[#1591] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@selur, post #1587

Kluczowa w nowym update jest nie grafika (bo to dokładnie ta sama postać co pokazywana poprzednio), ale okienka z obrazkami, polami tekstowymi i gadżetami, stanowiące usprawnione menu gry/edytora.

@Don Adan

Rysunek bohatera narysowałem w jakieś pół godziny! Chciałem mieć na szybko grafikę pasującą do menu/planszy tytułowej.

Ona nie jest kluczowa dla projektu - stanowi dekorację w menu.

Od teraz postaram się nie wklejać grafiki na forum, skoro pewnym osobom nie pasuje. Będą tylko pisemne raporty i archiwa do pobrania. A grafika do podejrzenia dla chętnych.

P.S. Nie uważam, że moja grafika bohatera w dużym formacie posiada przedstawione przez Ciebie przesadnie negatywne cechy.

Obrazek, który wrzucił Selur (parodia grafiki z gry) wskazuje jednak według mnie na brak gustu.

Co do moich umiejętności graficznych, to są przeciętne, ale się staram.

Nie podoba się koledze grafika wielkoformatowa w grze Magazyn? Trudno - nic na to nie poradzę.

Aktualnie chcę po prostu szybko zakończyć grę - więc poświęcam pewnym elementom (szczególnie graficznym) mniej czasu.

Finalna gra będzie wyglądać tak, jak koledzy mają okazję zobaczyć.

Pojawia się pytanie: czy nie zagracie w finalną wersję gry Magazyn, bo grafika słaba?

Bo z dotychczasowych doświadczeń tylko kilka osób to interesuje (ostatnio m.in. Forge i Twardy testowali najnowszą wersję, wcześniej Jack Swidnik oraz Arturo).

Twardy nawet napisał, że grafika bardzo przyjemna (wliczając postać bohatera).

Na lepszą grafikę przyjdzie czas później. Ale już teraz uważam, że jest OK.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 17:50:31 przez Hexmage960
[#1592] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Don_Adan, post #1588

Przypomina trolla albo dinozaura, albo kogos z choroba. Moze sie komus podobac, nie mowie, ze nie.

Mnie tam się podoba ma swój klimat. Może miał taką wizję na postać magazyniera. Wiadomo że jeszcze nikt się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
[#1593] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #1582

Zamieniły się mu miejscami lewa z prawą, zamień i będzie lepiej 😉
[#1594] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1591

Przykro mi. Ja lepszej grafiki nie narysuję (...) Grafikiem jestem przeciętnym

Rysunek bohatera narysowałem w jakieś pół godziny! Chciałem mieć na szybko grafikę pasującą do menu/planszy tytułowej.


Chyba można uznać, że ta grafika to słaby element projektu. Od kiedy dodanie słabego elementu może sprawić coś bardziej atrakcyjnym, lepszym?
Sprawę grafiki załatwiłby ładny, schludny tytuł magazynu, a tak są jakieś karykatury.
[#1595] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Jacques, post #1593

Prawa dłoń to odbicie lustrzane lewej. Trzeba tylko parę poprawek (lekki obrót dłoni).

@Amikoksu
Mnie tam się podoba ma swój klimat. Może miał taką wizję na postać magazyniera. Wiadomo że jeszcze nikt się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

Też tak sądzę.

A co do wizji, to miałem pewną bardzo prostą wizję postaci bohatera, ale nigdy bym się nie domyślił, jakich "teorii" będą się doszukiwać koledzy na forum!

@Xylaz
Chyba można uznać, że ta grafika to słaby element projektu. Od kiedy dodanie słabego elementu może sprawić coś bardziej atrakcyjnym, lepszym?
Sprawę grafiki załatwiłby ładny, schludny tytuł magazynu, a tak są jakieś karykatury.

Spoko, postać zrodziła dużo kontrowersji, których bym się nawet nie spodziewał.

Schludny napis "Magazyn" wyszedł mi wcześniej dużo gorzej.

Dziękuję za opinie.
[#1596] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1591

Wiesz, pewnie wiele osob zagra w Twoja gre, ale podejrzewam ze ta osobopostac z menu gry moze byc inspiracja dla wielu memow w sieci. Wtedy niekoniecznie bedziesz zadowolony. On jest raczej zbedny w tym menu, na pewno mozna menu dac bez niego. A co do strony technicznej gry, to wymagania OS3 dla takiej gry to jest przerost formy nad trescia, A500 i A600 nie wystepuje w naturze z kickstartem 3.0+. Dobry programista, a za takiego Ciebie uwazam powinien zrobic tak, zeby maks kick 2.0 bylo wymagany jesli juz, a najlepiej kick 1.3.
[#1597] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Don_Adan, post #1588

Ej tam, ważne ze Robertowi dobrze idzie z grą właściwą. Chłopa z menu można poprawić jak skończona będzie część odpowiedzialna za rozgrywkę.
[#1598] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1595

taki lekki offtop (?), ale to chyba powinno zainteresować Hexmage'a. Szybki sposób na rozgłos i zdobycie sławy. ok, racja



Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 10:19:16 przez snajper
[#1599] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@xylaz, post #1594

Taaa a zobacz jak tutaj wygląda magazynier https://www.ppa.pl/forum/strefa-tworcow/41947/gry-ottelo-reversi-oraz-magazynier-sokoban#m695106
Ważne żeby gra była grywalna i przyzwoita grafika w grze a taka jest.
[#1600] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@xylaz, post #1594

Obrazek tytułowy nie dodaje żadnej atrakcyjności grze, to jest stwierdzenie autora, powiedzenie "nie oceniaj książki po okładce" zostało tutaj wykorzystane niemalże z nieludzką przebiegłością, im gorsza plansza tytułowa, tym gra będzie się wydawać atrakcyjniejsza, psychologia.


Dla mnie ten koleś z obrazka wygląda jakby trzymał kogoś za tyłek.
[#1601] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@WyciorX, post #1600

Wrzuciłem to do Graffiti ale coś jeszcze nie przeszło, więc wrzucam tutaj.

Niestety ostatnio mam mało czasu do pracy nad Magazynem, bo kończę swoją pracę licencjacką z informatyki.

Wiem, że obrazek ma mnóstwo wad i niedociągnięć. Taka wariacja nad planszą tytułową.

[#1602] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1601

Ten dolny napis (cień?) magazyn trochę psuje, ale ogólnie jest bardzo dobrze. No i gdzie reszta cienia magazyniera.
[#1603] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #1602

Dziękuję. Tak, to jest cień napisu, ale jak zazwyczaj troszkę się spieszyłem i nie wszystkie elementy obrazka są logicznie poukładane. Rzeczywiście brakuje też cienia Magazyniera na podłodze.
[#1604] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #1602

No i gdzie reszta cienia magazyniera.


nie ma, bo magazynier jest półwampirem (od pasa w dół )


Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 11:29:36 przez snajper
[#1605] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1601



Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 11:21:27 przez recedent
[#1606] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@recedent, post #1605

[#1607] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@recedent, post #1605

Nie, no. A myślałeś, że już skończył kodować??? Smiech
.
[#1608] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@recedent, post #1605

Tadaaa ... Magazynier is BACK !!!!
yippee
[#1609] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@recedent, post #1605

ja mam propozycję dźwięku tytułowego:




OKOKOK
[#1610] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@snajper, post #1606

Jak to co się stanęło? Niemalże każdy twórca wprowadza zmiany, poprawki w swoich dziełach. Tak jest i w przypadku kolegi Hexmage960.
[#1611] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@amikoksu, post #1610

Wiem, poprzedni obrazek podobał się kolegom bardziej. Ale ten nie powoduje tylu kontrowersji, typu "ręka w kieszeni" itp.

@Snajper

Kolega znowu spamuje. Po co?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 11:42:41 przez Hexmage960
[#1612] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1611

Wiem, poprzedni obrazek podobał się kolegom bardziej.


Podziwiam Twoje przekonanie w tej kwestii... Co do nowej grafiki... To chyba zapowiedź skończenia gry w nowym roku? Takie nowoczesne wszystko (porządki - posprzątany magazyn)...
Myślę, że ćwiczenia programistyczne przydadzą się bardziej od ćwiczeń plastycznych... tak sobie myślę...

ps. Powodzenia z pracą z informatyki...

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 11:51:33 przez X-Type^HVR
[#1613] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@X-Type^HVR, post #1612

Wrzuciłem tylko obrazek, nic więcej (miał się znaleźć w Graffiti).

Rozumiem, że nie jesteście wielbicielami mojej twórczości, ale w takim razie po co koledzy tu wchodzą i komentują? (piszę do poprzednio wypowiadających się kolegów, nie do Ciebie).

Oczekiwaliście nowej wersji execa, czy nowych plansz?

ps. Powodzenia z pracą z informatyki...

Dziękuję. W tym temacie idzie do przodu.

Tak jak napisałem, temat pracy spowodował, że nie ma nowego execa, czy plansz w tej chwili. Nie mam też czasu na testy.

Mój poprzedni obrazek spowodował takie nie inne komentarze, więc postanowiłem coś w tym temacie naprawić.

P.S. Szkoda, że tu nie ma jak na EAB, gdzie ludzie pozytywnie wypowiadają się w tematach.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 12:06:24 przez Hexmage960
[#1614] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@recedent, post #1605

Mam blisko, coś się zapytać ?
[#1615] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1601

Zauważyłeś że do tego wątku to już bardzo humorystycznie podchodzimy i dlatego chciałem spytać co ten mech robi na czopce ? ;)))
[#1616] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@mikecios, post #1615

Szkoda, że tego typu żarty biorę na poważnie. Przyznam, że nie potrafię już odróżnić konstruktywnej krytyki od żartów.

No ale odnoszę się tylko do tych komentarzy, które w wątku się pojawiają.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 12:32:41 przez Hexmage960
[#1617] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1616

Mieszkamy w Polsce - trzeba się nauczyć.
[#1618] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1613

Szkoda, że tu nie ma jak na EAB, gdzie ludzie pozytywnie wypowiadają się w tematach.


Załóż wątek na EAB? pomysł
Naprawdę jestem ciekaw jak długo wytrzymają.
[#1619] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@recedent, post #1618

Mam założony wątek na AmigaOne.pl oraz eXec.pl i tam nie ma zupełnie tego problemu co na PPA.
[#1620] Re: Magazyn - informacje nt. nowopowstającej gry

@Hexmage960, post #1619

Chcesz powiedzieć, że ludzie poklepują Cię tam po plecach i piszą odpowiedzi w stylu: "Świetną grafikę tytułową narysowałeś, chyba jest jeszcze piękniejsza od 10 poprzednich wersji"?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem