kategoria: Sklepy
[#331] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@JakubH_, post #330

A dzięki Nie zaglądałem na Execa od 5 lat gdzieś... No cóż, przeczytałem.
1
[#332] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@mccnex, post #331

może ktoś jeszcze ma w wersji papierowej a są zbędne lub już przeczytał a chętnie kupię
MorphOS Tom 3 i Wordworth 7
brakuje mi do reszty zestawu książek
[#333] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@JacK_Swidnik, post #332

MorphOS Tom 3

Jesteś pewien że istnieje w wersji papierowej?
[#334] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@waldiamiga, post #333

w sumie nie pamiętam czy wyszła ta książka ale jak dotąd nikt mnie jeszcze nie uświadomił ze nie wyszla na papierze to pewnie ktos kupił i ma.
możecie sie wypowiedzieć czy ktoś ten 3 tom kupił?
[#335] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@JacK_Swidnik, post #334

tak był 3 tom drukowany
[#336] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Dorian3d, post #335

Niby był, ale nie dotarł do mnie, podobnie jak inne rzeczy. Stronka z pdf też umarła?
[#337] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@KM_Ender, post #336

No tak na stronie było miałem zamawiać a tu Wita Mina
[#338] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@KM_Ender, post #336

Tak wyglada na to ze ta nowa strona padła. chyba nikt nie jest zaskoczony.
kto zdążył ściągnąć to ma. Jak to bylo publicznie dostepne to moze dla potomnych na ppa gdzies umieścić?
ja zastanawiam sie na wydrukowaniem ksiazek do celów prywatnych ale muszę popytać jakie to koszty i jak tam z prawem to wygląda.
[#339] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@JacK_Swidnik, post #338

jak się pdfy pokzaly to od razu powstał mirror na exec.pl, zerknij sobie w newsach :)
[#340] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #339

509 Bandwidth Limit Exceeded.

Dobrze że to co chciałem to zassałem wcześniej.
1
[#341] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@JacK_Swidnik, post #338

czytam na pierwszej stronie książki "Powielanie w całości lub w części bez zgody Wydawcy zabronione" - Wydawca: A2
to tyle w temacie drukowania sobie książki
[#342] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@JacK_Swidnik, post #341

to tyle w temacie drukowania sobie książki




Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.
1
[#343] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@JacK_Swidnik, post #341

zawsze mozesz sie dowiedziec co to dozwolony uzytek osobisty i jednak sobie wydrukowac :)

druga sprawa to czy formalnie A2 jako wydawca gdziekolwiek istnieje/istnialo :)
1
[#344] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #343

Tak, każdy może sobie wydrukować. Sprzedaż wydrukowanej budziło by wątpliwości. Napisałem już wyżej jak to rozwiązać. Najlepiej jakby każdy zainteresowany zlecił zrobienie papierowego egzemplarza indywidualnie w tej samej drukarni przesyłając swoją kopię, która i tak jest taka sama u wszystkich. Drukarnia wtedy drukuje wiele takich samych egzemplarzy.

Prawnie jest ok, bo każdy robi kopie dla siebie ze swojego egzemplarza. Drukarnia wykonuje usługę druku. Nikt nie kupuje treści, a jedynie usługę druku. Nikt nie otrzymuje też nielegalnej kopi od kogoś.

Aby nie zawracać głowy drukarni, ktoś może zebrać pdfy od wszystkich i zlecić zbiorowy wydruk.

Nie wiem czy to potrzebne, bo autor udostępnił treść, ale taki manewr nic nie kosztuje, a chroni od ewentualnych problemów.
[#345] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@snifferman, post #344

Nie wiem jak z resztą pozycji ale po przeczytaniu "Amiga 500: Krok po kroku" zupełnie odechciało mi się sięgać po kolejne. Roumiem, że kick 1.3, jeden napęd i 1 Mb pamięci to amigowa arechologia ale proponowane zabawy w przenoszenie danych i korzystanie z wiersza poleceń albo w ogóle nie zadziałają (vide opis ADF Sender Terminal), albo są do bólu archaiczne (DOS2DOS?!) a to co autor proponuje przy pracy z archiwami lha to istne kuriozum. Opis opcji lha pomija chyba najbardziej przydatną przy takiej konfiguracji czyli komendę e.

I jeden z paru rodzynków:

"W naszym przypadku korzystamy z Amigi wyposażonej cały
czas w 1 MB pamięci, ale zainstalowany jest dysu twardy. Jeśli masz tylko stację
dyskietek, musisz plik ADF skopiować z dyskietki do Ram Dysku. W tym celu
uruchom okno „Shell” i wpisz w nim linię z poleceniem „copy”:

copy DF0:dyskietka.ADF RAM:

"
Mowa o pełnym obrazie ADF. Jakim cudem ma się on znaleźć na dyskietce w wewnętrznej stacji?

Ehh... zmarnowana okazja. Chaotyczna, bez pomysłu... a szkoda bo styl pisania spoko tylko merytorycznie słabo.
4
[#346] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@ppill, post #345

no i retroguide też znikło... został przekroczony termin płatności



Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 19:37:32 przez juen
[#347] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #346

ja już mam zebrałem komplet dokumentów żeby zgłosić tą sprawę dalej, czy kiedyś odzyskam swoją kasę to nie wiem
a tak z ciekawości w jakiej to drukarni było drukowane to zapytam bo ja dalej jestem zainteresowany wydrukiem trzech książek których nie posiadam dla siebie
[#348] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #346

AZ mam wrażenie, że jak tankuje na stacji benzynowej to jest za każdym razem wielce zdziwion, że zapłacić trzeba.

3
[#349] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #346

Czyli co? Sprawa umarła? A2 niczego nie naprawi .

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 19:53:45 przez hsimpson
[#350] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@hsimpson, post #349

zgłosił ta ktoś na policje? Bo byłem dziś na komisariacie i prosili mnie bym przed zgłoszeniem zapytał forumowiczów by sprawa nie była powielana. Jeśli nie zakładam sprawę.
[#351] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@pilat23, post #350

ja jeszcze nie zgłosiłem, komplet dokumentów tak jak wcześniej pisałem mam przygotowane i zbieram się od lutego żeby złożyć zeznania, raz już byłem to mnie wygonili na dyżurce bo nie byłem przygotowany z papierami i że mam rano przyjść bo jest więcej osób a byłem po południu po pracy - dobre, na założenie sprawy mam 2 lata, chciałem też zgłosić drugą sprawę ale to inny temat i nie dotyczy tego wątku ani też osoby Pana Zalepy
faktycznie należało by to zgłosić jak najszybciej ale ja czasu jeszcze nie znalazłem
[#352] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@JacK_Swidnik, post #351

A co z ta strona na ktorej Adam mial prowadzic bloga o Amidze...
czyzby klapa a jesli tak, to po co ona w ogole byla ?
[#353] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@selur, post #352

A o jakim blogu piszesz bo ja nie pamietam już?
[#354] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@JacK_Swidnik, post #353

gdzies tu byl link, w kazdym badz razie retroguide.pl zdechlo definitywnie...
[#355] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@selur, post #354

Przebrnąłem przez cały wątek (o matko), nie jestem z żadnej z zainteresowanych stron. Ale był też ten link:

https://www.exec.pl/amiga-wydarzenie?nid=9019&Nic_nie_moze_wiecznie_trwac_-_oswiadczenie_Adama_Zalepy

No i jak, żyje, nie żyje ten Amigowiec? A może jednak żyje?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem