kategoria: Sklepy
[#211] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@selur, post #210

Asembler to bardzo szeroki temat. Żadna z tych książek nie jest wyczerpująca. Jeśli chcesz się nauczyć kodowania to masz kilka możliwości. Ja oraz kolega Asman też mieliśmy doświadczenie w pisaniu przewodników (ja w Amigazynie, a kolega Asman w Polskim Piśmie Amigowym oraz na łamach PPA).

Według mnie warto sięgnąć po odpowiednie tytuły, przeczytać od deski do deski i zacząć pisać.
[#212] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Hexmage960, post #209

Według mnie jest przeznaczona dla absolutnych nowicjuszy, jak wszystkie 4 książki tej serii.

Autor wyjaśnia rzeczy od samych podstaw, jak człowiekowi który nie miał styczności z programowaniem.

To nie jest prawda. Po pierwsze nowicjusz nie sięgnie po asembler. Po drugie jak wpisze przykład (jeden, drugi) z książki i on jest z błędami to się zniechęci. Po trzecie gdzie jest w tej książce do jasnej anielki ten pierwszy program. Zwyczajnie go tam nie ma, autor opisuje tam między innymi, o wskaźniku stosu (ni z gruchy ni z pietruchy).

Przykro mi ale ja nie znajduje tam żadnych zalet. A czytałem tą książkę 4 razy od dechy do dechy, bo myślałem że coś pozytywnego znajdę.
W sumie to jest jedna pozytywna rzecz, wezmę się i dokończę kolejny odcinek nauki asemblera w przykładach.
9
[#213] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@asman, post #212

@asman: Czyli książka podobna do tej o Amosie tego samego autora...

@Selur: z polskich pozycji uczę się z książki Adama Doligalskiego. Wydaje się solidna, choć udało mi się wyłapać jeden błąd. Na rodzimym rynku ta książka chyba nie ma konkurencji.
1
[#214] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@asman, post #208

Zalepa ma rozległą wiedzę ale niekoniecznie specjalistyczną, takie książki powinien pisać ktoś kto ma większe kompetencje w danym temacie, ale tego nie robi. Sam napisałabyś recenzje, ale na książkę już nie miałbyś czasu. Takie rzeczy wymagają Kickstartera. Żaden normalny człowiek nie poświęci dwóch lat życia na dopieszczenie podręcznika, który kupi 20 osób. No chyba, że zdecyduje się na papier, to wtedy 200 osób. Możemy sobie opowiadać o wspieraniu, wspólnym hobby, ideałach, ale na profesjonalny produkt trzeba kasy i to dużej kasy, i musi być przy tym więcej jak jedna osoba.
2
[#215] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #214

Takie rzeczy wymagają Kickstartera. Żaden normalny człowiek nie poświęci dwóch lat życia na dopieszczenie podręcznika, który kupi 20 osób. No chyba, że zdecyduje się na papier, to wtedy 200 osób.

Z tego wynika, że znacznie lepszym pomysłem byłaby reedycja jakiejś porządnej książki "z epoki", niż tworzenie crap'a, tylko po to, żeby ludzie go kupili i odstawili na półkę wraz z innymi, kolekcjonerskimi precjozami. Wychodzę z założenia (szczególnie w przypadku literatury specjalistycznej), że jeśli nie da się czegoś zrobić dobrze, to lepiej tego nie robić. Każde inne podejście będzie tak naprawdę oszukiwaniem czytelnika.

Tak na marginesie, skontaktowałem się jakiś czas temu z Krzysztofem Prusikiem, autorem książki "AMOS Professional w praktyce". Na początku zdziwiony był, że ludzie nadal programują w AMOSie, potem kiedy zapytałem go "dla jaj" czy nie wydałby ponownie tej książki (bo widać, że jest na takie rzeczy popyt) odparł, że z chęcią wydałby ją jako darmową książkę na zasadach open-source! Przygotowałby nawet odpowiednie oświadczenie. Jedyny kłopot to fakt, że książkę trzeba by było ponownie "złożyć", bo była przygotowana w jakimś egzotycznym formacie. Czy to nie jest już lepszy kierunek ?
8
[#216] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@MarX, post #215

Jasne, że to są świetne pomysły, a wiadomość jaką przekazałeś wręcz rewelacyjna. Tu jest raczej temat z Retronicsem, była ładna reedycja książki atarowskiej.

Mimo wszystko uważam, że nowe rzeczy powinna się ukazywać. Mogą i powinne powstawać nowe książki, w końcu taki AMOS nawet jest żywy ;)
[#217] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@MarX, post #215

O, super temat, nie odpuszczaj! A format może wcale nie jest taki egzotyczny - wszakże taplamy się w złomach i obskurnym sofcie do nich, może znajdzie się sposób na otwarcie i konwersję pliku do czegoś bardziej jadalnego.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 13:01:36 przez teh_KaiN
2
[#218] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #216

Mam prośbę, żeby osoby które opłaciły prenumeratę magazynu "Amiga NG" odezwały się do mnie tu na PPA na PW z informacją co i jak. Ponieważ sytuacja z wydawnictwem Zalepy jest niejasna, a na pewno będziemy robić kolejne numery, chciałbym to załatwić w cywilizowany sposób, żeby te osoby miały chociaż PDF i nie zostały z niczym.
6
[#219] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@teh_KaiN, post #217

Pomysł wydania starej książki o Amosie w nowej oprawie jest moim zdaniem całkiem chybiony. Ta książka (jej skan) jest do ściągnięcia w setkach miejsc w sieci i kto chciał ten ją ściągnął i skorzystał. Jeśli ta książka jest dobra, a ktoś chciałby porobić coś w amosie to już dawno ją pobrał i wykorzystał dla swojego hobby. Wydanie jej ponownie na papierze lub pdf z lepszą czcionką kompletnie nic nie rozwiązuje, to będzie kolejny raz gdy Amigowcy kupią coś obrandowanego boingballem do kolekcji, postawią na półce i zapomną. To samo jest z reedycją książek ataroskich w retronics, garstka osób je kupuje i stawia na półce w ogóle nie czytając, czyli to sztuka dla sztuki, re-wydawca zarabia na tym jakieś pieniądze, kupujący cieszą się z nowej kolekcji na półce, ale nowych gier i programów z tego nie powstanie bo to jest zaspokajanie potrzeb gadżeciarskich i tyle.
2
[#220] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@Aurel, post #219

Ale skoro się sprzedaje to w czym problem? Dla mnie może sobie kupić i do pieca wrzucić. Wydanie starej wersji z nowymi rozdziałami też jest spoko.
[#221] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@PrzemasIII, post #220

Witam tez zostałem porobiony przez firmę bitronic na około 250zł. Udało mi się znaleźć zapis z czatu z nimi gdzie napisali że pieniądze dotarły oraz jakie zamówienie było skladane(było to w sierpniu). Przelew był robiony na panią g. W przyszłym tygodniu wybieram się na policje założyć sprawę.
7
[#222] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@pilat23, post #221

daj znac, koledzy z zagranicy dopytuja co moga uczynic.. raczej ich sprawa jest stracona.. proponuje dorzucic zrzut strony retroguide.pl z numerem konta, moze bedzie prosciej zabezpieczyc jakies srodki na splate dlugow
1
[#223] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@pilat23, post #221

Ja jestem w plecy na jakieś 4 stówy. Mimo to mam nadzieję, że to się jednak dobrze skończy :).
[#224] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@hsimpson, post #223

Raczej nie skończy się dobrze. http://www.amiga-news.de/de/news/AN-2021-11-00010-DE.html
[#225] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@pilat23, post #224

czyli problem z długim oczekiwaniem na AlarCity został rozwiązany,
czy gra wyjdzie, czy nie wyjdzie i tak jej nie będę miał, mimo że zapłaciłem
kupujcie preordery, opłaca się OK

taka ciekawostka: jeszcze w czerwcu udało mi się uzyskać zwrot pieniędzy za zamówione czasopisma, które nie były dostępne, ale temat zwrotu za AlarCity został przemilczany.
4
[#226] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@xylaz, post #225

Zawsze byłem zwolennikiem zasady, sprzedawca kładzie produkt, ja płacę i zabieram.
Straty rzędu paru stów idzie przeboleć. Ale są przypadki gdzie ludzie płacili za domy i ani domu ani kasy ni ma....
[#227] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@pilat23, post #221

wywiad z Execa nabiera nowego znaczenia:

SZ.: Czy my wszyscy (Amigowcy) jesteśmy normalni?

AZ: Ja na pewno do końca normalny nie jestem, a najlepiej wiedzą o tym osoby, które mnie lepiej znają i tolerują moje różne wybryki
6
[#228] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@WojtekX, post #226

X-Soft tak działał. Widocznie nie o to chodziło. .Miniat pytał co A2 planuje dalej. Jakbyś poszukał zdjęć z przeszłości to pewnie Turbo Calc w przykładach.
[#229] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #218

Skoro "nic się nie dzieje" w temacie, każdy kto założy konto tutaj:

https://sklep.amiga.org.pl/wp/moje-konto/

i kupi coś za 0 zł (np. podręcznik do Hollywood), będzie miał przypisane numery "Amiga NG" od 0 do 10.

Tak jest najlepiej (dołączać uprawnienia do pobierania do zamówienia za 0 zł), bo jak tworzyłbym zamówienia z cenami detalicznymi to musiałbym odprowadzać podatek od rzeczy które nie sprzedawałem.

To mi załatwia częściowo sprawę odpisywania na PW indywidualnie i jednocześnie zapewnia backup czasopism tym, którzy chcą go mieć.
2
[#230] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@MisOr, post #228

Zalepa rzeczywiście miał pomysł odświeżania swoich starych książek, ale najbliższa jaka miała wyjść po polsku wedle mojej wiedzy to o Octamedzie.
[#231] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@adam_mierzwa, post #229

Zrobione, "zakupione"

A tak przy okazji - jakby komuś zbywał nadmiarowy egzemplarz Amiga NG nr 10 - to jestem chętny (bo mój albo nie dotrał.. albo gdzieś mi go wcięło...)
[#232] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@MaaG^dA, post #231

kurde czytam i niewierzę, w czerwcu zamówiłem
AMIGA OS 3.1. 1001 STRON Z PORADAMI w wersji papierowej oraz grę solid gold na kwotę 140zł w bitronic
rozumiem że nie otrzymam zarówno towaru jak i pieniędzy?
a może ktoś mnie poratuje tymi plikami w pdf
miałem też dostęp do wcześniejszych zamówień w plikach pdf ksiązki itp i teraz nie mam, jest może jeszcze dostępna strona do pobrania dla tych co kupili wczęśniej?
[#233] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@JacK_Swidnik, post #232

Jest nas więcej. Rozumiem, że coś się wydarzyło, ale brak jakiejkolwiek informacji od dorosłego faceta dla grupy osób, które mu ufały i były jego klientami to kpina. Nie wiem czy to czytasz panie Adamie, ale mam coraz mniejszą ochotę być dla ciebie wyrozumiały.
5
[#234] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@juen, post #98

jakby czasy MDW wrocily to moze by zrobil jeszcze jakas gre

Będzie będzie… Od wielu miesięcy z tego powodu śpię po 4-5 godzin dziennie.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 11:14:38 przez MDW
8
[#235] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@MDW, post #234

Od wielu miesięcy z tego powodu śpię po 4-5 godzin dziennie.


Jeżeli dodatkowo śpisz też w nocy, to nie tak źle A poważnie: świetna wiadomość OK
2
[#236] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@KM_Ender, post #233

Szczerze mówiąc to zupełnie nie rozumiem tej pobłażliwości. Jeżeli wejdzie komornik to ew. środki odzyskają głównie osoby, które najwcześniej zadziałały. Polecam EPU przez eSąd. Wszystko z domu, bez konieczności wizyt na Policji. Komornik jest bardzo skuteczny.

Inna sprawa - czy zainteresowani próbowali dodzwonić się na nr podany we whois domeny retroguide.pl?
[#237] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@MDW, post #234

Doliczając 4-5 godzin w trakcie dnia do spania w nocy to całkiem dobry wynik OK
[#238] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@MDW, post #234

bo oprócz spania dziennego śpisz też w nocy, czyli nie tak źle OK
[#239] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@KM_Ender, post #233

Informacji dla grupy z niezrealizowanymi, opłaconymi zamówieniami brak, a tymczasem na stronie RetroGuide dodano nową sekcję z informacją „Dział w budowie - aktywny od 22 listopada.”
1
[#240] Re: Kącik uwielbienia A2 :-)

@lord_spider, post #239

eh AZ udaje, ze nie widzi, jestem pewny ze przyjdzie i powie, ze nie wiedzial bo nikt sie do niego nie zglosil, a brak strony to wina znowu "hostingu" (mimo, ze jest postawiony tam gdzie retroguide.pl). ja juz z nim przerabialem te jego wymowki..
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem