kategoria: Sklepy
[#241] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@lord_spider, post #239

AmiTupet.
[#242] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #240

W nowym dziale pojawiły się do pobrania PDF-y z RETROKOMPem oraz Amigazynem.
1
[#243] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@lord_spider, post #242

O, to już dobra niespodzianka. I to za darmo.
[#244] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@lord_spider, post #242

Ciekawy jest wpis w "Co nowego?". Czy informacja o zakończeniu współpracy z Bitronic, to próba skierowania wszelakich pretensji o niezrealizowane zamówienia do wspominanego wydawnictwa?
[#245] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #243

"Kolejne publikacje będą udostępniane przez Retro Guide w formie wydań specjalnych." - to jest interesujące.
[#246] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #243

Jeśli ktoś przed laty pobrał darmowe pierwsze numery "Amigazynów" to wersje teraz udostępnione posiadają okładki, których brakowało w tamtych darmowych wersjach. Więc póki strona jest, warto wszystko pobrać jeszcze raz.
[#247] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@pp, post #244

co to za bzdury... zakończył współpracę sam ze sobą?
[#248] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #247

Mógł być ktoś jeszcze pod to podpięty. I wykręcili mu wała.
[#249] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@WojtekX, post #248

no wspolczuje temu wspolpracownikowi, bo wiadomo kto komu wycial wala :)

glowne pytanie teraz brzmi, kim jest Marcin Libicki (sa artykuly na ppa tej "osoby") i czemu konto AZ na facebooku zmienilo wlasnie na taka nazwe. Czy to jakies alter ego jego istniejace juz ponad 15 lat?:) Zaraz sie okaze ze w zawieszonej firmie dzialalo 20 osob, wszystkie 19 winne tylko nie ta jedna :)

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 07:33:12 przez juen
[#250] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #249

Marcin Libicki ma konto ma PPA i execu i dawniej często się udzielał.
[#251] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #250

Ten pan jest również współpracownikiem redakcji Amigazynu.
[#252] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #251

tak to sa ogolnodostepne informacje, chodzi mi o to czy istnieje ^_^, a jak istnieje to czy wie co sie w ogole wyrabia wokol jego osoby :)
[#253] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #251

No wiem, ale o ile w Amigazynie można było mieć wątpliwości (podobny wodolejczy styl pisania), to po postach widać że to różne osoby.
[#254] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #253

Mam pytanie czy ktos z was juz zglaszal temat na policji? Bo ide z innym tematem i przy okazji to moge zgłosić. Czy czekacie dalej co sie wydarzy? Nie chce nikogo osądzać ale kasę wplacilem
[#255] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@JacK_Swidnik, post #254

Myślę, że nikt nie zgłosi. Jeżeli to była spółka z o.o. (chyba - nie mam pewności) to raczej niewiele da się zrobić. Wpisy na blogu wskazują na jakieś planowane działanie rozciągnięte w czasie, ale nie sądzę żeby to retroguide zarobiło na zaspokojenie roszczeń klientów.
[#256] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #255

Da się zrobić wiele. Sp. z o. o. chroni przed odpowiedzialnością finansową, ale nie chroni przed odpowiedzialnością karną jeżeli działanie było umyślne.
[#257] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #255

1. Bitronic.pl jest sklepem internetowym, którego właścicielem jest Renata Gralak prowadząca działalność gospodarczą pod firmą A2 Renata Gralak z siedzibą w Łodzi przy ul. Leczniczej 1/7 lok. 83, wpisaną do CEIDIG.

tylko szkoda kobiety :(

btw regulamin nie zawieral obowiazkowych informacji, ani nipu ani regonu - nip: 7292293069


Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 12:02:22 przez juen
1
[#258] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #257

ciekawe czy ładna. Jak nie, to nie szkoda.

na fejzboku jest ok. dwa tuziny Renat Gralaków i tylko jedna ładna.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 12:29:32 przez snajper
2
[#259] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@snajper, post #258

Ech snajper, a później że masz limit na dzienne pisanie postów bo za dużo osób ma Cię w ignorowanych
5
[#260] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #257

Czy ta pani nie pisała o składzie tekstu na Amidze, w Amigazynie? Może nawet o tym nie wiedziała?
[#261] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@pp, post #260

haha dobre :)

Artykuł z ostatniego Amigazynu mówiący o składzie w Pagestreamie podpisany jest przez R.G. i napisany jest w zupełnie innym stylu niż teksty Zalepy. Skład komputerowy był zawsze zawodem wysoce sfeminizowanym. Akurat w połowie lat 90 miałem styczność z branżą. Poza tym wydawnictwo było zarejestrowane na nią w skarbówce. Myślę że sugerowanie, że R.G. nie istniała bądź była "słupem" to już lekka paranoja :)
4
[#262] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #255

To nie była spółka z o.o. - zwykła jednoosobowa działalność gospodarcza.

Najpierw A2 Aleksandra Zalepa, potem A2 Renata Gralak, a teraz pozostał jedynie nieokreślony byt RetroGuide, który nie wiadomo czym jest, do kogo należy, itp. Choć dane w whois odnośnie domeny retroguide.pl pokazują, że właścicielem jest A2 :) Tylko nie wiadomo, które z wielu A2 :)

I cały czas się dziwię, że Adam Zalepa nie zabrał głosu - myślę, że nawet z bardzo trudnej sytuacji da się wyjść z twarzą, jeżeli chce się grać uczciwie. Ale to wymaga odwagi i zmierzenia się z krytyką. AZ wybrał inną drogę, otwarcia szemranej strony/sklepu, zlikwidowania całej swojej aktywności i odcięcia się od zobowiązań bitronic poprzez stworzenie fikcyjnego wyobrażenia, że tamtym biznesem zajmował się ktoś inny. Można i tak, ale z byciem fair nie ma to wiele wspólnego.

Niemniej, rzeczywiście formalnie sklep prowadziła firma A2 Renata Gralak, której szczerze współczuję (oczywiście jeśli nie była beneficjentem tej "zabawy") i całość roszczeń będzie kierowana do niej.

Ja cały czas czekam na info od Adama, w jaki sposób sklep zamierza wywiązać się z mojego zamówienia, które przyjął i gdzie znajdę swoje archiwum dóbr cyfrowych kupionych od niego. Bo nie zamierzam ich kupować ponownie w retroguide.

Edit: dodam tylko, że czekam bez specjalnych złudzeń, bo mam poczucie, że ta ewakuacja Adama Zalepy jest zaplanowana i nigdy nie dostaniemy ani wyjaśnień, ani zamówionych rzeczy, ani zwrotu kasy.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 14:22:30 przez Splavinho
3
[#263] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #257

Ponad rok temu miałem problemy z otrzymywaniem czasopism Amigazyn i AmigaNG. Musiałem się upominać za każdym razem. Za trzecim razem nie otrzymałem ich wcale. Były grzeczne odpowiedzi, że już wysyłka wyszła, ale nie doszła. Byłem stałym kupcem i zakupiłem w wersji papierowej większość książek. Jeżeli zostałem zingnorowany mimo, że byłem stałym klientem to odpuściłem sobie tę firmę. I wyszło, że miałem rację.

Opisałem ten problem na PPA, ale przeszło bez echa. Teraz dopiero się zaczęło ...
5
[#264] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #262

Na początku było jeszcze wydawnictwo AIBB Tomasz Bernacik... w kazdym razie pierwsze dwa tomy podręcznika OS3.1 przez to wydane. Trzeci juz przez A2.
[#265] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@twardy, post #264

Faktycznie, ja co prawda wszystkie kupowałem już bezpośrednio od A2 Aleksandra Zalepa (poprzez amiga.net.pl) ale zerknąłem przed chwilą na wydanie fizyczne to rzeczywiście jest info, że to wydawnictwo AIBB
[#266] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@AS, post #263

ja tez mowilem o tym juz kiedys, ale uslyszalem miedzy innymi od jednej osoby, ktora w tym watku sie wypowiedziala (jako poszkodowana), ze to sa sprawy miedzy nami :D no to teraz ma...
1
[#267] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@twardy, post #264

Także pierwsze Amigazyny i podręcznik DOpusa. Zdaje się, że wtedy była koncepcja, że jakiś czas po wydaniu drukiem PDF-y będą puszczane gratis i po części tak było - początkowo był do pobrania Amigazyn i podręcznik DOpusa.
[#268] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #267

Faktycznie, pierwsze zamówienia z 2014 r. jakie mam miały w adresacie przelewu AIBB (mam trzy takie zamówienia), a od stycznia 2015 już na A2 Aleksandra Zalepa
[#269] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Splavinho, post #268

Tak sobie przypomniałem, że były zmiany stron od początku. To się zbiegło w czasie jakoś z zawieszeniem papierowego PPA, niedługo po nim był Amigazyn. W każdym razie było też forum do kontaktu z czytelnikami (kasowane dwa razy), na którym oprócz mnie udzielało się jeszcze może z 2-3 osoby. Po zmianie strony nie miałem dostępnych do pobrania numerów z czasów AIBB (potem udało się to załatwić).
[#270] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #269

Mi to AIBB kompletnie umknęło, cały czas kojarzyłem tylko te dwie Panie A2 (Aleksandrę i Renatę) oraz dwie domeny sklepu: amiga.net.pl i potem bitronic.pl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem