, post #933

Serio, kto robi dobrą minę ten robi. Sprzętu na razie w sklepach nie ma, a takich pokazów już było wiele. Podejrzewam, że chłopaki nie zarobiliby na nie wydając ww. wersję gry. Bez złośliwości niech się pojawi i w tej cenie to faktycznie będzie coś jak na AmigaOS4, bo sprzęty raczej drogie, ale jak napisałem ile musieliby chłopaki sprzedać kopii, żeby go sobie kupić.
[#935] Re: Bridge Strike - informacje

@96, post #934

Mogą dostać od Trevora jeśli tylko się zgłoszą z chęcią zrobienia natywnych wersji swoich gier dla AmigaOS4.
Twoje słowo przeciwko Trevorowi ... - sam rozumiesz.
[#936] Re: Bridge Strike - informacje

@Amig_OS, post #935

No jak im da to co innego. Próg wejścia będzie znacząco mniejszy.
[#937] Re: Bridge Strike - informacje

@96, post #936

widze, ze NG'owcy to jakas nacja Marsjaninow...

Ktos ma kupic sprzet za kupe kasy albo o ZGROZO jeszcze sie o niego prosic, po to zeby pisac na niego soft (przez wiele miesiecy), ktory pozniej ma sprzedawac za jakies grosze (byc moze nawet mu sie za prad nie zwroci) zeby ZADOWOLIC kilkuset "entuzjastow" nowosci?

to nawet nie jest juz FILANTROPIA to jakis rodzaj nowoczesnego TURPIZMU

splat

[#938] Re: Bridge Strike - informacje

@selur, post #937

wymiotuje Jak zwykle nie umiesz czytać, czy ja napisałem, że mają zrobić. Przeczytaj kilka postów i walnij się rybą w ten zakuty łeb.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 18:50:17 przez 96
[#939] Re: Bridge Strike - informacje

@96, post #938

czytam co NG'owcy wypisuja tu juz dobre 10lat i mam ochote walnac ale w kalendarz pomysł
[#940] Re: Bridge Strike - informacje

@selur, post #937

Ktos ma kupic sprzet za kupe kasy albo o ZGROZO jeszcze sie o niego prosic, po to zeby pisac na niego soft


Nie no, wybacz bracie ale na siłę nie będę juenowi komputera wciskał. Jak wyrazi zainteresowanie to tego samego dnia kupuję licencję i zamawiam kuriera. Nie wiem gdzie tu masz "o zgrozo jeszcze sie o niego prosic". Tyle kosztów po jego stronie mniej (policz sobie ile kosztuje 17-calowy PowerBook G4 1,67 GHz i licencja systemu MorphOS). Jeśli założy kampanię na Kickstarterze to też jestem skłonny ją wesprzeć. Bridge Strike na klasyka nie kupię (wiem, że mogę odpalić na emulacji), właśnie z tego powodu że Cześki typu selur będą się wtedy puszyć jak wspaniale się gra na klasyka sprzedała (BTW: masz swoją wersję?).
[#941] Re: Bridge Strike - informacje

@recedent, post #940

"Cześki"
doceniam poczucie humoru OK
[#942] Re: Bridge Strike - informacje

@selur, post #941

A co w tym zabawnego?
[wyróżniony] [#943] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #930

Trochę dłuższa animacja pokazująca projekt podczas dłuższej rozgrywki.
Nowe tryby, zbieranie monetek, efekty pogody, poszerzone i zmodyfikowane mapy itp.
Miłego oglądania OK

Ps. Ciekawe czy ktoś zauważy zmianę animacji wody, dużo delikatniejsze przejścia i powiększenie ilości klatek ;)

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 09:59:03 przez Koyot1222
[#944] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #943

Jedno mnie zastanawia - dlaczego pilot mówi: "Ouh"? Nie powinno być "Ouch" (czytaj: "Auć?") Bo taki Ouh to nawet nie wiem jak przeczytać.
[#945] Re: Bridge Strike - informacje

@recedent, post #944

Rozumiem, ale... Wszystkie napisy, które pojawiają się obok samolotu to napisy w obszarze 16x16 pix. Dłuższe napisy się nie mieściły W wersji "modern" postanowiliśmy zostawić ten element w spokoju
[#946] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #943

Po co jest to mrygajace swiatelko czerwone? Bo ono nie emituje sie z zadnej lampy typu kogut a chyba powinno.... No i mnie osobiscie denerwuje taki mrygacz w rogu.
[#947] Re: Bridge Strike - informacje

@Amig_OS, post #935

Mogą dostać od Trevora jeśli tylko się zgłoszą z chęcią zrobienia natywnych wersji swoich gier dla AmigaOS4.
Twoje słowo przeciwko Trevorowi ... - sam rozumiesz.


Zazwyczaj się z Tobą zgadzam, aczkolwiek tutaj bym polemizował. Nie sądzę aby Trevor dał komuś Tabora w zamian za Bridge Strike. Po pierwsze mamy od groma podobnych gier i to darmowych, sam katalog Shotem Up na OS4Depot liczy sobie około 100 pozycji. Po drugie z całym szacunkiem dla grupy R3D, tego typu gry robione przez amigowców pod kątem AmigaOS 4 to jednak zupełnie inna liga, czego przykładem może być choćby M.A.C.E.

Poza tym jeśli chodzi o potencjał rynku Amigi NG, to z tego co wiem M.A.C.E. sprzedał się w ilości 400 kopii po 20 euro, co daje około 35 000zł przychodu. Nie wiem czy to jest kwota, po którą warto się schylić czy nie i nie wiem ile chłopaki zarabiają na grach na 68k. Nie interesuje mnie to, niech robią to co sprawia im przyjemność, czyli tworzą dla Amigi 68k z ECS.

Każdy powinien w ramach hobby, działać w tym co lubi i ja nie uważam za stosowne by kogokolwiek nachalnie namawiać do przeniesienia gry X czy Y, z platformy A na platformę B i odwrotnie.

Zresztą osobiście, jeśli raz czy może dwa do roku, najdzie mnie ochota na retrowspominki, to zdecydowanie preferuję oryginalnego River Raida na emulatorze Atari. Nie chcę przez to powiedzieć że Brigde Strike jest grą słabszą czy coś w tym stylu (zwłaszcza że nigdy nie grałem), lecz po prostu jakoś mnie do tego typu remake'ów nie ciągnie.
[#948] Re: Bridge Strike - informacje

@MUFA-amigaone-pl, post #947

Bardzo rozsądne podejście! OK
Po drugie z całym szacunkiem dla grupy R3D, tego typu gry robione przez amigowców pod kątem AmigaOS 4 to jednak zupełnie inna liga, czego przykładem może być choćby M.A.C.E.
Zabolało Ale szanuję!

Poza tym jeśli chodzi o potencjał rynku Amigi NG, to z tego co wiem M.A.C.E. sprzedał się w ilości 400 kopii po 20 euro, co daje około 35 000zł przychodu.
Nasze maksymalne zyski z gier 68k oscylują w granicach 1/10 części tej kwoty Przy podobnych ilościach sprzedanych gier.

Nie wiem czy to jest kwota, po którą warto się schylić
To jest kwota z której dało by się już trochę rzeczy zorganizować.

Nie interesuje mnie to, niech robią to co sprawia im przyjemność, czyli tworzą dla Amigi 68k z ECS.
OKOK
[wyróżniony] [#949] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #943

Uwaga! Uwaga! Rozdajemy wejściówki VIP na PGA!

Pierwsze 3 osoby, które wymienią w komentarzu wszystkie ukończone produkcje R3D i wpiszą je w kolejności od najstarszej do najnowszej pisząc od tyłu do początku nazwy... Otrzymają wejściówki VIP ważne na 18 października 2019r na "Special VIP day".
Czas start!
tik, tak, tik, tak...


Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 14:23:16 przez Koyot1222
[#950] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #948

Przy czym M.A.C.E., to był swego czasu głośny tytuł, być może i najlepiej sprzedająca się gra dla AmigaOS 4. Myślę że Bridge Strike najbliżej byłoby do zremasterowanego Battle Squadron. Nie mam pojęcia ile się tego sprzedało, ale pewnie między 100 a 200 sztuk i to razem z wersją MOSową. Cena też była niższa, bo 12,50 euro za wersję elektroniczną, choć wersję pudełkową można kupić dzisiaj za 38 euro. Licząc że było to 200 kopii i od każdej po opłacaniu podatku autorzy dostali po 10 euro, to wychodzi na czysto koło 9 tysięcy złotych, więc już szału nie robi.

Jak pisałem wcześniej, tworzenie na Amigę to hobby i dlatego każdy powinien wspierać platformę jaką lubi, bo i tak kokosów się na tym nie zrobi, a satysfakcja od zarobku (miernego względem włożonej pracy) jest chyba ważniejsza.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 14:54:54 przez MUFA-amigaone-pl

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 14:56:11 przez MUFA-amigaone-pl
[#951] Re: Bridge Strike - informacje

@MUFA-amigaone-pl, post #950

podatki wynosza duzo wiecej, sam pit i vat mozna smialo zalozyc ze ucina nam 1/3 ceny :) 12,50 eur -> 8,33 eur a nie 10 :) a to tylko czesc kosztow...

--- konkurs !!! dawac dawac :)
[wyróżniony] [#952] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #949

to ja może... yrruF sknaT, dedaoleR kcajrebmuL, ekirtS egdirB
jak wygram, wystawię na allegro
[#953] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #949

18ego akurat jestem w Rawie Mazowieckiej więc troszkę nie po drodze :P
[#954] Re: Bridge Strike - informacje

@snajper, post #952

Wyślij email przez PM
Wygrałeś wejściówkę! OK
[#955] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #954

@Koyot1222

Gratuluję tej nowej wersji Bridge Strike i życzę sukcesu na arenie bieżących platform.

Szkoda, że sukces BS na Amigę był zbyt mały, no ale nie można wymagać by wszyscy kupowali nową grę tylko dlatego że wychodzi. Mam nadzieję, że jednak nie zawiedliście się razem z Juenem i resztą ekipy na wsparciu amigowców.

Ja sam wspieram Twoją działalność na ile potrafię. Mam tylko miłe wspomnienia ze współpracy z Tobą i niestety zawsze ja byłem przyczyną naszych niepowodzeń.

Mam jednak nadzieję, że nadchodząca pełna wersja Magazynu poprawi sytuację i ruszę pełną parą by udostępniać dobre, ukończone gry amigowym graczom.

Dla mnie jak sprzeda się choć 1 kopia mojej gry - już będzie sukcesem w moich oczach.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 20:55:23 przez Hexmage960
[#956] Re: Bridge Strike - informacje

@Hexmage960, post #955

Gratuluję tej nowej wersji Bridge Strike i życzę sukcesu na arenie bieżących platform.
Dzięki! OK

Szkoda, że sukces BS na Amigę był zbyt mały, no ale nie można wymagać by wszyscy kupowali nową grę tylko dlatego, że wychodzi.
Niestety, tego nie da się przewidzieć. Założenia tematyki gry to jednak loteria. Daliśmy z siebie ile mogliśmy, sporo ludzi to doceniło. OK

Mam nadzieję, że jednak nie zawiedliście się razem z Juenem i resztą ekipy na wparciu amigowców.

Spotkaliśmy się głównie z bardzo pozytywnymi opiniami.

Mam tylko miłe wspomnienia ze współpracy z Tobą i niestety zawsze ja byłem przyczyną naszych niepowodzeń.
Stało jak się stało Ale z drugiej strony dla Ciebie był to fajny impuls aby pracować nad grafiką. Poczyniłeś spore postępy OK

i ruszę pełną parą by udostępniać dobre, ukończone gry amigowym graczom.
OKOK
[#957] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #956

Mnie się ta gierka podoba, ale ma jedno małe ale, nie chce mi startować z twardego. Tylko dyskietki (bezpośrednio, lub z poziomu WB), albo tylko z płyty (CD32). Próbowałem różnych sztuczek, łącznie z assign-ami. Więc przydałby się jakiś instalator whdload.
Ps. Zakupiona wersja cyfrowa.
[#958] Re: Bridge Strike - informacje

@don_rafito, post #957

W końcu będziemy musieli się nad tym pochylić, ale ciągle taki hardcore, że się nie da.
Wolny apel do ludzi co się znają z WHDload: Pomożecie?
[#959] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #949

Tu na razie, jest ściernisko
Ale będzie... Sanfrancisko

[#960] Re: Bridge Strike - informacje

@Koyot1222, post #959

Porób zdjęcia fajnym hostessom i ew. kosplajerkom. !
Laski z mieczami i toporami !
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem